Съвременните обикновени дървени висящи лампи, E27 желязо+ дърво бяло / черно стил лампи за кафе-бар хол

Съвременните обикновени дървени висящи лампи, E27 желязо+ дърво бяло / черно стил лампи за кафе-бар хол

BGN 134.00
-5 %
BGN 140.80

Брой продукти


Answer : ___________________________ Note : светилка не се вклучуваат на сијалицата


Подробности

Тип Елемент:
Висящи Лампи
Завърши:
Желязо
търговска марка:
В СОЧНОМ ФОРМАТА НА
документ:
CQC, CCC
Гаранция:
1 година
Техника:
Боядисаната
Източник На Захранване:
AC
Материал На Корпуса:
Желязо, Дърво
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Базов Тип:
E27
Място:
Офис, хотелско фоайе, хотелска стая, основна спалня, други спални
Цвят На Абажура:
Бял, Черен
Зона Осветление:
3-5 квадратни метра
Източник На Светлина:
пестене на енергия
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Брой източници на светлина:
3
Стил:
Модерен
Напрежение:
90-260V
Номер На Модела:
1003
Дали диммируемым:
No
Материал:
Дърво

Избор на купувачи

Едисон Таванско Помещение Стил Творчески Цимент Droplight Стари Висящи Лампи За Хранене, Бар Окачен Лампа На Вътрешното Осветление
 • Новинка

Едисон Таванско Помещение Стил Творчески Цимент Droplight Стари Висящи Лампи За Хранене, Бар Окачен Лампа На Вътрешното Осветление

BGN 127.81

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени, Мини Стил, ПРЕДВОДЕНА Стил Земја, Модерна / Современа / Ретро Заврши Electroplated Број на Групи 1 Слоја Светлина Насока вградна светилка Предложи Соба Одговара трпезарија, Дневна Соба Предложи Соба Големина 1020 Димензии Тела Висина 16 cm Тела Ширина 13 см Тела Должина 13 cm Синџир / Кабелот Должина од 100 см Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E27 Wattage по Сијалица МАКС 60 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјал за Декорација Материјал Цемент Тегови Нето Тежина(kg) 1.6 kgПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

Модерни полилеи за спалня Модерна таванна полилей романтични кристални полилеи лампа трапезария светлини, висящи лампа
 • Новинка

Модерни полилеи за спалня Модерна таванна полилей романтични кристални полилеи лампа трапезария светлини, висящи лампа

636.80 BGN 573.00

Материјал : полски цинк легура +делукс кристали +стакло нијанси*Големина / димензија : 6 светлина за Дијаметар од 70cm ,Висина 58cm +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)8 lights за Дијаметар 75см ,Висина 58cm +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)15 lights за Дијаметар од 100cm ,Висина 75см +синџир 40cm (должина бара,висина прилагодливи)*Lightsource & сијалица носителот : E14 / E12 , 6 / 8 / 15 светилки / светла*35 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица), lightsource / светилки не се вклучениБоја : виолетова ,бела,златенвиди слика за деталиНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)

Реколта кристален полилей, лампа, окачена лампа за вила ресторант кухня полилеи осветление дома
 • Новинка

Реколта кристален полилей, лампа, окачена лампа за вила ресторант кухня полилеи осветление дома

1869.71 BGN 1309.00

Купување Белешки1 Pls воопшто не се ни лоши или неутрален повратни информации директно, како тоа не е ништо решено за вас, ако ви се исполнат на секој проблем, pls ни остави порака и да чекаат за нашите најдобри решение.2...

Nordic Style Октопод 18W LED полилей модерен самоличността на бар-часова Haning лампа специална лампа трапезария полилей
 • Новинка

Nordic Style Октопод 18W LED полилей модерен самоличността на бар-часова Haning лампа специална лампа трапезария полилей

BGN 576.48

Опис 100% Сосема Нов и со висок квалитет Дијаметар : 70cm Врвот База Големина : 10см / 3.94" Должина на Кабелот : 100cm / 39.37"(прилагодливи) Материјал : смола, пластични Боја : бела, црна, Светло Извор : 3 W LED*6(Цената вклучува светилки) Напон : 110240 V***Пратката****Сите предмети ќе бидат испратени од Кина.Ве молиме бидете советувани дека сите меѓународни превозот може да потрае до 10 21 работни дена.Ако ви е потребна брза испорака, ве молиме да ни даде известување.Меѓународни Клиенти се одговорни за царински даноци и давачки каде што е применливо.****Политика на враќање****Ние сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.Ако за било која причина сакате да се вратите или размена на некој објект, ќе ни биде мило да го стори тоа.Надоместоци и размена се прифатени на предмети кои се во иста состојба примени.Клиентот треба да го плати превозот полнење има кога тие бродот назад до нас.Ова е затоа што превозот полнење може да биде различен во секоја земја.Враќање превозот полнење може да биде помалку или повеќе, отколку што истакна на страница за опис.Во двата случаи, клиентот е одговорен да се плати за точни бара превозот надомест.Откако ќе добиеме враќа објект,ние ќе го одбие превозот на наполнетост на која беше забележана и на страницата за описи им даде на враќање на средствата на вашата сметка веднаш.****Услуга на клиентите****Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас.Ние одговор на сите email во навремено.

Господин шапка лампи стари висящи лампи британски дизайн алуминиев черен капак висящи лампи за ресторанти
 • Новинка

Господин шапка лампи стари висящи лампи британски дизайн алуминиев черен капак висящи лампи за ресторанти

87.62 BGN 53.00

Господин Шапка Светилка гроздобер pendant осветлување Британски Дизајн Алуминиум Црна капа pendant светла за рестораниE27 X1, 90265 V AC , се вклопува во целиот свет Кабел : 1m може да биде прилагодлива Големина на : Плоштад тип : D260x180mmКруг тип : D260x170mm Боја опции : надвор црна + внатре златнанадвор црна + внатре сребро.Плоштад Тип Круг Тип100% вистински фотографии : Aplications :

Американската спалня тавана лампа прост модерен хол светлини елен Средиземноморски ресторант на тавана лампа топло ZA627 ZL127
 • Новинка

Американската спалня тавана лампа прост модерен хол светлини елен Средиземноморски ресторант на тавана лампа топло ZA627 ZL127

BGN 444.80

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо + платно[Извор на светлина] : E27 (без извор на светлина)[Главната технологија] : удирање[Применливо] : дневна соба, ресторан, хотел и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)[Size] : Погледнете подолу|_|

Гореща Разпродажба!!! SNYKA COB LED Track прожектор 20W 30W 50W AC85V-265V LED Wall Track Lighting for Shop Clothing Store безплатна доставка
 • Новинка

Гореща Разпродажба!!! SNYKA COB LED Track прожектор 20W 30W 50W AC85V-265V LED Wall Track Lighting for Shop Clothing Store безплатна доставка

355.20 BGN 291.00

LED Железнички Осветлување 30 W КОЧАН ЛЕР Песна Светлината Црна / Бела Школка LED ТаванотСветлината LED светлото на рефлекторите LED Проекција Светилка Ѕид СветлинаБренд Тип : КОЧАН LED песна светлинаБренд Чип: КРИПотрошувачка на енергија: 30 W,50 / 60 HzВлезен Напон: AC110 V / AC220 V / AC230 V / AC240 VБоја Температура : Кул Бело : 55 00 K6000 K; Топло Бела : 2700 K3200 KСветлината Распаѓање: Помалку од 1% по 3000 часа постојана работаЖивотен Век (H): Над 50000 HЛеќа зрак агол : 60°Работна Температура: 20c ~ +70cМатеријал: АлуминиумГаранција: Ограничен 2 годинаБезбедносен СертификатCE, ROHS2017 нов стилЗа нас и Производи : Овие предмети се тешко да се опише попрецизно,големини и Бои може да изгледаат различно на лице од тука...

Стари Висящи Осветителни Тела, Окачен Таван Лампа Ретро Окачен Лампа Лампа За Ресторант / Бар/Кафене Домашно Осветление Luminarias
 • Новинка

Стари Висящи Осветителни Тела, Окачен Таван Лампа Ретро Окачен Лампа Лампа За Ресторант / Бар/Кафене Домашно Осветление Luminarias

62.21 BGN 44.00

Упатство За Купување : 1.Светилки НЕ е вклучена.2.plese љубезно ве молиме да изберете Боја на pendant светлина пред да го купат.3.Ако имате било какви проблеми за оваа точка.ве молиме контактирајте со нас на прво место.4.Ние нудиме замена за било скршено дел .(бесплатен превозот)Овој производ не содржи светилки, овој магазин се препорачува со Lumiled светилки, ве молиме кликнете на сликата за да се купи За Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

(EICEO) модерен минималистичен геометрия LED тавана лампа творчески персонализирани кръгова светлина спални лампа за вътрешно осветление монтаж на таван
 • Новинка

(EICEO) модерен минималистичен геометрия LED тавана лампа творчески персонализирани кръгова светлина спални лампа за вътрешно осветление монтаж на таван

BGN 617.60

Electrodeless затемнување Electrodeless затемнување е да ја прилагодите светлината и боја температура на светилка, Electrodeless затемнување е континуирана промена, не скокаат или поддатотека, е падина, а не чекор тип...

Проста кръгла самоличността на романтична златен тавана led лампата на тавана лампа дневна спалня хотел коридор домашно осветление hm
 • Новинка

Проста кръгла самоличността на романтична златен тавана led лампата на тавана лампа дневна спалня хотел коридор домашно осветление hm

318.40 BGN 318.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиентиИнформации за производот Преглед : [Боја] : сребро злато (како што е прикажано)[Главен материјал] : кристал + хардвер[Извор на светлина] : e14 (без извор на светлина)[Главната Технологија] : Electroplating[Применливо] : дневна соба, спална соба, ресторан, хотел и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)Големина : D40 XH17 CM *4 глави / D60 XH17 CM *10heads / D80 XH17 CM *16headsДобредојдовте о!

Umeiluce Безплатна доставка led тавана лампа, за скрит монтаж лампа Черна живопис 90-265 в 39 инча дължина осветление за всекидневната
 • Новинка

Umeiluce Безплатна доставка led тавана лампа, за скрит монтаж лампа Черна живопис 90-265 в 39 инча дължина осветление за всекидневната

417.31 BGN 334.00

Светлината Информации Тип Флеш Планината Стил Модерна / Современи Карактеристики Dimmable Со Далечински Управувач , Dimmable Предложи Простор Одговара Спална соба , Дневна Соба , Затворен Напон (V) AC110240 Број на основниот капитал (Тиер 3 Слоја Предложи Соба Големина 2030 Батерии Вклучени? Нема Заврши Сликарство Светлина Насока Амбиентална Светлина Моќност (W) 90 Димензии Тела Висина (СМ) 9 Тела Ширина (СМ) 68 Тела Должина (CM) 101 Сијалица Информации Почетна Lumens (lm) 8000 Сијалица Тип LED Боја Температура (К) 3000 / 6000 Број на Сијалица 1 Сијалица Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Wattage по Сијалица (W) 90 Сијалица База LED Интегрирани Материјал Тела Материјал Алуминиум Сенка Материјал Алуминиум Декорација Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) 2.6

Feiemfeiyou A-Z words Music character E27 Creative Black Led окачен лампа за бар спалня книгата зала подвесное осветление
 • Новинка

Feiemfeiyou A-Z words Music character E27 Creative Black Led окачен лампа за бар спалня книгата зала подвесное осветление

49.58 BGN 40.00

Карактеристики : 100% Сосема НовМатеријал : ЖелезоИзвор на светлина : LED Светилки / заштеда на Енергија светилкаПримена : трпезарија / градник / спална соба / бојадисана / клубОсветлување Област : 510 метри квадратниБаза Тип : E27Е Светилки Се Вклучени : НикојЖица должина : 100cmИзвор на енергија : AC90260 V Забелешка : имамеZ 26pcs зборови светилка и 3pcs забелешка светилка, предизвика систем ограничен, ние не може да ви ги даде сите избор, ве молиме да ни кажете кои зборови не ви се допаѓа кога ќе изберете AZ ЗБОРОВИ место на нов поредок, или ние ќе го испрати по случаен избор!1...

Китайски стил дървена вила 3 антични висящи лампи главата вита стълба лампа въртящ се ресторант дълга лампа ZH ZS71
 • Новинка

Китайски стил дървена вила 3 антични висящи лампи главата вита стълба лампа въртящ се ресторант дълга лампа ZH ZS71

BGN 424.00

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјали : дрво пвц(2) Боја : кафена(3) Светлосен : E27(не вклучувајќи)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.големина : види опис

Модерен стил Тифани 5 светлините на обърнат висящ лампа старинни барокови витражи окачен лампа за хранене PL762
 • Новинка

Модерен стил Тифани 5 светлините на обърнат висящ лампа старинни барокови витражи окачен лампа за хранене PL762

BGN 319.98

СпецификацииМодерната Тифани Стил 5 Светла Превртена Pendant СветилкаДимензии20.9"D X 15.7"HМатеријал(s)Метал, Обоено Стакло, ШколкаТип На СветилкаE26 / E27Светилки5 X E26 / E27 светилка (Не се вклучени)ОгласCEРеден БројPL762

модерни полилеи осветление за всекидневната спални фитинг полилеи лампа украса ресторант полилей светлини moderne
 • Новинка

модерни полилеи осветление за всекидневната спални фитинг полилеи лампа украса ресторант полилей светлини moderne

92.80 BGN 72.00

Предупредува : 1 Напон : AC220 V2 Телото Боја : црна боја како на слика3 Светлината или не : НЕ4 Извор на светлина тип : блескаво светилки5...

Таванско помещение съвременната скандинавска геометрия LED Iron Droplight Hotel Restaurant Coffee Shop Bar прост Одноголовочный декоративен тавана лампа
 • Новинка

Таванско помещение съвременната скандинавска геометрия LED Iron Droplight Hotel Restaurant Coffee Shop Bar прост Одноголовочный декоративен тавана лампа

222.40 BGN 211.00

Опис : Ова Виси Droplight со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација...

Европейският стъклен пълен окачен лампа медна лампа спалня с балкон стълбище бар ретро меден материал LU626 ZL95
 • Новинка

Европейският стъклен пълен окачен лампа медна лампа спалня с балкон стълбище бар ретро меден материал LU626 ZL95

BGN 248.00

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.На моите најмили клиентИнформации за производот преглед[боја] како што е прикажаноГлавното тело материјал : БакарАбажур материјал : стаклоИзвор на светлина тип : E27Извор на светлина : без извор на светлина[напон] 90v260v (ние работиме со вашата земја)големина

Минимализъм Led плафониери за хола спални Plafon Home Lighting тавана лампа, Лампа за затъмняване Remote luminaria de teto
 • Новинка

Минимализъм Led плафониери за хола спални Plafon Home Lighting тавана лампа, Лампа за затъмняване Remote luminaria de teto

655.20 BGN 328.00

Минимализам Led Таванот Светла За Дневна Соба и Спалната соба Plafon Дома Осветлување Таванот Светилка Држачи Затемнување Далечински luminaria де tetoУпатство За Купување:1...

Z модерен прост тавана лампа в геометричния Артистичен дизайн творчески лампа за спални хол на ресторанта led лампа
 • Новинка

Z модерен прост тавана лампа в геометричния Артистичен дизайн творчески лампа за спални хол на ресторанта led лампа

507.20 BGN 350.00

Опис : Z модерна Едноставна таванот светилка Геометриски Уметност дизајн креативно осветлување тела за спалната соба дневна соба ресторан LED светилкабренд име : getop100% сосема нов и добар квалитетматеријал : железо и Акрилбоја : црна и бела боја за да изберетеголемина на : дијаметар 42cm , светилка висина 10cm 20wдијаметар 52cm, светилка heigth 12cm 28wдијаметар 69cm светилка висина 16cm 44wСобранието е потребно ,прилагодени на услугата е достапнаПолитика На Враќање : Во поглед на посебни осветлување производи, нашата политика на враќање е како што следува : 1, обично не се препорачува враќање и обнова, ние ви препорачуваме resending замена на оштетени или исчезнати резервни делови.2, ние сме посветени на обезбедување на доживотна гаранција, Една година бесплатна гаранција (бесплатно цена и поштарина).Ако ја прими стоката по незадоволство од нашите производи или не ги исполни вашите очекувања...

Историята на малко градче ретро бар хотел honeycomb гола нимфа, кафенета самоличността на кожена картон, окачен лампа
 • Новинка

Историята на малко градче ретро бар хотел honeycomb гола нимфа, кафенета самоличността на кожена картон, окачен лампа

158.40 BGN 158.00

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : плетен(2) Боја : црна(3) Светлосен : E27(не вклучувајќи)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.две големина може да чо oseголемина : види опис

таванско помещение стари висящи лампи парна пънк ковано желязо висящи лампи лампи
 • Новинка

таванско помещение стари висящи лампи парна пънк ковано желязо висящи лампи лампи

446.40 BGN 357.00

4 Светла Железо Случај Pendant Светлина Материјал : ЖелезоГолемина : 20*50cmСијалица Извор : E27 светилки (не се вклучени)Напон : 110 V или 220 VПлаќања1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Скандинавска антични полилей въженият бар лампа таванско помещение ретро хол творчески промишлен вятър самоличността на сферична веревочная полилей
 • Новинка

Скандинавска антични полилей въженият бар лампа таванско помещение ретро хол творчески промишлен вятър самоличността на сферична веревочная полилей

118.40 BGN 118.00

Увозни давачки и даноци, придонеси и други сопствени грешки трошоци не се вклучени во точка цена или превозот цена...

Безплатна Доставка Най-Добрата Вила Окачен Тавана Лампа, Кристал
 • Новинка

Безплатна Доставка Най-Добрата Вила Окачен Тавана Лампа, Кристал

BGN 1920.00

Бесплатен Превозот Најдобри Вила Таванот Виси Осветлување Тела СтаклоГолемина : W70cm*H120cm(W28 "*H48")(100% Рака разнесени, а потоа на готовиот производ ќе биде малку различен од оригиналната слика покаже, дека треба да го инсталирате сами!)За лустерот : Уметноста стакло осветлување со единствена пресврт...

wongshi ретро черно 16/26 глави желязо окачен лампа творчески кафе-бар, ресторант таванско помещение вита стълба САМ E27 паяк висулка Ligh
 • Новинка

wongshi ретро черно 16/26 глави желязо окачен лампа творчески кафе-бар, ресторант таванско помещение вита стълба САМ E27 паяк висулка Ligh

484.80 BGN 291.00

wongshi Ретро Црно 16 / 26 Heads Железо Pendant Светилка Креативни Кафе Бар, Ресторан ЛОФТ Спирала Скалите DIY E27 Spider Pendant Светлина Namp : Железо Pendant Светлина Стил : Гроздобер Боја : Црна Материјал : Железо Големина: 16heads за 1015 метар Квадратен; 26 Heads за 1520 метар Квадратен; Кабел : 1.2 m(прилагодливи, ако сакате повеќе повеќе кабел, pls кажете ни, ви благодариме) Влез : AC110240 V 50 / 60 HZ Заврши Видови : Насликани Светилки Носителот : E27*16; E27*26 Апликации : Барови,Кафуле,Ресторан,Дневна Соба,Спална Соба,Хотел,Продавница,Ходници И Сл.

Модерните висящи осветителни тела 9 цвята направи си САМ осветление многоцветен Силикон E27 притежателя на лампа лампа за декорация на дома
 • Новинка

Модерните висящи осветителни тела 9 цвята направи си САМ осветление многоцветен Силикон E27 притежателя на лампа лампа за декорация на дома

15.92 BGN 11.00

Стил : Гроздобер, Модерен Материјал : Силикон Сијалица База : E27 Сијалица Вклучени или Не : Светилки Не се вклучени Соодветен Напон : 110 V240 V Боја : бела, црна, розова, црвена, жолта, зелена, сина, кафе, виолетова, сива, портокалова Упатство за Купување : 1.Светилки НЕ е вклучена.2.plese љубезно ве молиме да изберете Боја на pendant светлина пред да го купат.3.Ако имате било какви проблеми за оваа точка.ве молиме контактирајте со нас на прво место.4.Ние нудиме замена за било скршено дел .(бесплатен превозот)Почитувани Купувачот, Оваа светилка не е вклучуваат светилки, Ако сакате да купите ретро Lumiled крушка, ве молиме кликнете на сликата...

Двор Вила палата открит светлина стари висящи лампи прост балкон corridorgrape водоустойчив висящи лампи
 • Новинка

Двор Вила палата открит светлина стари висящи лампи прост балкон corridorgrape водоустойчив висящи лампи

BGN 156.80

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката и да се обезбеди најдобри можни производ на моите најмили клиенти.Информации За Производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : Алуминиум легура[Главната технологија] : боја[Извор] : E27 / блескаво / заштеда на енергија светилка / LED[Со или без светлина] : Без извор на светлина[За] : дневна соба, студија, ходници, кафулиња и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)answer : ___________________________ note : Нашите производи се испорачани ширум светот, ако вашата земја не е на испорака забелешка, ве молиме контактирајте со нас, на различни локалните превозот време и цената на испорака може да биде различен.