Студентите клен Цигулка, струнен музикален инструмент с футляром Смычковые струни пълен набор от мармалад дървени аксесоари на марката TONGLING

Студентите клен Цигулка, струнен музикален инструмент с футляром Смычковые струни пълен набор от мармалад дървени аксесоари на марката TONGLING

BGN 131.00
-10 %
BGN 145.58

Брой продукти


Добредојдовте во посета на нашата продавница!
Производ Функција Бренд : TONGLING Модел : TL001-3А-2 Панел Материјал : Природно сушено 3 години spruce Назад/Страна Плоча : Природно сушено 3 години јавор Fingerboard : Абонос Tailpiece : Zizyphus Jujuba Штипки : Zizyphus Jujuba Лак : Бразил дрво Случај : Триаголник виолина случај Боја : Мет смола Боја : Занаетчиски Лак Големина : 1/4 1/8 1/2 3/4 4/4
Пакет Листа
1*Виолина Лак; 1*Рамо Одмор; 1*Колофон; 1*рачно изработени Виолина; 1*Исклучете; 1*Триаголник Случај; 4*виолина Жици; 1*бришејќи Крпа.


Подробности

Размер:
4/4
Номер На Модела:
TL001-3A-2
Материал На Задната Част / Страна:
Явор
Материал Fretboard:
Черни
Материал Джолан:
Зизиф Джуджуба
ГОРНИЯ МАТЕРИАЛ:
Ела
Материал Лук:
Бразилски Гора
търговска марка:
Seven Angel
Материал На Лицето:
Ела
Размер:
1/8 1/4 1/2 3/4 4/4

Избор на купувачи

32 бр чело тънък тунер 3/4 до 4/4 включително 8 бр тунер всеки цвят
 • Новинка

32 бр чело тънък тунер 3/4 до 4/4 включително 8 бр тунер всеки цвят

86.94 BGN 83.00

32 Компјутери Виолончело парична Казна тјунер 3 / 4 да 4 / 4 вклучувајќи ги и 8 на Компјутери тјунер секоја боја3 Еез Висок Квалитет на ВИОЛОНЧЕЛО лак Завртка(3 / 44 / 4) 002# парче15 Компјутери Висок Квалитет на ВИОЛИНА лак Завртка(3 / 44 / 4) 003# парче2 Парчиња 4 / 4 Висок квалитет на Виолина Опашка парче, Wenge дрво tailpiece парче3 Еез Виолина Брадата остатокот 4 / 4, Wenge дрво chinrest парче500 Грама Квалитет Бел лак за коса 30 инчи, Маало коњ опашки парче10 Парчиња од КАРБОНСКИ ВЛАКНА Виолина Tailpiece 4 / 4 со парична Казна приемници и 10 Компјутери Опашка црева парче4 ПАРЧИЊА WENGE Виолина ШТИПКИ И 1 КРАЈОТ PIN СИТЕ 4 / 4, ВИОЛИНА ДОДАТОЦИ парче100 Компјутери Виолина Звук Пост, Виолина делови 6.2 мм*13 CM парчеДраг Пријател, Ако сакате да купите различни објект заедно и мислам товарни е многу повеќе од вашиот expection, ве молиме контактирајте со нас, и ние ќе рекалкулиране на товарни спедитор за вас.Ние вредност од 5 ѕвезди позитивни повратни информации од вас, откако ќе ги примите цел.Ако има било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние се обидуваме се потрудиме да ги реши проблемите за вас и да бидете среќни.

50 чилета висококачествени монголски черни скрипичных смычковых коса до 6 грама всеки на ханк в 32 инча
 • Новинка

50 чилета висококачествени монголски черни скрипичных смычковых коса до 6 грама всеки на ханк в 32 инча

BGN 108.38

50 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчиАбонос виолина фитинг 1 PC Убаво карбонски влакна виолина лак 4 / 4 слични на pernambuco парче3pcs на виолина карбонски влакна лак 4 / 4 никел бакар изнесува со абонос жаба SCFT93 без gribs многупарчиња / многу3 еез карбонски влакна лак со pernambuco appreance SCFT98 Сребро изнесува УСД 256.00 / многупарчиња / многу2 парчиња од Виолина pernabuco лак 4 / 4 со сребро изнесува и абонос жаба SCFT960 многупарчиња / многуПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

10 чилета висококачествени черна коса перцето цигулка на 6 грама всеки на ханк в 32 сантиметра
 • Новинка

10 чилета висококачествени черна коса перцето цигулка на 6 грама всеки на ханк в 32 сантиметра

BGN 27.95

10 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчиАбонос виолина фитинг 1 PC Убаво карбонски влакна виолина лак 4 / 4 слични на pernambuco парче3pcs на виолина карбонски влакна лак 4 / 4 никел бакар изнесува со абонос жаба SCFT93 без gribs многупарчиња / многу3 еез карбонски влакна лак со pernambuco appreance SCFT98 Сребро изнесува УСД 256.00 / многупарчиња / многу2 парчиња од Виолина pernabuco лак 4 / 4 со сребро изнесува и абонос жаба SCFT960 многупарчиња / многуПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

Zebra 6 бр./компл. 635 мм бял найлон акустична китара низ Guitarra String за китара с музикални инструменти, резервни части, аксесоари
 • Новинка

Zebra 6 бр./компл. 635 мм бял найлон акустична китара низ Guitarra String за китара с музикални инструменти, резервни части, аксесоари

2.03 BGN 2.00

Specfications : Направен од висок квалитет на најлонДолг животен век3 најлон стрингови со метални рана : 1.12 мм, 0.91 мм, 0.76 mm (0.44", 0.36", 0.30")3 најлон низи : 1.02 мм, 0.81 мм, 0.71 mm (0.40", 0.32", 0.28")Погоден за класична гитараДолжина : Околу...

6 бр./компл. медни стоманени акустична китара струни Guitarra Ukulele String за музикални струнни инструменти китара детайли аксесоари
 • Новинка

6 бр./компл. медни стоманени акустична китара струни Guitarra Ukulele String за музикални струнни инструменти китара детайли аксесоари

BGN 1.92

Specfications : Направен од висок квалитет на бакарДолг животен векString Дијаметар(6 стрингови) : 0.304 / 0.406 / 0.610 / 0.813 / 1.016 / 1.32 мм или 0.012 / 0.016 / 0.024 / 0.032 / 0.042 / 0.053 инчПогоден за акустична гитараМерач : 150 XL / .304 mm (0.012 инчи)Должина : Околу...

Д ' Адарио EJ17 Phospher бронзови струни за акустична китара среден калибър .013-.056 китарните струни Daddario (с 2 елемента чукове)
 • Новинка

Д ' Адарио EJ17 Phospher бронзови струни за акустична китара среден калибър .013-.056 китарните струни Daddario (с 2 елемента чукове)

BGN 23.98

D'Addario EJ17 Phospher Бронза Акустична Гитара Жици Медиум .013.056 Daddario Гитара Жици(Со 2pcs зема)EJ17s понуда потешки тензија што резултира во bolder, повеќе resonant акустична тон со повисоко ниво на отпорност на тешки strumming и рамнобране.Phosphor Бронза беше воведен за да низа одлуки од страна на Д'Addario во 1974 година и стана синоним со топла, светла, и добро балансирана акустична на ѕвонење...

Yinfente telecaster електрическа подмяна на шията 22 лада Палисандър лешояд точка инкрустация 25,5 инчов клен тялото врата
 • Новинка

Yinfente telecaster електрическа подмяна на шията 22 лада Палисандър лешояд точка инкрустация 25,5 инчов клен тялото врата

62.40 BGN 57.00

Yinfente telecaster електрична гитара вратот замена 22 секирај ружино дрво fretboard Точка пломба беа 25,5 инчен Јавор Теле Вратот #TL5Опис : Објектот 100% како на сликата прикажаниЈавор Теле електрична Гитара вратот...

Hot Rail Humbucker Pickup Dual Blade за подмяна на части електрически китари
 • Новинка

Hot Rail Humbucker Pickup Dual Blade за подмяна на части електрически китари

20.78 BGN 17.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Горещ 5x 2 елемента китара каишка стопорные пина колче метал за електрическа китара акустична ukulele бас универсален черен
 • Новинка

Горещ 5x 2 елемента китара каишка стопорные пина колче метал за електрическа китара акустична ukulele бас универсален черен

2.70 BGN 2.00

Направен од метал, 2 игли во 1 пакет Лесно да се инсталира за да се задржи рака на Мора да се за играчи на гитара, ukulele и така натаму...

Boat Style Jack Plate 6.35 mm Guitar Pickup Output Input Loaded Plug Socket подмяна на електрически китари FD Strat
 • Новинка

Boat Style Jack Plate 6.35 mm Guitar Pickup Output Input Loaded Plug Socket подмяна на електрически китари FD Strat

2.70 BGN 2.00

Брод Стил Џек Плоча 6.35 mm 1 / 4" Гитара Пикап Излез Текст Натоварени Приклучок за Штекер Замена за FD Strat Електрична ГитараКарактеристики : Направени од добри, квалитетни материјали, издржливи во употреба.Ова е 1 / 4" (6.35 mm) џек штекер погоден за FD Strat гитара.Лесно да се инсталира, лесен за употреба.Совршен за замена на џек приклучок за гитари.Погоден за Крилата, Strat или слични гитари.Спецификации : Материјал : железо, бакарБоја : сребрена / црнаДолжина : 82mmШирина : 32милиметриДлабочина : 15mmЗавртка Дупка Растојание : 67mmЧашката Дупка со дијаметар : 8mmПакет Содржина : 1* Џек Socket2* Монтажа ЗаврткиЗабелешки : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

Електрическа китара акустична колан бродерия регулируеми кожени краища на зебра бар стил музикални инструменти и Аксесоари Колани
 • Новинка

Електрическа китара акустична колан бродерия регулируеми кожени краища на зебра бар стил музикални инструменти и Аксесоари Колани

14.88 BGN 13.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Бренд : P&P Број на Модел : S008 30 Карактеристики : Многу удобно и мека,Целосно прилагодливи Висока дефиниција сублимација печатење (Екопријателски Печатење) Живописни бои,Машина перат,Не исчезнува! Погоден за Акустична / Народната Гитари,Бас,Електрична Гитара и други гитара големини Спецификација : Материјал : Полиестер(појас),СТП кожа(завршува) Шема : Зебралента Ширина : 5cm(2 инчи) Должина : 150cm Пакет вклучуваат : 1pcs гитара рака

1Set Gold String Tree Guide Retainer Body For Custom Strat Or Tele Guitar Replacement
 • Новинка

1Set Gold String Tree Guide Retainer Body For Custom Strat Or Tele Guitar Replacement

BGN 6.96

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Аз СЪМ 5 парчета на китара ремонт поддръжка комплекти удобен ремонт комплекти инструменти
 • Новинка

Аз СЪМ 5 парчета на китара ремонт поддръжка комплекти удобен ремонт комплекти инструменти

BGN 31.98

Комплет ќе ви помогне да ги задржи својата гитара и стрингови чисти, како и својата гитара и стрингови правилно поставување за најдобар играње мазна.Ќе Добиете 6 парчиња алатка за поставување со база

Горещ продажба на кожена края на старши китара каишка терилен полиестер, отпечатани на хладно череп дизайн електрическа китара бас акустичен колан
 • Новинка

Горещ продажба на кожена края на старши китара каишка терилен полиестер, отпечатани на хладно череп дизайн електрическа китара бас акустичен колан

14.24 BGN 12.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница! Бренд : P&P Број на Модел : S008 U / V / W / X / 19 / 24 Карактеристики : Многу удобно и мека,Целосно прилагодливи Висока дефиниција сублимација печатење (Екопријателски Печатење) Живописни бои,Машина перат,Не исчезнува! Погоден за Акустична / Народната Гитари,Бас,Електрична Гитара и други гитара големини Спецификација : Материјал : Полиестер(појас),СТП кожа(завршува) Ширина : 5cm(2 инчи) Должина : 150cm Пакет вклучуваат : 1pcs гитара рака

1 бр въглеродни влакна цигулка парче опашка с опашка черво 4/4
 • Новинка

1 бр въглеродни влакна цигулка парче опашка с опашка черво 4/4

BGN 13.97

1 Buc Карбонски Влакна Опашка парче со парична казна приемници & 1 Buc Виолина Опашка црева 4 / 410 Хенкс Квалитет Монголија Маало Лак за коса 6gram / хенк во 32 инчи парче3 сетови Wenge дрво Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче3 сетови АБОНОС Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Абонос Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче1 сет Boxwood Виолина делови 4 / 4 со брадата остатокот опашка парче штипки & крајот pin парче25 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче10 Хенкс Висок квалитет на Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи Абонос виолина фитинг 50 Хенкс Висок квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парче70 Хенкс Квалитет Монголија Црна Виолина Лак за коса 6 грама секоја хенк во 32 инчи парчеПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка
 • Новинка

JOYO IRONMAN JF308 Amp simulator British tube distortion guitar effect pedal simulate Jcm800 Amplifier true bypass безплатна доставка

124.80 BGN 100.00

Joyo JF307 Чисти Стакло Amp Симулатор Калифорнија Звук Нови Ironman Мини Серија Ефект на ВозилотоОпис : Златна Лице Amp Симулатор прошетки во голема стапките на познатиот британски пратеници со златна faceplate.Ако некогаш сте се одигра една од овие засилувачи ќе се чувствуваат како дома со Златната Лице.Високиот крајот, mids, сето тоа ќе се чувствувате многу познати и ќе се игра и снимање на вашиот омилен британски riffs во ниеден момент.Дали можете да го искористите за директно мешање во конзола, аудио интерфејс или пред некој засилувач, т тој Златна Лицето ќе стане креативна алатка во вашиот арсенал.Види на видео на youtube, ќе најдете причина да се купи Ironman на возилото.https : / / www.youtube.com / results?search_query=ironman+златна+лицето( копирај го овој линк на вашиот веб broswer и отворени )Спецификација : Текст Отпорност : 1 MИзлезна Отпорност : 10 KРаботат на струјата : 18m AНапојување : DC 9 V Адаптер ( Негативни Центар за ) (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)Димензија : 73mm (L) x 43mm (W) x 50mm (H)Пакетот вклучува : 1 x Joyo IRONMAN Мини Педали JF308 Golden FaceПлаќање : да ја прифатиме alipay тука ...

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele
 • Новинка

Нов черен 4шт струните на хавайска китара тунинг клечки карфици, машини тунери триене ukulele

BGN 1.94

100% Сосема нов и висок квалитет на Сет од 4 квалитетот Ukulele Стрингови Подесување Штипки централната закачалката е изработена од челик Ова е посебно се продаваат како Ukulele подесување штипки, но може да подеднакво се користи и за разни други инструменти мала завртка на врвот се користи за да се прилагоди притисокот Боја : црна Димензии : 4.3 cm X 2cm(приближно) Тежина : 23gПодесување Колче x 4

20pcs бял пикап Капак за Fender Precision P бас китара пикап замяна
 • Новинка

20pcs бял пикап Капак за Fender Precision P бас китара пикап замяна

BGN 28.78

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...