USB 3.0 word pen drive cartoon pendrive high speed 32gb 64gb Samurai usb flash drive Pen driver твърд диск притурка flash memeory

USB 3.0 word pen drive cartoon pendrive high speed 32gb 64gb Samurai usb flash drive Pen driver твърд диск притурка flash memeory

BGN 12.72

Брой продукти


Спецификација :
1.Поддршка USB верзија 2.0 и 3.0
2.Топла Plug & Play
3.Издржливи цврст-држава складирање
4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт
5.Поддршка на Win98/ME/2000/XP/Vista/7, Mac OS 9.X/Linux2.4 без уред диск
6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија
7.Driveless за OS 9 X или до
8.Компатибилен со USB 2.0 и 3.0
9.Оперативен Temp : -10 до +55 Deg.C
1.Е usb флеш диск вистински капацитет?
Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.
H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.
2.она што е пишување брзина?
нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M/S 10 M/S или ќе среќа да добиете 11 M+.
ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.
3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?
Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MB
пресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;
па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производ
За Реалниот Капацитет На
1 GB = approximately920 MB-999 MB
2 GB = approximately1.8 GB-1.9 GB
4 GB = approximately3.75 GB-3.9 GB
8 GB = околу 7.4 GB-7.85 GB
16 GB = приближно 14.2 GB-15.8 GB
32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB-30 GB
64 GB = приближно 58 GB-60 GB
Ние обезбедуваме 1 Година Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест Логистика : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO / FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4 Предмети ќе бидат брод EMS, DHL, UPS-от, Fedex, ТНТ, повеќето земји трае само 3-7days работни дена;. Воздухот Mail потребни околу 10-25days пристигне во повеќето земји, но на Бразил, Русија, Турција некаде ќе го одложи повеќе поради тоа што локалните пост за статистика и сопствени. (освен одмор)
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.


Подробности

Обемът на:
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
Криптиране:
ДА
търговска марка:
Циветман
Стил:
Робот, Ключ От Колата, Пръст, Пръчка, Гривна, Домашни Любимци, Китара, Ремък
Вид На Продукта:
Креативен, Криптиран
тегло на продукта:
37Г
Номер На Модела:
Карикатура Меч Usb
Пакет:
ДА
Вид На Интерфейса:
USB 3.0
Материал:
Силикон
Време за излизане на пазара:
Декември 2016 г.
Стил:
Карикатура Меч Usb
Статут На Продукти:
Склад

Избор на купувачи

Biyetimi Usb Flash Drive Real Capacity High Speed Cartoon Memoria Usb 8GB 16GB 32GB Pen Drive Pendrive Usb Memory Stick за PC
 • Новинка

Biyetimi Usb Flash Drive Real Capacity High Speed Cartoon Memoria Usb 8GB 16GB 32GB Pen Drive Pendrive Usb Memory Stick за PC

BGN 3.52

За капацитет 4 GB=околу 3.5 GB3.8 GB 8 GB=приближно 7 GB7.8 GB 16 GB=приближно 14 GB15 GB 32 GB=приближно 28 GB30 GB 64 GB=приближно 58 GB60 GB Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и нашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации...

USB External SATA CD / DVD Combo Drive корпус на корпуса на новия 12.7 sata
 • Новинка

USB External SATA CD / DVD Combo Drive корпус на корпуса на новия 12.7 sata

BGN 15.81

USB Надворешни SATA CD DVD Комбо Вози Куќиште Случај на НОВИСите ние вид на стока се пукање, ве молиме остатокот увери дека купувачот ги купите!Квалитетот е добар и цената е разумна.добредојдовте на големо и договарање на бизнис !Објектот СпецификацииБоја : ЦрнаСостојба : НОВА CD DVD Комбо Вози SATA во USB 2.0 Надворешни Случај.ИМАЈТЕ на ум : НЕМА CDDVD ДИСК ВНАТРЕ,И САМО КУЌИШТЕ СЛУЧАЈ Објектот Карактеристикиа)...

Високо качество на Нов 3.5 SAS SATA HDD диск тава Caddy категория PN 85Y5894 за сървър Storwize V7000
 • Новинка

Високо качество на Нов 3.5 SAS SATA HDD диск тава Caddy категория PN 85Y5894 за сървър Storwize V7000

86.38 BGN 82.00

Нови 3.5" САС SATA HDD Дискот Фах Caddy Заградата PN 85 Y5894 За Storwize V7000P / N : 85 Y5894Answer : ___________________________ Note : Ние сме професионална снабдувач на серверот хард диск и додатоци...

Бутилка червено вино USb 512gb 256gb 128gb Creativo Usb Flash Drive, Pen Drive Pendriver Mini USB Flash Memory Stick Card 64GB 8-32GB
 • Новинка

Бутилка червено вино USb 512gb 256gb 128gb Creativo Usb Flash Drive, Pen Drive Pendriver Mini USB Flash Memory Stick Card 64GB 8-32GB

9.44 BGN 9.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Безплатна доставка 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB 128GB Кристал гривна USB флаш устройство, USB-USB Thumb USB Flash Disk U диск
 • Новинка

Безплатна доставка 4GB 8GB 16GB 32GB 64GB 128GB Кристал гривна USB флаш устройство, USB-USB Thumb USB Flash Disk U диск

14.94 BGN 13.00

Совети Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB, 1 G = 1000 MB пресметува Оперативен систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB ; Па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производи...

Молив USB флаш диск U писалка стилус мода химикалка писалка устройство на карта с памет 8 GB 16 Gb Карта от 32 GB USB флаш памет 64 г
 • Новинка

Молив USB флаш диск U писалка стилус мода химикалка писалка устройство на карта с памет 8 GB 16 Gb Карта от 32 GB USB флаш памет 64 г

BGN 10.69

Спецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBНие обезбедуваме 1 Година Гаранција...

2014 USB External SATA CD / DVD Combo Drive корпус на корпуса нов бял безплатна доставка
 • Новинка

2014 USB External SATA CD / DVD Combo Drive корпус на корпуса нов бял безплатна доставка

BGN 17.58

USB Надворешни SATA CD DVD Комбо Вози Куќиште Случај НОВА БЕЛАСите ние вид на стока се пукање, ве молиме остатокот увери дека купувачот ги купите!Квалитетот е добар и цената е разумна.добредојдовте на големо и договарање на бизнис !Објектот СпецификацииБоја : БелаСостојба : НОВА CD DVD Комбо Вози SATA во USB 2.0 Надворешни Случај.ИМАЈТЕ на ум : НЕМА CDDVD ДИСК ВНАТРЕ,И САМО КУЌИШТЕ СЛУЧАЈ Објектот Карактеристикиа)...

3,5 caddy Mobile Rack SATA I / II/III HDD носител на твърдия диск в 5,25 отделението за дискове с до 6 Gbit / и за вашия десктоп антивибрационного комплект заключване
 • Новинка

3,5 caddy Mobile Rack SATA I / II/III HDD носител на твърдия диск в 5,25 отделението за дискове с до 6 Gbit / и за вашия десктоп антивибрационного комплект заключване

38.38 BGN 32.00

Нови Алаткатабесплатно Serial ATA ХАРД Rom 3.5" SATA SSD / HDD Мобилни Управување со Trayless Топла Swap Внатрешен Хард диск Диск Алуминиумско Куќиште(без HDD) Карактеристики 1.Одговара на сите 3.5" Serial ATA хард дискови 2.Топла Swappable 3.Елегантен преден панел дизајн со одлична вентилација 4.4 групи на АнтиВибрации гума нога стоиме 5.SATA II 3.0 Gb / s Голема Брзина на Пренос 6.Работни W / O било Возачот на Софтвер 7.Алатка За Слободен Хард Диск Инсталација 8.Безбедност Копче за Заклучување (и 2 Резервни Клучеви Вклучени) 9.АлаткатаБесплатно пред вратата дизајн 10.Лесно хард диск слајд во / од Пакет Содржина : 1 x SATA HDDROMот 4 x Завртка 2 x Клучеви 1 x англиски Упатство

100pic / лот направи си САМ Лого Brand Promotion USB Flash Card Drive 4G/8G Pen Drive Customized Colorful Printing Logo сватбен подарък
 • Новинка

100pic / лот направи си САМ Лого Brand Promotion USB Flash Card Drive 4G/8G Pen Drive Customized Colorful Printing Logo сватбен подарък

872.30 BGN 820.00

Имаме 256 MB / 512 MB / 1 G / 2 G / 4 G / 8 G / 16 G / 32 G за факултативна, ако сакате други капацитети , може да се јавите на нашите услуги продажба за помош , ви благодариме​Она што е вистински капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производ.4 GB = околу 3.6 GB3.8 GB8 GB = околу 7.4 GB7.6 GB16 GB = приближно 14 GB 15 GB32 GB = приближно 28 GB 30 GB64 GB = приближно 58 GB 60 GB128 GB = приближно 110 GB 120 GBАко сакате да поставите цел на компанијата и свадба фотографија, церемонијата,Концерт и компанија промотивни подароци и слично, може да се јавите на нашите услуги продажба за ексклузивни помош

Нов твърд диск, Кутийка, долна капачка врати за лаптоп HP Elitebook 8540p 8540w
 • Новинка

Нов твърд диск, Кутийка, долна капачка врати за лаптоп HP Elitebook 8540p 8540w

BGN 7.34

НОВА Хард Диск Caddy Дното Вратата Покритие за HP Elitebook 8540p 8540w ЛаптопКвалитетот доверливо и сосема нов .* Ќе добие : 1 x Хард Диск Caddy4 x Завртки .* Компатибилни со : HP Elitebook 8540 P 8540 W.

Бестселър истински отварачка за бирени бутилки Usb Flash Drive 8gb 16gb 32gb 64gb Памет Mini Usb Key Pen Drive 128GB 1tb, 2tb подарък
 • Новинка

Бестселър истински отварачка за бирени бутилки Usb Flash Drive 8gb 16gb 32gb 64gb Памет Mini Usb Key Pen Drive 128GB 1tb, 2tb подарък

9.31 BGN 9.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Metal pen drive Bullet usb stick, usb flash drive 2G / 4G/8G/16G/32G/64GB pendrive flash card usb 2.0 U disk flash memory stick
 • Новинка

Metal pen drive Bullet usb stick, usb flash drive 2G / 4G/8G/16G/32G/64GB pendrive flash card usb 2.0 U disk flash memory stick

9.33 BGN 9.00

Метал пенкало диск Куршум usb стик usb флеш диск 2 G / 4 G / 8 G / 16 G / 32 G / 64 GB pendrive флеш картичка usb 2.0 У диск, flash memory stickСпецификација : 1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.02.Топла Plug & Play3.Издржливи цврстдржава складирање4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт5.Поддршка на Win98 / ME / 2000 / XP / Vista / 7, Mac OS 9.X / Linux2.4 без уред диск6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија7.Driveless за OS 9 X или до8.Компатибилен со USB 1.1 / 2.09.Оперативен Temp : 10 до +55 Deg.C1.Е usb флеш диск вистински капацитет?Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.2.она што е пишување брзина?нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M / S 10 M / S или ќе среќа да добиете 11 M+.ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MBпресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производЗа Реалниот Капацитет На1 GB = approximately920 MB999 MB2 GB = approximately1.8 GB1.9 GB4 GB = approximately3.75 GB3.9 GB8 GB = околу 7.4 GB7.85 GB16 GB = приближно 14.2 GB15.8 GB32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB30 GB64 GB = приближно 58 GB60 GBНие обезбедуваме 1 Година Гаранција...

Real Cork Usb Flash Drive 512GB 256GB 128GB Pendrive 64GB Pen Drive 1TB, 2TB Mini Flash Memory Stick Usb Card Key Gift 2.0
 • Новинка

Real Cork Usb Flash Drive 512GB 256GB 128GB Pendrive 64GB Pen Drive 1TB, 2TB Mini Flash Memory Stick Usb Card Key Gift 2.0

9.41 BGN 9.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Нов тип-c HDD корпус Тип-c мъжка към USB A мъжка кабел поддръжка 7 мм/9.5 mm HDD / SSD метален корпус, поддържа 2 TB инструмент безплатно
 • Новинка

Нов тип-c HDD корпус Тип-c мъжка към USB A мъжка кабел поддръжка 7 мм/9.5 mm HDD / SSD метален корпус, поддържа 2 TB инструмент безплатно

BGN 20.78

Нов ТипC HDD куќиште типc Машки да USBМашки кабел поддршка 7mm / 9.5 mm HDD / SSD метал случај поддршка 2 TB Алатка за Слободни ( Цената не вклучува HDD )Материјал : Алуминиум Боја : црна Внатрешни Интерфејс : SATA Надворешната порта : ТипC Транспорт интерфејс : USB3.0 Транспорт тип : HDD ,SSD Поддршка hdd : 2.5" sata SSD ( 79.5 mm) Транспорт брзина : до 6 Gbps Поддршка систем : Windows , Linux , MAC OS , 10.6.2 ве Молиме забелешка : ова е само hdd случај и не содржи хард дискот .Обичај царинење : 1...

03T8147 2.5 HDD тава кутийка за ThinkCentre RD650 RD550 RD450, безплатна доставка
 • Новинка

03T8147 2.5 HDD тава кутийка за ThinkCentre RD650 RD550 RD450, безплатна доставка

BGN 35.18

RD650 RD550 2.5" ХАРД Лента caddy 03 T8147 RD450Состојба : НОВАFRU : 03 T8147PN : SM10 A43750Оваа caddy со 4pcs на завртки како фотоОдговара на Сите модел на IBM / леново Think Centre RD550,RD450,RD650 TD350 RD350Ве молиме имајте на ум ова е 2.5 инчен фах / caddy, не се 3.5 инчи...

Нов потребителски лого САМ овална кутия + квадратен дървен Usb 2.0 Flash Memory Stick Pen Drive за сватба (повече от 20 бр. безплатни лого такса)
 • Новинка

Нов потребителски лого САМ овална кутия + квадратен дървен Usb 2.0 Flash Memory Stick Pen Drive за сватба (повече от 20 бр. безплатни лого такса)

BGN 7.98

Ви благодариме за вашата посета на нашата продавница.ние се продаваат usb стик тука во aliexpress за 5 години,esperically,.имаме доволно искуство на овие обичај usb стик,како што се Дрвени,Кристал.Метал.ПВЦ usb стик,ако имате било какви други прашања,добредојдовте на истрага нас преку aliexpress.

Метален нож USB Creativo Flash Drive 16GB 32GB USB Stick Flash Карта Pen Drive Gift Memoria USB Key Disk Pendrive 64GB 256GB
 • Новинка

Метален нож USB Creativo Flash Drive 16GB 32GB USB Stick Flash Карта Pen Drive Gift Memoria USB Key Disk Pendrive 64GB 256GB

9.33 BGN 9.00

.Answer : ___________________________ Note : (1) 100% сосема нов.(2) 100% вистински капацитет.(3) 100% една година гаранција.(4) 100% КК тестирање помина пред превозот.(5) 1 TB / 2 TB цена е премногу висока, систем не се опции за 1 TB / 2 TB, ако треба 1 TB / 2 TB, ве молиме контактирајте со нас да се зголеми двојно проверете цена...

Пластмасова свирка цветни USB флаш памет PenDrive 32G 16G 4G 8GB USB Stick USB Drive U Disk Memory Stick, Thumb Drive Flash Disk
 • Новинка

Пластмасова свирка цветни USB флаш памет PenDrive 32G 16G 4G 8GB USB Stick USB Drive U Disk Memory Stick, Thumb Drive Flash Disk

9.06 BGN 9.00

Совети Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB, 1 G = 1000 MB пресметува Оперативен систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB ; Па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производи...