20pcs напълно изолиран 6.3 мм женски лопатный конектор 0.5-2.5 мм гофриран терминал нов пристигане

20pcs напълно изолиран 6.3 мм женски лопатный конектор 0.5-2.5 мм гофриран терминал нов пристигане

BGN 1.57

Брой продуктиПодробности

търговска марка:
ЭЛЕКАПИТАЛ
is_customized:
Yes
Тип:
Обжимная Клемма
Номер На Модела:
6.3 мм

Избор на купувачи

SV2-3 1000 бр. / опаковане. син изолиран лопата клеммный блок конектор електрически Furcate предварително изолиран край на вилица запресоване кабелна тел
 • Новинка

SV2-3 1000 бр. / опаковане. син изолиран лопата клеммный блок конектор електрически Furcate предварително изолиран край на вилица запресоване кабелна тел

8.32 BGN 7.00

1000 PCS / пакет Изолирани Лопата Терминал, ако ви треба друг вид ве молиме контактирајте со нас на прво место...

BNC В9 to Dual Alligator Clips електрически ключалки цинк сплав с щепсел сонда oscillo тест проводници кабелна тел
 • Новинка

BNC В9 to Dual Alligator Clips електрически ключалки цинк сплав с щепсел сонда oscillo тест проводници кабелна тел

8.69 BGN 7.00

BNC Q9 На Двоен Алигатор Клип Цинк Легура Plug Oscilloscope Тест Сонда Доведе КабелГлавни Карактеристики : BNC на двоен алигатор клип oscilloscope сонда. Со стандардни BNC завршува може да се користи за сите oscilloscope. Со меѓународниот стандард BNC приклучок, убав изглед, здрав и издржливи. Често се користи за електрични или лабораториски електрични тестирање работа, брз и евтин собранието коло. Жица опфатени со изолирани пластични школка, отпорни на горење, висока безбедност перформансиСпецификации : Карактеристики : BNC на двоен алигатор клип oscilloscope сонда. Со стандардни BNC завршува може да се користи за сите oscilloscope. Со меѓународниот стандард BNC приклучок, убав изглед, здрав и издржливи. Често се користи за електрични или лабораториски електрични тестирање работа, брз и евтин собранието коло. Жица опфатени со изолирани пластични школка, отпорни на горење, висока безбедност перформанси BNC Жица Материјал : Чист Бакар BNC Приклучок Материјал : Цинк Легура Линија Должина : Околу 110cm Кабел надворешен Дијаметар : Φ4.0mm Диригент надворешен Дијаметар : Φ3.0mm Кабел Отпорност : 50Ω Тест Води Интерфејс : BNC Оперативни Температура : 10 ~ 50 ℃ Температура на Чување : 20 ~ 75 ℃ Боја : Црна + Црвено Максимален Влезен Напон : AC ~ 500 V, СТРУЈА ~ 250 V Максимална Текст на струјата : 2.5 Max Клип Отворање Големина : 10мм Производ Тежина : 52 G / 1.83 Унци Производ Димензии (L*W*H) : 100*70*50 ММ / 3.94*2.76*1.97 Инчи Пакет Тежина : 52 G / 1.83 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 120*95*20 ММ / 4.72*3.74*0.79 Инчи EPC_INT_F11 Пакет Вклучува : 1 x BNC да Алигатор Клип Сонда КабелНие И Ветуваме На : 1...

10шт 35mm Алигатор води Крокодил тест скоба за свързване на електрически кабели кабел-Y103
 • Новинка

10шт 35mm Алигатор води Крокодил тест скоба за свързване на електрически кабели кабел-Y103

BGN 1.28

Функција : Електрични Тестирање Поправка на скршена води на опрема за тестирање и полначи Направи свој нисконапонски скок води Со PVC изолација ракав, бидете сигурни дека за безбедност Алигатор Clip Length (без силиконска маска) : приближно 35mm Боја : Црвено & Црна Количина : 10 pc ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме...

100шт 3.81 mm 10pin стъпка стъпка печатна платка клеммные подложки 2EDGR десен ангел пин заглавие замени MC1. 5/10-G-3.81 1803358
 • Новинка

100шт 3.81 mm 10pin стъпка стъпка печатна платка клеммные подложки 2EDGR десен ангел пин заглавие замени MC1. 5/10-G-3.81 1803358

BGN 28.22

100pcs 3.81 mm 10pin проред теренот PCB терминал блокови 2 EDGR право ангел pin насловот го замени MC1.5 / 10G3.81 1803358Нашата компанија е професионална продукција на конектор за PCB...

100 бр./лот BHT0. 5 BHT1 BHT2 BHT5 свиване изолирано клеммная актуално челна конектор 0.25-6mm2 22-10AWG отлично качество
 • Новинка

100 бр./лот BHT0. 5 BHT1 BHT2 BHT5 свиване изолирано клеммная актуално челна конектор 0.25-6mm2 22-10AWG отлично качество

17.06 BGN 17.00

Производи име : топлина се смалуваат терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : црвена,сина,жолта 3 боја.3 : Големини : BHT0.5,BHT1,BHT2,BHT54 : Количина : 100 PCS5 : Материјал : Пластична и Бакар6 : Одговара на кабел : 2210 AWG(0.56mm2)7 : Намалување Сооднос : 3 : 18 : вода доказ за жици splices.9 : транспарентна жолта ракав дава прецизен увид.10 : Лесна контрола лемење процес.11 : Температурата на работа : 55 степен на + 125degree12 : Миниum се намали температурата : 80 степен13 : Започнување на температурата на лемење топи : 138 степен14 : Миниum целосно обновување на температура : 160 степен.15 : Dielectric сила : 1 KV.16 : Заштита Тип : IP6717 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет Содржина : (Количина x Size x colorxsuit кабел )100pcs XBHT0.5 Xyellowx2622 AWG(0.250.5mm2),Pls изберете големина пред u цел.100pcs XBHT1 Xredx2218 AWG(0.51.5mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.100pcs XBHT2 Xbluex1614 AWG(1.52.5mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.100pcs XBHT5 XYellowx1210 AWG(4.06.0mm2) ,Pls изберете големина пред u цел.Производи слика : Производи каталог :

30 бр./лот SC 35-6 6 мм Отвор за Болта луженые медни кабелни накрайници клеми на батерията
 • Новинка

30 бр./лот SC 35-6 6 мм Отвор за Болта луженые медни кабелни накрайници клеми на батерията

18.86 BGN 18.00

Опис : Конзервирани Бакар Кабел гкл Батеријата Терминали SC [ DTGA ] 356 35mm 2 ; 6mm Гром Дупка Количина : 30pcs Поврзување Дупка со Дијаметар : 8.2 mm / 0.32" Дел од Олово : 35mm 2 ; / AWG 2 Гром Дупка со Дијаметар : 6mm / 0.23" Опис : Бакарен кабел гкл се применливи за поврзување на бакарни или Алуминиумски главниот кабел и електронски апарати...

10sets Plug-in terminal block KF2EDGK-разстояние 3.5 MM 2P 3P 4P ~ 10 ПЕНСА Phoenix terminal Straight needle seat
 • Новинка

10sets Plug-in terminal block KF2EDGK-разстояние 3.5 MM 2P 3P 4P ~ 10 ПЕНСА Phoenix terminal Straight needle seat

5.76 BGN 5.00

Опис на производот Plugin терминал блок KF2 EDGKтеренот 3,5 ММ 2 P 3 P 4 P ~ 10 P Феникс терминал Права игла седиште пакување : 10sets Plugin PCB терминал блокНапомена : ве Молиме изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации...

100шт изолирани стыковые конектори Mayitr напълно свивам клеми електрически кабели асорти комплект BV1+BV2+BV3
 • Новинка

100шт изолирани стыковые конектори Mayitr напълно свивам клеми електрически кабели асорти комплект BV1+BV2+BV3

BGN 5.42

Спецификација : Ова е 100pcs избрани целосно изолирани задник конектор crimp терминалиЦелосно изолирани терминали crimp40pcs Црвено Задник Конектори BV1 : Боја : ЦрвенаМатеријал : Бакар + ПВЦ + TinplateМаксимална струја : 19НАКонектор големина : 0.5 1.5 mm 2 / 22 16 awg кабел50pcs Сина Задник Конектори BV2 : Боја : СинаМатеријал : Бакар + ПВЦ + TinplateМаксимална струја : 27 AКонектор големина : 0.5 1.5 mm 2 / 16 14 awg кабел10pcs Жолта Задник Конектори BV5 : Боја : ЖолтаМатеријал : Бакар + ПВЦ + TinplateМаксимална струја : 48 AКонектор големина : 4 6mm 2 / 12 10 awg кабелПакет : 100pcs x Задник Конектори ( 40pcs Црвена , 50pcs Сина и 10pcs Жолт )

1000шт FDD2-250 женски изолиран електрически клещи терминал за съединители 1.5-2. 5mm2 кабел кабел конектор FDD2. 5-250
 • Новинка

1000шт FDD2-250 женски изолиран електрически клещи терминал за съединители 1.5-2. 5mm2 кабел кабел конектор FDD2. 5-250

23.42 BGN 20.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

Луженая клемма, автомобилни съединители 6,3 мм, клемма акумулатора, DJ6212-E6. 3Б
 • Новинка

Луженая клемма, автомобилни съединители 6,3 мм, клемма акумулатора, DJ6212-E6. 3Б

BGN 4.00

Конзервирани терминал,6.3 mm автомобилската конектори,автомобил батеријата терминал,DJ6212E6.3А Опис на ПроизводотВистински Производ Сликаповрзани со конекторКако за други терминалСертификатиКомпанијата Информации

USB Alligator clips Крокодил тел Мъжки / Женски за USB детектор тестер DC измерване на напрежение амперметър капацитет на електромера монитор и т.н
 • Новинка

USB Alligator clips Крокодил тел Мъжки / Женски за USB детектор тестер DC измерване на напрежение амперметър капацитет на електромера монитор и т.н

BGN 3.09

Пакување листа : Dual Машки Алигатор клип тест води до USB Женски Адаптер Кабел 30cm 1pc + Dual Машки Алигатор клип тест води до USB Машки Адаптер Кабел 30cm 1pc1+1=2 ПАРЧИЊА