VISADA JAUNA 2017 Нов прием на мъжка риза ежедневни квадратен яка с дълъг ръкав печатни риза марка дрехи Camisa ризи N1345 5XL

VISADA JAUNA 2017 Нов прием на мъжка риза ежедневни квадратен яка с дълъг ръкав печатни риза марка дрехи Camisa ризи N1345 5XL

BGN 24.00
-49 %
BGN 47.02

Брой продукти


Големина Информации
Бидејќи големината е Кина големина дека не е ист како Американски или Европски големина
Бидете сигурни дека ќе имаат селектирани следниве табелата пред купување. (Ве молиме овозможи 1-3cm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодарам!)
Грижа инструкции : Блага миење на максимални 30 степени centigrade.Не собори сува.Железо на ниска температура.Не сува чиста.Не кајгана.


Подробности

Размер:
ChinaM50to55kg, ChinaL55to60kg, ChinaXL60 to65kg, ChinaXXL65to73kg, ChinaXXXL73to79kg, China4XL80to85kg, China5XL85to90kg
Тип Елемент:
Ризи
Пол:
Мъже
Дължина ръкав(см):
Пълен
Тип На Затваряне:
Отвори Бод
Тип Ризи:
Ризи Рокли
Номер На Модела:
N1345
Яка:
Отложной яка
Тип Тъкани:
Сукно
Материал:
Памук, Полиестер
Стил:
Ежедневна Мода
Вид На Модела:
С щампи
търговска марка:
VISADA JAUNA
Стил Ръкави:
Редовен
Форма На Продукта:
Мъжка Риза
Цвят:
Бял, Тъмно Синьо B
Материал:
памук, полиестер
Форма:
Монтирани
Дължината На Дрехата:
Редовен
Размер:
M,L,XL,2 XL,3 XL,4 XL, 5XL
Сезон:
пролет, лято, есен, зима
Колекционерска:
Панталони, Къси Панталони, Костюми, Якета, Палта
Определяне на:
Бутон Преходен
Описание:
Ежедневна Мода

Избор на купувачи

Нова мода печат рози ризи за мъже 2018 ежедневни хип-хоп риза с къс ръкав мъжете Camisas Masculinas 7XL
 • Новинка

Нова мода печат рози ризи за мъже 2018 ежедневни хип-хоп риза с къс ръкав мъжете Camisas Masculinas 7XL

BGN 36.13

Големина informantion 1cm=0.3937 инч Нашата единица е cm Дозволи отстапување од 1~ 3 cmГолемина(CM)РамоГрадитеДолжинаSleeveReommend КолокацијаАзијаНАСТежинаВисинаKGCMМX XS4294694855155165LX S4398705660160170XLS44.5102716167165175XXLМ461067268771701803 XLL471107477841751854 XLXL48.51157684921801905 XL2 XL501207892981801956 XL3 XL5112580981107 XL4 XL5213081110120Големината информации е како што следуваГолемината е Азија големина , 2 3 димензии помали од Европа / НИ големина...

Риза за мъже е мека masculina Chemise Shirt Homme Man Shirt тениска с дълъг ръкав за мъже мек памучен Мъжки дрехи
 • Новинка

Риза за мъже е мека masculina Chemise Shirt Homme Man Shirt тениска с дълъг ръкав за мъже мек памучен Мъжки дрехи

56.00 BGN 31.00

Почитувани Клиенти : Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети, така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...

Плюс размер 6XL 7XL лятото на 2017 нов casual марка на Мъжки ризи на цветя отложной деколте с къс ръкав, рокли, ризи мъже Slim Fit G036
 • Новинка

Плюс размер 6XL 7XL лятото на 2017 нов casual марка на Мъжки ризи на цветя отложной деколте с къс ръкав, рокли, ризи мъже Slim Fit G036

58.64 BGN 35.00

Ткаенина / памук + полиестер Item / кошули Тип / тенок одговара на Дебелината / тенка Еластичен / yesкако сликаГОЛЕМИНАтелото должина рамо биста ракав cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен L 71.5 27.89 42.5 16.58 100 39.00 22 8.58 XL 73 28.47 44 17.16 105 40.95 22.5 8.78 2 XL 74.5 29.06 44.5 17.36 110 42.90 23 8.97 3 XL 76 29.64 47 18.33 115 44.85 23.5 9.17 4 XL 77.5 30.23 48.5 18.92 120 46.80 24 9.36 5 XL 79 30.81 50 19.50 126 49.14 24.5 9.56 6 XL 80.5 31.40 51.5 20.09 132 51.48 25 9.75 7 XL 82 31.98 53 20.67 138 53.82 26 10.14"Што е прикажано во табелата се големина на облека големина, а не големината на телото.Големина на мери од страна на самите себе, понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 13cm."КОЛОКАЦИЈАМОДЕЛDETAILSПРЕПОРАЧУВАМЕКЛАСИФИКАЦИЈА

Топла Мъжка Риза Slim Fit С Дълъг Ръкав 2018 Пролет Смокинг С Риза Мъжете Секси Дантела Мозайка Ежедневното Вечерна Рокля Мъжки Ризи, Черен / Бял
 • Новинка

Топла Мъжка Риза Slim Fit С Дълъг Ръкав 2018 Пролет Смокинг С Риза Мъжете Секси Дантела Мозайка Ежедневното Вечерна Рокля Мъжки Ризи, Черен / Бял

43.18 BGN 30.00

Добредојдовте Во Мојата ПродавницаТопла Мажите Кошула Тенок Одговара Долг Ракав 2018 Пролет Tuxedo Кошула За МажиСекси Чипка Комбинација Секојдневен Партија Облечи Кошули Mens Црна / Белапакет се вклучени : 1xmen кошулаако не сте сигурни големината,ве молам да ми кажете за вашата тежина и висинаAnswer : ___________________________ NOTE : Ќе имаме Кинески новогодишните празници од 06th Февруари 25 ФЕВРУАРИ, за време на овој период, ние само го прифати наредби, но не бродот нив.Ние ќе направиме се shippment се врти по празниците!!!!! Ве молиме да ни ги прости за непријатностите предизвикани од вас!!! благодарам u и среќна нова година!

2017 men summer Hawaii Beach тениски men short sleeve shirt slim fit chemise homme men dress blouse plus large size M-3XL MQ280
 • Новинка

2017 men summer Hawaii Beach тениски men short sleeve shirt slim fit chemise homme men dress blouse plus large size M-3XL MQ280

30.32 BGN 17.00

Ве молиме да се купат пред да се види подолу големина на табела.тоа е Азија големина**ДОБРЕДОЈДЕНИ ДА ВИ КУЛ ПРОДАВНИЦА**Продавачот РечеЈас внимателно избрани секој производ, и бидете сигурни дека за квалитетот, само сакаат тоа го сакаат, најважно е големина, различни земји имаат различни димензии, ако не се сигурни што големината ви требаат, може да ме контактира или да ја напуштат вашата големина на информации во рамките на редот, јас ќе го гледам, и да ви помогне да се избере одговара на големината...

2017 нова есен клетчатая мъжка риза модната марка ежедневни памук Slim Fit мъжете с дълъг ръкав, Мъжки ризи марка дрехи M539
 • Новинка

2017 нова есен клетчатая мъжка риза модната марка ежедневни памук Slim Fit мъжете с дълъг ръкав, Мъжки ризи марка дрехи M539

34.43 BGN 22.00

Кошули2017 Нови Есенски Plaid машка Кошула Моден Бренд Секојдневен Памук Тенок Одговара Мажите Долг Ракав Mens Облечи Кошули Бренд Облека M539Производ Облик : МаицаОдговара : СкроениПрицврстување : Копчето ПрекуSleeve Должина : ДолгиБоја : Сина;Бела Боја;Црна;ПортокалГолемина : M / L / XL / XXL / XXXL / 4 XLТкаенина Содржина : 100% ПамукСезона : Пролет Лето Есен ЗимаКолокација : Панталони;Шорцеви;Одговара;Јакни;ПалтаГолемина ИнформацииБидејќи големината е Азија големина дека не е ист како Американски или Европски големина, осигурајте се дека имате селектирани следниве табелата пред купување...

плюс размер M-5XL каре мъжки ризи slim fit памук 2018 мъжки ризи мъжки дрехи социална ежедневни риза с дълъг ръкав за мъже
 • Новинка

плюс размер M-5XL каре мъжки ризи slim fit памук 2018 мъжки ризи мъжки дрехи социална ежедневни риза с дълъг ръкав за мъже

34.85 BGN 19.00

плус големина М5 XL plaid mens кошули тенок одговара памук 2017 mens облечи кошули машки облека социјална долг ракав секојдневен кошула за мажиТопло Потсетник1...

Мъжки хипстерские гъвкави бамбукови влакна бизнес ризи 2018 Лято нова тънка риза с къс ръкав за мъже casual Марка бели ризи рокли
 • Новинка

Мъжки хипстерские гъвкави бамбукови влакна бизнес ризи 2018 Лято нова тънка риза с къс ръкав за мъже casual Марка бели ризи рокли

41.15 BGN 21.00

Опис : 1.Бамбус Влакна 25% ,Tencel 40% ,Памук И 30% ,Spandex 5% 9 различни бои, се однесуваат на сликата2.Машина Перат / Страна се мијат во вода под 30 степени / не кајгана / Ниско железо ако е потребно3.Еластична ТкаенинаБамбус ВлакнаДише,Удобно,добро drape,силна отпорност на триење,обоена боја елегантна,добра белина,Светла Чиста Боја,не е лесно да избледи,и има функции на природни антибактериски, bacteriostasis, мите отстранување, deodorization и антиултравиолетови.4.Slim Fit / Долг Ракав / Солидна / Неврзан Копчето Надолу / Еластична Ткаенина за перење 200 пати без деформација5.Погоден за различни прилики, / Тоа е добра за бизнисот / Партија / Show / Подарок / Совршен за Прилики како што се Матурска,бадник,Училиштето за Танци, Дипломирањето, Хорски настапи,Музички Бенд Настапи,Заедничарење, Свадби / Повеќе бои / Сите Сезоната6.ПОВЕЌЕ БОИ : имаме 9 боја на избор, на 23 кошули мора да се потребни во вашата гардероба...

2018 летни мъжки цветни ризи с къс ръкав за мъже печат на Мъжки ризи марка дрехи ежедневни риза човек пълен размер
 • Новинка

2018 летни мъжки цветни ризи с къс ръкав за мъже печат на Мъжки ризи марка дрехи ежедневни риза човек пълен размер

65.60 BGN 36.00

Почитувани Клиенти : Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети, така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...

2018 Лилави Ризи, Мъжки Ризи, Рокли На Зелени Camisa Social Masculina Slim Fit Сватбени Ризи, Официални Мъжки Барокови Клубни Екипи
 • Новинка

2018 Лилави Ризи, Мъжки Ризи, Рокли На Зелени Camisa Social Masculina Slim Fit Сватбени Ризи, Официални Мъжки Барокови Клубни Екипи

BGN 41.60

2018 Пурпурна Кошули Mens Облечи Кошули Зелена Camisa Социјална Masculina Тенок Одговара Свадба Кошули Формално Mens Барок Клуб ОблекаЦена вклучувајќи ги УкрасиНие ги користиме Азија големина, за две или три големина помала од НАС / Евра големина...

2018 лятна мъжка риза каре с къс ръкав ризи на мъжете, коприна и памук Мъжки ризи марка Clothing ежедневни риза човек
 • Новинка

2018 лятна мъжка риза каре с къс ръкав ризи на мъжете, коприна и памук Мъжки ризи марка Clothing ежедневни риза човек

51.20 BGN 28.00

Почитувани Клиенти : Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети, така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...

Безплатна доставка Фаньчжуань нова мъжка мода мъжка риза Европейския корейски стил на шиене жакард черна дантела с дълги ръкави риза 14206
 • Новинка

Безплатна доставка Фаньчжуань нова мъжка мода мъжка риза Европейския корейски стил на шиене жакард черна дантела с дълги ръкави риза 14206

73.44 BGN 55.00

Ако имате прашања во врска со големината, ве молиме не двоумете се да ни испратите порака,pls кажете ни ја вашата висина,тежина,дозволете ни да проверите најдобро одговара големина за вас,ви благодариме...

Тактически Ризи Бомбардировач мъжките Дрехи Военна Работно Облекло Пилот на военновъздушните сили на Товари Въздушна Въздушна Облекло С Дълги Ръкави Дънкови Риз?
 • Новинка

Тактически Ризи Бомбардировач мъжките Дрехи Военна Работно Облекло Пилот на военновъздушните сили на Товари Въздушна Въздушна Облекло С Дълги Ръкави Дънкови Риз?

59.20 BGN 40.00

Тактички Кошули Самоубиец Облека Мажите Воени Работа Облека Воздушни Сили Пилот Товар Воздушни Облека Долги Ракави Тексас КошулиПочитувани купувачи , добредојдовте на нашата продавница , постојат разни добри производи во нашата продавница , ние се претпостави ќе го најдете вашиот ми се допаѓа ! ако имате проблеми , ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне ! Ви благодариме ! Најдобри желби за вас и за вашето семејствоПроизвод на профилот : Должина на ракавМодел : цврстиСтил детали : Џеб декорацијаМатеријал : ПамукПримена : ОдморБоја : каки, зелена, синаГолемина : M, L, XL, XXL, XXXL, XXXXLКошули F eature : Употреба на висококвалитетна памук , мека Ткаенина дише, здравје и заштита на животната средина, е неопходен отворено спортски тактички кошула.Состојба : 100 % Сосема НовГОЛЕМИНА(cm)БистаКрпа ДолжинаРамоSleeveМ1087146.561L112734862.5XL1167549.264XXL1207750.565.53 XL1247851.766...

Новият пристигането на китайски мъжете памук бельо Кунг Фу риза с дълъг ръкав Кунг Фу риза У Шу Clothing Върховете M L XL XXL XXXL W11
 • Новинка

Новият пристигането на китайски мъжете памук бельо Кунг Фу риза с дълъг ръкав Кунг Фу риза У Шу Clothing Върховете M L XL XXL XXXL W11

76.80 BGN 39.00

Материјал : Памук, ЛенГолемина : M L XL XXL XXXL2 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки))100% Сосема НовТрговија на големо и на МалоНови Лето Традиционален Кинески Мажите 's Кунг фу Кошула Врвот Големина S M L XL XXL XXXL**************************Сите item(s) ќе mark as 'ПОДАРОК' со пониски производ вредност...

Нов прием на 2018 Пролет мъже твърди ежедневни тънки ризи мъжки класически случайни топ с дълъг ръкав ризи облекло мъжете BJ68810S-3XL
 • Новинка

Нов прием на 2018 Пролет мъже твърди ежедневни тънки ризи мъжки класически случайни топ с дълъг ръкав ризи облекло мъжете BJ68810S-3XL

38.18 BGN 33.00

Големина Информации : ГОЛЕМИНА Биста Рамо Должина на Ракав Висина Тежина S / 165 94 40 64 58 158165 5060 М / 170 98 41.5 66 59 165170 5562.5 L / 175 102 43 68 60 165175 62.572.5 XL / 180 106 45 71 61 170180 72.580 2 XL / 185 110 48 72 62 170185 8090 3 XL / 190 114 50 74 63 180190 90100 answer : ___________________________ Note : 1...

Suehaiwe марка с дълъг ръкав бельо риза мъже Италия моден стил на мъжки ризи чист лен ежедневни лятна риза мъжка риза homme
 • Новинка

Suehaiwe марка с дълъг ръкав бельо риза мъже Италия моден стил на мъжки ризи чист лен ежедневни лятна риза мъжка риза homme

38.72 BGN 37.00

Suehaiwe бренд долг ракав 100% лен кошула мажите Италија стил мода се мажи кошули чист лен обичните летната кошула mens chemise homme

Мода пънк тънък секси деликатен риза мъжете с дълъг ръкав пайети риза тийнейджър корейската риза мъжка идентичност с певицата танц червен
 • Новинка

Мода пънк тънък секси деликатен риза мъжете с дълъг ръкав пайети риза тийнейджър корейската риза мъжка идентичност с певицата танц червен

BGN 62.40

Големина на Рамо Биста Ракав Долго XS 39 86 58 S 40 88 59 М 41 92 61 L 42 96 63 XL 43 100 65 2 XL 44 104 67 (CM)Мојот драг пријател : Постојат разлики помеѓу земјите, бидејќи облека големини , ве молиме да ми кажете вашата висина : ? см, тежина : ? см, рамо : ? см, градите : ? см, јас се избере вистинскиот производ за вас...