Аксесоари за акустична китара 12-Луночный акустичен класическа китара пикап Тон / Volume Adjust AQ-601 за 38/39/40/41 китара

Аксесоари за акустична китара 12-Луночный акустичен класическа китара пикап Тон / Volume Adjust AQ-601 за 38/39/40/41 китара

BGN 19.00
-31 %
BGN 27.70

Брой продукти


Акустична Гитара Додатоци 12-Дупка Акустична Класична Гитара Подигнување на Ѕвонење/Јачина на звук Прилагодување AQ-601 За 38"/39"/40"/41" Гитара
Оваа пикап со јачината на ѕвонење и контролор е дизајн за 38"/39"/40"/41"акустична гитара.
Карактеристики :
12-дупка магнетни трансдуцерот доловува вибрации брзо и претвора механички вибрации на електричен сигнал.
Дизајниран со јачината на ѕвонење и контролор, притисни на копчето за да изберете тон и волумен како ви се допаѓа.
Лесно да се инсталира, стави пикап во звучна дупка и да се приспособат поместена парче метал да се поправи тоа stably без почеток и треба на дупчење дупка.
Пасивни дизајн, без потреба за надворешна сила.
Доаѓа со аудио кабел (3.5 mm-6.5 mm), прибл. 3 метри во должина.
Дизајн за 38"/39"/40"/41"акустична гитара.
Спецификации :
Аудио кабел должина : 300cm / ft 9.8
Пикап големина : Прибл.13 * 3 * 1cm / 5.1 * 1.2 * 0.4 во
Волумен контролер големина : 6 * 3.5 * 2cm / 2.4 * 1.4 * 0.8 во
Пакет Листата :
1 * Подигнување (со јачина&tone контролер)
1 * Кабел
· Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 4-5 работни дена по вашата исплата е расчисти.
· УСЛУГАТА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
· Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Нашата цел е задоволството на клиентите!
· Имајте на ум : Кина Пост Воздух Mail/Парцела само му припаѓа на светот пост систем кој е многу побавно отколку Специјални Испорака.
Предмети ќе пристигне во 7-25 бизнис денови на светот обично. И пристигнување време, исто така, зависи од некои фактори и различни области.
Општи пристигнување време табела е прикажан подолу за вашата оценка :
· Пред placeing вашата нарачка, ве молиме потврдете го цените и други детали со добавувачот.
· Ве молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.
· Ние го прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
· Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 ден
· Ако објектот е дефект и кога ќе ја добијат или не сте задоволни со тоа, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.
Но предмети мора да се врати во фабричка состојба. Ве молиме контактирајте со нас однапред и двојно проверете враќање адреса, пред да се врати.
· Ако објектот е неисправна на 3 месеци, ние може да ви испрати нова замена за слободни или да понуди целосна наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.


Подробности

Номер На Модела:
М615
Тип:
да вземете
търговска марка:
Родина
Име на продукта:
Звукосниматель Класическа Акустична Китара
ПОДХОДЯЩ ЗА:
38/39/40/41 китара
аудио кабел:
3M 3,5 мм-6.5 мм аудио кабел включени в комплекта

Избор на купувачи

1Set Gold String Tree Guide Retainer Body For Custom Strat Or Tele Guitar Replacement
 • Новинка

1Set Gold String Tree Guide Retainer Body For Custom Strat Or Tele Guitar Replacement

BGN 6.96

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

3 броя алуминиева сплав хвостовая част с тънки тунера и 3 бр Цигулка опашката черво 4/4
 • Новинка

3 броя алуминиева сплав хвостовая част с тънки тунера и 3 бр Цигулка опашката черво 4/4

BGN 19.22

3 Парчиња Алуминиумска Легура Опашка парче со парична казна приемници & 3 Еез Виолина Опашка црева 4 / 410 Хенкс Квалитет Монголија Маало Лак за коса 6gram / хенк во 32 инчи парче3 сетови Wenge дрво Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче3 сетови АБОНОС Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Абонос Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Boxwood Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче25 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче10 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи Абонос виолина фитинг 50 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче70 Хенкс Квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парчеПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

Китара Орехова кост акустична китара резервни части, аксесоари необрезная кост биволско празна слонова кост 43 мм 10 бр
 • Новинка

Китара Орехова кост акустична китара резервни части, аксесоари необрезная кост биволско празна слонова кост 43 мм 10 бр

25.58 BGN 24.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

1 бр регулируем абанос ъгъл на скосяване равнина KE1003-055
 • Новинка

1 бр регулируем абанос ъгъл на скосяване равнина KE1003-055

BGN 80.50

1 КОМПЈУТЕР Прилагодливи Абонос Агол Chamfer Авион KE1003055Авион Должина : 150mm / 6in Сечење Ширина : 30мм / 11 / 6inЗабелешка : сликата на објектот е само за ваша референца, БОЈАТА на цел ние пак може да бидат различни од слики(Освен постои посебна ознака)...

Горещ 5x 2 елемента китара каишка стопорные пина колче метал за електрическа китара акустична ukulele бас универсален черен
 • Новинка

Горещ 5x 2 елемента китара каишка стопорные пина колче метал за електрическа китара акустична ukulele бас универсален черен

2.70 BGN 2.00

Направен од метал, 2 игли во 1 пакет Лесно да се инсталира за да се задржи рака на Мора да се за играчи на гитара, ukulele и така натаму...

10 универсални комплекти сребърни замъци китарен колан пирони бутона + болтове + накладки
 • Новинка

10 универсални комплекти сребърни замъци китарен колан пирони бутона + болтове + накладки

BGN 15.84

Материјал : Метал Исклучителна electroplate technic Боја : Сребро Погоден за сите електрична гитара и електричен бас Лесен и удобен да го поправи вашиот гитара рака Количина : 10 КомплетиЗа Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

Черни струни Smith Strings люминофорная бронз акустична китара низ Light или Custom Light, Произведено в Корея
 • Новинка

Черни струни Smith Strings люминофорная бронз акустична китара низ Light или Custom Light, Произведено в Корея

BGN 15.18

Phosphor Бронза Акустична СтринговиКовач акустична гитара жици се направени со најдобрите материјали и произведени со користење на stateoftheart автоматски контролирани серво ликвидација опрема...

50 чилета висококачествени монголски черни скрипичных смычковых коса до 6 грама всеки на ханк в 32 инча
 • Новинка

50 чилета висококачествени монголски черни скрипичных смычковых коса до 6 грама всеки на ханк в 32 инча

BGN 108.38

50 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчиАбонос виолина фитинг 1 PC Убаво карбонски влакна виолина лак 4 / 4 слични на pernambuco парче3pcs на виолина карбонски влакна лак 4 / 4 никел бакар изнесува со абонос жаба SCFT93 без gribs многупарчиња / многу3 еез карбонски влакна лак со pernambuco appreance SCFT98 Сребро изнесува УСД 256.00 / многупарчиња / многу2 парчиња од Виолина pernabuco лак 4 / 4 со сребро изнесува и абонос жаба SCFT960 многупарчиња / многуПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка
 • Новинка

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка

124.80 BGN 100.00

Joyo JF307 Чисти Стакло Amp Симулатор Калифорнија Звук Нови Ironman Мини Серија Ефект на ВозилотоОпис : Златна Лице Amp Симулатор прошетки во голема стапките на познатиот британски пратеници со златна faceplate.Ако некогаш сте се одигра една од овие засилувачи ќе се чувствуваат како дома со Златната Лице.Високиот крајот, mids, сето тоа ќе се чувствувате многу познати и ќе се игра и снимање на вашиот омилен британски riffs во ниеден момент.Дали можете да го искористите за директно мешање во конзола, аудио интерфејс или пред некој засилувач, т тој Златна Лицето ќе стане креативна алатка во вашиот арсенал.Види на видео на youtube, ќе најдете причина да се купи Ironman на возилото.https : / / www.youtube.com / results?search_query=ironman+златна+лицето( копирај го овој линк на вашиот веб broswer и отворени )Спецификација : Текст Отпорност : 1 MИзлезна Отпорност : 10 KРаботат на струјата : 18m AНапојување : DC 9 V Адаптер ( Негативни Центар за ) (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)Димензија : 73mm (L) x 43mm (W) x 50mm (H)Пакетот вклучува : 1 x Joyo IRONMAN Мини Педали JF308 Golden FaceПлаќање : да ја прифатиме alipay тука ...

Kmise Rosewood 6 струнное на седлото през китара мост е подходящ за акустична китара 34 36 38 инча
 • Новинка

Kmise Rosewood 6 струнное на седлото през китара мост е подходящ за акустична китара 34 36 38 инча

BGN 7.98

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Hot Rail Humbucker Pickup Dual Blade за подмяна на части електрически китари
 • Новинка

Hot Rail Humbucker Pickup Dual Blade за подмяна на части електрически китари

20.78 BGN 17.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele
 • Новинка

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele

BGN 1.94

100% Сосема нов и висок квалитет на Сет од 4 квалитетот Ukulele Стрингови Подесување Штипки централната закачалката е изработена од челик Ова е посебно се продаваат како Ukulele подесување штипки, но може да подеднакво се користи и за разни други инструменти мала завртка на врвот се користи за да се прилагоди притисокот Боја : црна Димензии : 4.3 cm X 2cm(приближно) Тежина : 23gПодесување Колче x 4

B39 1 комплект 6шт оптимистичните цветни цветни Струни за акустична китара ukulele инструмент
 • Новинка

B39 1 комплект 6шт оптимистичните цветни цветни Струни за акустична китара ukulele инструмент

BGN 1.65

Материјал : Челик Жица Боја : Како што е прикажано како слики Различни бои во секој стринг е лесно да се на странци E string (1) е 0.28 mm нерѓосувачки челик, Б string (2) е 0.33 mm нерѓосувачки челик, G string (3) е 0.63 mm сина бронза рана, D string (4) е 0.78 mm зелена бронза рана, A string (5) е 0.93 mm жолта бронза рана, E string (6) е 1.29 mm црвено бронза рана...