SAMSUNG Memory USB 3.0 64GB Metal Pen Drive Tiny Pendrive Flash Memoria USB Стик Cle Flash Drive устройство за съхранение на флаш-диск

SAMSUNG Memory USB 3.0 64GB Metal Pen Drive Tiny Pendrive Flash Memoria USB Стик Cle Flash Drive устройство за съхранение на флаш-диск

BGN 47.98

Брой продукти


SAMSUNG Меморија USB 3.0 64 GB Метал Пенкало Диск Мали Pendrive Флеш Memoria USB Stick Cle Флеш Диск Уред за Складирање Флеш Диск
За РЕАЛНИОТ Капацитет на
16 GB = приближно 14 GB-15 GB
32 GB = приближно 28 GB-30 GB
64 GB = приближно 58 GB-60 GB
128 GB = приближно 119 GB-120 GB
Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и на вашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации.
За вашиот референца
Вашиот КОМПЈУТЕР вели 1 GB = 1.073741824 Милијарди бајти каде на Пазарот, се Дефинира 1 GB = 1.00 Милијарди бајти. ТЕХНОЛОШКИ СПЕЦИФИКАЦИИ Тип на Производ : USB 3.0 стик Апликација : КОМПЈУТЕР, Лаптоп Капацитет : 32 GB/64 GB/128 GB (1 GB=1 Billion бајт) * Реалните искористен капацитет може да биде помалку (поради форматирање, оперативен систем, апликации или на друг начин) Интерфејс : USB 3.0 Конектори : Стандард Една Димензија (Wx Hx D) : 40 X 12.2 X 10.92 mm Тежина : Околу. 9.9 g Брзина : До 130 MB/s брзина на пренос * Фактичката брзина може да се разликуваат во зависност од употребата домаќин уред услови и животната средина.,напишете брзина ќе биде малку пониска.
Топло совети
SAMSUNG Службен Продавница нуди 100% вистински производи.
Ве молиме потврдете сите Флеш дискови со H2testw на КОМПЈУТЕР
Ве молиме тест accordng до пристаништето тип на тест флеш дискови, ако не , брзината ќе се намали
**флеш диск е во голема мера влијае и читач на картички, полнач, USB порта итн. Низок квалитет на уредот ќе се 100% ви го успори картичка брзина.
**Врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред, интерфејс, користење услови и други фактори.
Samsung USB 3.0 стик
Кога формата и функцијата доаѓаат заедно, Samsung USB 3.0 стик се карактеризира со висок квалитет на метална обвивка за дополнителна издржливост, и рационализација ергономски дизајн со природни чувствуваат што го прави лесен за контрола и употреба. Може да смета на Samsung перформанси и сигурност за да ја задржите вашите податоци на безбеден и достапен.
Уникатен и Софистициран Дизајн на Метален
Единствена, софистициран дизајн, елегантни Samsung USB диск е привлечен комбинација на формата и перформанси. Оваа рационализација металик-базиран дизајн апелира до вашиот естетски страна, додека поголемите копче прстен дупка е практичен и може да спречи таа да се изгуби.
Солиден и Сигурен 5 Доказ Технологија
Samsung сигурност и заштита на вашите податоци. Најновиот во семејството на Samsung меморија производи, овој USB флеш диск нуди NAND флеш технологија, 5-годишна гаранција, и 5-proof технологија што ги прави вашата меморија за складирање на вода доказ, шок доказ, темп доказ, магнетни доказ, и да се Х-Зраци доказ. Тоа е за сите на квалитетот си дојден да се очекува од Samsung, на доверлив име за мемориската.
Високи Перформанси
Флеш диск за иднината.


Подробности

Обемът на:
64 GB
Цвят:
Сребро
Криптиране:
No
Стил:
Колие, Гривна, Куршум, Китара, Пръст, Бутилка / Банка, Карта, Правоъгълник, Домашни Любимци, Ключ От Колата, Дръжката На Нож, Робот, Ремък
Вид На Интерфейса:
USB 3.0
Номер На Модела:
MUF-64BA/CN
Пакет:
ДА
тегло на продукта:
9,9 гр
Време за излизане на пазара:
2015
търговска марка:
Samsung
Материал:
Метални
Вид На Продукта:
Флаш-Диск
Вид На Продукта:
usb 3.0 флаш памет
Дизайн:
Бар
Интерфейс:
USB 3.0
Скорост на пренос на данни:
До 130 MB/s
Водоустойчив:
ДА
Доказателство за температурата:
ДА
Full HD оптимизиран:
ДА
Гаранция:
5 години fix limit, no limit
Работна Температура:
0~60 градуса
Размер:
1.57

Избор на купувачи

100pic / лот направи си САМ Лого Brand Promotion USB Flash Card Drive 4G/8G Pen Drive Customized Colorful Printing Logo сватбен подарък
 • Новинка

100pic / лот направи си САМ Лого Brand Promotion USB Flash Card Drive 4G/8G Pen Drive Customized Colorful Printing Logo сватбен подарък

872.30 BGN 820.00

Имаме 256 MB / 512 MB / 1 G / 2 G / 4 G / 8 G / 16 G / 32 G за факултативна, ако сакате други капацитети , може да се јавите на нашите услуги продажба за помош , ви благодариме​Она што е вистински капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производ.4 GB = околу 3.6 GB3.8 GB8 GB = околу 7.4 GB7.6 GB16 GB = приближно 14 GB 15 GB32 GB = приближно 28 GB 30 GB64 GB = приближно 58 GB 60 GB128 GB = приближно 110 GB 120 GBАко сакате да поставите цел на компанијата и свадба фотографија, церемонијата,Концерт и компанија промотивни подароци и слично, може да се јавите на нашите услуги продажба за ексклузивни помош

Biyetimi Usb Flash Drive Real Capacity High Speed Cartoon Memoria Usb 8GB 16GB 32GB Pen Drive Pendrive Usb Memory Stick за PC
 • Новинка

Biyetimi Usb Flash Drive Real Capacity High Speed Cartoon Memoria Usb 8GB 16GB 32GB Pen Drive Pendrive Usb Memory Stick за PC

BGN 3.52

За капацитет 4 GB=околу 3.5 GB3.8 GB 8 GB=приближно 7 GB7.8 GB 16 GB=приближно 14 GB15 GB 32 GB=приближно 28 GB30 GB 64 GB=приближно 58 GB60 GB Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и нашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации...

Метален нож USB Creativo Flash Drive 16GB 32GB USB Stick Flash Карта Pen Drive Gift Memoria USB Key Disk Pendrive 64GB 256GB
 • Новинка

Метален нож USB Creativo Flash Drive 16GB 32GB USB Stick Flash Карта Pen Drive Gift Memoria USB Key Disk Pendrive 64GB 256GB

9.33 BGN 9.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Безплатна доставка 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB 128GB Кристал гривна USB флаш устройство, USB-USB Thumb USB Flash Disk U диск
 • Новинка

Безплатна доставка 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB 128GB Кристал гривна USB флаш устройство, USB-USB Thumb USB Flash Disk U диск

14.94 BGN 13.00

Совети Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB, 1 G = 1000 MB пресметува Оперативен систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB ; Па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производи...

Бутилка червено вино USB флаш памет 64GB USB3. 0 Pen Drive Mini 32GB Usb Key Memory Stick Pendrive 8GB 16GB подарък 128GB 256GB 512GB
 • Новинка

Бутилка червено вино USB флаш памет 64GB USB3. 0 Pen Drive Mini 32GB Usb Key Memory Stick Pendrive 8GB 16GB подарък 128GB 256GB 512GB

12.61 BGN 12.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

ORICO ФИ-35 HDD Protector Professional, Premium Anti-Static Hard Drive Protection Box
 • Новинка

ORICO ФИ-35 HDD Protector Professional, Premium Anti-Static Hard Drive Protection Box

13.76 BGN 9.00

Генијален дизајн, високо квалитетни пластични материјали шприцВода доказ, влага доказ, статични доказ.Подебели и посилни за професионални satifactionСилен кадар за заклучување и да се зајакнат внатрешните и надворешните rib дизајн дизајн, безбедно заштита на вашиот HDD.Идеално решение за 3,5 инчен хард диск заштитаВграденво антивибрации и антистатички амортизирање мат за максимална HDD заштита.Единствен Повод Одбележувањето На Етикетата ДизајнСо означување на етикетата на пред полето за удобен HDD библиотека управување.Повеќе бои во вашата опцијаСива / Жолта / Сина / Виолетова / Зелена.Максимална ЗаштитаЛесно да се отвораат и затвораат, само го дофати и да си одат со леснотија.1...

Пластмасова свирка цветни USB флаш памет PenDrive 32G 16G 4G 8GB USB Stick USB Drive U Disk Memory Stick, Thumb Drive Flash Disk
 • Новинка

Пластмасова свирка цветни USB флаш памет PenDrive 32G 16G 4G 8GB USB Stick USB Drive U Disk Memory Stick, Thumb Drive Flash Disk

9.06 BGN 9.00

Совети Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB, 1 G = 1000 MB пресметува Оперативен систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB ; Па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производи...

Нов тип-c HDD корпус Тип-c мъжка към USB A мъжка кабел поддръжка 7 мм/9.5 mm HDD / SSD метален корпус, поддържа 2 TB инструмент безплатно
 • Новинка

Нов тип-c HDD корпус Тип-c мъжка към USB A мъжка кабел поддръжка 7 мм/9.5 mm HDD / SSD метален корпус, поддържа 2 TB инструмент безплатно

BGN 20.78

Нов ТипC HDD куќиште типc Машки да USBМашки кабел поддршка 7mm / 9.5 mm HDD / SSD метал случај поддршка 2 TB Алатка за Слободни ( Цената не вклучува HDD )Материјал : Алуминиум Боја : црна Внатрешни Интерфејс : SATA Надворешната порта : ТипC Транспорт интерфејс : USB3.0 Транспорт тип : HDD ,SSD Поддршка hdd : 2.5" sata SSD ( 79.5 mm) Транспорт брзина : до 6 Gbps Поддршка систем : Windows , Linux , MAC OS , 10.6.2 ве Молиме забелешка : ова е само hdd случај и не содржи хард дискот .Обичај царинење : 1...

новост! 3 in1 Usb flash drive 8gb 16gb 32gb 64gb 128gb за iPhone 5 / 5/5c/6 / 6 Plus/ipad I-Flashdrive Pen Drive /Otg Usb Flash стик
 • Новинка

новост! 3 in1 Usb flash drive 8gb 16gb 32gb 64gb 128gb за iPhone 5 / 5/5c/6 / 6 Plus/ipad I-Flashdrive Pen Drive /Otg Usb Flash стик

27.66 BGN 18.00

Руски Купувачот Внимание Според прилагоди поштенска политика на руски,на име на примачот мора да биде целосно име и презиме.Име : Поддржува топла plug & play, High speed USB 2.0 порта,OTG портаБез физички диск потребниPlugandplay (репродуцирај); ниту надворешно напојување потребно, USB busнапојуванПоддршка на сите тековни компјутерски системи,и сите Android уредиПоддршка на сите iphone 5 / 5s / 5в / se / 6 / 6s / 7 / 7plipod / ipad ,но IOS над 8.0брзина варираат во зависност од видови на датотеката се пренесува и компјутер конфигурација.Прочитајте го Оценувате : 20 Mb30 Mb / S Напишете го Оценувате : 9~12 Mb / SИнтерфејс USB 2.0 OTGРабота Темп 40 +70 CСкладирање Темп...

Неръждаема стомана USB 3.0 pen drive 4gb 8gb 16gb usb flash drive 32gb 64gb pendrive stick usb flash drive с брелком thumbdrive
 • Новинка

Неръждаема стомана USB 3.0 pen drive 4gb 8gb 16gb usb flash drive 32gb 64gb pendrive stick usb flash drive с брелком thumbdrive

10.64 BGN 6.00

Параметри 1 Интерфејс type : High speed USB 3.0 .2 Капацитет : 64 GB / 32 GB / 16 GB / 8 GB / 4 GB.3 Метал вртливата дизајн.4 Цврста Состојба Складирање, Шок доказ и електромагнетни доказ.5...

Нов 3 in1 otg Usb Flash Drive 64gb Usb Stick 32gb Pen Drive 16gb Usb Stick 128gb външен диск за iPhone 5 / 5/5c/6/6/7 плюс
 • Новинка

Нов 3 in1 otg Usb Flash Drive 64gb Usb Stick 32gb Pen Drive 16gb Usb Stick 128gb външен диск за iPhone 5 / 5/5c/6/6/7 плюс

27.82 BGN 18.00

Руски Купувачот Внимание Според прилагоди поштенска политика на руски,на име на примачот мора да биде целосно име и презиме.Име : Поддржува топла plug & play, High speed USB 2.0 порта,OTG портаБез физички диск потребниPlugandplay (репродуцирај); ниту надворешно напојување потребно, USB busнапојуванПоддршка на сите тековни компјутерски системи,и сите Android уредиПоддршка на сите iphone 5 / 5s / 5в / se / 6 / 6s / 7 / 7plipod / ipad ,но IOS над 8.0брзина варираат во зависност од видови на датотеката се пренесува и компјутер конфигурација.Прочитајте го Оценувате : 20 Mb30 Mb / S Напишете го Оценувате : 9~12 Mb / SИнтерфејс USB 2.0 OTGРабота Темп 40 +70 CСкладирање Темп...

3,5 caddy Mobile Rack SATA I / II/III HDD носител на твърдия диск в 5,25 отделението за дискове с до 6 Gbit / и за вашия десктоп антивибрационного комплект заключване
 • Новинка

3,5 caddy Mobile Rack SATA I / II/III HDD носител на твърдия диск в 5,25 отделението за дискове с до 6 Gbit / и за вашия десктоп антивибрационного комплект заключване

38.38 BGN 32.00

Нови Алаткатабесплатно Serial ATA ХАРД Rom 3.5" SATA SSD / HDD Мобилни Управување со Trayless Топла Swap Внатрешен Хард диск Диск Алуминиумско Куќиште(без HDD) Карактеристики 1.Одговара на сите 3.5" Serial ATA хард дискови 2.Топла Swappable 3.Елегантен преден панел дизајн со одлична вентилација 4.4 групи на АнтиВибрации гума нога стоиме 5.SATA II 3.0 Gb / s Голема Брзина на Пренос 6.Работни W / O било Возачот на Софтвер 7.Алатка За Слободен Хард Диск Инсталација 8.Безбедност Копче за Заклучување (и 2 Резервни Клучеви Вклучени) 9.АлаткатаБесплатно пред вратата дизајн 10.Лесно хард диск слајд во / од Пакет Содржина : 1 x SATA HDDROMот 4 x Завртка 2 x Клучеви 1 x англиски Упатство

Търговия на едро химикалка химикалка USB flash drive 4G/8G/16GB/32GB/64GB Memory Stick USB Pen Drive USB 2.0 Flash Memoria подарък ключ USB Stick
 • Новинка

Търговия на едро химикалка химикалка USB flash drive 4G/8G/16GB/32GB/64GB Memory Stick USB Pen Drive USB 2.0 Flash Memoria подарък ключ USB Stick

BGN 9.52

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBНие обезбедуваме 1 Година Гаранција...