Д ' Адарио EJ17 Phospher бронзови струни за акустична китара среден калибър .013-.056 китарните струни Daddario (с 2 елемента чукове)

Д ' Адарио EJ17 Phospher бронзови струни за акустична китара среден калибър .013-.056 китарните струни Daddario (с 2 елемента чукове)

BGN 23.98

Брой продукти


D'Addario EJ17 Phospher Бронза Акустична Гитара Жици Медиум .013-.056 Daddario Гитара Жици
(Со 2pcs зема)
EJ17s понуда потешки тензија што резултира во bolder, повеќе resonant акустична тон со повисоко ниво на отпорност на тешки strumming и рамно-бране.
Phosphor Бронза беше воведен за да низа одлуки од страна на Д'Addario во 1974 година и стана синоним со топла, светла, и добро балансирана акустична на ѕвонење. D'Addario Phosphor Бакарни жици се прецизност рана со отпорен на корозија phosphor бронза кон внимателно подготвени, hexagonally облик, висока јаглероден челик јадро. Резултат е долготраен, светла се огласува тон со одлична intonation.
D'Addario најпопуларните избор за тешки strumming, рамно-подигање и resonant, проектирање на ѕвонење Склопот за својата топла, светла, и добро балансирана акустична тон Еколошки, отпорен на корозија пакување за стрингови кои се секогаш свежо Направени во U. S. A. за највисок квалитет и перформанси String Величини : Обичен Челик .013, .017, Phosphor Бронза Рана .026, .035, .045, .056 Пакет Листата : EJ17 *1pc, алис ги собереш*2 парчиња


Подробности

Тип:
ред
Номер На Модела:
EJ17
търговска марка:
Д ' Аддарио

Избор на купувачи

10 компл. празна отломки от орех 52 x 6 x 9 седлото 80 x 3 x 10 за подмяна на китара бас
 • Новинка

10 компл. празна отломки от орех 52 x 6 x 9 седлото 80 x 3 x 10 за подмяна на китара бас

30.38 BGN 29.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Kmise Rosewood 6 струнное на седлото през китара мост е подходящ за акустична китара 34 36 38 инча
 • Новинка

Kmise Rosewood 6 струнное на седлото през китара мост е подходящ за акустична китара 34 36 38 инча

BGN 7.98

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele
 • Новинка

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele

BGN 1.94

100% Сосема нов и висок квалитет на Сет од 4 квалитетот Ukulele Стрингови Подесување Штипки централната закачалката е изработена од челик Ова е посебно се продаваат како Ukulele подесување штипки, но може да подеднакво се користи и за разни други инструменти мала завртка на врвот се користи за да се прилагоди притисокот Боја : црна Димензии : 4.3 cm X 2cm(приближно) Тежина : 23gПодесување Колче x 4

6 бр./компл. медни стоманени акустична китара струни Guitarra Ukulele String за музикални струнни инструменти китара детайли аксесоари
 • Новинка

6 бр./компл. медни стоманени акустична китара струни Guitarra Ukulele String за музикални струнни инструменти китара детайли аксесоари

BGN 1.92

Specfications : Направен од висок квалитет на бакарДолг животен векString Дијаметар(6 стрингови) : 0.304 / 0.406 / 0.610 / 0.813 / 1.016 / 1.32 мм или 0.012 / 0.016 / 0.024 / 0.032 / 0.042 / 0.053 инчПогоден за акустична гитараМерач : 150 XL / .304 mm (0.012 инчи)Должина : Околу...

2 комплекта чело проект част 4/4 чело лешояд с подплата 4 дупки за колчета прокрученная корона
 • Новинка

2 комплекта чело проект част 4/4 чело лешояд с подплата 4 дупки за колчета прокрученная корона

124.14 BGN 118.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

10 универсални комплекти сребърни замъци китарен колан пирони бутона + болтове + накладки
 • Новинка

10 универсални комплекти сребърни замъци китарен колан пирони бутона + болтове + накладки

BGN 15.84

Материјал : Метал Исклучителна electroplate technic Боја : Сребро Погоден за сите електрична гитара и електричен бас Лесен и удобен да го поправи вашиот гитара рака Количина : 10 КомплетиЗа Објектите : Сите предмети се продава од нас се опишани како точни колку што е можно...

Homeland Chrome Tremolo Vibrato Bridge Tailpiece Hollowbody Archtop + пружина +крепежни винтове за китара аксесоари
 • Новинка

Homeland Chrome Tremolo Vibrato Bridge Tailpiece Hollowbody Archtop + пружина +крепежни винтове за китара аксесоари

92.78 BGN 51.00

Татковина Хром Tremolo Вибрато Мост Tailpiece Hollowbody Archtop + Пролет +Монтажа завртки За Гитара ДодатоциКарактеристики : На Вибрато Мост беше првиот успешен дизајн на она што сега се нарекува whammy бар или tremolo рака, иако вибрато е технички исправен термин за музички ефект што го произведува...

MUKU Quick-Set Bass Guitar Strings скрубер / гитарная струна Brusher / бас Гутар лешояд ред за пречистване и поддръжка
 • Новинка

MUKU Quick-Set Bass Guitar Strings скрубер / гитарная струна Brusher / бас Гутар лешояд ред за пречистване и поддръжка

5.60 BGN 5.00

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ветувања.1...

Китара Орехова кост акустична китара резервни части, аксесоари необрезная кост биволско празна слонова кост 43 мм 10 бр
 • Новинка

Китара Орехова кост акустична китара резервни части, аксесоари необрезная кост биволско празна слонова кост 43 мм 10 бр

25.58 BGN 24.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка
 • Новинка

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка

124.80 BGN 100.00

Joyo JF307 Чисти Стакло Amp Симулатор Калифорнија Звук Нови Ironman Мини Серија Ефект на ВозилотоОпис : Златна Лице Amp Симулатор прошетки во голема стапките на познатиот британски пратеници со златна faceplate.Ако некогаш сте се одигра една од овие засилувачи ќе се чувствуваат како дома со Златната Лице.Високиот крајот, mids, сето тоа ќе се чувствувате многу познати и ќе се игра и снимање на вашиот омилен британски riffs во ниеден момент.Дали можете да го искористите за директно мешање во конзола, аудио интерфејс или пред некој засилувач, т тој Златна Лицето ќе стане креативна алатка во вашиот арсенал.Види на видео на youtube, ќе најдете причина да се купи Ironman на возилото.https : / / www.youtube.com / results?search_query=ironman+златна+лицето( копирај го овој линк на вашиот веб broswer и отворени )Спецификација : Текст Отпорност : 1 MИзлезна Отпорност : 10 KРаботат на струјата : 18m AНапојување : DC 9 V Адаптер ( Негативни Центар за ) (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)Димензија : 73mm (L) x 43mm (W) x 50mm (H)Пакетот вклучува : 1 x Joyo IRONMAN Мини Педали JF308 Golden FaceПлаќање : да ја прифатиме alipay тука ...

1 бр въглеродни влакна цигулка парче опашка с опашка черво 4/4
 • Новинка

1 бр въглеродни влакна цигулка парче опашка с опашка черво 4/4

BGN 13.97

1 Buc Карбонски Влакна Опашка парче со парична казна приемници & 1 Buc Виолина Опашка црева 4 / 410 Хенкс Квалитет Монголија Маало Лак за коса 6gram / хенк во 32 инчи парче3 сетови Wenge дрво Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче3 сетови АБОНОС Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Абонос Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Boxwood Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче25 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче10 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи Абонос виолина фитинг 50 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче70 Хенкс Квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парчеПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

Аксесоари за акустична китара 12-Луночный акустичен класическа китара пикап Тон / Volume Adjust AQ-601 за 38/39/40/41 китара
 • Новинка

Аксесоари за акустична китара 12-Луночный акустичен класическа китара пикап Тон / Volume Adjust AQ-601 за 38/39/40/41 китара

27.70 BGN 19.00

Акустична Гитара Додатоци 12Дупка Акустична Класична Гитара Подигнување на Ѕвонење / Јачина на звук Прилагодување AQ601 За 38" / 39" / 40" / 41" ГитараОваа пикап со јачината на ѕвонење и контролор е дизајн за 38" / 39" / 40" / 41"акустична гитара.Карактеристики : 12дупка магнетни трансдуцерот доловува вибрации брзо и претвора механички вибрации на електричен сигнал.Дизајниран со јачината на ѕвонење и контролор, притисни на копчето за да изберете тон и волумен како ви се допаѓа.Лесно да се инсталира, стави пикап во звучна дупка и да се приспособат поместена парче метал да се поправи тоа stably без почеток и треба на дупчење дупка.Пасивни дизајн, без потреба за надворешна сила.Доаѓа со аудио кабел (3.5 mm6.5 mm), прибл...

TONGLING Brand Собственоръчно Antique Violin Natural Stripes Maple Hand-craft Oil лакиране Violino Хинап Fitted
 • Новинка

TONGLING Brand Собственоръчно Antique Violin Natural Stripes Maple Hand-craft Oil лакиране Violino Хинап Fitted

247.98 BGN 174.00

4128872320954601 Популарни виолина парче парче парче парче парче парче парче парчеКарактеристики : 100% Реално фото Бренд : Tongling Модел : TL0041 A Панел материјал : Природата сушени spruce Страна & Назад Плоча : Природата сушени јавор Fingerboard : Абонос Tailpiece : Хинап Дрвени Штипки : Хинап Дрво Големина : 4 / 4, 3 / 4, 1 / 2, 1 / 4Пакет Листа : 1 * Колофон 1 * Исклучете 1 * Рамо Остатокот 1 * Рачно Изработени Виолина 1 * Правоаголна Виолина Случај 1 * Абонос Жаба Виолина Лак 1 Сет Резервни Виолина СтринговиВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ НА УМ : 1...

Черни струни Smith Strings люминофорная бронз акустична китара низ Light или Custom Light, Произведено в Корея
 • Новинка

Черни струни Smith Strings люминофорная бронз акустична китара низ Light или Custom Light, Произведено в Корея

BGN 15.18

Phosphor Бронза Акустична СтринговиКовач акустична гитара жици се направени со најдобрите материјали и произведени со користење на stateoftheart автоматски контролирани серво ликвидација опрема...

1-4 канала R-X219 8-канален универсален смесителен пулт караоке цифров смесителен пулт с USB мощност 150 W за DJ, Karaoke Stage
 • Новинка

1-4 канала R-X219 8-канален универсален смесителен пулт караоке цифров смесителен пулт с USB мощност 150 W за DJ, Karaoke Stage

71.17 BGN 57.00

Карактеристики : Ова е пренослив DC и AC со двојна употреба, dual четири МИКРОФОН / ЛИНИЈА стерео или осум канал една песна текст миксер, многу погоден за мал studios.Со ниско ниво на бучава, висока и ниска отпорност коло дизајн, секој канал има посебен контрола.Инструкции : Преден панел опис : 1...

B39 1 комплект 6шт оптимистичните цветни цветни Струни за акустична китара ukulele инструмент
 • Новинка

B39 1 комплект 6шт оптимистичните цветни цветни Струни за акустична китара ukulele инструмент

BGN 1.65

Материјал : Челик Жица Боја : Како што е прикажано како слики Различни бои во секој стринг е лесно да се на странци E string (1) е 0.28 mm нерѓосувачки челик, Б string (2) е 0.33 mm нерѓосувачки челик, G string (3) е 0.63 mm сина бронза рана, D string (4) е 0.78 mm зелена бронза рана, A string (5) е 0.93 mm жолта бронза рана, E string (6) е 1.29 mm црвено бронза рана...