Механик UV-защитна се противи на печатна платка с UV-отверждаемый спойка на голямата мачта поялната маска спойка се противи на 10 г 5 бр./лот зелен

Механик UV-защитна се противи на печатна платка с UV-отверждаемый спойка на голямата мачта поялната маска спойка се противи на 10 г 5 бр./лот зелен

BGN 14.38

Брой продукти


УВ Лемење се Спротивстави на PCB УВ Лекува Лемење Голема Јарболот Лемење Маска за Лемење се Спротивстави на 10g Оваа УВ Лемење се Спротивстави се користи за да се заштити PCB траги од корозија, влага.Тоа е исто така се користи за поправка на PCB по лемење rework. Примена : се Применува бојата на вашиот ПХБ. Ширењето на PCB со покривање на транспарентен маска филм. Се изложуваат под УВ светлина ( или сонцето ) за неколку минути. Се измијат екстра боја со бензин или нафта база на растворувач. УВ Лекува Лемење зелена 10cc х5


Подробности

Номер На Модела:
LY-UVH900
търговска марка:
МЕХАНИК
Размер:
10g
Брой:
5/бр

Избор на купувачи

7 бр./компл. плиска филма листа гама от точност за полиране с шкурка 1500/2000/4000/6000/8000/10000/12000 зърнени храни
 • Новинка

7 бр./компл. плиска филма листа гама от точност за полиране с шкурка 1500/2000/4000/6000/8000/10000/12000 зърнени храни

BGN 36.30

Спецификација : Технички Спецификации : Име : Lapping Филм ЛистовиМатеријал : PlsaticПовршина : Матирано површинаБоја : боја на слонова коска , Светло Зелена , Розова , Кафена , Сина , Жолта , ЗеленаДимензии : Должина : 280mm / 11"Ширина : 220mm / 8.7"Честички : Слонова коска = 0.3 micron = 12000 ронкиСветло Зелена = 1 micron = 10000 ронкиПинк = 3 micron = ~ 8000 ронкиБраун = 5 micron = 6000 ронкиСини = 9 micron = 4000 ронкиЖолта = 12 micron = 2000 ронкиЗелени = 30 micron = 1500 ронкиПримена : ☑ NonferroМетал☑ Индустрија За Бродоградба☑ Дома Декорација☑ Highend Мебел☑ Фино Полирање☑ Одржувањето На ВозилотоКарактеристики и Придобивки : ● Овие microfinishing lapping листови беа развиени за индустриски апликациии може да се користи за да се рамни круг или полски само за ништо.● Ова брзо сечење, отпорен на вода абразивни обезбедува прецизни, во согласност, блиска толеранција завршува,и се достапни во широк спектар на прецизни micron оценки за да се исполнат било острење или полирање треба.● Тие може да се завитка околу contoured стапови и се користи за да се изостри резба tools.● Тие може да се стави злите остар раб на сите видови на ножеви.● Тие, исто така може да се користи за да се стави ред полски на накит или гем камења.Напомена : 1...

SG-51 консумативи за плазмено рязане, електроди опаковка 10шт
 • Новинка

SG-51 консумативи за плазмено рязане, електроди опаковка 10шт

BGN 19.01

Производи Име : СЕКРЕТАР51 плазма машина факел потрошен материјал електроди 10pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

2 бр KINGBO РСО -218 No-Clean BGA реболлинг спойка топката ремонт припои запояване флюс паста 100 г
 • Новинка

2 бр KINGBO РСО -218 No-Clean BGA реболлинг спойка топката ремонт припои запояване флюс паста 100 г

BGN 20.78

KINGBO RMA218 шприцеви заварување масло флукс флукс паста Се применуваат за телефонот PCB, BGA и PGA SMD rework флукс паста, што се користи во мали ionic activator систем брзина се Кандидира калај, ниско ниво на чад остатоци излечи површината изолација отпор вредност е висока, Затоа, многу мали електрични пречки на мобилни телефони и други комуникациски производи...

Най-доброто качество на слънчеви автоматично затемняющие заваръчни каски электросварка качулка маска за tig, mig, електродъгово заваряване лицеви щитове дистрибуто?
 • Новинка

Най-доброто качество на слънчеви автоматично затемняющие заваръчни каски электросварка качулка маска за tig, mig, електродъгово заваряване лицеви щитове дистрибуто?

58.70 BGN 52.00

Соларни Авто затемнување Заварување шлемМоќност : Соларна + Li батеријата.Класичната маска ! Купи оваа маска ,Никогаш не се грижите за квалитет!5,0000 компјутери продажбата на годишно !!!Филтер димензии : 110 x 90 x 8.5 mmПриказ на големина : 93 x 43mmСветлината државата сенка : 4Темно државата сенка : 9 / 13Сенка контрола : ВнатрешнаПрефрлување време : 1 / 25000sЧувствителноста контрола : ПрилагодливНапојување : Литиум батерии + сончевиотВреме е од темно до светло : 0.1 до 0.9 s прилагодливиОперативен температура : 10 до 55 Centi степенПакет : 1 компјутер маскаРаботниот статус за секоја маска за заварување.1 ФИЛТЕР ГОЛЕМИНА 90mm×110mm да 2 ПРИКАЖУВАЊЕ на ГОЛЕМИНАТА 42.5 mm×92.5 mm yes 3 СВЕТЛИНА СЕНКА DIN4 ПОМИНАЛЕ 4 ТЕМНА СЕНКА DIN9~13 ПОМИНА 5 ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 1 / 25000 S ПОМИНА 6 ОДЛОЖУВАЊЕ 0.1~1.2 S ПОМИНАЛЕ 7 ЛАК ПОЧНУВАЈЌИ 10 A добри перформанси 8 DIN9 10 20 A добри перформанси 9 DIN10 20 40 A добри перформанси 10 DIN11 40 100 A добри перформанси 11 DIN12 100175 A добри перформанси 12 DIN13 175500 A добри перформанси

27 хранилки Vision BGA Pick & Place Machine, Pick and Place SMT Machine с широка съвместимост ПХБ Hot Selling
 • Новинка

27 хранилки Vision BGA Pick & Place Machine, Pick and Place SMT Machine с широка съвместимост ПХБ Hot Selling

BGN 5280.00

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~340mm*340mmXY оска движат во опсег305*350mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC,BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

20m Tab тел + 2M Bus wire PV Ribbon Tabbing тел +1бр 951 10 мл запояване colophony флюс дръжка
 • Новинка

20m Tab тел + 2M Bus wire PV Ribbon Tabbing тел +1бр 951 10 мл запояване colophony флюс дръжка

BGN 16.64

На 20 милиони Табот жица + 2 M Автобус жица PV Лента Tabbing жица +1pc 951 10ml Лемење Колофон Флукс Пенкалоако имате било какви прашања, над објектот, ве молиме контактирајте ме преку massager на зборува со мене, прирачник за корисникот и спецификација седостапна на барање.

консумира вещества вырезывания плазма електроди наклонена 33368+33366 20pcs за Esab / L-TEC PT-23&27
 • Новинка

консумира вещества вырезывания плазма електроди наклонена 33368+33366 20pcs за Esab / L-TEC PT-23&27

BGN 36.00

Производи Име : Esab / LТЕЦ PT23&27 плазма сечење факел потрошен материјал електроди и млазницата совети 20pcs пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

WS високо качество AG-60 БР-55 Wsd60 плазмен съвет дюза 1.2 мм Pkg-10
 • Новинка

WS високо качество AG-60 БР-55 Wsd60 плазмен съвет дюза 1.2 мм Pkg-10

BGN 17.58

Точка име : WS Висок Квалитет AG60 СЕКРЕТАР55 WSD60 Плазма Совет Млазници 1.2 mm Pkg10 Листата се Вклучени : Плазма факел млазницата Уп : AG60WSN12 WSP04009 10 p кс Повеќе Детали : WS OEMed плазма сечење потрошни делови

6 камери избират и определят машина ниски цени SMT, система за инсталация SMT460 висока точност на Слънчевата (0402-5050, СОП, QFN, IC,BGA)
 • Новинка

6 камери избират и определят машина ниски цени SMT, система за инсталация SMT460 висока точност на Слънчевата (0402-5050, СОП, QFN, IC,BGA)

BGN 9920.00

Работа со видео : Со Convoyer Видео : https : / / www.youtube.com / watch?v=_kf P1a6_w NE&feature=youtu.be Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

Заваръчни ръкавици 14 35 см Сплит воловья кожа заварчик ръкавици подсилени на палеца на дланта е CE сертификат за Златен МиГ / стик заваръчни ръкавици
 • Новинка

Заваръчни ръкавици 14 35 см Сплит воловья кожа заварчик ръкавици подсилени на палеца на дланта е CE сертификат за Златен МиГ / стик заваръчни ръкавици

38.70 BGN 23.00

Професионални Заварување Ракавици 14" 35cm Сплит Cowhide Кожа Заварчик Ракавици Засилен Палецот & Дланка CE Потврдија Златна МИГ / Држиме за Заварување Ракавици· ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛИ...

Безплатна доставка остроумие 500 г 0,8 мм Низкоплавкий спойка тел спойка Калай тел за различни заваръчни петна
 • Новинка

Безплатна доставка остроумие 500 г 0,8 мм Низкоплавкий спойка тел спойка Калай тел за различни заваръчни петна

BGN 37.81

Драги пријатели, Добредојдовте на вашето пристигнување, со нетрпение очекуваме да работиме со вас за соработка ќе ви обезбеди квалитетна услуга Кога имате било какви прашања по приемот на стоката ве молиме контактирајте со нас ве Молиме не произволно поднесе спорот, ние активно ќе ви помогнат да се реши проблемот Во прилог : Ние имаме способност да стане вашиот купување во Кина, Треба да контактирате со нас.Име на производ : Јапонија хумор Witt калај лемење на жица линија на квалитетот на расположливиот активни високи 500g натоварени лемење на жица Опис на Производот : Автентични Јапонски хумор Witt лемење на жица Стандард : 63 SN / 37 PB Флукс : ФЛУКС 1.2% Нога вели : 500 g Спецификации : 0.8 mm Карактеристики : Со biphasic модели, каква било форма на заварување може да се заврши брзо.Нехалоген, некорозивен, несензација, не можат да си дозволат да мирис.Остатоците беше помалку сјајна лемење зглобовите, чиста.Чист raw калајводи легури, преку распоредување на супериорна технологија, во согласност со меѓународните норми.Најниска солидификационно температурата на стопена калај најкусо време, не е лесно поради продолжено високи температури оштетени делови.Посебни активира смола адитивот, корозија не се случи.Супер осветленост, ниско ниво на отпорност, воздух заварување Превенција супер моќ.

Гореща 2 мм Распайка спойка плитка фитил Отстраняване на кабела проводник на нова
 • Новинка

Гореща 2 мм Распайка спойка плитка фитил Отстраняване на кабела проводник на нова

1.49 BGN 1.00

100% сосема нов и висок квалитет 100% сосема нов и висок квалитет на Добар квалитет desoldering плетенка со уникатен нечиста флукс Чист кислородfree) бакарна жица Тип : 75c Ширина : 2mm Боја : Како на сликите покажуваат Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Бърза машина chip размер подсказва паяльника мед 911G-40D паяя паяя
 • Новинка

Бърза машина chip размер подсказва паяльника мед 911G-40D паяя паяя

BGN 81.60

Брз 911 G40 D Бакар лемење железо совети чип лемење машина Опис на ПроизводотКомпанијата ИнформацииHandif на врвот на светот индустриски MRO набавки добавувачиШенжен handif Technology Co., Ltd...

JG-100 плазмено рязане факел консумативи дюза 10 бр.
 • Новинка

JG-100 плазмено рязане факел консумативи дюза 10 бр.

BGN 25.60

Производи Име : JG100 плазма сечење факел потрошен материјал JG100N_nozzles 10 компјутери pacakges Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

OTC DAIHEN 12000 плазмено рязане факел консумативи electrode_nozles 20 броя
 • Новинка

OTC DAIHEN 12000 плазмено рязане факел консумативи electrode_nozles 20 броя

BGN 62.40

Производи Име : преку ШАЛТЕР DAIHEN CT120 плазма сечење факел потрошен материјал H839СО & H839K01 electrodes_nozzles 80 A 20 компјутери пакет Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...

Професионална пиезо-микро газова реактивна лампа,1300c по Целзий пламък заваръчни горелки Бутан запалка Факла запояване изгаряне
 • Новинка

Професионална пиезо-микро газова реактивна лампа,1300c по Целзий пламък заваръчни горелки Бутан запалка Факла запояване изгаряне

36.77 BGN 33.00

Техника Параметри* Состојба : 100% сосема нов* Големина : 140*87*40mm* Нето тежина : 205g* Чување волумен : 16g* Користење време : 45 мин* Температура : 1300 целзиусови степени* Палење : електронски полесни* Гас : бутан гас, може да се повтори.* Направени во Јапонија* Материјал : пренослив, едноставна операција, сигурносен вентил switch вентил тип.Пакет Се Вклучени1 x GT2001 S Piezo Гас ФакелотНафта беше ослободен пред пратката за тоа е забрането да се испраќаат...

Безплатна доставка!!!Газова дифузор 50 бр. плазмен нож SG-51 комплекти
 • Новинка

Безплатна доставка!!!Газова дифузор 50 бр. плазмен нож SG-51 комплекти

19.28 BGN 18.00

Бесплатен превозот!!!Гас diffuser 50 компјутери Плазма сечење факел СЕКРЕТАР51 колекцииПакет детали : SG51 ГАС DIFFUSER 50 ПАРЧИЊАЗА ПОВЕЌЕ БАРАЊЕ НА КВАНТИТЕТОТ И ПРЕДМЕТИ, PLSEASE КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС.

100 бр 40A консумативи (дюза 120926+ електрод 120932) - 1650 плазмено рязане машини [PMX1650 за T100 / t100m / t100m-2 Факел]
 • Новинка

100 бр 40A консумативи (дюза 120926+ електрод 120932) - 1650 плазмено рязане машини [PMX1650 за T100 / t100m / t100m-2 Факел]

BGN 268.80

Овие потрошен материјал вклучени 50 парчиња 120926 Electrode(40 A) за 1650 Плазма Машина за Сечење 50 парчиња 120932 Млазницата(40 A) за 1650 Плазма Машина за СечењеПотрошен материјал одговараат за T100 / T100 M / T100 M2 Машински факелотВисоки Перформанситрошоци за потрошен материјалЗа превозот : брод метод може да се менува во зависност од различна област.И ние ќе го избере побрзо / посигурен брод метод од стандардната.Eyou Заварување е професионална производител на заварување и сечење на опрема и потрошен материјал во Кина.Ние направивме целосна видови на потрошен материјал за сите заеднички заварување и сечење на факелот.Нашите производи имаат високи перформанси и ниска цена, кои ќе ја подобрат вашата заварување или сечење ефект.Со нетрпение очекувам да се изгради долгорочна соработка со вас!Ако имате било барање, ве молиме слободно контактирајте со нас.Email : 15061588456163.comWe Chat : James15061588456

Консумативи за плазмено рязане PT-31 разширени уши поцинковани 10шт
 • Новинка

Консумативи за плазмено рязане PT-31 разширени уши поцинковани 10шт

BGN 11.18

Производи Име : PT31 плазма сечење факел потрошен материјал продолжен совети 10pcs Карактеристики : OEMed плазма сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи : Делови Име, Бр...