широк динамичен 120dB HDR 1000 TV line mini camera 60 fps drone camera 90 градуса ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ camera w/ MIC. 1/3 сензор 1000 tvl camera 2g

широк динамичен 120dB HDR 1000 TV line mini camera 60 fps drone camera 90 градуса ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ camera w/ MIC. 1/3 сензор 1000 tvl camera 2g

BGN 95.68

Брой продукти

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Answer : ___________________________ Note :
1. Моќ адаптер или трансформатор не е вклучена во оваа продажба .Ако треба ,ве молиме контактирајте да се купи во 2.5$ !!
2. Само губење на 2g околу ,многу ok (ок) за летало .
3. Камерата се достапни само во NTSC, кога се користи во ПАЛ мониторинг ,како што тоа го има само црно бела .
Она што е HDR Широк Динамички опсег и што може да направи , ве молиме да се спореди подолу :
Моќ од 12 V DC
Ги СОБЕРЕШ ЕЛЕМЕНТ Единствен чип 1/3 CMOS СИСТЕМ NTSC ХОРИЗОНТАЛНА РЕЗОЛУЦИЈА Околу 1000 TV Линии СКЕНИРАЊЕ РЕЖИМ Прогресивна IMAGE TRANSFER го ОЦЕНУВАТЕ 60 fps Полна Резолуција ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 20.5 V/Лукс-дик ° ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ 120d B S/N СООДНОС 51d B ЛЕЌА & VIEW АГОЛ F2.8 / 90° ГОЛЕМИНА 11*12.5*21mm АВТО се ЗДОБИЈАТ со КОНТРОЛА Автоматски БАЛАНС на БЕЛАТА боја КОНТРОЛА Авто НАЗАД СВЕТЛИНА НАДОМЕСТ Авто ВИДЕО ОД 1.0 V p-p/75ohm ) АУДИО ИЗЛЕЗ 1.0 V p-p/1 Kohm ТЕЖИНА&ГОЛЕМИНА Тежина : 2gram ГОЛЕМИНА : 11*12.5*21mm РАБОТА ТЕКОВНАТА DC12 : 60m A DC5 V : 180m A ( незадолжително , ако треба, ве молиме оставете порака ) МОЌ БАРАЊЕ DC12 : (7-24 V) DC5 V : 3.6-5 V ( задолжително ако треба, ве молиме оставете порака ) ТЕМПЕРАТУРАТА НА РАБОТА -40°C~+105°C .помалку од 90% RH ВРСКА PIN1 Red DC5 V /12 V PIN2 Црна GND PIN3 Жолта ВИДЕО ОД PIN4 Бела АУДИО ИЗЛЕЗ
Содржина :
камерата x 1;
моќ кабел x 1
подарок кутија x 1 ;
Моќ адаптерот не се вклучени .


Подробности

Сигналната Система:
NTSC
Ъгъл На Видимост (Градуси):
90°
висока разделителна способност:
Няма
търговска марка:
Kan.Do
Сензор:
CMOS
Номер На Модела:
s1000
Съобщение:
Затворена система / безжично видеонаблюдение
Стил:
Мини Камера
Мрежов Интерфейс:
Няма
Марка Сензор:
SONY
Източник На Захранване(В):
12V
Поддържани Операционни Системи:
Windows 7
is_customized:
Yes
Консумирана Мощност(W):
no
Обектива (мм):
3,6 мм
Тип:
Камера
Обектива (мм):
N
ТЕХНОЛОГИЯ:
n
специални характеристики:
n
Цвят:
Черен
Тип:
Камера
специални характеристики:
Друго
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

Tmezon HD AHD 4CH 1080P DVR Комплект 4бр 2.0 MP 1080P Bullet Camera Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance System Outdoor Remote View By Phone
 • Новинка

Tmezon HD AHD 4CH 1080P DVR Комплект 4бр 2.0 MP 1080P Bullet Camera Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance System Outdoor Remote View By Phone

346.64 BGN 243.00

DVR Спецификација Поддршка full HD 1080 P видео влезот на Видео Влез / Излез : 4 CH BNC / 1 CH HDMI,1 CH VGA Аудио Влез / Излез : CH 4 РКА / 1 CH РКА Снимање, Репродукција, Копија Резолуција : 1080 P Систем : PAL / NTSC Поддршка Далечинско Следење : Ipad, Iphone, Android, PC Резерви на Владата : Мрежа,Мобилни Хард диск и UДиск, Хард Диск Порт : 1 х 3.5 инчен SATA 2.0,max поддршка 4 TB складирање USB Порта : 3 x USB 2.0 CMS компатибилен со Windows оперативен СИСТЕМ, поддршка максимум 64 windows remote видите...

Vstarcam C38S FHD 1080P Wireless Wi-fi Home Security Digital ONVIF IP Camera Wifi P2P IR-Cut Hemispherical H. 264 ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ IP Камера
 • Новинка

Vstarcam C38S FHD 1080P Wireless Wi-fi Home Security Digital ONVIF IP Camera Wifi P2P IR-Cut Hemispherical H. 264 ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ IP Камера

146.50 BGN 139.00

VStarcam C38 S 1080p IP Камера од бонбониПроизвод Апстракт : VStarcam C38 S 1080p IP Камера, висока интероперабилност,1 / 3inch 1080p Прогресивно скенирање CMOS сензор

DAHUA Water-proof Junction Box camera bracket алуминиева разпределителните скоростна IP66 PFA123
 • Новинка

DAHUA Water-proof Junction Box camera bracket алуминиева разпределителните скоростна IP66 PFA123

BGN 39.49

Оваа стапка е само применливи за Dahua Камери, со цел нека заградата подобро појавување на вашата камера, ве молиме обратете се до Dahua официјалната вебстраница за да се провери дали протезата се совпаѓаат со вашето камера,така што ќе може да одговараат совршено.ви благодариме~Ако ви треба било каква помош,ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме~Функција> Уредни & Интегриран дизајн> Материјал : Алуминиум> IP66 делница кутија Спецификација Модел DHPFA123 Општи Материјал Алуминиум Димензии (Ш x В x Д) 134.0mmx133.5mmx52.0mm (5.28"х5.25."x2.05") Цевка тема G3 / 4" Тежина 0.54 kg(1.19 lb) Товарот 3.0 kg(6.61 lb) Бела Боја Заштита IP66 температурата на работа 40ºC ~60ºC(40°~140°) Влажност 0~90% RH Применлив модел ве Молиме видете во "Додаток Избор"

4CH AHD 5 IN 1 Security DVR Система HDMI 1280*720 1200TVL AHD Weatherproof Outdoor ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера 1.0 MP AHD Surveillance Kit
 • Новинка

4CH AHD 5 IN 1 Security DVR Система HDMI 1280*720 1200TVL AHD Weatherproof Outdoor ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера 1.0 MP AHD Surveillance Kit

256.00 BGN 207.00

Пакет се вклучени1 x 4 Channel DVR ,НЕМА HDD Вклучени или 1 TB HDD вклучени4 x 1.0 Мегапиксели AHD Водоотпорна Камери1 x Напојување за DVR1 x напојување1 x1 до 4 начин splitter1 x упатство4 x 20 МИЛИОНИ BNC кабел720 P HD да видиме поголеми, подлабоки и поостриСекогаш уживате во прекрасни и кристално јасни слики преку нашата 720 P HD идеален, е подобра од 1200 TVL, не пропуштајте било скапоцен момент на вашите најблиски.Флексибилни репродукцијаСакате да знаете дали вашите деца се добие, заедно со чуварот? Нашите флексибилни репродукција режими ви овозможи скокни било слободно време, па само уживам во тоа.Инстант СигнализацијаRaccoons или натрапниците скрши во? Инстантпошта ќе се испрати до вас секогаш кога движење е откриен во вашиот дом, па за одбрана мерки може да се преземат пред да биде премногу доцна.Check in од секадеИако сте милји далеку, сеуште можете да се внимава на вашите најблиски преку живописни видеа со инсталирање на АПЛИКАЦИЈАТА на вашиот телефон во секунди.

AHD HD борда камера за наблюдение air head interface пътници / товари на борда на мониторинг
 • Новинка

AHD HD борда камера за наблюдение air head interface пътници / товари на борда на мониторинг

67.20 BGN 64.00

Пред приказ на камерата (вграден глас)(LSZ AP833 CМОЈОТ)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

HQCAM 16x16mm Sony CCD 420Tvl Low Lux Видеонаблюдение Mini Camera With Audio Camera Split type камера camera Separated
 • Новинка

HQCAM 16x16mm Sony CCD 420Tvl Low Lux Видеонаблюдение Mini Camera With Audio Camera Split type камера camera Separated

36.80 BGN 33.00

Карактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony HAD CCDХоризонтална Резолуција : 420 TVLМин Осветлување : 0.1 Лукс (F1.2) / 0 Лукс За IRСигнал Систем : NTSC / PALЛеќи на камерата : 3.7 mmКамерата Тип : ВнатрешнаМонтажа : Ѕид / CellНапојување : DC12 V / 75 MAСпецификација На Камерата : Сигнал Систем NTSC ПАЛ Image Sensor SONY боја CCD Систем за Синхронизација со 2 : 1 Interlace Ефективни Пиксели Број 510(H) 492(V) 500(H) 582(V) Хоризонтална Резолуција 420 TV Lines Електронски Shutter 1 / 60(1 / 50)1 / 100000 Sec Видео Излез 1x BNC Гама Корекција 0.45 S / N Сооднос Повеќе од 52d B (AGC Исклучен) Леќа 3.7 мм Леќа Sync Систем на Внатрешни, Л Л Мин...

Подови водоустойчива IP камера HD 1080P 720P с разстояние на IR камера IP доставка на ONVIF 30M
 • Новинка

Подови водоустойчива IP камера HD 1080P 720P с разстояние на IR камера IP доставка на ONVIF 30M

28.80 BGN 26.00

Отворено Водоотпорен HD IP Камера 1080 P 720 P со ONVIF Безбедност IP Камера IR растојание 50 MIncase нешто што јас можам да ви помогне со , pls се чувствуваат слободни да не контактирате и со нашите servicer, ви посакувам среќен шопинг тука!Спецификација : pls видите ова за 1.0 ПРАТЕНИК IP камера ~> 1 / 4" 1 Megapixel прогресивна CMOS> H...

Full HD 1080P 8CH Wireless NVR ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security System 2.0 MP IP Камера 1080P Wifi Network outdoor Surveillance kit
 • Новинка

Full HD 1080P 8CH Wireless NVR ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security System 2.0 MP IP Камера 1080P Wifi Network outdoor Surveillance kit

721.60 BGN 584.00

СпецификацииDVR специфицирате било cification Оперативен Систем Вграден линукс оперативен СИСТЕМ за Мрежата Видео 8 CH Мрежа Видео влезот 20 Mbps broadbank HDMI ™ излез1ch, резолуција : 1024x768, 1336x7681440x900,1920x1080 P , VGA излез1ch, резолуција : 1024x768, 1336x7681440x900,1920x1080 P , Видео Резолуција ДИ / 720 P / 960 P / 1080 P synchрепродукција 8 CH Видео / режимот за Фотографирање Maual ...

MoGood Multi-language NVR 8ch 1080P IP камера поддръжка ONVIF поддръжка на английски/руски/ френски/испански 20 езици
 • Новинка

MoGood Multi-language NVR 8ch 1080P IP камера поддръжка ONVIF поддръжка на английски/руски/ френски/испански 20 езици

BGN 72.00

Аудио и Видео внесување : Network видео внесување : 8 CH 1080 P мрежа видео, Поддршка ONVIF Аудио и Видео излез : VGA излез : 1 CH,резолуција : 1024x768 / 60 Hz,1280x720 / 60 Hz,1280 x 1024 / 60 Hz,1920x1080 / 60 Hz HDMI излез : 1 CH,резолуција : 1024x768 / 60 Hz,1280x720 / 60 Hz,1280 x 1024 / 60 Hz,1920x1080 / 60 Hz BNC излез : 1 CH Аудио кодирање параметри : Видео Компресија стандард, H...

Безжична домашна сигурност фалшива камера имитированное видеонаблюдение вътрешно / външно наблюдение Фалшив IR led фалшива куполна камера
 • Новинка

Безжична домашна сигурност фалшива камера имитированное видеонаблюдение вътрешно / външно наблюдение Фалшив IR led фалшива куполна камера

9.58 BGN 6.00

Материјал : ABS •Крај на Боја : Црна обоени пластични домување, транспарентна пластика капак •Единица N.W : 120g •Камера База : 117mm Дијаметар •Камера Висина : 75mm •Монтажа Метод : две D дупки со W слот •Купола материјал : транспарентна полистирен пластични •Камера / купола ротација : 360 L / R ротација •Камера агол : фиксни агол од 45 •Леќа на Камерата Дијаметар : 11mm црни пластични леќи •Камера активирање : континуирано •On / off метод : Нема потреба •извор на Енергија : 21.5 V AA size батерии( не се вклучени) •Моќ индикатор : Трепка ЦРВЕНО LED (Трепкање со detecter seneor)Пакет се вклучени : 1 x Атарот Лажна Купола Безбедносна Камера за видео надзор2 x Монтажа заврткиПревозот : Забелешка : Ако треба ни ги прогласи ниска вредност на фактура за царина, pls ни остави порака и да ни каже колку тоа е подобро за вашата нарачка, ви благодариме за вашата соработка.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рамките на 13 работни дена по вашата исплата е потврди со Aliexpress.Во моментов, речиси сите производи во нашата продавница се бесплатен превозот...

4g gps wifi mdvr 4 way SD card авто видео NTSC / PAL стандартно оборудване за мониторинг на превозни средства
 • Новинка

4g gps wifi mdvr 4 way SD card авто видео NTSC / PAL стандартно оборудване за мониторинг на превозни средства

238.40 BGN 226.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

Безплатна доставка 1.3 MP 960P HD AR0130 1/3 CMOS ниска осветеност usb 2.0 мини android уеб-камера с 8 мм, ръчен фокус на обектива
 • Новинка

Безплатна доставка 1.3 MP 960P HD AR0130 1/3 CMOS ниска осветеност usb 2.0 мини android уеб-камера с 8 мм, ръчен фокус на обектива

95.54 BGN 91.00

Бесплатен превозот 1.3 MP 960 P HD AR0130 1 / 3 CMOS ниско осветлување usb 2.0 мини android вебкамера со 8мм прирачник се фокусира леќаПакетот вклучува : 1) 1 PC Црна кутија 1.3 mp usb камера со 8мм прирачник се фокусира леќа2) 1 PC 3m usb кабел( 2м / 3м / 5m опционално)Карактеристики : *1.3 Мегапикселна CMOS сензор за висок квалитет на сликата...

(1 комплект) на 30 м кабел подводен риболов помещение система с функция DVR 7-инчов цветен монитор HD водоустойчив Рыбоискатель нощ се вижда да
 • Новинка

(1 комплект) на 30 м кабел подводен риболов помещение система с функция DVR 7-инчов цветен монитор HD водоустойчив Рыбоискатель нощ се вижда да

BGN 591.15

Следи спецификација : 1 7" Колор монитор2 следи Вкупно Пиксели : 800(H) X 480(V)3 следи напојување : DC 12 V4...

AHWVSE 2017 Hot Sale 5.5 x 2.1 mm Female To Male Plug DC Power Splitter адаптер кабел за камери за видеонаблюдение
 • Новинка

AHWVSE 2017 Hot Sale 5.5 x 2.1 mm Female To Male Plug DC Power Splitter адаптер кабел за камери за видеонаблюдение

1.63 BGN 1.00

Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет на 1.100% сосема нов и висок квалитет 2.1 За DC Женски 2 Машки Моќ Splitter Кабел 3.Приклучокот Дијаметар : 5.5 мм надворешното, внатрешното 2.1 mm 4.Удобен и ефикасен начин на власт до 5.2 камери со 1 адаптер 6.Ова За DC Адаптер YКабел Pigtail дели 1 моќ сигнал во 2 и е корисна за дополнување на повеќе камери од една централна адаптер...

HQCAM 5-100mm CS f1. 8 обектив 1/3 Варифокальный увеличение ръчно Модел варио обектив за IP от камери за сигурност, F1.8 CS 1/3 46.18~2.43 градуса
 • Новинка

HQCAM 5-100mm CS f1. 8 обектив 1/3 Варифокальный увеличение ръчно Модел варио обектив за IP от камери за сигурност, F1.8 CS 1/3 46.18~2.43 градуса

67.20 BGN 60.00

Нов 5100mm КС Ф1.8 Леќа 1 / 3" Varifocal зум Прирачник Ирис зум објектив за Безбедност на Камерата за видео надзорФокусна должина : 5100mmFOV : 2.43°46.18°F : Ф1.8Планината : CSПојавување На Чип : 1 / 3"Најблиското Растојание : 0.5 mОперацијата На Владата : Прирачник За Ирис Вид Прирачник Се Фокусира Прирачник За Зумирање

HQCAM Super Mini с аудио резолюция Sony Ccd 480Tvl Mini Camera MINI Camera е с отделна камера-вграден микрофон
 • Новинка

HQCAM Super Mini с аудио резолюция Sony Ccd 480Tvl Mini Camera MINI Camera е с отделна камера-вграден микрофон

40.00 BGN 36.00

Карактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony HAD CCDХоризонтална Резолуција : 480 TVLМин Осветлување : 0.1 Лукс (F1.2) / 0 Лукс За IRСигнал Систем : NTSC / PALЛеќи на камерата : 3.7 mmКамерата Тип : ВнатрешнаМонтажа : Ѕид / CellНапојување : DC12 V / 75 MAСпецификација На Камерата : Сигнал Систем NTSC ПАЛ Image Sensor SONY боја CCD Систем за Синхронизација со 2 : 1 Interlace Ефективни Пиксели Број 512(H) 492(V)512(H) 582(V) Хоризонтална Резолуција 420 TV Lines Електронски Shutter 1 / 60(1 / 50)1 / 100000 Sec Видео Излез 1x BNC Гама Корекција 0.45 S / N Сооднос Повеќе од 52d B (AGC Исклучен) Леќа 49mm Ротирачкифокусна Водоотпорен Леќа Sync Систем на Внатрешни, Л Л Мин...

Vstarcam C38S Onvif 1080P FULL HD Wireless IP Camera Home Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ и поддръжка на 128G IR Night Version Real View IP Cam
 • Новинка

Vstarcam C38S Onvif 1080P FULL HD Wireless IP Camera Home Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ и поддръжка на 128G IR Night Version Real View IP Cam

141.42 BGN 134.00

VStarcam C38 S 1080p IP Камера од бонбониПроизвод Апстракт : VStarcam C38 S 1080p IP Камера, висока интероперабилност,1 / 3inch 1080p Прогресивно скенирање CMOS сензор