за Таджима computer embroidery machine parts LP-480PY five type fixed knife

за Таджима computer embroidery machine parts LP-480PY five type fixed knife

BGN 21.54

Брой продуктиПодробности

Тип:
Индустриални Шевни Машини
Формирането На Шева:
Стопорный Бод
Ръчна Конфигурация:
Плосък Легло
Механизъм За Подаване На:
инструкция

Избор на купувачи

CHINAZP Самба Карнавал Feather доставчик на обществената поръчка 20inch to 22inch (50-55 см)на дребно опаковка страусиное перушина перо за карнавального на убора
 • Новинка

CHINAZP Самба Карнавал Feather доставчик на обществената поръчка 20inch to 22inch (50-55 см)на дребно опаковка страусиное перушина перо за карнавального на убора

BGN 1027.20

CHINAZP Самба Карневал Пердув Снабдувач 20inch да 22inch (5055cm)Мало Пакет Ној Plumage Пердув за Карневалот Headpiece1.Име на производ : Ној Пердуви2.Материјал : Ној Пердув3.Боја : Топло Розова,Розова,Портокалова,Виолетова4.Модел : Обоена5.Големина на : 5055cm(2022inch)6.Пакување : 50pieces / color / многу7.Залиха : Да8.Фабриката име : Yiwu ZP Занаети Фабрика9...

JUNAO 3 6 8 10 mm Color Mix Pointback акрилни кристали кръгли кристали нокти камъни Point Crystal Strass дрехи, бижута занаяти
 • Новинка

JUNAO 3 6 8 10 mm Color Mix Pointback акрилни кристали кръгли кристали нокти камъни Point Crystal Strass дрехи, бижута занаяти

12.64 BGN 10.00

JUNAO 3 6 8 10мм Мешавина Боја Pointback Акрилик Rhinestones Круг Помине Камења и КристалиТочка Кристал Strass Облека, Накит ЗанаетиМатеријал : Pointback Rhinestones .Rhinestones Големина : 3мм 6mm 8мм 10мм Акрилик Камења.Боја : Комбинација Боја Rhinestones .Случаен мешана боја(78 боја), не ја прифати наведени боја,Ве молиме во вид надвладее, мерење пакување,Ако се бара боја или број на точни, ве молиме да се купи претпазливо.Вашата цел ќе се испраќаат до вашиот aliexpress адреса, ве молиме да ја потврдите вашата адреса повторно ...

161029M34, карикатура самолет вискоза памучен плат, децата обичат стил направи си сам ръчно изработени лоскутная плат домашен текстил покривка
 • Новинка

161029M34, карикатура самолет вискоза памучен плат, децата обичат стил направи си сам ръчно изработени лоскутная плат домашен текстил покривка

6.72 BGN 5.00

започнетекрајот1 Материјал : 100% Памук 2 Димензии : ширина е 1.5 метри,едно парче должина 0,5 метар,ако понудата за еден дел, значи ќе добиете ткаенина која ширина од 1,5 метри и должина 0,5 метар...

5 Ярда / Лот Висок Клас Бродирани Водоразтворими Африкански Ремък Лейси Плат Африка Гипюр Дантела С Перли За Шиене На Рокли 678
 • Новинка

5 Ярда / Лот Висок Клас Бродирани Водоразтворими Африкански Ремък Лейси Плат Африка Гипюр Дантела С Перли За Шиене На Рокли 678

112.00 BGN 106.00

Добредојдовте на kalume продавницаДОБРА ВЕСТ За нашите почитувани клиентиКонечно,kalume01 сега може исто така да обезбеди ЧИПКА ДР за нашите почитувани клиенти.Земете добар поглед и ве уверуваме дека ќе најдете нешто што ви интересира тука.Уживајте во вашата шопинг време во kalume1Производ DescripstionЕве ги деталите за чипка ткаенини : Објектот е во парк и се подготвени да бродСостојба : нова и unwornМатеријал : 100% памукШирина : 50" / 51"Дизајн : Африкански дизајнМатеријал : voile ткаенинаТежина : околу 2kilogram / 5yardsПакување : 5 дворови / парче,15 метри / пакетБоја : мултибоја како што е прикажано на фотографиитеПроизводи покажуваКако да се купат преку Али expressИсплата се должи во времето на купување...

16 deep purple 1 метър берберская руното плат camoFleece Shu Velveteen за направи си САМ toys sleepcoat пижами нощница материал
 • Новинка

16 deep purple 1 метър берберская руното плат camoFleece Shu Velveteen за направи си САМ toys sleepcoat пижами нощница материал

25.60 BGN 20.00

1 метар Берберски Руно Ткаенина camo Fleece Шу Velveteen за DIY играчки sleepcoat пижами nighty bedgown материјалAnswer : ___________________________ NOTE : Ве молиме Проверете ги боја Бр...

Безплатна доставка високо качество на африка кабел дантела горещи продажба 2017 нови постъпления африка гипюр лейси кърпа 5 ярда WDP-224
 • Новинка

Безплатна доставка високо качество на африка кабел дантела горещи продажба 2017 нови постъпления африка гипюр лейси кърпа 5 ярда WDP-224

142.40 BGN 107.00

Слободен испорака на високо квалитетни африкански кабелот чипка топла продажба 2017 новодојдени африкански guipure чипка ткаенина 5yards WDP224 1.Позадина : памук 2.Ширина : 51"~52" ширина3.Пакување : 5 y или 15 y пакување4.Време на испорака : 3~5 работни дена од DHL, EMS, UPSот5.Минимална цел : 150 метри на секоја боја.6.Плаќање : Запад union, Money gram, T / TНие снабдување со висок квалитет на Африканската laces, француски laces, vevelt laces, швајцарската voile laces, handcut voile laces, organza laces и др...

2017 нов 10шт 50мм високо качество на златния кристал обтегач Диамант слайдер двухрядный кръг кръг сватбени покани, украса карта
 • Новинка

2017 нов 10шт 50мм високо качество на златния кристал обтегач Диамант слайдер двухрядный кръг кръг сватбени покани, украса карта

BGN 14.38

опис на производот : 2017 Нови 10pcs 50mm врвен квалитет златна Кристал Тока Diamante Лизгачот Две Ред Круг Круг Свадба Покана картичка ДекорацијаТип На Производ : ТокиМетал Тип : МесингДекорација : RhinestonesУпотреба : Се Чанти,Чевли,Облека,ПојасиТехника : ПозлатаОблик : ТркалезнаТока Тип : ПрстениМатеријал : МеталНачин на плаќање (1) : Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние ви препорачуваме да изберете Зачувам,таа го поддржува Кредитна картичка, Money bookers, Виза, Мастеркартичка, Western union итн...

2017 памук, дантела иглата бродерия апликация от дантела и цвете апликации Роза облекло сватбена дантела 4 м
 • Новинка

2017 памук, дантела иглата бродерия апликация от дантела и цвете апликации Роза облекло сватбена дантела 4 м

29.12 BGN 23.00

Ве Молиме Да Се Напомене : Сите Yardage Чипка / Ткаенини, Има Намалување Од 3%5% Во ПроизводствоИ Тоа Е се Мери со Рака,Па Ве Молиме Да Се Овозможи / Ја Прифати Вашата Цел Со 5% Повеќе Или Помалку Количина.Се Надевам Дека Ќе Се Разбере Sistuation.Ви благодариме

Booksew Памук Поплин Плат Очарователна Червена Роза Дизайн Метър Плат За Шиене Възглавници Рокля Crazy Craft Риза Квилтинг
 • Новинка

Booksew Памук Поплин Плат Очарователна Червена Роза Дизайн Метър Плат За Шиене Възглавници Рокля Crazy Craft Риза Квилтинг

1.89 BGN 1.00

Бренд Име: BOOKSEWИме на производ : памучна ткаенина poplinМатеријал : 100% памук добар квалитет,погодна за летен фустан, кошула за шиење, човечки облека,quilting,крпеница, занаети, како и други проекти за шиење.Портретирани како слика се прикажува.Ширина : 57" / 145cmПакет Содржина : 6 Пресече Големини се достапни,тие се 5cmx50cm,45cmx50cm,50cmx50cm,50cmx100cm,100cmx100cm,и 25cmx145cm.Овие се пресече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.За големината 50cmx145cm,ткаенина ширина е 145cm, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.На пример : Цел 1 парче, се сече 50cmx145cm (половина метар)Цел 2 парчиња, се сече 100cmx145cm ( еден метар)Цел 3 парчиња, се сече 150cmx145cm ( еден метар и половина)Цел 4 парчиња, се сече 200cmx145cm ( два метри)И така натаму..Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1)се намали од страна, ве молиме овозможи 12cm грешка.2)мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.3)кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.4)кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.5)кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати...

10 ярда от партията на 38 мм, 1,4 широк мрежи кафяво бежово кафяво райе полиестер памучен лента плат чанта
 • Новинка

10 ярда от партията на 38 мм, 1,4 широк мрежи кафяво бежово кафяво райе полиестер памучен лента плат чанта

BGN 8.62

5 метри од серијата 38mm 1.4 "широк webbing сина, бела сина шарени памук полиестер лента twill торбаШирина : 38mm(1.4")Од серијата:5 метриМатеријал : Полиестер памукБоја : кафена беж браунБоја неусогласеност Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, припадност и сл...

ZYFMPTEX син цвят евтини платове голям запас доставка къс ворсовая плат за шиене метър 150X50 см ръчно изработени от плат кукли Материя
 • Новинка

ZYFMPTEX син цвят евтини платове голям запас доставка къс ворсовая плат за шиене метър 150X50 см ръчно изработени от плат кукли Материя

14.21 BGN 10.00

Материјал : 100% полиестер .погоден за бебе постелнина лист за шиење,кадифен играчки,бебе вреќа за спиење,пантофли ,возрасни пижами ,крпеница,табела маска,перница, како и други проекти за шиење...

Нови 10 бр./лот 25 мм, кръгли шиене на копчета Pearl Snap Flatback бутон за сватбена украса на косата аксесоари за scrapbooking
 • Новинка

Нови 10 бр./лот 25 мм, кръгли шиене на копчета Pearl Snap Flatback бутон за сватбена украса на косата аксесоари за scrapbooking

BGN 7.98

започнетекрајотНОВИ 10pcs / многу 25мм Круг за Шиење Копчиња Бисер Snap Flatback Копчето за Свадба Коса Разубавувањето Scrapbooking ДодатоциНие сме добро познати растителни во Провинцијата Жеџијанг во Кина повеќе од десет годишниот тргување искуство за сите видови на додатоци на rhinestones, сега да го следат трендот на започнете бизнис на онлајн продавница, продажба на клиенти од целиот свет со трговија на големо цена на висок квалитет на производите.Плаќање : Ние го прифаќаме компромис, t / t и Western Union...

Аква гъши пера, 100 бр. / лот-жълт пачи Атлас свободни пера, крака занаятчийски пера, 10-18 см дължина, безплатна доставка
 • Новинка

Аква гъши пера, 100 бр. / лот-жълт пачи Атлас свободни пера, крака занаятчийски пера, 10-18 см дължина, безплатна доставка

7.02 BGN 6.00

Аква Goose Пердуви,100pcs / многу жолта Goose Satinettes Лабава пердуви,goose занает пердуви,1018cm долго,freeshippingМатеријал : goose satinettes пердуви.Боја : жолтаГолемина : 1018cm долгоКоличина : 100pcs / многуУпотреба : маската, конверзација, занает проекти, и многу други занает и декоративни користиСостојба : нова.Се користи за свадба забава, роденден, компанијата партија, ноќта на Вештерките ( фестивал секоја година, на 3031 октомври), декември...

5 ярда / чанта черни мъниста пискюл ресни ширина 13 см за украса на роклята /, моден дизайнер,всички цветове има
 • Новинка

5 ярда / чанта черни мъниста пискюл ресни ширина 13 см за украса на роклята /, моден дизайнер,всички цветове има

BGN 126.40

Добредојдовте во посета на мојот продавница5 дворови / парче5yards=4.572 мете рШирина : 1.4 метри долго : 4.57 метар Љубезно Забелешка : Бидејќи се пука,на екранот или стоки имаат многу бои, сликата и материјал објект може да има мали разлики, ве молиме предмет на материјал obje кт

13 см 5.12*1 ярд дълбока слонова кост мъниста и пайети Alencon лейси покритие, Шнуровое сватбена рокля Fabic
 • Новинка

13 см 5.12*1 ярд дълбока слонова кост мъниста и пайети Alencon лейси покритие, Шнуровое сватбена рокля Fabic

11.18 BGN 10.00

Добредојдовте на нашата продавница 1.Мешани цел е добредојден ,секој дизајн копчето MOQ 2.Ве молиме укажуваат на вашите лични барања, како што се бои, пакети, вредноста на декларацијата итн, во порака кога ќе се грижат за нас...

Добро 150*100 см 1бр Зелена вълнена тъкан плат палто шевни материали за направи си САМ Man / Women Fashion Зимни Coat&Suit dress
 • Новинка

Добро 150*100 см 1бр Зелена вълнена тъкан плат палто шевни материали за направи си САМ Man / Women Fashion Зимни Coat&Suit dress

70.38 BGN 56.00

100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памучна Ткаенина&Tilda Ткаенина&Чувствува&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Felt100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памучна Ткаенина&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памучна Ткаенина&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&Ткиво На Крпеница& Ширина и должина : 150x100cm прибл,рака намали,pls дозволете грешка големина 12cm предмет : Волна Ткаенини ashmere Ткаенина Материјал : нови 100% волна , Боја : зелена тежина : 0.7 kg за 1 метар количина : 1lot=150x50cmx1pcs...

1000шт естествено дърво цвете копчета 10 мм 2 дупки Маргаритка шиене на копчета за декорация занаяти scrapbooking изготвяне на карти
 • Новинка

1000шт естествено дърво цвете копчета 10 мм 2 дупки Маргаритка шиене на копчета за декорация занаяти scrapbooking изготвяне на карти

BGN 12.78

1000pcs 10мм Дрво Цвет Копчиња Многу добро се користи за scrapbooking,шиење и други DIY проекти Големина : Прибл за 10мм Дизајн : Цвет Форма Со 2 Дупки Дупка Големина : Приближно околу 1,5 м~2.0 mm Дебелина : 2.53.0 mm approxly Боја : ПрироднаПРЕВОЗОТ : 1...

5 злато мед закрит опашката тъмно зелен пояс YKK цип метална кожени чанти дрехи, обувки и ботуши
 • Новинка

5 злато мед закрит опашката тъмно зелен пояс YKK цип метална кожени чанти дрехи, обувки и ботуши

30.38 BGN 27.00

На модел големина, разликата помеѓу отворање и затворање на опашката, во задниот дел од детален опис на производот мапата.Вистинска посветеност кон продавница YKK патент корен верност, мали до секој YKK додатоци.Мора да ги видите пред снимањеНа овој линк има различни должина опции, се ќе заврши, сите додатоци се хомогени...