широк динамичен 120dB HDR 1000 TV line mini camera 60 fps drone camera 120 градуса ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ camera w/ MIC. 1/3 сензор 1000 tvl camera 2g

широк динамичен 120dB HDR 1000 TV line mini camera 60 fps drone camera 120 градуса ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ camera w/ MIC. 1/3 сензор 1000 tvl camera 2g

BGN 95.68

Брой продукти

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Answer : ___________________________ Note :
1. Моќ адаптер или трансформатор не е вклучена во оваа продажба .Ако треба ,ве молиме контактирајте да се купи во 2.5$ !!
2. Само губење на 2g околу ,многу ok (ок) за летало .
3. Камерата се достапни само во NTSC, кога се користи во ПАЛ мониторинг ,како што тоа го има само црно бело
Она што е HDR Широк Динамички опсег и што може да направи , ве молиме да се спореди подолу :
Моќ од 12 V DC
Ги СОБЕРЕШ ЕЛЕМЕНТ Единствен чип 1/3 CMOS СИСТЕМ NTSC ХОРИЗОНТАЛНА РЕЗОЛУЦИЈА Околу 1000 TV Линии СКЕНИРАЊЕ РЕЖИМ Прогресивна IMAGE TRANSFER го ОЦЕНУВАТЕ 60 fps Полна Резолуција ЧУВСТВИТЕЛНОСТ 20.5 V/Лукс-дик ° ДИНАМИЧКИ ОПСЕГ 120d B S/N СООДНОС 51d B ЛЕЌА & VIEW АГОЛ ОД 120° ГОЛЕМИНА 11*12.5*21mm АВТО се ЗДОБИЈАТ со КОНТРОЛА Автоматски БАЛАНС на БЕЛАТА боја КОНТРОЛА Авто НАЗАД СВЕТЛИНА НАДОМЕСТ Авто ВИДЕО ОД 1.0 V p-p/75ohm ) АУДИО ИЗЛЕЗ 1.0 V p-p/1 Kohm ТЕЖИНА&ГОЛЕМИНА Тежина : 2gram околу ГОЛЕМИНАТА : 11*12.5*21mm РАБОТА ТЕКОВНАТА DC12 : 60m A DC5 V : 180m A ( незадолжително , ако треба, ве молиме оставете порака ) МОЌ БАРАЊЕ DC12 : (7-24 V) DC5 V : 3.6-5 V ( задолжително ако треба, ве молиме оставете порака ) ТЕМПЕРАТУРАТА на работа -40°C~+105°C .помалку од 90% RH ВРСКА PIN1 Red DC5 V /12 V PIN2 Црна GND PIN3 Жолта ВИДЕО ОД PIN4 Бела АУДИО ИЗЛЕЗ
Содржина :
камерата x 1;
подарок кутија x 1 ;
моќ кабел x 1
Моќ адаптерот не се вклучени .


Подробности

Сигналната Система:
NTSC
висока разделителна способност:
Няма
търговска марка:
Kan.Do
Сензор:
CMOS
Номер На Модела:
s1000
Съобщение:
Затворена система / безжично видеонаблюдение
Ъгъл На Видимост (Градуси):
120°
Стил:
Мини Камера
Мрежов Интерфейс:
Няма
Марка Сензор:
SONY
Източник На Захранване(В):
12V
Поддържани Операционни Системи:
Windows 7
is_customized:
Yes
Консумирана Мощност(W):
no
Тип:
Камера
Обектива (мм):
N
ТЕХНОЛОГИЯ:
n
специални характеристики:
n
Цвят:
Черен
Тип:
Камера
специални характеристики:
Друго
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

PTZ 355 Dgree IP Camera Wifi HD 720P Wireless Baby Monitor 1MP P2P Support Remote Control IR-Cut Security Surveillance ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Cam
 • Новинка

PTZ 355 Dgree IP Camera Wifi HD 720P Wireless Baby Monitor 1MP P2P Support Remote Control IR-Cut Security Surveillance ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Cam

61.92 BGN 50.00

Со цел да се обезбеди подобар производ, производ карактеристики и изглед ќе бидат малку различни, целокупната функција на истиот, ако постои некоја голема промена, ние ќе ги ажурира на производот на страницата со детали, ве молиме пријатели увери купување.

AHD HD борда камера за наблюдение air head interface пътници / товари на борда на мониторинг
 • Новинка

AHD HD борда камера за наблюдение air head interface пътници / товари на борда на мониторинг

67.20 BGN 64.00

Пред приказ на камерата (вграден глас)(LSZ AP833 CМОЈОТ)​Авијација конектор кабел женската глава Земјотрес доказ тип!AHD2431+0130 960 P 130 Million пиксели Стандард : NTSC / PAL;Камерата леќи : 2.8 mm / 3.6 mm

CL1-GSM безжично дистанционно управление, GSM & SMS Smart Switch гнездо за домашна сигурност порта бариера затвор гаражни врати отварачка
 • Новинка

CL1-GSM безжично дистанционно управление, GSM & SMS Smart Switch гнездо за домашна сигурност порта бариера затвор гаражни врати отварачка

56.00 BGN 52.00

започнетекрајотОпис : CL1GSM Безжичен Далечински Контролер GSM & SMS Smart Home Security System се Префрлите Портата Бариера Shutter Гаража Врата и Вратата настроенатаКарактеристики & Апликации : 1...

Нов 4 канален автомобилен видеорекордер GPS WiFi Positioning monitoring host dual card mdvr support Maldives language
 • Новинка

Нов 4 канален автомобилен видеорекордер GPS WiFi Positioning monitoring host dual card mdvr support Maldives language

169.52 BGN 161.00

1 H 264 видео компресија, мулти код крак на снимањето.2 Видео компресија користење h 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P натабла камерата / четири AHD720 P натабла камерата / D1 натабла камера;3...

4CH AHD 5 IN 1 Security DVR Система HDMI 1280*720 1200TVL AHD Weatherproof Outdoor ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера 1.0 MP AHD Surveillance Kit
 • Новинка

4CH AHD 5 IN 1 Security DVR Система HDMI 1280*720 1200TVL AHD Weatherproof Outdoor ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера 1.0 MP AHD Surveillance Kit

256.00 BGN 207.00

Пакет се вклучени1 x 4 Channel DVR ,НЕМА HDD Вклучени или 1 TB HDD вклучени4 x 1.0 Мегапиксели AHD Водоотпорна Камери1 x Напојување за DVR1 x напојување1 x1 до 4 начин splitter1 x упатство4 x 20 МИЛИОНИ BNC кабел720 P HD да видиме поголеми, подлабоки и поостриСекогаш уживате во прекрасни и кристално јасни слики преку нашата 720 P HD идеален, е подобра од 1200 TVL, не пропуштајте било скапоцен момент на вашите најблиски.Флексибилни репродукцијаСакате да знаете дали вашите деца се добие, заедно со чуварот? Нашите флексибилни репродукција режими ви овозможи скокни било слободно време, па само уживам во тоа.Инстант СигнализацијаRaccoons или натрапниците скрши во? Инстантпошта ќе се испрати до вас секогаш кога движење е откриен во вашиот дом, па за одбрана мерки може да се преземат пред да биде премногу доцна.Check in од секадеИако сте милји далеку, сеуште можете да се внимава на вашите најблиски преку живописни видеа со инсталирање на АПЛИКАЦИЈАТА на вашиот телефон во секунди.

HD 1080P AHD 1/2. 9 Sony IMX322 + Nvp2441 Starlight Low illumination ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ board camera module ПХБ, обектив ircut кабел
 • Новинка

HD 1080P AHD 1/2. 9 Sony IMX322 + Nvp2441 Starlight Low illumination ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ board camera module ПХБ, обектив ircut кабел

34.40 BGN 29.00

Функција : 1 / 2.9" AHD SONY IMX322 +NVP2441 CMOS Senor Starlight Ниско осветлување модул;Видео Резолуција : 1920*1080;Напредни Y / C сигнал поделба технологија, аналогни филтрирање технологија и 3 D технологија за намалување на шумот;NTSC&ДРУГАР во една, AHDH, AHDM, 960 H режим на 3војас, се Префрлат слободно;Големина : 38*38mm...

INQMEGA 720P Cloud Storage IP Camera WiFi cam Home Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance Network Camera Night Vision Pan Tilt Baby Monitor
 • Новинка

INQMEGA 720P Cloud Storage IP Camera WiFi cam Home Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Surveillance Network Camera Night Vision Pan Tilt Baby Monitor

47.98 BGN 31.00

Мазна Пан и Навалување СледењеКамерата глава се rotatable со 355°пан и 135°навалување на столбот Ќе може да се контролира преку апликација и да се добие убедливо го видите на секоја педа од вашиот целата куќа...

HQCAM Sony CCD 600TVL водоустойчив микро видео наблюдение на малък куршум мини сигурност, ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера мини куршум камера
 • Новинка

HQCAM Sony CCD 600TVL водоустойчив микро видео наблюдение на малък куршум мини сигурност, ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера мини куршум камера

44.80 BGN 40.00

Карактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony HAD CCDХоризонтална Резолуција : 600 TVLМин Осветлување : 0.1 Лукс (F1.2) / 0 Лукс За IRСигнал Систем : NTSC / PALЛеќи на камерата : 3.6 mmКамерата Тип : ВнатрешнаМонтажа : Ѕид / CellНапојување : DC12 V / 75 MAСпецификација На Камерата : Слика Сензор 1 / 3" Sony Super HAD CCD Хоризонтална Резолуција 600 TVL Чувствителност (F1.2) 0.1 Лукс (Боја) 0.001 Лукс (Б / W) Леќа 3.6 mm Ефективни Пиксели (H x V) NTSC : 768(H) 494(V) ПАЛ : 752(H) 582(V) Електронски Shutter Speed 1 / 50~1 / 100,000 Секунди 1 / 60~1 / 120,000 Секунди Скенирање Систем 2 : 1 Interlace Синхронизирање систем INT / LL Избор на Фреквенција Хоризонтална : 15.625 KHz Вертикална : 50.00 Hz Видео Излез 1.0 Vpp~75 Ohm S / N Сооднос 60d B (AGC Исклучен) Боја На / Автоматскиот Избор се Здобијат со Контрола НИСКО / СРЕДНО / ВИСОКО / ИСКЛУЧУВАЊЕ на Балансот на Белата боја ATW / AWB / ПРИРАЧНИК (1800 К~10500 К) Назад Светлина Надомест BLC / HSBLC / АВТО за Приватност Функција за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Движење Откривање вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Оперативни Услови на Температура : 10 C ~ +50 C, Влажност : 30 ~ 90% Проценти RH Напојување 12 V DC Потрошувачка на Енергија ЦДа НА : 0.5 A MaxAnswer : ___________________________ Note : ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земјаСамо 3.6 mm / 12mm достапни, defaultly брод 3.6 мм ако забелешка други леќи кои не avaialbe .Продавачот ВетувањеПродажба, испорака и политика на враќање : 1, ве Молиме да се разбере она што сте ги купиле, ќе треба да го прочитате нашиот ОГЛАС,условите јасно.2, Ние ќе ја објавите вашите елементи од рок од 2 работни дена по исплата потврди.( Времето за испорака е околу 57 работни дена од EMS , 35 дена од DHL,721 работни дена од регистарот пошта).3, Ние ќе ви испратиме следење на број во рок од 24 часа по ставка испратени надвор.4, Сите предмети и додатоци е ново и ќе биде двојно тест beforeshippment.5, Било увозни давачки и локалните даноци е купувачот одговорност(ние ќе ја објавите вашиот објект надвор како "подарок)" со ниска вредност, така што може да ви помогне да заштедите на данокот.6, Pls слободно контактирајте со нас во рок од 3 дена, ако сте го добиле било погрешно или погрешни предмети.(ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот,Ние сакаме да ви даде добар купување искуство)7, Сите врати пакет треба да бидат вклучени целосна додатоци на објектот.8, Pls ни остави позитивен фидбек ако го цениме нашиот објект и услуги на клиентите,Ние ќе го прават истото за вас...

Безплатна доставка Full HD 1080P CMOS OV2710 mini usb camera, подкрепа за свързване на мобилен телефон
 • Новинка

Безплатна доставка Full HD 1080P CMOS OV2710 mini usb camera, подкрепа за свързване на мобилен телефон

95.17 BGN 90.00

Бесплатен превозот Full HD 1080 P CMOS OV2710 мини USB2.0 висока брзина на дигитален рачен фокус веб Камера Камера кутија индустриски usb камераПакетот вклучува : 1) 1 PC 2mp usb камера со 4mm прирачник се фокусира леќа2) 1 PC 3m usb кабелСпецификација : 2.0 Мегапикселна 1080 P Резолуција на Сензорот 1 / 2.7" CMOS OV2710 1920(H)x1080(V)пиксели / Max...

Безплатна доставка Cameye 48V DC 0.5 A POE инжектор за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ POE IP камера POE комутатор Ethernet адаптер EU/UK/US / AU plug по избор
 • Новинка

Безплатна доставка Cameye 48V DC 0.5 A POE инжектор за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ POE IP камера POE комутатор Ethernet адаптер EU/UK/US / AU plug по избор

7.98 BGN 7.00

Бесплатен Превозот Cameye 48 V DC 0.5 НА РОЕ Инјектор за видео надзор РОЕ IP Камера РОЕ Ethernet Switch Адаптер ЕУ / велика БРИТАНИЈА / САД / AU plug Факултативна

MoGood Multi-language NVR 32ch 960P/720P или 24ch поддръжка на 1080P ONVIF поддръжка на английски/руски / френски/испански 20 езици
 • Новинка

MoGood Multi-language NVR 32ch 960P/720P или 24ch поддръжка на 1080P ONVIF поддръжка на английски/руски / френски/испански 20 езици

BGN 286.40

Аудио и Видео внесување : Network видео внесување : 32 CH 960 P / 720 P или 24 CH 1080 P или 16 CH 3 MP или 8 CH 5 MP мрежа видео, Поддршка ONVIF Аудио и Видео излез : VGA излез : 1 CH,резолуција : 1024x768 / 60 Hz,1280x720 / 60 Hz,1280 x 1024 / 60 Hz,1920x1080 / 60 Hz HDMI излез : 1 CH,резолуција : 1024x768 / 60 Hz,1280x720 / 60 Hz,1280 x 1024 / 60 Hz,1920x1080 / 60 Hz BNC излез : 1 CH, Аудио излез : 1 CH, Аудио кодирање параметри : Видео Компресија стандард, H...

HD Wifi Ip Camera Аудио 720p ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Системи MIC Wireless P2P Indoor Dome Kamera Infrared Mini Onvif H. 264 IR Night Vision Камера
 • Новинка

HD Wifi Ip Camera Аудио 720p ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Системи MIC Wireless P2P Indoor Dome Kamera Infrared Mini Onvif H. 264 IR Night Vision Камера

77.28 BGN 46.00

HD wifi ip camera аудио 720p видео надзор системи за безжичен МИКРОФОН P2 P затворен купола kamera инфраред мини Onvif H 264 IR Ноќ Визија CAM Onvif HD Wifi IP Camera Безжична P2 P Plug Игра IR Cut Ноќ Визија Купола камера Затворен 1280720 P 1 MP Вграден Wi Fi модул Вграден микрофон Висока моќност 24 LED Функција : WiFi / 802.11 / b / g / n , Слободни Фабрика DDNS Поддршка Протокол : TCP, UDP, IP, HTTP, SMTP, DHCP, DNS,ARP, ICMP, POP3, NTP, IPSec Upn P, RTP, и RTCP Двојна поток кодирање / H...

Безжична домашна сигурност фалшива камера имитированное видеонаблюдение вътрешно / външно наблюдение Фалшив IR led фалшива куполна камера
 • Новинка

Безжична домашна сигурност фалшива камера имитированное видеонаблюдение вътрешно / външно наблюдение Фалшив IR led фалшива куполна камера

9.58 BGN 6.00

Материјал : ABS •Крај на Боја : Црна обоени пластични домување, транспарентна пластика капак •Единица N.W...