Ниската цена 72teeth HTD8M ролка / заводское производството на размера на дупката назъбена ролка

Ниската цена 72teeth HTD8M ролка / заводское производството на размера на дупката назъбена ролка

BGN 232.00

Брой продукти


На времето појас е не-лизгање механички диск појас и терминот може да се однесува на или :
Заби појас, флексибилен појас со заби украсениот кон својата внатрешна површина
Времето појас (camshaft), а заби појас користи за да се вози на camshaft(s) во рамките на моторот со внатрешно согорување
1, Модел : T10
2, Материјал : СТП
3, Карактеристики : Non-лизгање механички диск појас
4, Одговараат за : Раб-мелење машина
5, Испорака : Рок 3-15 дена(зависи од акции)
6, Работна температура : во Рамките 110 centigrade
7, Сертификација : BV/TUV/SGS/ISO9001
8, Големина : ОЕМ или ODM барање
9, MOQ : 50 PCS
10. Нуди најдобра услуга во секое време, насекаде
Геометриски Односи
-
Појас и Макара Pitc h Макара теренот се мери на теренот
кругот и да е defind како лак должина
Појас на теренот ,П, е defind како растојанието помеѓу centerlines на две соседни
меѓу centerlines на две соседни макара жлебови (Сл.1а и 1b).На теренот
заби и се мери во појас на теренот линија круг се совпаѓа со теренот линија на
(Сл.1.). Појас теренот линија се идентични со појас ширина обвиткана околу макара.Во
на неутрален свиткување оска на појаси и времето појас дискови макарата теренот
се совпаѓа со централната линија на глас. дијаметар ,d,е поголем од макара.
Пакување
1 BUC во поли торба или пластична кеса
На картонска кутија е basiced на големината на појас
Картон марка : ОЕМ
Ширина(mm)
16
25
32
50
75
100
Номинална оптоварување на отворањето ремени(N)
2180
3890
4760
7760
11780
14750
Максимално оптоварување на thermoweld ремени(N)
1090
1945
2380
3880
5890
7375
Кршење оптоварување на отворањето појас(N)
9480
15470
19800
32440
49650
65860
Тежина(кг/mm)
0.09
0.14
0.18
0.30
0.43
0.58
ljsd


Подробности

Диаметър на отвора:
60мм
Ширина:
20mm
Брой КОМПЮТРИ:
2 елемента
Номер На Модела:
HTD8M
Материал:
Сплав
Тип:
Синхронизация
Брой на зъбите:
72
Характеристика:
не се плъзга
Размер:
OEM & ODM
Подаване:
8мм
Използването на:
авточасти, детайли машинно оборудване с ЦПУ,трансмиссионный вал
Материал:
Алуминиева сплав
Цвят:
прозрачен, слонова кост, бял
Завърши:
сырцовая покритие
тип шайба :
AF
количественность:
малко количество за подгонянного

Избор на купувачи

Безплатна доставка 40x110 10 метра съветникът тип пластмасов кабелен притежателя концевыми контакти
 • Новинка

Безплатна доставка 40x110 10 метра съветникът тип пластмасов кабелен притежателя концевыми контакти

BGN 805.84

Бесплатен Превозот 40x110 10 Метри Мост Тип на Пластични Кабел Превозникот Со Крајот КонекториЗа НАС : Имаме целосна големина на влечете синџири од 7x7 да 80x400.Вклучувајќи пластика влечете синџир,челик влечете синџир,S тип влечете синџир.Главно на пазарот во Европа,Северна и Јужна Америка,Азија,Средниот Исток и Австрија.Со добар квалитет и прифатлива ценаКористење на високо квалитетни суровини, не преработил материја За продавачот за испорака метод : (Само за експрес испорака)Според клиент на државата,Ние ќе го избере Fe Dex,DHL,ТНТ,UPSот и други брза испорака методи.Обично,превозот денот ќе трае 57 работни дена да вашиот место...

POWGE HTD 8M синхронно назъбен ремък C=1448/1456/1464/1472 широчина 20/30/40 мм туристи 181 182 183 184 HTD8M 1448-8M 1456-8M 1472-8M
 • Новинка

POWGE HTD 8M синхронно назъбен ремък C=1448/1456/1464/1472 широчина 20/30/40 мм туристи 181 182 183 184 HTD8M 1448-8M 1456-8M 1472-8M

BGN 44.78

Лак заб HTD8 M Синхрони Појас Периметар / Теренот Должина=1448 / 1456 / 1464 / 1472mm Теренот 8mm / 0.315 инчен Заби Број 181 T 182 T 183 T 184 T Гума, Neoprene Fiberglass во Затворенијамка Ширина 20mm / 30мм / 40mm HTD 8 M Времето Појас, погоден за Висок Torqure Transmisson( На 8 M Синхрони појас Периметар мора e 1448 / 1456 / 1464 / 1472mm)(ве молиме изберете Појас периметар и ширина и квантитетот )HTD 8 M Синхрони Појас ЗатворениЈамка Карактеристики : Карактеристики : .HTD 3 M 5 M 8 M се Лачно Заби Синхрони Појас.погоден за Висок Torqure Transmisson.HTD 8 M Синхрони Појас ЗатворениЈамка Цртање и Спецификации : HTD 8 M Синхрони Појас во затворенијамка Појас(Внатрешни периметар=Теренот должина)Појас ТипВнатрешни Периметар(mm)Забите Број14488 M144818114568 M145618214648 M146418314728 M1472184Појас на Теренот : 8мм(0.315 инчи)Појас Ширина : 20mm / 30мм / 40mmМатеријал : Neoprene Гума со fiberglass core Боја : ЦрнаПакетот Листата ги Вклучува, како Следи : 1pcs x HTD 8 M Синхрони Појас во затворенијамка појас2 парчиња x HTD 8 M Синхрони Појас во затворенијамка појас5pcs x HTD 8 M Синхрони Појас во затворенијамка појас( На 8 M Синхрони појас Периметар мора e 1448 / 1456 / 1464 / 1472mm)(ве молиме изберете Појас периметар и ширина и квантитетот )ако Ви Треба Други Големина HTD 8 M Синхрони појас ,ве Молиме Контактирајте Со нас,ние може да се намали било должината на Времето појасAnswer : ___________________________ Note : ако Ви Треба Други Големина на Макара,ве Молиме Contacter Со нас.Нашата Фабрика Може да се прилагоди на сите Видови на Времето Појас Макара.Измената на сите видови на HTD 3 M 5 M 8 M ЗатворениЈамка Времето Појас.Измената на сите видови на HTD 5 M Времето Макара.Измената на сите видови на 2 GT Времето Појас Макара.Измената на сите видови на 3 GT Времето Појас Макара.Измената на сите видови на 5 GT Времето Појас Макара.Висок Квалитет на производите ...

POWGE 8pcs 16 зъбите GT2 нарези ролка с диаметър 5 мм + 5 метра GT2 назъбен ремък широчина 6 мм 2gt колан се използва линейно устройството (16 зъбите) 16T
 • Новинка

POWGE 8pcs 16 зъбите GT2 нарези ролка с диаметър 5 мм + 5 метра GT2 назъбен ремък широчина 6 мм 2gt колан се използва линейно устройството (16 зъбите) 16T

BGN 20.78

8pcs x Алуминиум GT2 16 Заби Timimg Макара Понесе 5mm + 5 Метри GT2 отвори заврши Времето Појас Мали backlash Линеарно Движење за 3 D Печатач( Ова 2 GT отвори Времето појас е 100% Висок квалитет )GT26mm Отвори заврши Времето Појас Карактеристики : Појас е гума, fiberglass засилен, 6mm широк, 2mm теренот...

Gcr15 NJ320 EM или NJ320 ECM (100x215x47mm)месингови Сепараторные цилиндрични ролкови лагери ABEC-1,P0
 • Новинка

Gcr15 NJ320 EM или NJ320 ECM (100x215x47mm)месингови Сепараторные цилиндрични ролкови лагери ABEC-1,P0

BGN 112.00

Профил на компанијата Нашата компанија е основана во 2012 година, кој се инвестирани од страна на три фабрики, сите тие фабрики имаат долга традиција во производство на лежишта за ОЕМ и резервни корисници ширум светот.До сега, Ние произведени топката лежишта, taprer валчести лежишта, Cylindrincal валчести лежишта и игли валчести лежишта...

Безплатна доставка на 10 бр. / лот HTD 3 м на времето колан затворен контур 198 мм, дължина-66 широчина на зъбите 6 мм
 • Новинка

Безплатна доставка на 10 бр. / лот HTD 3 м на времето колан затворен контур 198 мм, дължина-66 широчина на зъбите 6 мм

BGN 12.80

HTD 3 M ЛИСТАТА : Производ Функција : Одговара за HTD 3 M Времето МакараМатеријал : Neoprene Гума со Fiberglass АрмираноТеренот : 3ммДолжина : 198mmЗабот Број : 66Ширина : mmТип : ЗатворенијамкаКоличина : 10pcs / многу

Безплатна доставка на 10 бр. / лот B72MXL 6 мм широчина затворен контур MXL времето колан
 • Новинка

Безплатна доставка на 10 бр. / лот B72MXL 6 мм широчина затворен контур MXL времето колан

BGN 8.80

MXL6 Затворенијамка Појас Цена Листа БMXLширина БMXLширина БMXLширина БMXLширинаMXL Појас, B72 MXL, Затворенијамка, 72 заби, 6mm ширинаОпис На Производот : Забот Профил : MXL Круг ПрофилМатеријал : Neoprene Rubber со Fiberglass АрмираноБоја : ЦрнаТеренот : 2.032 mmДолжина : 146.304 mmЗабот Број : 72Ширина : 6mmТип : ЗатворенијамкаПакување & Испорака : 1.Ние ќе брод предмети во рок од 3 дена по уплатата е постигнат;2.Ние можеме да брод на вас од страна на ПРОЗОРЦИ / DHL / ТНТ / EMS / Федекс...

цялата продава 2 елемента 80 зъбите отвор 8 мм GT2 нарези ролка 80 зъби е подходяща ширина 6 мм от 2gt времето колан високо качество Безплатна доставка
 • Новинка

цялата продава 2 елемента 80 зъбите отвор 8 мм GT2 нарези ролка 80 зъби е подходяща ширина 6 мм от 2gt времето колан високо качество Безплатна доставка

BGN 41.60

2 парчиња 80teeth GT2 Времето макара Понесе 8 mmПакет Листата ги Вклучува, како Следи : 2pc x 80 Заби GT2 Алуминиум Pulleys 8мм Понесе 4pcs x М4 setscrews 1pc x Ален КопчеНа GT2 макара со 80 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба...

Gcr15 NU2226 EM или NU2226 ECM (130x230x64mm)месингови Сепараторные цилиндрични ролкови лагери ABEC-1,P0
 • Новинка

Gcr15 NU2226 EM или NU2226 ECM (130x230x64mm)месингови Сепараторные цилиндрични ролкови лагери ABEC-1,P0

BGN 137.92

Профил на компанијата Нашата компанија е основана во 2012 година, кој се инвестирани од страна на три фабрики, сите тие фабрики имаат долга традиција во производство на лежишта за ОЕМ и резервни корисници ширум светот.До сега, Ние произведени топката лежишта, taprer валчести лежишта, Cylindrincal валчести лежишта и игли валчести лежишта...

3 mm x 5 mm RC самолет месинг вал на двигателя съединител съединител съединител на адаптер
 • Новинка

3 mm x 5 mm RC самолет месинг вал на двигателя съединител съединител съединител на адаптер

BGN 6.86

Име на производ Моторни Вратило Спојка Тип(Внатрешно Дупка Кол) 3мм да 5mm / 0.12" до 0.2" Вкупна Големина на 2 x 0.9 cm / 0.79" x 0.35"(L*D) Тема Кол 2mm / 0.08" Главна Боја на Злато Тон Материјал Месинг

35: 1 серво планетарная скоростна кутия 20 мм входния вал 6000 об / мин и Максимална входяща скорост 10ARCMIN 210 Нм за фланец 90 мм Nema36 серво мотор
 • Новинка

35: 1 серво планетарная скоростна кутия 20 мм входния вал 6000 об / мин и Максимална входяща скорост 10ARCMIN 210 Нм за фланец 90 мм Nema36 серво мотор

336.00 BGN 319.00

35 : 1 Серво Планетарниот Менувачот 20mm Текст Вратило 6000rpm Max Текст Брзина 10 ARCMIN 210 Nm за Страната 90mm Nema36 Серво МоторПакет Се Вклучени : 1 x Nema36 Серво Планетарниот Менувачот 35 : 1Апликации : CNC Machining ,Медицински Апарати , Текстилни Машини ,опрема за Пакување; Редуктор технички параметри : Табела 1 Модел LRF9035 Тип на Планетарната Редуктор Брзина Сооднос 35 : 1 Влез Вратило Големина 20mm Текст Страната Модел NEMA36 Излез Понесе Големина 19mm Апликација се Исти со Серво / Stepper Моторни Фаза 1 Земја на Потекло Кина(Една година гаранција)Повеќе Избор : Производ Модел ARCMIN Односот Текст Страната на Текст Вратило Големина Излез Понесе Siez Фаза LRF605 8 5 NEMA24 14 14 1 LRF6010 8 10 NEMA24 14 14 1 LRF6020 10 20 NEMA24 14 14 2 LRF6025 10 25 NEMA24 14 14 2 LRF6035 10 35 NEMA24 14 14 2 LRF6040 10 40 NEMA24 14 14 2 LRF6050 10 50 NEMA24 14 14 2 LRF6080 12 80 NEMA24 14 14 3 LRF60100 12 100 NEMA24 14 14 3 AF605 3 5 NEMA24 14 16 1 LRF905 8 5 NEMA36 20 19 1 LRF9010 8 10 NEMA36 20 19 1 LRF9020 10 20 NEMA36 20 19 2 LRF9025 10 25 NEMA36 20 19 2 LRF9035 10 35 NEMA36 20 19 2 LRF9040 10 40 NEMA36 20 19 2 LRF9050 10 50 NEMA36 20 19 2 LRF9080 12 80 NEMA36 20 19 3 LRF90100 12 100 NEMA36 20 19 3 AF905 3 5 NEMA36 20 19 1Политика За Испорака1...

LUPULLEY празен колан ролка 3М 40T ГР пасивен безделник дупка 5/6/7/8/10/12 / 15mm широк 11/16 мм ширина на лагер натяжной ролка 2 елемента
 • Новинка

LUPULLEY празен колан ролка 3М 40T ГР пасивен безделник дупка 5/6/7/8/10/12 / 15mm широк 11/16 мм ширина на лагер натяжной ролка 2 елемента

12.40 BGN 11.00

LUPULLEY 40 T 3 M Idler Појас Макара Понесе 5 / 6 / 7 / 8 / 10 / 12 / 15mmШирина 11 / 16mm Времето Пасивни Макара Со Имајќи 2 ПАРЧИЊАИме на производ Idler Времето Макара Модел 3 M40 T With Teeth Заби број 40 T Заби Теренот 3мм Појас Ширина 11 / 16mm Внатрешна Понесе Дијаметар 5 / 6 / 7 / 8 / 10 / 12 / 15mm Вкупна Висина од 15 / 21mm Материјал Алуминиум Легура Пакет 1 PC / многуЗа повеќе Idler Времето Pulleys ,ве молиме кликнете на десното modle во подолу лист.2 GT Idler времето макара Со Заби Без Заби MXL Idler времето макара Со Заби Без Заби XL Idler времето макара Со Заби Без Заби 3 M Idler времето макара Со Заби Без Заби 5 M Idler времето макара Со Заби Без Заби

7.5:1 до 80: 1 червей съоръжения редуктор RV030 Червячная скоростна кутия редуктор на скоростта с момиче, втулки на вала за входящия вала 8 мм двигателя Nema 23
 • Новинка

7.5:1 до 80: 1 червей съоръжения редуктор RV030 Червячная скоростна кутия редуктор на скоростта с момиче, втулки на вала за входящия вала 8 мм двигателя Nema 23

BGN 69.12

90 степени Црв Опрема Редуктор RV30 Црв Менувачот Брзина Редуктор Автозаклучување на Функцијата Со Опруга Ракав Адаптер за 8мм текст вратило на nema23 моторAnswer : ___________________________ Note : На овој линк ги вклучува следниве производи : 1,1 NMRV030 турбина брзина редуктор 2,1 појавување ракав Овој линк на црв редуктор со опруга ракав (одговара за 8мм моторни окно), но без излез црв вратило...

POWGE 20 на зъбите GT2 нарези ролка с диаметър 5 mm 6.35 мм и 8 мм-ширина 9 мм 2gt открит синхронно каишка Малка хлабина 20 на зъбите 20 Т 50 бр.
 • Новинка

POWGE 20 на зъбите GT2 нарези ролка с диаметър 5 mm 6.35 мм и 8 мм-ширина 9 мм 2gt открит синхронно каишка Малка хлабина 20 на зъбите 20 Т 50 бр.

BGN 159.98

50pcs Алуминиум 20 Заби GT2 Времето макара Понесе 5 / 6.35 / 8мм 202 GT9 BF мали backlash Линеарно Движење за GT2 Појас Ширина 9mm Прецизноста на Позиционирањето За 3 D печатач(Ова Макара имаат три понесе дијаметар 5mm или 6.35 mm или 8мм,ве молиме изберете го понесе дијаметар )20 Заби GT2 Времето макара Карактеристики : На GT2 макара со 20 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба...

Медна твърда цилиндрична прикачване моторни детайли Мед Вал втулка на съединителя САМ моторни фитинги
 • Новинка

Медна твърда цилиндрична прикачване моторни детайли Мед Вал втулка на съединителя САМ моторни фитинги

2.42 BGN 2.00

Големина спецификација : Следните 11 видови, на цевки со дијаметар е 14mm, должина е 22mm : 4 4 = една страна отворот 4 мм, од друга страна дијаметар 4mm; (користење М4 поставите завртка) 4 до 5 = една страна отворот 4mm, другата страна отворот 5mm; (користење М4 поставите завртка) 4 до 6 = една страна отворот 4 мм, од друга страна, со дијаметар од 6 мм; (користење М4 поставите завртка) 5 5 = една страна отворот 5mm, другата страна отворот 5mm; (користење на М4 поставите завртка) 5 до 6 = една страна отворот 5mm, другата страна отворот 6mm; (користење М4 поставите завртка) 5 до 8 = една страна отворот 5mm, другата страна отворот 8mm; (користење М4 поставите завртка) 6 6 = една страна отворот 6mm, другата страна отворот 6mm; (користење М4 поставите завртка) 6 до 8 = една страна отворот 6 мм, од друга страна отворот 8 мм; (користење М4 поставите завртка) 8 8 = една страна отворот 8 mm, другата страна отворот 8 мм; (користење М4 поставите завртка) 7 до 8 = една страна отворот 7mm, другата страна отворот 8mm; (користење М4 поставите завртка) 7 7 = една страна отворот 7mm, другата страна отворот 7mm; (користење М4 поставите завртка)Следните 4 видови, на цевки со дијаметар е 16mm, должина е 22mm : 5 до 10 = една страна отворот 5mm, другата страна отворот 10 мм; (користење М4 поставите завртка) 6 до 10 = една страна отворот 6mm, другата страна отворот 10мм; (користење М4 поставите завртка)8 до 10 = една страна отворот 8мм, другата страна отворот 10мм; (користење М4 поставите завртка)10 10 = една страна отворот 10 мм, од друга страна отворот 10 мм; (користење М4 поставите завртка)Следните 3 видови, цевки со дијаметар од 20 мм, должина е 22 mm : 8 до 12 = една страна отворот 8мм, другата страна отвор 12mm; (користење М5 поставите завртка) 10 до 12 = една страна отворот 10 мм, од друга страна отворот 12 mm; (користење М5 поставите завртка) 12 12 = една страна отвор 12mm, другата страна отвор 12mm; (користење М5 поставите завртка)|_|