Черно-бял метал желязо облак тавана лампа, арт деко, корейски, японски стил, блясък плафон Luminaria за спални хол

Черно-бял метал желязо облак тавана лампа, арт деко, корейски, японски стил, блясък плафон Luminaria за спални хол

BGN 252.80

Брой продукти


Спецификации :
[Точка Бр.] : 11006 [Тела Големина] : Дијаметар 105cm / 41.34", Висина 17cm / 6.69" [Материјал] : Железо [Тела Colorl] : Бела, Црна [База Тип] : E27, E26 * 8 [Сијалица] : Сијалица Не се Вклучени [Напон] : 110-120 V, 220-240 V
Гаранција За Квалитет :
За купувачи на овој производ, директно целосна наплата без врати, ако само лош квалитет доказ дека се обезбедени и се покажа како вистински.
Плаќање :
Ние го прифатат плаќање преку .
Онлајн бесплатен превозот цена само вклучува производот трошоци и курир бесплатно, не вклучува било данок или прилагодено царинење надоместокот што може да бидат наметнати во клиент на државата.
Ако прилагодено на вашата земја наметнува никакви увозни давачки, купувачот е одговорен за таквото плаќање.
Ако сте од руската Федерација,ве молиме кажете ни го вашето полно име на англиски јазик.
Ако сте од Бразил, ве молиме да понудат на своите ДДВ и напон( 220 V како стандардно)
Превозот :
Ние брод на адресата која е предвидено од страна Ali Express. Ве молиме бидете сигурни дека вашите податоци се точни и ажурни.
Предмети ќе биде предаден во рок од 2 до 5 работни дена по приемот на плаќање обично.
Ако изберете ЕМС како превозот метод, продавачот има право да го изберат најсоодветен спедитор на бродот на ред во EMS, DHL, Fedex.
На приемот на пратката, ве молиме отворете и проверете дали сите ставки се во добра состојба. Ако ова не е можно, а потоа пријавете се на курир возачот документација како "да не се истражува". Ако некој објект е резултат да биде оштетена, тогаш барање доказ за вашиот извештај во писмена форма. Без тој доказ, ние ќе бидеме во можност да го замени било оштетен објект.


Подробности

Цвета На Купето:
Черен, Бял
Тип Елемент:
плафониери
Материал:
Желязо
Завърши:
Желязо
Напрежение:
90-260V
Техника:
Боядисаната
Характеристики:
Облачен Тавана Лампа
Гаранция:
2 години
търговска марка:
СОЛЕЙЛЧАТ
Източник На Захранване:
AC
Материал На Корпуса:
Желязо
Номер На Модела:
11006
Базов Тип:
E27
Приложение:
Спалня С Двойно Легло
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Източник На Светлина:
Led лампи
Тип На Ключа:
Няма
Дали диммируемым:
No
Стил:
Арт-Деко
Брой източници на светлина:
8
Задаване На Стил:
Лесен монтаж
документ:
ССС
Използването на:
Работна обувки
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No

Избор на купувачи

Mancoffee Ретро Югоизточна Азия Бохемия, Цветни Стъкла Cystal Тавана Лампа Лампа
 • Новинка

Mancoffee Ретро Югоизточна Азия Бохемия, Цветни Стъкла Cystal Тавана Лампа Лампа

78.40 BGN 74.00

Материјал : СтаклоБоја : Бела, Кафеава, Жолта, Виолетова, Зелена, Розова, Бела, КилибарСијалица : E27 X1 (не вклучувајќи сијалица)Напон : 90260vЕ применливо : спална соба...

Ретро индустрия самоличността на висящи лампи магазин за вино модерен минималистичен Лолита трапезария висящи лампи Диамантена лампа GY304 LU1018
 • Новинка

Ретро индустрия самоличността на висящи лампи магазин за вино модерен минималистичен Лолита трапезария висящи лампи Диамантена лампа GY304 LU1018

BGN 200.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо[Извор на светлина] : E27 (не содржи извор на светлина)[Главната технологија] : боја[За] : дневна соба, ресторан, студија, бар и други внатрешни работи простор[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[Size] : како што е прикажано подолу0123456789 |_|

Z модерен прост тавана лампа в геометричния Артистичен дизайн творчески лампа за спални хол на ресторанта led лампа
 • Новинка

Z модерен прост тавана лампа в геометричния Артистичен дизайн творчески лампа за спални хол на ресторанта led лампа

507.20 BGN 350.00

Опис : Z модерна Едноставна таванот светилка Геометриски Уметност дизајн креативно осветлување тела за спалната соба дневна соба ресторан LED светилкабренд име : getop100% сосема нов и добар квалитетматеријал : железо и Акрилбоја : црна и бела боја за да изберетеголемина на : дијаметар 42cm , светилка висина 10cm 20wдијаметар 52cm, светилка heigth 12cm 28wдијаметар 69cm светилка висина 16cm 44wСобранието е потребно ,прилагодени на услугата е достапнаПолитика На Враќање : Во поглед на посебни осветлување производи, нашата политика на враќање е како што следува : 1, обично не се препорачува враќање и обнова, ние ви препорачуваме resending замена на оштетени или исчезнати резервни делови.2, ние сме посветени на обезбедување на доживотна гаранција, Една година бесплатна гаранција (бесплатно цена и поштарина).Ако ја прими стоката по незадоволство од нашите производи или не ги исполни вашите очекувања...

Детска стая засмукване LED синьо, червено тавана лампа момче карикатура спалня лампа творчески очите гвардия самолет тавана лампа ZA1129535
 • Новинка

Детска стая засмукване LED синьо, червено тавана лампа момче карикатура спалня лампа творчески очите гвардия самолет тавана лампа ZA1129535

BGN 524.80

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо[Извор на светлина] : led[Применуваат] : дневна соба, ресторан, детски 's соба, спална соба и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[Size] : L72 CM,H33 CMhanigng линија 50cm(прилагодливи)

Скандинавска антични полилей въженият бар лампа таванско помещение ретро хол творчески промишлен вятър самоличността на сферична веревочная полилей
 • Новинка

Скандинавска антични полилей въженият бар лампа таванско помещение ретро хол творчески промишлен вятър самоличността на сферична веревочная полилей

118.40 BGN 118.00

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

Европейският стъклен пълен окачен лампа медна лампа спалня с балкон стълбище бар ретро меден материал LU626 ZL95
 • Новинка

Европейският стъклен пълен окачен лампа медна лампа спалня с балкон стълбище бар ретро меден материал LU626 ZL95

BGN 248.00

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.На моите најмили клиентИнформации за производот преглед[боја] како што е прикажаноГлавното тело материјал : БакарАбажур материјал : стаклоИзвор на светлина тип : E27Извор на светлина : без извор на светлина[напон] 90v260v (ние работиме со вашата земја)големина

Модерни полилеи за спалня Модерна таванна полилей романтични кристални полилеи лампа трапезария светлини, висящи лампа
 • Новинка

Модерни полилеи за спалня Модерна таванна полилей романтични кристални полилеи лампа трапезария светлини, висящи лампа

636.80 BGN 573.00

Материјал : полски цинк легура +делукс кристали +стакло нијанси*Големина / димензија : 6 светлина за Дијаметар од 70cm ,Висина 58cm +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)8 lights за Дијаметар 75см ,Висина 58cm +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)15 lights за Дијаметар од 100cm ,Висина 75см +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 6 / 8 / 15 светилки / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучениБоја : виолетова ,бела,златенвиди слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)

Безплатна Доставка Най-Добрата Вила Окачен Тавана Лампа, Кристал
 • Новинка

Безплатна Доставка Най-Добрата Вила Окачен Тавана Лампа, Кристал

BGN 1920.00

Бесплатен Превозот Најдобри Вила Таванот Виси Осветлување Тела СтаклоГолемина : W70cm*H120cm(W28 "*H48")(100% Рака разнесени, а потоа на готовиот производ ќе биде малку различен од оригиналната слика покаже, дека треба да го инсталирате сами!)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

Безплатна Доставка Доста Стъкло Осветление На Сватбата Централния Полилей
 • Новинка

Безплатна Доставка Доста Стъкло Осветление На Сватбата Централния Полилей

BGN 1328.00

Бесплатен Превозот Прилично Стакло Осветлување Свадба Централен ЛустеротГолемина : W80cm*H80cm(W32 "*H32")(100% Рака разнесени, а потоа на готовиот производ ќе биде малку различен од оригиналната слика покаже, дека треба да го инсталирате сами!)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

Umeiluce Безплатна доставка led тавана лампа, за скрит монтаж лампа Черна живопис 90-265 в 39 инча дължина осветление за всекидневната
 • Новинка

Umeiluce Безплатна доставка led тавана лампа, за скрит монтаж лампа Черна живопис 90-265 в 39 инча дължина осветление за всекидневната

417.31 BGN 334.00

Светлината Информации Тип Флеш Планината Стил Модерна / Современи Карактеристики Dimmable Со Далечински Управувач , Dimmable Предложи Простор Одговара Спална соба , Дневна Соба , Затворен Напон (V) AC110240 Број на основниот капитал (Тиер 3 Слоја Предложи Соба Големина 2030 Батерии Вклучени? Нема Заврши Сликарство Светлина Насока Амбиентална Светлина Моќност (W) 90 Димензии Тела Висина (СМ) 9 Тела Ширина (СМ) 68 Тела Должина (CM) 101 Сијалица Информации Почетна Lumens (lm) 8000 Сијалица Тип LED Боја Температура (К) 3000 / 6000 Број на Сијалица 1 Сијалица Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Wattage по Сијалица (W) 90 Сијалица База LED Интегрирани Материјал Тела Материјал Алуминиум Сенка Материјал Алуминиум Декорација Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) 2.6

Минимализъм Led плафониери за хола спални Plafon Home Lighting тавана лампа, Лампа за затъмняване Remote luminaria de teto
 • Новинка

Минимализъм Led плафониери за хола спални Plafon Home Lighting тавана лампа, Лампа за затъмняване Remote luminaria de teto

655.20 BGN 328.00

Минимализам Led Таванот Светла За Дневна Соба и Спалната соба Plafon Дома Осветлување Таванот Светилка Држачи Затемнување Далечински luminaria де tetoУпатство За Купување:1...

Feiemfeiyou A-Z words Music character E27 Creative Black Led окачен лампа за бар спалня книгата зала подвесное осветление
 • Новинка

Feiemfeiyou A-Z words Music character E27 Creative Black Led окачен лампа за бар спалня книгата зала подвесное осветление

49.58 BGN 40.00

Карактеристики : 100% Сосема НовМатеријал : ЖелезоИзвор на светлина : LED Светилки / заштеда на Енергија светилкаПримена : трпезарија / градник / спална соба / бојадисана / клубОсветлување Област : 510 метри квадратниБаза Тип : E27Е Светилки Се Вклучени : НикојЖица должина : 100cmИзвор на енергија : AC90260 V Забелешка : имамеZ 26pcs зборови светилка и 3pcs забелешка светилка, предизвика систем ограничен, ние не може да ви ги даде сите избор, ве молиме да ни кажете кои зборови не ви се допаѓа кога ќе изберете AZ ЗБОРОВИ место на нов поредок, или ние ќе го испрати по случаен избор!1...

20pcs горещи продажба цветни led панел Downlight 6W 9W 18W 24W RGB Panel Light AC85-265V-вградени тавана лампа led тавана лампа
 • Новинка

20pcs горещи продажба цветни led панел Downlight 6W 9W 18W 24W RGB Panel Light AC85-265V-вградени тавана лампа led тавана лампа

232.00 BGN 195.00

20pcs Топла продажба шарени LED Панел вградна светилка 6 W 9 W 18 W 24 W RGB Панел Светлина AC85265 V Вдлабнати Таванот Светилка led Таванот светилкаСпецификација : Опис на производот Модел : Бела +RGB LED Панел Светлина Моќност : 6w(3+3) / 9w(6+3) / 16w(12+4) / 24 W(18+6) Напон : AC 85 V265 V Возач : Постојан Струја Возачот светла Боја : Кул Бело(63007000 K) ; RGB Извор на Светлина : Врвен Квалитет Чип LED Грав Агол : 160 Степен на Школка во Боја : Бела Водоотпорен Кредитна : IP20 Материјал : Акрилик (PC) facemask + Умрекастинг Алу тело Топлина Мијалник Материјал Кастинг Алуминиум Легура Работа Температура 25+65 Живот Време : 20000 H CE&ROSH Одобрени од 2 Години гаранција Забелешка:Далечински управувач без батерија Превозот : Ние Брод на Светот, освен APO / FPO .Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена...

Скандинавска държава ретро ресторант, кафе бар полилей въже ликвидация творчески плафониери промишлен вятър пощенски разходи безплатно
 • Новинка

Скандинавска държава ретро ресторант, кафе бар полилей въже ликвидация творчески плафониери промишлен вятър пощенски разходи безплатно

BGN 217.60

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

wongshi ретро черно 16/26 глави желязо окачен лампа творчески кафе-бар, ресторант таванско помещение вита стълба САМ E27 паяк висулка Ligh
 • Новинка

wongshi ретро черно 16/26 глави желязо окачен лампа творчески кафе-бар, ресторант таванско помещение вита стълба САМ E27 паяк висулка Ligh

484.80 BGN 291.00

wongshi Ретро Црно 16 / 26 Heads Железо Pendant Светилка Креативни Кафе Бар, Ресторан ЛОФТ Спирала Скалите DIY E27 Spider Pendant Светлина Namp : Железо Pendant Светлина Стил : Гроздобер Боја : Црна Материјал : Железо Големина: 16heads за 1015 метар Квадратен; 26 Heads за 1520 метар Квадратен; Кабел : 1.2 m(прилагодливи, ако сакате повеќе повеќе кабел, pls кажете ни, ви благодариме) Влез : AC110240 V 50 / 60 HZ Заврши Видови : Насликани Светилки Носителот : E27*16; E27*26 Апликации : Барови,Кафуле,Ресторан,Дневна Соба,Спална Соба,Хотел,Продавница,Ходници И Сл.

Господин шапка лампи стари висящи лампи британски дизайн алуминиев черен капак висящи лампи за ресторанти
 • Новинка

Господин шапка лампи стари висящи лампи британски дизайн алуминиев черен капак висящи лампи за ресторанти

87.62 BGN 53.00

Господин Шапка Светилка гроздобер pendant осветлување Британски Дизајн Алуминиум Црна капа pendant светла за рестораниE27 X1, 90265 V AC , се вклопува во целиот свет Кабел : 1m може да биде прилагодлива Големина на : Плоштад тип : D260x180mmКруг тип : D260x170mm Боја опции : надвор црна + внатре златнанадвор црна + внатре сребро.Плоштад Тип Круг Тип100% вистински фотографии : Aplications :

таванско помещение стари висящи лампи парна пънк ковано желязо висящи лампи лампи
 • Новинка

таванско помещение стари висящи лампи парна пънк ковано желязо висящи лампи лампи

446.40 BGN 357.00

4 Светла Железо Случај Pendant Светлина Материјал : ЖелезоГолемина : 20*50cmСијалица Извор : E27 светилки (не се вклучени)Напон : 110 V или 220 VПлаќања1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Всекидневна Декор Стъклен Полилей Безплатна Доставка По Въздух
 • Новинка

Всекидневна Декор Стъклен Полилей Безплатна Доставка По Въздух

BGN 1840.00

Разнесени стакло лустеротРазнесени стакло лустерот се состои од многу висок квалитет на уметноста стакло со пресврт рогови и парчиња.Материјалот е страна разнесени стакло.Многу големини и бои се достапни за да изберете или да биде прилагодено.Секој лустерот пакетот вклучува рака разнесени стакло произлегува,електрични единица,синџир,метална рамка да се инсталира на стакло.Секој стакло се полни со многу густа пена и сите во дрвени картон за да се гарантира безбедно испорака.Ова е еден вид на декоративни стакло уметничко дело, да се направи вашата соба да изгледа прекрасно.Постојат многу стилови за да биде избран што ќе amaze сите.Цената е прифатлива и достоен за уникатен дизајн.Дневна Соба Декоративни Стакло Лустерот Слободен Воздух ПревозотГолемина : W60*H120(100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, готови производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика...

5 инча Тифани стил окачен лампа 3 лампи Tiffanylampe стари люлякови черупки окачен лампа, спалня, веранда стълба за осветление на нов PL773
 • Новинка

5 инча Тифани стил окачен лампа 3 лампи Tiffanylampe стари люлякови черупки окачен лампа, спалня, веранда стълба за осветление на нов PL773

BGN 239.98

СпецификацииГроздобер Јоргованот Школка Виси СветилкаДимензииКруг Крошна : 5.1"D X 31.5"HДолго Крошна : 5.9"D X 31.5"HМатеријал(s)Обоено Стакло, Метал, ШколкаТип На СветилкаE26 / E27Светилки3 X E26 / E27 светилка (Не се вклучени)ОгласCEРеден БројPL7733 LPL7733Р

Nordic Style Октопод 18W LED полилей модерен самоличността на бар-часова Haning лампа специална лампа трапезария полилей
 • Новинка

Nordic Style Октопод 18W LED полилей модерен самоличността на бар-часова Haning лампа специална лампа трапезария полилей

BGN 576.48

Опис 100% Сосема Нов и со висок квалитет Дијаметар : 70cm Врвот База Големина : 10см / 3.94" Должина на Кабелот : 100cm / 39.37"(прилагодливи) Материјал : смола, пластични Боја : бела, црна, Светло Извор : 3 W LED*6(Цената вклучува светилки) Напон : 110240 V***Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Модерен Magic Bean Glass Окачен Лампа Nordic С Трапезария И Кухненски Лампи G4 Glass Gold Висящи Лампи Avize Блясък Lightings
 • Новинка

Модерен Magic Bean Glass Окачен Лампа Nordic С Трапезария И Кухненски Лампи G4 Glass Gold Висящи Лампи Avize Блясък Lightings

375.58 BGN 225.00

Модерната Магија Грав Стакло Pendant Светлина Нордиските трпезарија, Кујна Светла G4 Злато Чаша Виси Светилки Avize Сјај Осветлување Тело Боја : Златна Боја Тело Материјал : Железо+Стакло Светилки база : G4 Технологија : Насликани Големина : Како слика Глави : 25,32,48,46heads; Напон : AV110v240 V 50 / 60 HZ; Применливи простор : Дневна соба и трпезарија Спална соба; Стил : Модерна Железо Лустерот светла...

[DBF]High Bright Dimmable 6W 9W 12W 15W LED Downlight Frosted Glass Lens LED осветителни тавана лампа Фокус AC110V/220V+шофьор
 • Новинка

[DBF]High Bright Dimmable 6W 9W 12W 15W LED Downlight Frosted Glass Lens LED осветителни тавана лампа Фокус AC110V/220V+шофьор

12.03 BGN 7.00

Предмети ОписМатеријал : Алуминиум Радијатор + Epistar ЧипМодел : LED Таванот DownlightLED Боја : Топло Бела / Кул Бело / Природна БелаМоќност : 6 W / 9 W / 12 W / 15 W (Ако сакате dimmable една, ве молиме изберете 6 W Dimmable / 9 W Dimmable / 12 W Dimmable / 15 W Dimmable)Влезен Напон : AC220 V / 110 VТемпература на бојата : Топло Бела(28003500 K)Кул Бело(55006500 K)Природните Бела(40004500 K)Пакет Содржина : 1 * LED вградна светилка1 * Надворешни LED ДрајверPS : Сите димензии се мерени рачно со отстапување на 13мм ...

Гореща Разпродажба!!! SNYKA COB LED Track прожектор 20W 30W 50W AC85V-265V LED Wall Track Lighting for Shop Clothing Store безплатна доставка
 • Новинка

Гореща Разпродажба!!! SNYKA COB LED Track прожектор 20W 30W 50W AC85V-265V LED Wall Track Lighting for Shop Clothing Store безплатна доставка

355.20 BGN 291.00

LED Железнички Осветлување 30 W КОЧАН ЛЕР Песна Светлината Црна / Бела Школка LED ТаванотСветлината LED светлото на рефлекторите LED Проекција Светилка Ѕид СветлинаБренд Тип : КОЧАН LED песна светлинаБренд Чип: КРИПотрошувачка на енергија: 30 W,50 / 60 HzВлезен Напон: AC110 V / AC220 V / AC230 V / AC240 VБоја Температура : Кул Бело : 55 00 K6000 K; Топло Бела : 2700 K3200 KСветлината Распаѓање: Помалку од 1% по 3000 часа постојана работаЖивотен Век (H): Над 50000 HЛеќа зрак агол : 60°Работна Температура: 20c ~ +70cМатеријал: АлуминиумГаранција: Ограничен 2 годинаБезбедносен СертификатCE, ROHS2017 нов стилЗа нас и Производи : Овие предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука...