Lzt-6T 6-60 LPH квадратен панел разходомер течност разходомер на въздуха ротаметр Lzt6t инструменти за измерване на потока

Lzt-6T 6-60 LPH квадратен панел разходомер течност разходомер на въздуха ротаметр Lzt6t инструменти за измерване на потока

BGN 78.40

Брой продукти

Течни мерка опсег : 6-60 LPH


Подробности

Направи си Сам пособия:
Водопровод
Номер На Модела:
ЛЗТ-6Т
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

Пилотен pulse електромагнитен клапан pulse електромагнитен клапан DC3. 6-6.5 V 0.02-1.0 MPa DN15 за индукционных водопроводни изделия писсуаров баня
 • Новинка

Пилотен pulse електромагнитен клапан pulse електромагнитен клапан DC3. 6-6.5 V 0.02-1.0 MPa DN15 за индукционных водопроводни изделия писсуаров баня

BGN 14.38

Пилот Пулсот електромагнетниот вентил Пулсот електромагнетни вентили DC3.66.5 V 0.021.0 MPa DN15 за Индукција санитарија бања UrinalsТип (канал позиција) : Пилот Врска : Тема DN : 15 (mm) Погоден медиум : вода, гас, итн...

Водата разходомер за гориво сензор брояч Хол разходомер басейн поплавковый прекъсвач за бойлери, кредитна карта, машина DN15 G1 / 2 1-30л/мин
 • Новинка

Водата разходомер за гориво сензор брояч Хол разходомер басейн поплавковый прекъсвач за бойлери, кредитна карта, машина DN15 G1 / 2 1-30л/мин

BGN 6.48

Вода Гориво Проток Метар Сензор Шалтер Сала Flowmeter базен плови switch за бојлери,кредитна картичка машина DN15 G1 / 2 130 L / минКарактеристики : Овој производ главно се користи за тестирање на вода, вода и систем за ладење1, најниско рангирани работен напон : За DC4.5 3 V24 V2, максимум оперативни струја : 15 m A (За DC 5 V)3, работен напон спектар : За DC 3~24v4, капацитет : 10 m A (За DC 5 V)5, користете температура : 80 C6, оперативни влажност опсег : 35%~90%RH (без мраз)7, дозволувајќи им на притисок : притисок 1.2 Mpa8, температура : 25~+80 C9...

Разходомер Ssensor вода разходомер за гориво брояч показател плувен басейн 1-30л/мин G3 / 4 DN20
 • Новинка

Разходомер Ssensor вода разходомер за гориво брояч показател плувен басейн 1-30л/мин G3 / 4 DN20

BGN 11.18

G3 / 4 DN20 Проток Метар Ssensor Вода Гориво Flowmeter Контра Индикатор БазенКарактеристики на производот : 1 изглед на производот е светлина и корисна, мали димензии, лесно да се инсталира.2 внатрешноста на impeller со нерѓосувачки челик монистра, секогаш да се носат.3 запечатување прстен за горниот дел, под силата на структура никогаш нема да излегуваат во јавноста.4 Холцер компоненти се увезуваат, на линија плоча изолација водоотпорен, никогаш не стареат.Производ вовед : Проток на вода сензор е главно составена од пластични вентил, проток на вода роторот собранието и Холцер сензор.Водата доводното е договорено на водата доводното крајот на бојлер, и се користи за откривање на протокот на вода,Ротација на магнетното роторот и ротирачка брзина се промени со промена на проток, и на излез на Холцер сензор е соодветна на пулсот.Сигнал, повратна информација до контролорот, од страна на контролор за да ја одредите големината на проток на вода, контрола.Користете прашања кои имаат потреба од внимание : Без сериозни последици и ерозија на хемиски супстанции...

Нов прием на дигитален ултразвуков разходомер WL-1A1 високо качество на Открит канал за ултразвуков разходомер 220 0.1 л / с~10 м/с 0~60 градуса
 • Новинка

Нов прием на дигитален ултразвуков разходомер WL-1A1 високо качество на Открит канал за ултразвуков разходомер 220 0.1 л / с~10 м/с 0~60 градуса

1790.40 BGN 1701.00

Нови Пристигнување Дигитални Ултразвучно испитување на Протокот Метар WL1 A1 Висок Квалитет на Отворен КаналУлтразвучно Flowmeter 220 V 0.1 L / s~10m / s 0~60 СтепениЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : WL1 A1 ултразвучно flowmeterНапон : 220 VУлтразвучно максималната далечина : 2 метриНивото на водата резолуција : 1 mmДисплејот на инструмент температура : 0 ~ 60 степениПритисок : Слободен протокЗаштита класа : IP65Материјал Тип : FRP, PVC, од не ' рѓосувачки челикПротокот range : 0.1 L / S ~ 10 M / SПакување големина : 52 * 40 * 16cmТежина : 8kgЗабелешка : Овој производ има вградена батерија

Разходомер за вода TUF-2000 с датчици TL-1 DN300~DN6000mm ултразвукова модул разходомер комуникационен интерфейс RS232 12V / 24V
 • Новинка

Разходомер за вода TUF-2000 с датчици TL-1 DN300~DN6000mm ултразвукова модул разходомер комуникационен интерфейс RS232 12V / 24V

441.60 BGN 420.00

TUF2000 проток на вода метар со TL1 transducers DN300~DN6000mm Ултразвучно модулflowmeter Комуникација RS232 Интерфејс 12 V / 24 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Модул проток метриМодел : TUF2000Напон : 12 V / 24 VМоќност : 2 WПрименливи дијаметар : DN156000mmКомуникациска Интерфејс : RS232Тековната излез : 420 MA / 020 MAПакување големина : 30 * 17 * 20cmТежина : 2kgИзберете DN3006000 TL1Широк опсег на мерење Неколку видови трансдуцерот за избор, мерење цевка големина од DN15mm да DN6000mmКинески & англиски мени Поинаква верзија UFM може да ги поддржи Кинески или на англиски јазик се прикаже, лесно за ракување.Висока Сигурност Донесе низок напон, мултипулсот на технологија за да се подобри точноста, корисни живот и сигурност.Силна Антимешање Dualбиланс на сигнал диференцијални приемник / возач коло за да се избегне мешање на конвертор, ТВ кула, висок напон линија итн.Моќен Снимка Функција Автоматски рекорд податоци

РОТАМЕТР стъкло неръждаема стомана DN40 LZB, азотнокислотный коррозионностойкий разходомер за течност и газ.
 • Новинка

РОТАМЕТР стъкло неръждаема стомана DN40 LZB, азотнокислотный коррозионностойкий разходомер за течност и газ.

BGN 8433.30

Ве молиме да не информирате за мерка спектар на порака одбор.За НасNingbo Chinwey индустрија co., Ltd беше основана во 2002 година,Нашата компанија Е производител и трговец од областа на индустриското производство, имаме две фабрики и многу партнери...

Разходомер за вода разходомер Хол поток сензор led брояч caudalimetro прозрачен G1 / 2 0.5-25L/min 1.2 MPa F=6*Q поток сензор
 • Новинка

Разходомер за вода разходомер Хол поток сензор led брояч caudalimetro прозрачен G1 / 2 0.5-25L/min 1.2 MPa F=6*Q поток сензор

BGN 7.10

Проток на вода Метар Flowmeter Сала Проток Сензор индикатор контра caudalimetro Транспарентен G1 / 2 0.525 L / мин 1.2 MPa F=6П Проток на Основните параметри на сензорИзглед : јасна идентификација на производот, точни усогласеностВода притисок отпорност : 1.75 MPaОперативен напон спектар : DC5 ~ 15 VИзолација отпор : 100На точноста : (1 ~ 30 L МИН) ± 10%Проток на пулсот карактеристики : (5 Q) Q = L / Min ± 3%Висок пулсот излез : DC 4.7 V (влезен напон DC 5 V)Излез пулс, низок : Излез пулсот должност циклус : од 50% и ± 10%Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

температурен сензор за слънчева регулатор, изнесен сензор за слънчева регулатор такса
 • Новинка

температурен сензор за слънчева регулатор, изнесен сензор за слънчева регулатор такса

6.54 BGN 5.00

Оваа листа вклучува 1 buc на сензор на температура за соларна регулаторот,далечински сензор, за соларна задолжен контролор(Забелешка : само може да се користи за неколку модели на соларни регулаторот, ве молиме проверете со нас пред да купите.)Примена : откривање на сензор на температура за соларна регулаторот.Забелешка : упатство е на англиски јазикПлаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Услови за продажба· Позитивен Фидбек е нашиот живот...

Lixf HOT Superior сензор за нивото на водата Бял ПП правоъгълен поплавковый прекъсвач
 • Новинка

Lixf HOT Superior сензор за нивото на водата Бял ПП правоъгълен поплавковый прекъсвач

BGN 3.36

*Нови Практични Супериорен Нивото на Водата Сензор Бела PP Десен Агол Плови ПрефрлатеИме На Производ : Нивото На Водата СензорКабел Должина : 37cm / 14.6"Плови Топка Големина(Приближно) : 10 x 24mm / 0.39" x 0.94" (D*H)Тема Кол(Приближно) : 11.5 mm / 0.453"; Хексадецимален Големина на Орев(Приближно) : 19mm / 0.748"Дното Клип Кол(Приближно) : 20.5 mm / 0.8"; Вкупната Големина : 55 x 35mm / 2.16" x 1.38" (L*W) * Нивото на Водата Сензор Бела PP Десен Агол Плови Префрлате* Макс Контакт Оценка : 10 W* Макс Префрлување Напон : 100 V DC* Макс Комутација На Струјата : 0.5 A* Макс Дефект Напон : 220 V DC* Макс Носат Актуелни : 1.0 A* Макс Контакт Отпор : 100mΩ* Температура Оценка : 10 ~ +60 °C / +85 °C* Плови Топката Материјал : ПП* Плови Тело Материјал : ПП.* А плови прекинувач е уред користи за да смисла на нивото на течност во резервоарот.* На префрлување може да actuate пумпа, индикатор, аларм, или друг уред.* Боја : Бела & Жолта* Нето Тежина : 13g* Пакет Содржина : 1 x Нивото на Водата Сензор.

Yf безжичната-S201 сензор за дебита на водата / 4 G1 / 2 интерфейс бойлер водна машина водна машина продажба зала разходомер
 • Новинка

Yf безжичната-S201 сензор за дебита на водата / 4 G1 / 2 интерфейс бойлер водна машина водна машина продажба зала разходомер

10.54 BGN 10.00

YF S201 проток на вода сензор / 4 G1 / 2 интерфејс бојлер вода машина вода машина за продажба сала проток метриКарактеристики на производот : 1, овој производ изглед е светлина и агилни, мал волумен, лесно да се инсталира.2 внатрешни поставени со не ' рѓосувачки челик вратило, impeller, носат засекогаш.3, запечатување прстен, на сила на структурата под никогаш не излегуваат во јавноста.4, сала елемент, се КОРИСТИ германскиот увоз и куќишта со potting лепак, спречување на вода, никогаш не стареат.5, сите суровини се исполнат ROHS тестирање стандардиПроизвод синопсис : Проток на вода сензор е главно составена од пластични вентил тело, протокот на роторот компоненти и сала сензор.Таа е инсталирана во бојлер влезот, кој се користи за откривање на проток на вода, кога водата преку протокот на роторот компоненти,Магнетни ротација на роторот и брзо се менува со тек, сала сензор излез пулсот соодветноСигнал повратна информација до контролер од страна на контролорот да се суди за големината на проток на вода, прилагодување и контрола.Користете информации : Тоа е забрането за сериозни последици и хемиската ерозија.Забрането е да се фрли или судир.Вертикална монтажа, да не повеќе од 5 степени.Средна температура не треба да биде повеќе од 1200 c.Второ, на излез waveform : квадратен бран NPN пулсот сигналдоведе начин : 1 црвена ВО поврзете анодна2 жолта НАДВОР сигнал на излез линија3 црна GND се поврзете на катоденYF S201 фреквенција : F = 7.5 * Q (L / Min) грешка : плус или минус 2% напон : 3.524 VDC, тековната не треба да надминува 10 ma, 450 пулсот излез проток низ литарскиФреквенцијата пресметка = постојан проток (L / min) 7.5 * единица време (во секунди)Протокот опсег : 130 l / minПоле на примена : Се однесува на бојлер, на овој уред, автоматски вода машина, како што се протокот премерување опрема.Основни параметри1, најниско рангирани напон DC4.5 5 v и 24 v2, максимум работна тековната 15 m A (DC 5 v)3, работен напон спектар DC 5 ~ 18 V4, капацитет, 10 или помалку m A (DC 5 v)5, користете температура обемот 80 ℃ или помалку6, користете влажност спектар 35% ~ 90% RH (без мраз)7, им овозможи на притисок притисокот На водата подолу 1.75 Mpa8, температура на чување 25 ~ + 80 ℃9, ја зачувате влажноста 25% ~ 95% RH

Разходомер за вода сензор на брояча индикатор за горивния разходомер басейн поплавковый прекъсвач зала за бойлери G1 / 2 1-30л/мин DN15
 • Новинка

Разходомер за вода сензор на брояча индикатор за горивния разходомер басейн поплавковый прекъсвач зала за бойлери G1 / 2 1-30л/мин DN15

BGN 7.97

Проток на вода Метар Сензор Контра Индикатор Flowmeter гориво базен плови switch Сала за бојлери G1 / 2 130 L / мин DN15Карактеристики : 100% Сосема НовБоја : БелаГолемина : 6.2 x 3.6 3.4 x cm (Dxšxv)Кабел Должина : 15cmРаботен напон спектар : DC 3~24 VКористете температура : ≤ 100Капацитет : ≤ 10 m A (DC 5 V)Оперативен влажност опсег : 35%~90%RH (без мраз)Дозволувајќи им на притисок : Вода под притисок 1.2 Mpa.Прецизност (проток пулсот излез) : 0.5~25 L / мин±1%пулс : F=7.5 ППакет листата : 1 x Вода FlowmeterНајниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

безплатна доставка MJ-10215-2SL SUS304 side mounter switch level tank flow control switch M10*1215
 • Новинка

безплатна доставка MJ-10215-2SL SUS304 side mounter switch level tank flow control switch M10*1215

40.00 BGN 38.00

Течни ниво сензори од страна на составот на reen се префрлите и да плови топката, полињата за префрлање збиена во внатрешноста на цевката и прстен megnet е опремен во плови топката, кога се издигаат се движи нагоре и надолу со мери на течни ниво, и на внатрешен магнет за привлекување на магнетни полиња за префрлање контакт акција, така што тоа може да се открие на течни ниво позиција.ПрименаПроизводот е mainlu користи во апарати за домаќинство, индустриска опрема, опрема градинарство, медицинска опрема, салон за убавина опрема, водни земјоделски и индустриски за прочистување вода, канализација на системи за третман, автоматска врата систем за контрола и други индустрии...

K24 turbo цифров разходомер разходомер на дизелово гориво от вода plomeria индикатор за разхода на преносим турбини разходомер caudalimetro сензор
 • Новинка

K24 turbo цифров разходомер разходомер на дизелово гориво от вода plomeria индикатор за разхода на преносим турбини разходомер caudalimetro сензор

BGN 40.99

K24 турбо дигитален проток метар flowmeter Дизел гориво вода plomeria проток индикатор protable Турбина Flowmeter caudalimetro сензор (батерија, не се вклучени)Оваа flowmeter може да се измери метанол, вода , уреа и на други течности...

Стъклена ротаметр-разходомер lzb -15 за течност и газ, фланцово съединение
 • Новинка

Стъклена ротаметр-разходомер lzb -15 за течност и газ, фланцово съединение

BGN 78.14

Ве молиме да не информирате за мерка спектар на порака одбор.можете да се поврзете со мене ако ви треба отпорни на корозија од тип rotameterЗа НасNingbo Chinwey индустрија co., Ltd...

3/4'10-200 л/мин турбини цифров разходомер на дизелово гориво BSPT / NPT галон Безплатна доставка
 • Новинка

3/4'10-200 л/мин турбини цифров разходомер на дизелово гориво BSPT / NPT галон Безплатна доставка

78.21 BGN 78.00

3 / 4'10200 L / Min Турбина Дигитални Дизел Овална Опрема Гориво Проток Метар BSPT / NPT ЛитриДетален Опис На ПроизводотТурбина Дигитални Дизел Гориво Проток Метри1...

Разходомер за вода разходомер Хол поток сензор led брояч LCD дисплей + поток сензор + електромагнитен клапан +захранващ адаптер DN15 G1 / 2
 • Новинка

Разходомер за вода разходомер Хол поток сензор led брояч LCD дисплей + поток сензор + електромагнитен клапан +захранващ адаптер DN15 G1 / 2

BGN 92.72

Проток на вода Метар flowmeter сала проток сензор индикатор Контра LCD дисплеј+ Сензор за Проток + Електромагнетниот вентил +Адаптер DN15 G1 / 2Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!За превозот1...

Безконтактни сензори за ниво течност Stick Type Liquid Sensor Liquid Switch Level Water Level Switch Factory
 • Новинка

Безконтактни сензори за ниво течност Stick Type Liquid Sensor Liquid Switch Level Water Level Switch Factory

91.86 BGN 64.00

Неконтактирајте со Течни Ниво Сензори се Држиме Тип Течни Сензор Течни Ниво Прекинувач Нивото на Водата се Префрлите ФабрикаAnswer : ___________________________ NOTE : кога ќе ги нарачате, ве Молиме ги споделите со нас следниве~1 : Ова е линк за САМО 5 ПАРЧИЊА WS02 НИВО СЕНЗОР, ако треба неколку, pls изберете однос на квантитетот да се купи.2 : Вашиот м easuring објект : контејнер или цевка? ако тоа е контејнер, pls изберете WS02; ако тоа е цевка, pls изберете WS03.3 : Ако изберете WS03 цевка за мерење, вашиот цевка со дијаметар е(8~12mm или 12~26mm)? Ние ќе ви испратиме бесплатно во однос заградата откако знаеме вашите цевка со дијаметар е...