30 W / 40 W/60 W 220 заваряване В защитна поялник комплект електронен инструмент

30 W / 40 W/60 W 220 заваряване В защитна поялник комплект електронен инструмент

BGN 7.00
-15 %
BGN 8.27

Брой продукти

30 W/40 W/60 W 220 V Заварување Лемење Лемење Железо за Полнење Електронски Алатка Спецификација : Влезен Напон : 220 V Моќност : 30 W / 40 W / 60 W Должина : 21cm / 22cm / 24cm Лемење железо глава : Совет Температура Опсег : 400 °C Материјал : Пластични се Справи со лемење железо Лемење Железо Главата Температура : 430 °C
Како да се Залемени :
1.Чистење на делови за да биде придружуван. 2.Чиста лемење железо совет и "тин" сите лица на врвот со слој на лемење. 3.Топлина делови (не лемење) да се придружи. 4.Се применуваат флукс-core лемење да се загрева делови, не лемење совет, и топлина тоа до лемење се топи и тече слободно. 5.Не се применуваат премногу лемење непотребно. 6.Непречено се стопи лемење проток и идеално lustrous заврши. Пакетот вклучува : 1 x Лемење Железо Детали слики :


Подробности

силата на:
60 W, 30 W, 40 W
Изходна Температура:
400С
Номер На Модела:
30W / 40W / 60W
Изходна Мощност:
30W / 40W / 60W
Входно Напрежение:
220V
търговска марка:
RERAS
Размери:
21см / 22cm / 24см
Стабилност На Температурата:
/

Избор на купувачи

Листове подложки, лайсни печки никел особена чистота чисто 15m 0.15*7*27mm за оборудване заварчик заваряване петна на батерията
 • Новинка

Листове подложки, лайсни печки никел особена чистота чисто 15m 0.15*7*27mm за оборудване заварчик заваряване петна на батерията

85.28 BGN 79.00

Висока чистота Чиста Никел Плоча Рака Лента Листови 15 МИЛИОНИ 0.15*7*27mm за батеријата место заварување машина Заварчик ОпремаЗа Senting1 : не грижете се за нашите испорака брзина, нашата продавница производи имаат инвентар! Откако ќе поставите цел, ќе организираме пратката во времето!2 : Можете да го изберете вашиот сопствен начин на логистика!Ако не имаат посебни барања, ние може да избере најбрз начин мислиме дека логистика испорака!3 : Пред пратката, ние ќе ги провери вашата адреса, доколку вашата адреса припаѓа на оддалечена област, Ние ќе добиете во контакт со вас!4 : Нашите производи не се вклучени во цената на царинските давачки и далечински испорака трошоциАко треба да се консултира производ, ве молиме кликнете на плик да го испратите порака директно! Ние ќе ви одговори на вашето прашање како е можно поскоро...

LY IR8500 IR BGA поялната станция Reballing Kit BGA Repair Преработване на Machine with 23pcs 80MM/90MM Game Console BGA Stencil kit
 • Новинка

LY IR8500 IR BGA поялната станция Reballing Kit BGA Repair Преработване на Machine with 23pcs 80MM/90MM Game Console BGA Stencil kit

1700.80 BGN 1208.00

LY IR8500 IR BGA Лемење Станица Reballing Комплет BGA Поправка Rework Машина со 23pcs 80 MM / 90 MM Игра Конзола BGA Матрицата за полнењеRE : Поради флукс & paste nad лемење топката не е лесно да се брод преку express,па ако сакате може да се купи од други врски во нашата продавница,и ние ќе брод преку пост за вас...

Безплатна доставка DN20-32mm заваръчни машини-PPR 110V AC plug 800W машина за заваряване на PVC тръби пластмасова заварчик цифров дисплей на устройството
 • Новинка

Безплатна доставка DN20-32mm заваръчни машини-PPR 110V AC plug 800W машина за заваряване на PVC тръби пластмасова заварчик цифров дисплей на устройството

120.00 BGN 114.00

започнетекрајотБесплатен превозот DN2032милиметри заварувањемашина PPR AC 110 V plug 800 W машина за заварување на пвц цевки пластични заварчик дигитален дисплеј уредПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!"Моќта на Игра" Мајка Змеј со став бисер прстени бесплатен подарокПроизвод Детали : За слика : Сите наши слики се направени во вид на оригиналниот производ слики , графички обработка не е забрането да го копирате и да го украдат! Основни Детали Состојба : Нова Место на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно) Бренд Име : JIANHUA Број на Модел : JHDX001 Цевка со Дијаметар : 2032милиметри Тежина : 2.5 kg Употреба : ЦЕВКА РАБОТА, PPR заварување машина Напон : 220 / 110v Моќност(W) : 800w Сертификација : CE Гаранција : 1 YR Попродажбата на Услугата Обезбедена : Нема странство услуги Фрекфенција : 50 / 60 Hz Работна температура : 0300 кои се однесуваат на : PPР;PB;ЈП,ЈПXСпецификацииДигитален дисплеј уреди / PPR Заварување МашинаМоќност : 800wMOQ : 1setCertificate CE,ROHSНов дизајн,безбедно функционирањеЈD02 дигитален дисплеј уреди пластична цевка заварување машина Бренд име JIANHUA Модел БР...

IR6000 top heating BGA замяна на част от IR6000 UP heating съвет BGA преработване station, IR6000 BGA machine BGA repair
 • Новинка

IR6000 top heating BGA замяна на част от IR6000 UP heating съвет BGA преработване station, IR6000 BGA machine BGA repair

BGN 126.40

ir6000 врвот греење , BGA го Замени дел од IR6000 ДО греење совет, BGA rework станица, IR6000 bga машина bga поправка на Целиот сет на копии со stub кабел ,и носител на прилагодливи Единица Тип : парче*1(со 7 дупки жици уста) Пакет Тежина : 3.0 kg (6.61 lb.) Пакет Големина : 43cm x 43cm x 47cm (16.93 во x 16.93 во x 18.50 во) Проценува дека Времето за Испорака е износот на време ќе ги преземе Испорака Компанија да ја испорача вашата нарачка по Обработка на Време...

Оригинални бързи 376D автоматичен дисплей купа припойной машини от калаено-паяльника 220V 90W высокочастотная треска
 • Новинка

Оригинални бързи 376D автоматичен дисплей купа припойной машини от калаено-паяльника 220V 90W высокочастотная треска

BGN 396.00

Карактеристики1 Лемење железо користење на висока фреквенција треска принцип, Ктип на сензор за контрола на температурата, температурата и температура назад да се брза.2...

Промоция 40 W подмяна на паяльника съвет на спойка
 • Новинка

Промоция 40 W подмяна на паяльника съвет на спойка

1.47 BGN 1.00

Промоција 40 W Замена Лемење Железо Совет Лемење Совет40 W надворешни греење тип лемење совет е дизајниран за употреба со молив стил лемење железо.Оваа лемење совет е дизајниран со зашилен врв.Вкупната должина на посочената совет е прибл.69mm.Опис : Посочи совет, се дизајнирани да се користи со 40 W лемење железоНадворешни греење стил, што се користи за молив тип лемење железоВкупна Должина : Околу.69mmМатични Дијаметар : Прибл.5mmСовет Дијаметар : Прибл.1mmМатеријал : БакарБоја : СребренаПакет се Вклучени : 1x Лемење Совет

Заваръчни машини петна най-високата мощност 1.5 KW & паяя станция с универсална дръжка за заваряване
 • Новинка

Заваръчни машини петна най-високата мощност 1.5 KW & паяя станция с универсална дръжка за заваряване

BGN 376.00

1.5 KW Висока Моќност Место Заварувач & Станица за Лемење со Универзална заварување пенСликата покажуваОпис : 1.Машината е комбинација на батеријата место заварување и Коло лемење, кои го прават вашиот работат повеќе погодно.2.фиксна точказаварување главата и мобилни местозаварување пен се комбинираат заедно во една машина,така што заварување ќе стане флексибилен.3.Поседуваат функција на 2,4,6,8 заварување пулсира избор, направи лемење заеднички сигурен.4.Поседуваат заварување моментална брза регулаторот,избирање на тековната ќе стане брзо и ефикасно.5.Антистатички лемење станица која го контролира температурата точно ,тоа е погоден за заварување било intergrated коло или жици.6.Отстранлив footswitches може да ги задоволи reqirement на заварување позиција или софистицирана технологија.7.Фиксно местозаварување на главата има притисок регулирање на уред кој ја прави лемење конекции повеќе сигурен.Делокруг на применаДоведе листови на батерија батеријата може да се заварување брзо.Производство,инсталација,заварување на литиум батерија или на мобилен моќ.На заварување на олово листови и жици од метални делови.Електрични податоци : Лемење железо дел : Temperatur : 150to 450Моќност : 50 WИзлезен напон : 20 VDCНа самото местозаварувач дел : Напон : AC220 V±20 VМоќност : 1.5 KW (Моментален)Актуелни : 500 AВреме на двојно пулсот : 1~10ms (прилагодливи)Време на четири пулсира : 2~20ms (прилагодливи)Време на осум пулсира : 8~80ms (прилагодливи)

Дръжка паяльника външно отопление 220V 30W електрическа с штепсельной вилица EU за работа на електрониката
 • Новинка

Дръжка паяльника външно отопление 220V 30W електрическа с штепсельной вилица EU за работа на електрониката

7.23 BGN 6.00

Карактеристики : Железо обложено совет и нерѓосувачки челик изградба понуда подолг живот. Лесни со молив се справи. Идеален за заварување хоби, колекции, радија, и електроника работа.Моќност : 30 WНапон : 220 V240 VПриклучокот Стандард : ЕУМатеријал : не ' Рѓосувачки челик и пластикаТип : Надворешни греењеКако да се Залемени : 1...

Безплатна доставка 20-63 мм US POWER PlUG 110 микрокомпютър цифров дисплей пластмасови тръби заварчик PPR заваръчни машини заварчик pp тръба
 • Новинка

Безплатна доставка 20-63 мм US POWER PlUG 110 микрокомпютър цифров дисплей пластмасови тръби заварчик PPR заваръчни машини заварчик pp тръба

148.80 BGN 141.00

започнетекрајотБесплатен превозот 2063mm НИ МОЌ Pl UG 110 V Microcomputer дигитален дисплеј пластична цевка заварчик PPR заварување машина заварчик pp цевкиПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!"Моќта на Игра" Мајка Змеј со став бисер прстени бесплатен подарокПроизвод Детали : За слика : Сите наши слики се направени во вид на оригиналниот производ слики , графички обработка не е забрането да го копирате и да го украдат! Основни Детали Состојба : Нова Место на Потекло : Жеџијанг, Кина (Копно) Бренд Име : JIANHUA Број на Модел : JHD02 Цевка со Дијаметар : 2063mm Тежина : 3.2 килограми Употреба : ЦЕВКА РАБОТА, PPR заварување машина Напон : 220 / 110v Моќност(W) : 1000w Сертификација : CE Гаранција : 1 YR Попродажбата на Услугата Обезбедена : Нема странство услуги Фрекфенција : 50 / 60 Hz Работна температура : 0300 кои се однесуваат на : PPР;PB;ЈП,ЈПXСпецификацииДигитален дисплеј уреди / PPR Заварување МашинаМоќност : 800wMOQ : 1setCertificate CE,ROHSНов дизајн,безбедно функционирањеЈD02 дигитален дисплеј уреди пластична цевка заварување машина Бренд име JIANHUA Модел БР...

1500W безоловен пютър гърне от неръждаема стомана wave welding pot MT-2015 г с размера на плавящегося калай 9,8 кг
 • Новинка

1500W безоловен пютър гърне от неръждаема стомана wave welding pot MT-2015 г с размера на плавящегося калай 9,8 кг

BGN 158.40

Опис на производот 1500 W МТ2015 доведе слободни калај тенџере нерѓосувачки челик бран заварување тенџереИме на производ МТ2015 заварување тенџере Материјал од не ' рѓосувачки челик Тежина 6kg Моќност : 1500 W Температура Опсег : 0400ºC Топење Калај Количина : 9.8 kg Калај тенџере големина 200*160*45mm Надворешна Димензија 446*245*120mm Боја ЦрнаОваа разлика со друг MS2015 година се : не ' рѓосувачки челик; температурата опсег од 0400 C; толку цената ќе биде поевтина од други.нерѓосувачки челик лемење тенџереЗаштеда на енергија, може да заштедите до 30% енергија од нормално лемење тенџереChint воздух прекинувач, заштита коло изгорени.Садот е изработен со воени стандард чист титаниум одбор, можат да работат под 400 ℃ висока температура за долго...

Безплатна доставка спойка издънка на засмукване калай разпояване пистолет-поялник дръжка за Ръчни инструменти разпояване помпа 4,5 кг ABS материал
 • Новинка

Безплатна доставка спойка издънка на засмукване калай разпояване пистолет-поялник дръжка за Ръчни инструменти разпояване помпа 4,5 кг ABS материал

9.41 BGN 8.00

Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Вакуум Лемење Железо Desolder Лемење Морон Опис Материјал : алуминиум легура Нови Лемење Морон Desoldering Пумпа Алатка за Отстранување Вакуум Лемење Железо Desolder...

2018 гореща продажба Безплатна доставка на газ водород на генератора HHO генератор на машината BT-600DFP 600W поддръжка 2 факли пламък междувременно
 • Новинка

2018 гореща продажба Безплатна доставка на газ водород на генератора HHO генератор на машината BT-600DFP 600W поддръжка 2 факли пламък междувременно

576.00 BGN 536.00

2018 Топла Продажба Бесплатна Испорака на Гас Водород Генератор HHO Генератор Машина BT600 DFP 600 W поддршка 2 пламен факели меѓувреме Во Конкурентна Цена Почитувани Купувачи : Добредојдовте да ја посетите нашата вебстраница и се надеваме дека нашите производи ќе се направи сте задоволни...

Заваръчни машини заварчик прът STC - 3150 110V разряда на кондензатора с заваръчната горелка прът
 • Новинка

Заваръчни машини заварчик прът STC - 3150 110V разряда на кондензатора с заваръчната горелка прът

1870.40 BGN 1777.00

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други...

Батерия настоящата никел планк ленти, листове 18650 литиево-йонна батерия за заваръчна техника батерия точкова заварка на машина за най-високо качество 100шт
 • Новинка

Батерия настоящата никел планк ленти, листове 18650 литиево-йонна батерия за заваръчна техника батерия точкова заварка на машина за най-високо качество 100шт

22.38 BGN 21.00

18650 li јонска Батерија Никел позлатен рака лента листови за батеријата место заварувач машинска опрема за заварување висок квалитет 0.15*8мм 100pcsПочитувани : ви Благодарам многу за вашата посета на нашата продавница! Ние ќе се потрудиме да ви помогнеме! Ви благодариме повторно следниве е нашата продавница посветеност! Ве молиме продолжете...

Пистолет за горещ въздух поялната Распайная станция Combo Saike
 • Новинка

Пистолет за горещ въздух поялната Распайная станция Combo Saike

BGN 100.80

Топол Воздух Пиштол за Лемење Desoldering станица Комбо Saikeфото покажуваОпис : 220 V Saike 898 D Топол Воздух Пиштол за Лемење Desoldering станица КомбоНа Saike 898 D е високо ефективни Rework Топол Воздух Станица, што е еквивалент на топол воздух пиштол и лемење железо 937 (антистатички), со фокус на употреба на увезената скелетоттип на греење основни и brushless фанови...

Поялната станция 55W 220V с цифров желязна стойка набор от инструменти за ремонт на заваряване припой MT-775
 • Новинка

Поялната станция 55W 220V с цифров желязна стойка набор от инструменти за ремонт на заваряване припой MT-775

136.00 BGN 129.00

Најдобра Продажба 55 W 220 V Станица за Лемење Со Дигитална Железо Стојат Лемење, Заварување Поправка Алатка за Полнење на МТ775 Карактеристики со Користење на најнова контрола на температурата коло Напредни и сигурен електронски компоненти дизајн и производство на дизајнот е роман, убава и лесен, безбеден и сигурен Внатрешна структура е компактен, исклучително прецизен, концизен и практиченТип : МТ775 Предмет : Електрични Лемење Станица Напон : AC напон 220 V Потрошувачка на Енергија : 55 W Излезен Напон : 20 V~50 HZ Излезна моќност : 20 V~50 W Температура опсег : 200450 степен centigrade Големина : 183*145*95 MM Изолација отпор : повеќе од 100 ohms Точност : ±2 степен centigrade Греење time : помалку од 10ТИ Работна температура : 10 ~+40 степен centigrade Работи начини : Континуирано Влажност : 40%~92% Сегашните и Напон : AC 220 V~50 HZ Вклучуваат : Divice домаќин*1 Soldring железо*1 Soldring стојат*1 Инструкции*1 сандак*1

0.5 кг 0. 2x30x8mm H-тип на настоящата никел стоманена лента ленти, листове за батерии хлътва заваряване заваряване заваръчна техника
 • Новинка

0.5 кг 0. 2x30x8mm H-тип на настоящата никел стоманена лента ленти, листове за батерии хлътва заваряване заваряване заваръчна техника

80.00 BGN 76.00

Добредојдовте на Jamin е продавницаАко имате било какви прашања или потреби, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате...

Високо качество на BCX-W200 бижута лазерен заваръчни машини цена за продажба
 • Новинка

Високо качество на BCX-W200 бижута лазерен заваръчни машини цена за продажба

BGN 6080.00

Висок квалитет BCXW200 Накит Ласерски Заварување Машина цена на продажбаОпис На ПроизводотОпрема за перформанси : Оваа заварчик е специјално развиени за ласерски заварување на накит се користи во perforating и на самото место заварување на златен и сребрен накит...

Безплатна доставка с труборезом DN16-32mm ppr тръба welding machine заварчик за заваряване на пластмасови тръби 220V 600W hot стопява machine
 • Новинка

Безплатна доставка с труборезом DN16-32mm ppr тръба welding machine заварчик за заваряване на пластмасови тръби 220V 600W hot стопява machine

58.56 BGN 56.00

започнетекрајотБесплатен превозот со цевка машина DN1632милиметри ppr цевки заварување машина заварчик за заварување на пластика цевка 220 V 600 W топла топи машинаПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Ј00 CCppr цевки заварување машини се извезуваат во многу земји ширум светот.Овој производ е со прецизна контрола на температура, висока сигурност, добро безбедност и уникатен нестап пластични соголување технологија.Моќност : 600 WНапон : 220 V / 110 VФрекфенција : 50 / 60 HZУпотреба : pipework,ЈП / ppr / пвц / вода гас геотермална цевка заварување МашинаДимензии : 16mm на 32милиметриТежина : 1.5 килограмиБоја : СиваКонтрола на температура : 0 да 260работен опсег : 16mm, 20mm, 25мм, 32милиметринашата Функција : 1...

Поялната станция дръжка паяльника 24V 50W 5 дупки универсален за 936a 902 701 702 електрически паяльники нов спад на кораба
 • Новинка

Поялната станция дръжка паяльника 24V 50W 5 дупки универсален за 936a 902 701 702 електрически паяльники нов спад на кораба

5.30 BGN 5.00

Опис : Карактеристики : Ова се Справи со е Лесен Долг животен век, за продолжена употреба компатибилен со 907 / ESD 907 936 937 928 926 IND008 Ова се Справи со е Лесен...

FEITA T12-ILS T12-K T12-BCM2 T12-D12 T12-JL02 5шт поялник съвети модел за Fx951 поялната станция бита си САМ електронен ремонт
 • Новинка

FEITA T12-ILS T12-K T12-BCM2 T12-D12 T12-JL02 5шт поялник съвети модел за Fx951 поялната станция бита си САМ електронен ремонт

BGN 39.20

FEITA 599 B Чистење Жица Сунѓерот Топката Лемење Лемење Железо Совет Почисто со залага за Лемење, заварување железо станицаЗаврши серијата на T12 лемење совети на располагање, кои се применуваат за Лемење станица FX951 / FX952 / FX950 / FM 203;Leadfree, животната срединапријателски, 100% да се прилагодувате кон ROHS стандардот, доведеТехнички индикатори стигне до оригиналната стандард;Користете под 400 степен температура(±20 степен), тоа може да има 50000 лемење зглобовите.Со T12 BC2 + T12 BCF2 функција, мило капацитет е голема.може да се сместат Голем број на калај,Пакување 5 Компјутери Совети(секој модел 1 парче) Модели : T12ILS X 1 PcT12K X 1 Pc T12D24 X 1 Pc T12JL02 X 1 Pc T12BCM2 X 1 Pc

42шт дърво писалка, определени дърва поялник писана уши острието пинсети пирография инструмент дърво запояване дръжка комплект
 • Новинка

42шт дърво писалка, определени дърва поялник писана уши острието пинсети пирография инструмент дърво запояване дръжка комплект

36.80 BGN 35.00

42pcs Дрво за Горење Pen Set Дрво за Горење Лемење Железо Писан Совети Сечилото Tweezer Pyrography Алатка Woodburning Лемење Пенкало за Полнење42 PCS Дрво за Горење Pen Set Дрво за Горење Лемење Железо Писан Совети Сечилото Tweezer Pyrography Алатка Woodburning Лемење Пенкало за ПолнењеОпис : 31pcs Дрво за Горење Пенкало Совети + 1 Дрво Беринг Пенкало + 6 Пинцети+ 1 Лемење Стојат+2 Метал образец 30 W, 220 V240 V Две тркалезни ЕУ plug Одлична за Дограма, Хоби, Занает, Дома, ИтнПакување : 42pcs woodburning лемење пенкало за полнење

25KW IGBT висока честота на индукционный заваръчни машини KX-5188A18 индукционное заваръчна техника высокочастотное за калене обзавеждане
 • Новинка

25KW IGBT висока честота на индукционный заваръчни машини KX-5188A18 индукционное заваръчна техника высокочастотное за калене обзавеждане

1855.20 BGN 1762.00

За Плаќање може да се користи На нашата апликација можете да ги користите следниве методи на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2) и Ali Express Џеб...

Преносими заваръчни машини мембрана на земни клин мини заваряване заваръчна техника геомембраны 220V 800W
 • Новинка

Преносими заваръчни машини мембрана на земни клин мини заваряване заваръчна техника геомембраны 220V 800W

2073.60 BGN 1970.00

Преносни earthwork мембрана заварување машина оптоварување мини заварувањемашина за заварување geomembrane опрема 220 V 800 WСликата покажува : Опис : Напон : 220 VМоќност : 800 WБрзина : 0.4 7.5 m / minМаксималниот износ на преклопување : 100mmЗаварување ширина : 2 x 12mmГолемина : 228 228 x x 170mmТежина : 3.7 кгТипичен geomembrane (HDЈП, LDЈП, TPO, FPO, итн.) за заварување материјали содебелина од 0.52.0 mm (HDЈП 0.41.0 mm; TPO 0.72.0 mm) Рибни фарми, езерце, градинарство,основни ленти и така натаму.Работата е многу јасни и интуитивни...