100 бр./лот BHT0. 5 BHT1 BHT2 BHT5 свиване изолирано клеммная актуално челна конектор 0.25-6mm2 22-10AWG отлично качество

100 бр./лот BHT0. 5 BHT1 BHT2 BHT5 свиване изолирано клеммная актуално челна конектор 0.25-6mm2 22-10AWG отлично качество

BGN 17.00
-0 %
BGN 17.06

Брой продукти


Производи име : топлина се смалуваат терминал
Производи опис :
1 : 100% сосема нов и висок квалитет
2 : Боја вкупно : црвена,сина,жолта 3 боја.
3 : Големини : BHT0.5,BHT1,BHT2,BHT5
4 : Количина : 100 PCS
5 : Материјал : Пластична и Бакар
6 : Одговара на кабел : 22-10 AWG(0.5-6mm2)
7 : Намалување Сооднос : 3 : 1
8 : вода доказ за жици splices.
9 : транспарентна жолта ракав дава прецизен увид.
10 : Лесна контрола лемење процес.
11 : Температурата на работа : -55 степен на + 125degree
12 : Мини-um се намали температурата : 80 степен
13 : Започнување на температурата на лемење топи : 138 степен
14 : Мини-um целосно обновување на температура : 160 степен.
15 : Dielectric сила : 1 KV.
16 : Заштита Тип : IP67
17 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
Пакет Содржина :
(Количина x Size x colorxsuit кабел )
100pcs XBHT0.5 Xyellowx26-22 AWG(0.25-0.5mm2),Pls изберете големина пред u цел.
100pcs XBHT1 Xredx22-18 AWG(0.5-1.5mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.
100pcs XBHT2 Xbluex16-14 AWG(1.5-2.5mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.
100pcs XBHT5 XYellowx12-10 AWG(4.0-6.0mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.
Производи слика :
Производи каталог :


Подробности

Номер На Модела:
BHT1
is_customized:
Yes
Тип:
Срастването

Избор на купувачи

1000шт E6012 тръба изолирующая изолирано клемма 6мм2 10AWG кабел кабел конектор изолиращ запресоване E черен жълт син червен зелен
 • Новинка

1000шт E6012 тръба изолирующая изолирано клемма 6мм2 10AWG кабел кабел конектор изолиращ запресоване E черен жълт син червен зелен

BGN 20.48

MDFN серија терминалFDFN серија терминалBHT серија терминалRV серија терминал SV серија терминал ФЛОПИ серија терминал FDFD серија терминал BV серија терминал E серија терминал FRD серија терминал MPD серија терминал1000 Pcs E6012 Цевка Изолациони Изолирани Терминал 6 MM2 10 AWG Кабел Wire Конектор Изолациони Crimp E Црна, Жолта Сина Црвена ЗеленаАко ви треба други димензии, само кликнете го бројот на моделот во следнава лист...

18AWG кабелна тел EN1008 конектор 1.4 мм Вътрешен диаметър на тръбата гол клемма 100 бр
 • Новинка

18AWG кабелна тел EN1008 конектор 1.4 мм Вътрешен диаметър на тръбата гол клемма 100 бр

BGN 7.18

Име на производ Неизолирани Цевка Голи Терминал Модел EN1008 Одговара Кабел Големина 18 AWG 1.0 mm 2 Цевка Големина 1.7 x 1.4 x 10мм / 0.067" x 0.055" x 0.39"(OD*Внатрешна Кол * Должина) Материјали Калај, Бакар Главната Боја Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 100 ( ±2% )Компјутери x Неизолирани Цевка Голи ТерминалОпис : Идеален конектор терминал за електрична жица...

100 бр 1.6 серия Deutsch терминал автомобилни съединители клеми 1060-16-0122
 • Новинка

100 бр 1.6 серия Deutsch терминал автомобилни съединители клеми 1060-16-0122

BGN 23.71

Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

150шт 10-22 калибровочный найлон напълно изолиран quick connect 75pair женски мъжки
 • Новинка

150шт 10-22 калибровочный найлон напълно изолиран quick connect 75pair женски мъжки

BGN 24.00

ОВА Е ЗА 150 ПАКЕТ НА 1012 1416 1822 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ МАШКИ И ЖЕНСКИ CRIMP КОНЕКТОР / ТЕРМИНАЛЌЕ ДОБИВААТ СЛЕДНИВЕ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1012 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ ЖЕНСКИ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1012 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ МАШКИ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1416 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ ЖЕНСКИ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1416 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ МАШКИ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1822 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ ЖЕНСКИ25 КОМПЈУТЕРИ .250 1822 МЕРАЧ НАЈЛОН ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ БРЗ ИСКЛУЧИТЕ МАШКИВКУПНО : 150 КОМПЈУТЕРИ

Луженая клемма, автомобилни съединители 6,3 мм, клемма акумулатора, DJ6212-E6. 3Б
 • Новинка

Луженая клемма, автомобилни съединители 6,3 мм, клемма акумулатора, DJ6212-E6. 3Б

BGN 4.00

Конзервирани терминал,6.3 mm автомобилската конектори,автомобил батеријата терминал,DJ6212E6.3А Опис на ПроизводотВистински Производ Сликаповрзани со конекторКако за други терминалСертификатиКомпанијата Информации

100шт 8.2 мм родословна 3.5 мм тел неизолированный гол Околовръстен съвет клеммный конектор
 • Новинка

100шт 8.2 мм родословна 3.5 мм тел неизолированный гол Околовръстен съвет клеммный конектор

BGN 19.68

Име на производ Не се Изолирани Прстен Терминал Одговара Студ Дијаметар 8.2 mm / 5 / 16" Фит Кабел со Дијаметар од 3,5 мм / 0.14" Прстен Надворешен Пречник од 15mm / 0.59" Вкупна Должина 25мм / 1" Дебелина 0.45 mm / 0.018" Главна Боја на Злато Тон Материјал Месинг Пакет Содржина 100( ±2% ) x Не се Изолирани Прстен ТерминалОпис : Секој терминал е свиткан и жица е butted...

100шт SV1. 25-3 изолирано лопата клеммный блок конектор електрически Фуркатный съвет запресоване кабелна тел раздвоен край на изолацията
 • Новинка

100шт SV1. 25-3 изолирано лопата клеммный блок конектор електрически Фуркатный съвет запресоване кабелна тел раздвоен край на изолацията

2.11 BGN 2.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

1000шт FDD2-250 женски изолиран електрически клещи терминал за съединители 1.5-2. 5mm2 кабел кабел конектор FDD2. 5-250
 • Новинка

1000шт FDD2-250 женски изолиран електрически клещи терминал за съединители 1.5-2. 5mm2 кабел кабел конектор FDD2. 5-250

23.42 BGN 20.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

10шт 35mm Алигатор води Крокодил тест скоба за свързване на електрически кабели кабел-Y103
 • Новинка

10шт 35mm Алигатор води Крокодил тест скоба за свързване на електрически кабели кабел-Y103

BGN 1.28

Функција : Електрични Тестирање Поправка на скршена води на опрема за тестирање и полначи Направи свој нисконапонски скок води Со PVC изолација ракав, бидете сигурни дека за безбедност Алигатор Clip Length (без силиконска маска) : приближно 35mm Боја : Црвено & Црна Количина : 10 pc ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме...

USB Alligator clips Крокодил тел Мъжки / Женски за USB детектор тестер DC измерване на напрежение амперметър капацитет на електромера монитор и т.н
 • Новинка

USB Alligator clips Крокодил тел Мъжки / Женски за USB детектор тестер DC измерване на напрежение амперметър капацитет на електромера монитор и т.н

BGN 3.09

Пакување листа : Dual Машки Алигатор клип тест води до USB Женски Адаптер Кабел 30cm 1pc + Dual Машки Алигатор клип тест води до USB Машки Адаптер Кабел 30cm 1pc1+1=2 ПАРЧИЊА

Мултицет пластмаса, покрита с форцепс Алигатор С банан вилката тест захранващ кабел 1 м двойка
 • Новинка

Мултицет пластмаса, покрита с форцепс Алигатор С банан вилката тест захранващ кабел 1 м двойка

BGN 13.17

Име на производ Тест Кабел Дизајн Банана Приклучок за да Алигатор Клип Апликација за Тестирање Работа Жица Кол 2,5 mm / 0.1" Машки Банана Приклучок Pin Кол 4mm / 0.16" Алигатор Клип Отвори Ширина(Макс.) 8mm / 0.31" Банана Надворешниот Големина 5.2 x 1cm / 2" x 0.4"(L*D) Вкупна Должина 1m / 3.3 ft Боја Црвена, Црна Материјал Метал, Пластика Пакет Пар x Банана Приклучок Тест КабелОпис : Банана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабел можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа...

30 бр./лот SC 50-8 8 мм Отвор за Болта луженые медни кабелни накрайници клеми на батерията
 • Новинка

30 бр./лот SC 50-8 8 мм Отвор за Болта луженые медни кабелни накрайници клеми на батерията

21.71 BGN 21.00

Опис : Конзервирани Бакар Кабел гкл Батеријата Терминали SC [ DTGA ] 508 50mm 2 ; 8mm Гром Дупка Количина : 30pcs Поврзување Дупка со Дијаметар : 9.8 mm / 0.38" Дел од Олово : 50mm 2 ; / AWG 1 Гром Дупка со Дијаметар : 8mm / 0.31" Опис : Бакарен кабел гкл се применливи за поврзување на бакарни или Алуминиумски главниот кабел и електронски апарати...

20 комплекти комплект 16p авто тел конектор мъжки 5557 5559 пластмасов клеммная вилица кутия клеморед безплатна доставка
 • Новинка

20 комплекти комплект 16p авто тел конектор мъжки 5557 5559 пластмасов клеммная вилица кутия клеморед безплатна доставка

BGN 19.22

Линија : 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12,14, 16, 18, 20, 22, 24Се применува за да се измери : AWG28 # ~ # 22Опсег на супстрат дебелина : 1.6 mmТемпературата опсег : 25 C~ + 85 C CНоминална напон : 250 v AC / DCМоменталната оценка : 5Контакт отпор : 0.015 Ω или помалкуИзолација отпор : 1000 м Ω или повисокоПритисок вредност : 1500 v AC / 1 минута

250 серии, електрически съединител и клемма, латунная тел обжимная клемма DJ622-B6. 3
 • Новинка

250 серии, електрически съединител и клемма, латунная тел обжимная клемма DJ622-B6. 3

BGN 3.20

Опис На Производот250 серија,електричниот приклучок и терминал,дувачкиот жица crimp терминал DJ622Б6.3Материјал : Месинг H62 Y2Крај : Калај позлатенСтандард : CE, Ro HSПакување : 2000pcs / торбаФОБ Порт : ШАНГАЈ / NINGBOВистински Производ СликаСертификатиКомпанијата Информации

2.8 6.3 мм женски квадратни клеми за кабели / обжимные клеми студено пресовано / автомобилни съединители с ключалка
 • Новинка

2.8 6.3 мм женски квадратни клеми за кабели / обжимные клеми студено пресовано / автомобилни съединители с ключалка

BGN 12.64

За повратни информации : ако не сте задоволни со Примена производ, ве Молиме контактирајте со нас за прв пат и да го решат заедно ,ви благодаримеопис на производот : 2 P8=2.8 MM 110 женски терминали4 P8=4.8 ММ е 187 женски терминали6 P3=6.3 MM е 250 женски терминали

Мултицет захранване форцепс Алигатор С банан вилката тест проводник 1 m чифт
 • Новинка

Мултицет захранване форцепс Алигатор С банан вилката тест проводник 1 m чифт

BGN 6.88

Име на производ Тест Кабел Дизајн Банана Приклучок за да Алигатор Клип Апликација за Тестирање Работа Жица Кол 2,5 mm / 0.1" Машки Банана Приклучок Pin Кол 4mm / 0.16" Алигатор Клип Отвори Ширина(Макс.) 7mm / 0.28" Банана Надворешниот Големина 5.2 x 1cm / 2" x 0.4"(L*D) Вкупна Должина 1m / 3.3 ft Боја Црвена, Црна Материјал Метал, Пластика Пакет Пар x Банана Приклучок Тест КабелОпис : Банана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабел можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа...

Клеми SV1. 25-6 мотокар терминал U-образна терминал студена преса-терминал изолиран клеммный тел носа SV1-6
 • Новинка

Клеми SV1. 25-6 мотокар терминал U-образна терминал студена преса-терминал изолиран клеммный тел носа SV1-6

BGN 6.99

име модел Завртка порта Притисок линија спектар Пакување количество може да се избере Боја Тековната линк Вилушка изолирани терминали 3.2 0.51.5 mm2 само 100Белешки по случаен изборцрвена зелена жолта сина, црна 19НА 4.2 100 само 5.3 100 само 6.3 100 само Вилушка изолирани терминали 3.2 1.52.5 mm2 само 100Белешки случаен црвено, зелено, жолто и сино црна 27 A 4.2 100 само 5.3 100 само 6.3 100 само Вилушка изолирани терминали 4.2 2.54mm2 само 100N otes случаен изборцрвена зелена жолта сина боја црна37 A 5.3 1500 само 6.3 100 само Вилушка изолирани терминали 4.2 46mm21 само 100Белешки случаен црвено, зелено, жолто и сино црна 48 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 само 100Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

500 бр./лот мъжки напълно изолиран ставата (найлон) MDFN 1.25-250 тел конектор месингови клеми костюм за AWG:22-16 0.5-1. 5MM2 кабел
 • Новинка

500 бр./лот мъжки напълно изолиран ставата (найлон) MDFN 1.25-250 тел конектор месингови клеми костюм за AWG:22-16 0.5-1. 5MM2 кабел

BGN 32.13

500pcs / многу Машки Целосно Изолирани Заеднички (најлон) MDFN 1.25250 Wire Конектор Месинг Терминали Одговараат за AWG : 2216 0.51.5 MM2 КабелОпис На ПроизводотСпецификации Модел : M DFN1.25250 Кабел Големина : 0.51.5 mm 2 (AWG 2216) Име на Производ : Машки Целосно Изолирани Заеднички(најлон) Материјал на Тело : Месинг Изолациони Материјали : НајлонПроизводот Се ПокажеПлаќањеВе молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...