2 бр. * Haian ABDL Pull-On Locking пластмасови панталони цветно стъкло прозрачен # P016-9

2 бр. * Haian ABDL Pull-On Locking пластмасови панталони цветно стъкло прозрачен P016-9

BGN 72.30

Брой продукти


Добредојдовте во мојата продавница Haian Здрава Грижа трговија на големо и на мало
возрасни бебе предмети
Бренд НОВИ & Фабрички Запечатени
Материјал : Надворешното : 100% Памук; Внатрешните : 100% ПВЦ
Боја : Стакло Чисти
Сите тие функција на канал во половината за здрав должина на синџирот за да ја извршите преку со мал отвор на грбот, така што на синџир можат да бидат прицврстени за да мал месинг катанец. Откако вашето бебе е да се поставуваат во нив тој ќе биде во можност да ги отстрани..
Оваа ставка вклучува 2 парчиња од панталони!
Големина
1.Миење пред да го користите за прв пат.
2.PRESOAK МЕТОД : во ладна вода(full pail)со благ детергент.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : PRESOAKING ВО КАЈГАНА ЌЕ ШТЕТА ПЕЛЕНА.
3.ИЗМИЈТЕ МЕТОД : мерка детергент и измијте со топла вода. екстра плакнење циклус се препорачува
за да се спречи сапун start-up и пелена осип. НЕ КОРИСТИТЕ ТКАЕНИНА SOFTENERS КАКО ОВА ЌЕ ГО НАМАЛИ
ABSORBENCY ВО ПЕЛЕНИ.
4.Исушете со фен на топол или постојан притиснете средина, НЕ КОРИСТЕТЕ КОМЕРЦИЈАЛНИ ФЕНОВИ .
Големина
Половината
Хип Максимална Нога Максимална Страна Висина
Crotch
М
60-92cm(22"-36")
88cm(34") 60cm(24") 20cm(9")
25cm (10")
L
66-96cm(26"-38")
96cm(38") 66cm(26") 23cm(9.5")
28cm(11")
XL
72-120cm(28"-46")
120cm(46") 72cm(28") 30cm(11")
32cm(12.5")
XXL
80-128cm(31"-50")
135cm(52") 82cm(32") 36cm(14")
36cm(14")
забелешка : ако ви треба да ја изберете големината мора да биде со цел забелешка колона порака!)
Сите мерења над се вистински облека мерења. За добар одговара ве молиме додадете 2-3 инчи да ја вашата градите
и обем на половината при изборот на големина од табелата погоре. Ве молиме да се осигурате дека сте мерка сами правилно
пред изборот на вашиот големина за да се избегне грешки.
ПРЕВОЗОТ : во Светот
Исклучување (не превозот) : Африка, Централна Америка и Карибите, Јужна Америка, Авганистан, Ерменија, Азербејџан Република,
Бангладеш, Бутан, Кина, Грузија, Индија, Казахстан, Киргистан, Монголија, Непал, Пакистан, Федерација, Шри Ланка, Таџикистан,
Туркменистан, Узбекистан, Бахреин , Ирак, Јордан, Либан, Оман, Катар, Обединетите Арапски Емирати, Јемен, Американска Самоа, Кук Острови,
Фиџи, Француска Полинезија, Kiribati, Маршалски Острови, Микронезија, Nauru, Нова Каледонија, Niue, Палау, Папуа Нова Гвинеја, Соломонски Острови,
Тонга, Tuvalu, Vanuatu, Валис и Futuna, Западна Самоа, Бермуди, Гренланд, Saint Pierre and Miquelon, Албанија, Андора,
Босна и Херцеговина, Естонија, Џернси, Џерси, Латвија, Литванија , црна Гора, Романија, Сан Марино, Svalbard and Jan Mayen,
Украина, Ватикан Државата, Брунеи Darussalam, Камбоџа, Шведска
Посебно Предупредување : Кога пратката во вашата земја царината, ако се наметнат царински давачки или други давачки платени од страна на купувачот!
Враќање Polic
Во случај дека враќањето е барање, сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба,
сите оригинално пакување, вклучувајќи и прирачници, гаранција форми, итн.


Подробности

Тип Елемент:
Памперси
търговска марка:
АБДЛ
Брой:
2
Материал:
100% гъвкава PVC фолио 0,12 мм
Пол:
Унисекс
Номер На Модела:
L
Класификация:
Пелена
Възрастова Група:
2 години по-възрастен
Подходящ тегло:
> 15 кг
Цвят:
стъкло чисто
Модел и размер:
M; L; XL; XXL.
Възрастова Група:
Възрастни * (подходящ за възрастни мъже и жени
Характеристика:
Пишеща машина
Анти -- Изтичане На:
Предпазител От Изтичане На
Усвояването на:
Суха Повърхност
Място на произход на стоките:
Хефей, Китай
Тегло:
0,63 kg / 2 бр.

Избор на купувачи

Нов противоугонный мъкна майчинство пелена чанта мода Национален принт раница мама високо качество на марката Bolsos Para Sillitas Paseo De
 • Новинка

Нов противоугонный мъкна майчинство пелена чанта мода Национален принт раница мама високо качество на марката Bolsos Para Sillitas Paseo De

60.00 BGN 36.00

Големина на : 23*9*31 СМ(L*W*H)Тежина : околу 0.6 kgУпотреба : ранец,hobos,tote торбаБоја : црна,црвенаПовод : патување,на шопинг,на работа

Мезенфанты 2 бр./компл. Мумия 4 цвята ивица майчинство пелена чанта многофункционален голям капацитет пътуване раница грижи за бебето
 • Новинка

Мезенфанты 2 бр./компл. Мумия 4 цвята ивица майчинство пелена чанта многофункционален голям капацитет пътуване раница грижи за бебето

214.37 BGN 109.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Mesenfants Mummy 4 Бои, Шари Породилно Nappy Торба Мултифункционален Голем Капацитет Туристички Ранец Бебе НегаОпис : 100% Сосема нов и никогаш не се користат воМатеријал : ВлакнаГолемина : 38*15*37cmНето Тежина : околу 1kgПакет се вклучени : 1pc Ранец+1pc урина подлогаdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Подобряване! 5шт мумия чанта за майките с функция за памперси, чанти и 2014 бебешки пелени мама
 • Новинка

Подобряване! 5шт мумия чанта за майките с функция за памперси, чанти и 2014 бебешки пелени мама

46.24 BGN 44.00

Боја : Виолетова , кафеава , розова, темно сина , светло сина , црвена боја.Пакет Содржина : 1 x голема торба 1 x мала торба 1 x хранење шише носителот 1 x пелена подлога 1 x Мали храна торба Големина : Голема Торба : 40 x 16 x 30 cm (L x W x H) Мала Торба : 29 x 10 x 25 cm (L x W x H) Хранење шише носител : 19 х 8 х 8 см (L x W x H) Мали храна торба : 13 x 12 x 7 cm (L x W x H) Пелена подлога : 50 cm x 30 cm (L x W)

Безплатна доставка водоустойчив бродирани детски спортни панталони голям размер 6-54 М 21 бр./лот 7 Desigen
 • Новинка

Безплатна доставка водоустойчив бродирани детски спортни панталони голям размер 6-54 М 21 бр./лот 7 Desigen

142.05 BGN 128.00

кажете ни desigen кога целПроизвод : Бебе Крпа Пелени обука панталониБренд : НАХАЛЕНВозрасна Група : (Приближно)ОКОЛУ 654monthsБоја : (бои) 7 бојаМатеријал : Памук( водоотпорен )Големина на : M L XLНапомена : 3 парче=една desigen = 90 100 110 cm= M L XL ГОЛЕМИНА canot промена големинаИсклучување 30% Промоции Babyland Papoose Бамбус Јаглен внесува 5 слоеви 10pcs / многу Babyland Бамбус Јаглен внесува многу10 парчиња / многуBabyland 17print боја +17(2layer) insert new comie Free Ship Promotional 30% попуст babyland Бебе Крпа Пелена ffactory цена многу17 групи / многуBabyland 17print боја Нови desigen доаѓање СЛОБОДНИ Shiping Промотивни 30% попуст babyland Бебе Крпа Пелена ffactory цена многу17 парчиња / многуBabyland Нови desigen доаѓање СЛОБОДНИ Shiping Промотивни 30% попуст 8 COLOR & 8 PIC / МНОГУ Babyland Бебе Крпа Пелена ffactory цена многу8 парчиња / многуBabyland 8 Pcs (8color) пелена+8 Микрофибер внесува(3layers) БЕСПЛАТНО Shiping Промотивни 30% Бебе Крпа Пелена ffactory цена многу8 групи / многуBabyland 8 Pcs (8color) пелена+8 Микрофибер внесува(2layers) БЕСПЛАТНО Shiping Промотивни 30% Бебе Крпа Пелена ffactory цена многу8 групи / многуBabyland Papoose Бамбус памук внесува 5 слоеви 10pcs / многу бебе земјиште пелена бамбус пелени babyland nappines многу10 парчиња / многу2012 НОВА DESIGEN СЛОБОДНИ Shiping Промотивни 40% попуст 7 БОЈА & 14 PIC / МНОГУ babyleakдоказ крпа пелени за една големина прилагодливи многу14 парчиња / многу

Възрастни детски пластмасови панталони за незадържане на урина P005-8, Размер: S / M / L / XL / XXL
 • Новинка

Възрастни детски пластмасови панталони за незадържане на урина P005-8, Размер: S / M / L / XL / XXL

BGN 13.58

ОписДобредојдовте во мојата продавница Haian Healthy Care трговија на големои мало возрасни бебе предметиБренд НОВИ & Фабрички ЗапечатениМатеријал : 100% ПВЦ;Боја : P005 8 ( Црвено )Удобно еластичен на половината и логовиДвојно Супер МекиНови и Некористениshapping ќе биде дискретна во plani пакетОваа точка се вклучуваат 1 buc на панталони!!Големина1.Миење пред да го користите за прв пат.2.PRESOAK МЕТОД : во ладна вода(full pail)со благ детергент.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : PRESOAKING ВО КАЈГАНА ЌЕ ШТЕТА ПЕЛЕНА.3.ИЗМИЈТЕ МЕТОД : мерка детергент и измијте со топла вода...

Подобряване! 5pcs Mummy Mags Hot Sale Cartoon Pattern Multi Function Baby Diaper Bag Мъкна Organizer пелена Bolsas
 • Новинка

Подобряване! 5pcs Mummy Mags Hot Sale Cartoon Pattern Multi Function Baby Diaper Bag Мъкна Organizer пелена Bolsas

46.08 BGN 44.00

Боја : Виолетова , кафеава , розова, темно сина , светло сина , црвена боја.Пакет Содржина : 1 x голема торба 1 x мала торба 1 x хранење шише носителот 1 x пелена подлога 1 x Мали храна торба Големина : Голема Торба : 40 x 16 x 30 cm (L x W x H) Мала Торба : 29 x 10 x 25 cm (L x W x H) Хранење шише носител : 19 х 8 х 8 см (L x W x H) Мали храна торба : 13 x 12 x 7 cm (L x W x H) Пелена подлога : 50 cm x 30 cm (L x W)

Подобряване! 5pcs Mommy Bags водоустойчив детски памперс, количка организатор чанта-хладилник за инвалидни колички
 • Новинка

Подобряване! 5pcs Mommy Bags водоустойчив детски памперс, количка организатор чанта-хладилник за инвалидни колички

46.08 BGN 44.00

Боја : Виолетова , кафеава , розова, темно сина , светло сина , црвена боја.Пакет Содржина : 1 x голема торба 1 x мала торба 1 x хранење шише носителот 1 x пелена подлога 1 x Мали храна торба Големина : Голема Торба : 40 x 16 x 30 cm (L x W x H) Мала Торба : 29 x 10 x 25 cm (L x W x H) Хранење шише носител : 19 х 8 х 8 см (L x W x H) Мали храна торба : 13 x 12 x 7 cm (L x W x H) Пелена подлога : 50 cm x 30 cm (L x W)

5шт детски спортни панталони памук за многократна употреба бебешки пелени Водоустойчив плат пелени пере пелени от бамбук обучение панталони
 • Новинка

5шт детски спортни панталони памук за многократна употреба бебешки пелени Водоустойчив плат пелени пере пелени от бамбук обучение панталони

19.84 BGN 14.00

Цртан филм Бебе Обука Панталони Водоотпорен Бебе Пелена за Обновливи Крпа Nappy Перат Пелени Памук Учење Панталони големина : 80 : Погоден за 610 kg на бебето големина : 90 : Погоден за 1013 kg на бебето големина : 100 : Погоден за 1316 kg на бебето На crotch е во 2 делови,надвор е памук,внатре е крпа+TPU

HappyFlute водоустойчив и регулируема въглен от бамбук текстилен джоб пелена с двойни тези предпазители
 • Новинка

HappyFlute водоустойчив и регулируема въглен от бамбук текстилен джоб пелена с двойни тези предпазители

9.44 BGN 9.00

Почитувани купувачи,Неодамна добивме повратни информации од клиентите на Бугарија кој има едно прашање : зошто се '100% полиестер" за перење, нега, но напиша 'бамбус јаглен' во вебсајт? Апсолутно некои клиенти се affacted и ние не се толку многу наредби како порано...

Водоустойчив детски промяна на мат чаршаф преносим промяна на мат пътен маса пеленальная станция комплект промяна клатч средства за грижа за подгузниками
 • Новинка

Водоустойчив детски промяна на мат чаршаф преносим промяна на мат пътен маса пеленальная станция комплект промяна клатч средства за грижа за подгузниками

19.18 BGN 14.00

Водоотпорен бебе менување мат лист преносни менување пелена подлога патување табела Менување Станица за Полнење Пелена Спојки производи за нега наПроизводот се одвиваат големина 70x50cmПроизвод пати големина : 18x16cmМатеријал : надвор бела сива бран ткаенина,внатрешно зелена водоотпорен материјалФункција : тоа може да биде виси на шетач,исто така, изгледа како mummy на модниот спојката,како и ,многу мал волумен во mummy е торбаОваа промена мат содржи една мала торба за брише и пелени за вашата прекрасна бебе за време на патувањеНОВИ СИВА ЦВЕТ ПРИСТИГНУВАЊЕ

6 броя * възрастен дете напикаване пластмасови панталони червено +Пълен размер ST-5T
 • Новинка

6 броя * възрастен дете напикаване пластмасови панталони червено +Пълен размер ST-5T

BGN 55.18

ОписДобредојдовте во мојата продавница Haian Здрава Грижа трговија на големо имало возрасни бебе предметиБренд НОВИ & Фабрички ЗапечатениТип : 100% ПВЦБоја : розеваУдобно еластичен на половината и логовиДвојно Супер МекиНови и Некористениshapping ќе биде дискретна во plani пакетОваа ставка вклучува 6 парчиња од панталони!!ГолеминаОбјасниТие се пар од мека пластика бикини панталони со гума чувство со мека поврзувања на половината.SKU NummerST5 TКоличина6 компјутериБојапинкМатеријал100% ПВЦ флексибилни филм 0.12 mmДостапни ГолеминаСредно, Големо, XLargeГолеминаДетални димензии видете во табелата...

2017 10 бр. бебешки пелени пере пелени за многократна употреба окото / памук спортни панталони кърпа, пелена детски зимни летни версии на памперси
 • Новинка

2017 10 бр. бебешки пелени пере пелени за многократна употреба окото / памук спортни панталони кърпа, пелена детски зимни летни версии на памперси

26.37 BGN 25.00

10 Парчиња Бебе пелени Перат Обновливи Пелени Мрежа / Памук Обука Панталона Крпа Пелена Бебе Зимски Летен Верзија Пелени Стил : Крава мачка овци лав пате кутре буба Големина : 80 90 100 Големина Половината, Crotch длабоко , Хип , Бедрото 80 метри 35cm, 22cm, 46cm, 28cm тежина 12 KG 90 метри 37cm, 23cm, 49cm, 29cm тежина 14 KG 100 метри 40cm, 25cm, 52cm, 30cm тежина 16 KG Да се применува родовонеутрални / и мажите и жените Категорија Учење панталони долна облека Дебелина : Општа Шема цртан филм погоден сезони : пролет, лето, есен Симпатична елементи Главниот ткаенина состав памучна ткаенина главна компонента на содржината 100 (%) Боја мачка, лавот, куче, златица, овци, крави, патки, жаби, боја се меша и натпревар За висината М код (80), L код (90), XL код (100) Ткаенини : производот е три, користете еколошкипријателски материјали TPU дише водоотпорен слој филм да се направи, во голема мера се подобри мекост и breathability...

Голям Капацитет На Майчинството Дете Майка Раница Памперс, Пелена Чанти Раници За Детска Количка Бебешката Раница Мама, Чанта За Количка Чанта
 • Новинка

Голям Капацитет На Майчинството Дете Майка Раница Памперс, Пелена Чанти Раници За Детска Количка Бебешката Раница Мама, Чанта За Количка Чанта

57.04 BGN 51.00

Мултифункционален Nappy Mummy Торба Породилно Чанта Пелена Nappy Вреќи за Бебе Nappy Промена на Капак bolsa де bebe чанти