BST-939 Superior Kingkon Vacuum suction pen Mobile computer IC помощник BGA Repair Tool вакуумно пръчка вакуумно медицината

BST-939 Superior Kingkon Vacuum suction pen Mobile computer IC помощник BGA Repair Tool вакуумно пръчка вакуумно медицината

BGN 10.00
-11 %
BGN 11.28

Брой продукти

BST-939 Супериорен Kingkon Вакуум вшмукување пенкало Мобилен компјутер IC асистент BGA Поправка Алатка Вакуум стапче Вакуум pipette
Вшмукување пенкало е конфигуриран со три вшмукување чаши, вшмукување сила приближно како што е подолу : Голем морон : 40g морон : 18g Мали морон : 3g
Слика


Подробности

търговска марка:
Demon
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
BLS-939

Избор на купувачи

SG-51 консумативи за плазмено рязане, електроди опаковка 10шт
 • Новинка

SG-51 консумативи за плазмено рязане, електроди опаковка 10шт

BGN 19.01

Производи Име : СЕКРЕТАР51 плазма машина факел потрошен материјал електроди 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

консумира вещества вырезывания плазма електроди наклонена 33368+33366 20pcs за Esab / L-TEC PT-23&27
 • Новинка

консумира вещества вырезывания плазма електроди наклонена 33368+33366 20pcs за Esab / L-TEC PT-23&27

BGN 36.00

Производи Име : Esab / LТЕЦ PT23&27 плазма сечење факел потрошен материјал електроди и млазницата совети 20pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

Плазмено рязане на Факел консумативи 220669 електрод 45Amp 20 бр. опаковане е подходяща inPMX 45 Air Plasma cutter
 • Новинка

Плазмено рязане на Факел консумативи 220669 електрод 45Amp 20 бр. опаковане е подходяща inPMX 45 Air Plasma cutter

BGN 63.20

Компатибилен Плазма сечење ФАКЕЛ Electrode220669 20pcs пакет ве Молиме кликнете на делови подолу како што треба : Electrode : Млазницата : Shield Капа : (auto) (рака) (gouging) се Вртат Прстен : Retianing Капа : Производите се Плазма сечење факел ОЕМ деловиПакет вклучувајќиЕлектроди 45 Amp Делови Код : 220669 20pcs(Влегува во PMX45 плазма факел)

консумативи за плазмено рязане, електроди уши 33368&33368xl+33366 40шт за Esab/L-TEC PT-23&27
 • Новинка

консумативи за плазмено рязане, електроди уши 33368&33368xl+33366 40шт за Esab/L-TEC PT-23&27

BGN 74.40

Производи Име : Esab / LТЕЦ PT23&27 плазма сечење факел потрошен материјал електроди и млазницата совети 40pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

консумативи за плазмено рязане 33366 електроди 10шт пакет за Esab/L-TEC PT-23&27
 • Новинка

консумативи за плазмено рязане 33366 електроди 10шт пакет за Esab/L-TEC PT-23&27

BGN 20.78

Производи Име : Esab / LТЕЦ PT23&27 плазма сечење факел потрошен материјал електроди 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

P80 плазмено рязане факел консумативи Гафниевый електрод _nozle 40 бр
 • Новинка

P80 плазмено рязане факел консумативи Гафниевый електрод _nozle 40 бр

BGN 73.92

P80 Плазма Сечење Светилка Постави Висок Квалитет прирачник намали светилка Директно Факел парчеP80 воздух Плазма Сечење Факел Главата рака факел тело парчеP80 плазма сечење факел shield купот на 10 компјутери многу10 парчиња / многуPanasonic (TKUP80) ер плазма машина факел consumables_ млазници 100pcs пакет многу100 парчиња / многуПроизводи Име : Panasonic TKUP80 плазма сечење факел потрошен материјал PANASTKUP80E & PANASTKUP80N Hafnium electrode_nozzle 40pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

консумативи плазма 21328 сопловые уши 10шт пакет за Факел на Esab PT-20AM
 • Новинка

консумативи плазма 21328 сопловые уши 10шт пакет за Факел на Esab PT-20AM

BGN 39.98

Производи Име : Easb PT20am плазма сечење факел потрошен материјал млазницата совети 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

46 хранилки с камера TVM802B LED монтажна машина, използвана SMT машина
 • Новинка

46 хранилки с камера TVM802B LED монтажна машина, използвана SMT машина

BGN 6720.00

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

2 бр KINGBO РСО -218 No-Clean BGA реболлинг спойка топката ремонт припои запояване флюс паста 100 г
 • Новинка

2 бр KINGBO РСО -218 No-Clean BGA реболлинг спойка топката ремонт припои запояване флюс паста 100 г

BGN 20.78

KINGBO RMA218 шприцеви заварување масло флукс флукс паста Се применуваат за телефонот PCB, BGA и PGA SMD rework флукс паста, што се користи во мали ionic activator систем брзина се Кандидира калај, ниско ниво на чад остатоци излечи површината изолација отпор вредност е висока, Затоа, многу мали електрични пречки на мобилни телефони и други комуникациски производи...

20m Tab тел + 2M Bus wire PV Ribbon Tabbing тел +1бр 951 10 мл запояване colophony флюс дръжка
 • Новинка

20m Tab тел + 2M Bus wire PV Ribbon Tabbing тел +1бр 951 10 мл запояване colophony флюс дръжка

BGN 16.64

На 20 милиони Табот жица + 2 M Автобус жица PV Лента Tabbing жица +1pc 951 10ml Лемење Колофон Флукс Пенкалоако имате било какви прашања, над објектот, ве молиме контактирајте ме преку massager на зборува со мене, прирачник за корисникот и спецификација седостапна на барање.

27 хранилки Vision BGA Pick & Place Machine, Pick and Place SMT Machine с широка съвместимост ПХБ Hot Selling
 • Новинка

27 хранилки Vision BGA Pick & Place Machine, Pick and Place SMT Machine с широка съвместимост ПХБ Hot Selling

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~340mm*340mmXY оска движат во опсег305*350mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC,BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

Безплатна доставка остроумие 500 г 0,8 мм Низкоплавкий спойка тел спойка Калай тел за различни заваръчни петна
 • Новинка

Безплатна доставка остроумие 500 г 0,8 мм Низкоплавкий спойка тел спойка Калай тел за различни заваръчни петна

BGN 37.81

Драги пријатели, Добредојдовте на вашето пристигнување, со нетрпение очекуваме да работиме со вас за соработка ќе ви обезбеди квалитетна услуга Кога имате било какви прашања по приемот на стоката ве молиме контактирајте со нас ве Молиме не произволно поднесе спорот, ние активно ќе ви помогнат да се реши проблемот Во прилог : Ние имаме способност да стане вашиот купување во Кина, Треба да контактирате со нас.Име на производ : Јапонија хумор Witt калај лемење на жица линија на квалитетот на расположливиот активни високи 500g натоварени лемење на жица Опис на Производот : Автентични Јапонски хумор Witt лемење на жица Стандард : 63 SN / 37 PB Флукс : ФЛУКС 1.2% Нога вели : 500 g Спецификации : 0.8 mm Карактеристики : Со biphasic модели, каква било форма на заварување може да се заврши брзо.Нехалоген, некорозивен, несензација, не можат да си дозволат да мирис.Остатоците беше помалку сјајна лемење зглобовите, чиста.Чист raw калајводи легури, преку распоредување на супериорна технологија, во согласност со меѓународните норми.Најниска солидификационно температурата на стопена калај најкусо време, не е лесно поради продолжено високи температури оштетени делови.Посебни активира смола адитивот, корозија не се случи.Супер осветленост, ниско ниво на отпорност, воздух заварување Превенција супер моќ.

Заваръчни ръкавици 14 35 см Сплит воловья кожа заварчик ръкавици подсилени на палеца на дланта е CE сертификат за Златен МиГ / стик заваръчни ръкавици
 • Новинка

Заваръчни ръкавици 14 35 см Сплит воловья кожа заварчик ръкавици подсилени на палеца на дланта е CE сертификат за Златен МиГ / стик заваръчни ръкавици

38.70 BGN 23.00

Професионални Заварување Ракавици 14" 35cm Сплит Cowhide Кожа Заварчик Ракавици Засилен Палецот & Дланка CE Потврдија Златна МИГ / Држиме за Заварување Ракавици· ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИ...

Гореща 2 мм Распайка спойка плитка фитил Отстраняване на кабела проводник на нова
 • Новинка

Гореща 2 мм Распайка спойка плитка фитил Отстраняване на кабела проводник на нова

1.49 BGN 1.00

100% сосема нов и висок квалитет 100% сосема нов и висок квалитет на Добар квалитет desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс Чист кислородfree) бакарна жица Тип : 75c Ширина : 2mm Боја : Како на сликите покажуваат Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Бърза машина chip размер подсказва паяльника мед 911G-40D паяя паяя
 • Новинка

Бърза машина chip размер подсказва паяльника мед 911G-40D паяя паяя

BGN 81.60

Брз 911 G40 D Бакар лемење железо совети чип лемење машина Опис на ПроизводотКомпанијата ИнформацииHandif на врвот на светот индустриски MRO набавки добавувачиШенжен handif Technology Co., Ltd...

1бр 5 фута 3 мм нов esoldering Плитка за премахване на спойка фитил CP-3015
 • Новинка

1бр 5 фута 3 мм нов esoldering Плитка за премахване на спойка фитил CP-3015

BGN 2.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Бакар Боја : Како на сликата покажува Користење на рафинирани од чист бакар и специјални хемикалии, гаранција за добар употреба, брзо, провинција Користи во апсорбира вишокот лемење, на калај оксидација отпорност на корозија, коефициент на топлинска спроводливост, на калај ефект е многу добар, ги апсорбира и чисти Како да се користи 1.Место на desoldering фитил во текот на лемење да бидат отстранети.потоа притисни загреана лемење железо совет на desoldering фитил,На лемење ќе се апсорбира 2.Отстрани desoldering фитил по лемење е апсорбирана 3.Отсечени се користи дел од фитил користење nippers 4.Повторете steps1,2 и 3 ако лемење не се отстранува целосно.Absorbability може да се разликуваат во зависност од типот на лемење.Sn63% и 60%(едб содржина)имаат добри absorbability Големина : 3mmx1.5m Количина : 1 Компјутер се Должи на разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Консумативи за плазмено рязане PT-31 разширени уши поцинковани 10шт
 • Новинка

Консумативи за плазмено рязане PT-31 разширени уши поцинковани 10шт

BGN 11.18

Производи Име : PT31 плазма сечење факел потрошен материјал продолжен совети 10pcs Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...