3/4 AC / DC 9~24V електрически клапан,3way t type/ L type Mini electric motor control valve

3/4 AC / DC 9~24V електрически клапан,3way t type/ L type Mini electric motor control valve

BGN 78.00
-0 %
BGN 78.08

Брой продукти

3/4"AC/DC 9~24 V електричен вентил,3way Т тип/ L тип Мини електричен мотор контрола вентил Технички Параметри : Производ големина : NPT/BSP 3/4" Максимален работен притисок : 1.0 MPa Циркулација медиум : Течност и воздухот Оценет напон : AC/DC9~24 V Жици за контрола методи : CR2-02,CR3-03,CR3-04,CR7-02 Жици струја : 80 MA (500m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила ) Отвори/Затвори време : ≤ 5 S Живот време : 100000 пати Тело материјал : Месинг Actuator meterial : Инженерство Пластика
Запечатување meterial : EPDM & PTFE
Actuator ротација : 90 ° Средина температура : -15 °~50 ° Течни температура : 2 °~90° Прирачник замени : ДА/НЕ (Изборен) Индикатор : ДА/НЕ (Изборен) Заштита : IP67 Жици дијаграм
Answer : ___________________________ Note : : 1.Постојат три специфични модели за да го изберете
A=Нормален Тип
Б=manual замени и на индикаторот за тип
C=индикаторот за тип 2.Овој производ е "Т" и "L" се два вида на протокот модели, ве молиме да се наведе видот ви треба, Или ние ќе ви испратиме "ПЛАН" вид во стандардниот!!! Проток насока
Ве молиме имајте во предвид вашиот тип на контролата,протокот план (A,B,C,D или L тип)и напон,ви благодариме !!


Подробности

Спецификация:
DN20
Напрежение:
9V to 24V
Управление Окабеляване:
CR02, CR03, CR07
търговска марка:
ИЛСИ-ВЪРБА
Структура:
Топка
Материал:
Месинг
Налягане:
Средно Налягане
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Температура на околната среда:
Средната Температура
Медийни файлове:
Водата
Размер На Пристанището:
G3 / 4
Режим С:
Без Ръководство И Инструкции
силата на:
Електрически

Избор на купувачи

Електрически електромагнитен клапан DC12V за вода, ел. магнитен клапан, мисол
 • Новинка

Електрически електромагнитен клапан DC12V за вода, ел. магнитен клапан, мисол

6.54 BGN 5.00

Оваа листа вклучува : 1 buc на DC 12 V Електромагнетниот вентилАпликации : Автоматски систем за контрола на Соларната автоматски систем за контрола на водаПараметар : Номинална Напон : 12 VDC Оперативен Притисок : 0.008 Mpa0.5 Mpa Средна Температура : 188 сте C Работен Век : ≥ 70 илјади пати Навој Дијаметар на Влезот и Излезот : 1 / 2"Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Услови за продажба· Позитивен Фидбек е нашиот живот...

3V210-08 1/4 BSP DC 12V / 24V AC 24V/36V / 110V / 220V/380V 3-ходова 2-позиционен пневматичен, електрически електромагнитен клапан въздушен алуминий
 • Новинка

3V210-08 1/4 BSP DC 12V / 24V AC 24V/36V / 110V / 220V/380V 3-ходова 2-позиционен пневматичен, електрически електромагнитен клапан въздушен алуминий

22.10 BGN 22.00

Кога ќе понудата,ве молиме, изберете ја напон што точно треба Спецификација : Напон : DC 12 V / 24 V AC 24 V / 36 V / 110 V / 220 V / 380 V Позиции : Три начин / Две позиција Работни Медиуми : 40 Micron Филтрира Воздухот Акција на Владата : Внатрешно Упатство Тип Порта Големина : 1 / 4" BSP Притисок применува : 1.58.0 Kgf / c / 21.3113.8 PSI Макс Притисок : 12kgf / c 171 PSI Оперативни Temp : 5 60ºC / 41140ºF Напон Спектар : 20%~±10% Потрошувачка на Енергија : AC220 V : 2.0 VA / DC24 V : 3.0 W Изолација и Заштита : Класа С Класа / IP65 Жици Форма : Терминал Највисок Акција Фреквенција : 5 Циклуси / Втор Најкус Побудување Време : Од 0,05 Вториот Тело Материјал : А luminium Легура Пакет вклучуваат : 1pc x Електромагнетниот Вентил

Тип y месинг филтър-филтър клапан 1.1 / 2 BSP Женски до 1.1 / 2 BSP женски адаптер за водопроводна тръба водопровод
 • Новинка

Тип y месинг филтър-филтър клапан 1.1 / 2 BSP Женски до 1.1 / 2 BSP женски адаптер за водопроводна тръба водопровод

BGN 19.47

Материјал : МесингСе користи во дом или индустриски црева за да се помогне во спречување на штетни депозити во вашиот пумпаКонекција Навој : 1.1 / 2" BSP Женски 1.1 / 2" BSP Женски НавојРаботен Притисок : 00.8 MpaAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, исто така, имаат и други релевантни производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Accpet трговија на големо и пониска цена!!!

32mm 1-1 / 4 тръба OD 1.5 Tri clamp неръждаема стомана SS304 3-те части на сферичен кран
 • Новинка

32mm 1-1 / 4 тръба OD 1.5 Tri clamp неръждаема стомана SS304 3-те части на сферичен кран

BGN 24.08

Материјал : Sод не ' Рѓосувачки ЧеликОдговара на Цевки OD : 32милиметри,11 / 4"Конекција : 1.5" Три МенгемеОперативен притисок:1.6 Mpa,229 PSIСекој Обид За 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1/4 въздушен шлюз балон буш едностранно бала водна уплътнителен вентил с капачка бира, вино, алкохол дистиллятора, външна резба OD 11 мм
 • Новинка

1/4 въздушен шлюз балон буш едностранно бала водна уплътнителен вентил с капачка бира, вино, алкохол дистиллятора, външна резба OD 11 мм

BGN 8.64

1 / 4 Воздух Заклучување Меур Grommet Еден начин на Издувните гасови Вода Печат Вентил Со Плута Пиво Вино За Алкохол Distiller,Надворешен Навој OD 11mm ,Должина 170mmДодека ферментација, две трети од издувниот вентил треба да се полни со вода...

Безплатна доставка на нов електрически електромагнитен клапан електромагнитен клапан 1/2 12Vdc пластмасови клапан вода,
 • Новинка

Безплатна доставка на нов електрически електромагнитен клапан електромагнитен клапан 1/2 12Vdc пластмасови клапан вода,

BGN 12.80

Бесплатен превозот нова електрична електромагнетниот вентил 1 / 2" 12 V DC пластични вода вентил,за соларен бојлер, Опис на Производот : Користете течност : вода Тип : N / C Напон : 12 V DC ГОЛЕМИНА : G1 / 2 " Притисок опсег : 0.02 ~ 0.8 mpa Температура опсег : 0 ~ 80 °Ние ќе го избере најдобриот начин за секоја земја .Објектот ќе се организира за испорака откако ќе ја добиете вашата целосна исплата за објектот ќе нареди...

3/8 обратен клапан Pushfit Tube Non-Return One Way за система воден филтър RO
 • Новинка

3/8 обратен клапан Pushfit Tube Non-Return One Way за система воден филтър RO

BGN 6.88

Количина : 1Се користи за : 3 / 8" lldpe водовод цевкиПримена : Често се користи за Наводнување на Славини , машина за миење садови / машина за перење врски, разни pipework да се добие feed приклучок за вода за надолу за да 3 / 8" цевка.Употреба : Кога ќе треба да се промени за нов проверете вентил? 1.Проверете вентил метеж чиста вода не може да помине преку 2...

мотор сферичен кран 2-ходова 12V, DN20 (намаляване на порт), с ръчно включване, месинг електрически клапан, MS-2-20-MS-12V-R01-1
 • Новинка

мотор сферичен кран 2-ходова 12V, DN20 (намаляване на порт), с ръчно включване, месинг електрически клапан, MS-2-20-MS-12V-R01-1

38.54 BGN 32.00

Оваа листа вклучува 1 единица на моторните топката вентил DN20 (намалување на пристаниште) , 12 VDC, 2 пат, месинг, со прирачник прекинувач...

Компрессионный фитинг от неръждаема стомана 304 спирателен сферичен кран 915 паунда на квадратен инч Q91SA PN 6.4 подходящ за 3 мм O/D тръба
 • Новинка

Компрессионный фитинг от неръждаема стомана 304 спирателен сферичен кран 915 паунда на квадратен инч Q91SA PN 6.4 подходящ за 3 мм O/D тръба

BGN 12.03

Плаќање : 1 Ние прифаќаме alipay тука.(Ако сте треба да се плати преку ПП,ве молиме контактирајте со нас)2...

TF10-B2-B 2-ходова месинг 3/8 DN8 мотор задвижваща клапан с ръчно управление DC5V 2/3/5/7 тел метална обратно Включване / Изключване 5 сек
 • Новинка

TF10-B2-B 2-ходова месинг 3/8 DN8 мотор задвижваща клапан с ръчно управление DC5V 2/3/5/7 тел метална обратно Включване / Изключване 5 сек

40.30 BGN 36.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...

4V110-06 1/8 БСП DC 12V / 24V AC 24V/36V / 110V/220V 5-бягане 2-позиционен пневматичен, електрически електромагнитен клапан въздушен алуминий
 • Новинка

4V110-06 1/8 БСП DC 12V / 24V AC 24V/36V / 110V/220V 5-бягане 2-позиционен пневматичен, електрически електромагнитен клапан въздушен алуминий

BGN 18.93

Кога ќе понудата,ве молиме, изберете ја напон што точно треба Спецификација : Напон : DC 12 V / 24 V AC 24 V / 36 V / 110 V / 220 V Позиции : Пет начин / Две позиција Работни Медиуми : 40 Micron Филтрира Воздухот Акција на Владата : Внатрешно Упатство Тип Порта Големина : 1 / 8" BSP Притисок применува : 1.77.0 Kgf / c / 24100 PSI Макс Притисок : 10.5 kgf / c 150 PSI Оперативни Temp : 5 50ºC / 41122ºF Напон Спектар : ±10% Потрошувачка на Енергија : AC : 1.3 VA / DC : 1.5 W Изолација и Заштита : Класа F / IP65 Жици Форма : Директен излез Највисок Акција Фреквенција : 5 Циклуси / Втор Најкус Побудување Време : Од 0,05 Вториот Тело Материјал : А luminium Легура Пакет вклучуваат : 1pcs x Електромагнетниот Вентил

3/4 19mm 304 неръждаема стомана санитарен 3-ходова L-портови крана, Три Технологична Ferrule Type For Homebrew Дневник на Продукта
 • Новинка

3/4 19mm 304 неръждаема стомана санитарен 3-ходова L-портови крана, Три Технологична Ferrule Type For Homebrew Дневник на Продукта

BGN 35.41

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликМоже Да Се Примени На Фармацевтската И Прехранбената Индустрија!Оценка на квалитетот : Хигиена одделение,СанитаренТип : L ПортаГолемина : 3 / 4"Одговара Ferrule O / D : 50.5 mmОперативен притисок : 1.6 Mpa, 229 PSIСекој Обид За 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Производителите на разходите за ниско напрежение на електрически наредба кран източник на захранване автоматично нулиране нормално затворен нормално отворен ел?
 • Новинка

Производителите на разходите за ниско напрежение на електрически наредба кран източник на захранване автоматично нулиране нормално затворен нормално отворен ел?

44.62 BGN 42.00

информации за производот DF60 серија на електрични топката вентил е високо заштеда на енергија автоматски reset (исклучете по вентил или вентил), со антикражба заклучување на функцијата, прилагодлива големина на протокот на нови производи...

TF20-BH3-B AC / DC9V-24V 3 тел месинг 3/4 DN20 3 Way T / L вид странично оттичане, с регулатор на дебита на електрически мотор сферичен кран
 • Новинка

TF20-BH3-B AC / DC9V-24V 3 тел месинг 3/4 DN20 3 Way T / L вид странично оттичане, с регулатор на дебита на електрически мотор сферичен кран

65.18 BGN 59.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!******************************************************************************************1, Фабрика директно на продажба...