20pcs преносим Аквариум пластмасови биохимични губчатые топки Аквариум филтър медии с био памук вътре в размер топчета с диаметър 16 мм

20pcs преносим Аквариум пластмасови биохимични губчатые топки Аквариум филтър медии с био памук вътре в размер топчета с диаметър 16 мм

BGN 6.00
-20 %
BGN 7.50

Брой продукти


[xlmodel]-[custom]-[39328]
Спецификација :
Модел : Аквариум Филтер Биохемиски Топки
Боја : Црна
Материјал : Пластични + Сунѓерот
Димензии : Дијаметар 16mm
Пакетот вклучува :
20pcs Филтер Биохемиски Топки
Функција :
1, 100% Бенд нов и висок квалитет.
2, био топки обезбеди биолошка филтрација, отстранување на токсични амонијак и нитрат.
3, био-сунѓер внатре обезбеди повеќе површина за растот на корисните Био-Spira бактерии.
4, Во случај на прекумерна израстоци, може да нежно исплакнете со вода од воспоставената аквариум, ако сакате.
5, Може да се користи одново и одново се додека не се крши.
6, Одлична за свежи или saltwater аквариум филтрација системи.
Важна Забелешка :
1, Налози ќе бидат испратени преку "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус" или други Економски Воздухот е-пораки (без меѓународно следење на информации, кој се следи само во Кина) . Ако би сакале да ги пратите пратката, можете да изберете пост регистрирани парцела услуга и плаќате такси, ве молиме да знаат.
2, Високите барања на боја или друга карактеристика купувачи ве молиме да знаат. Сликите можат да не го покажува вистинскиот објект и се за вашиот референца само.
3, ве Молиме внимателно да ги видиш на големината на производот. Големината може да биде малку вештачки грешка при мерење, ве молиме да се разбере.
[xlmodel]-[фото]-[0000]
[xlmodel]-[производи]-[41583]
[xlmodel]-[custom]-[39134]
За Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay, ВИЗА, Мастеркард, Western Union, Qiwi и Банкарски Трансфер. Сите плаќање се прифатени преку безбедност на уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
4. Купувачот е одговорен за било кој данок или должност обвинет од страна на својата земја. Поради Царинење дополнителни трошоци или одложување може да се случи за време на меѓународната трговија. Искрено се надевам дека ќе љубезно не преземаат дополнителни сопствени трошоци или царинење како причина за наплата барање или негативни повратни информации.
За Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . (Освен некои земји и APO/FPO адреса)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса.
4. Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
5. Ако не сте добиле вашиот парцела во рок од 60 дена (Бразил 90 дена) од плаќање, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Враќање или Надоместок
1. Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена.


Подробности

Размер:
20pcs
Тип:
Риба
силата на:
1W
Напрежение:
110-240V
търговска марка:
МЕАНГУД
Цвят:
Черен
Материал:
Пластмасова Гъба
Диаметър на био зърно:
16мм
Тип:
Аквариум Биохимични Топки
Номер На Модела:
SKU335

Избор на купувачи

1 бр. мини аквариум Морска звезда-образна скариди Начало Аквариум подслон керамични отглеждане на пещера
 • Новинка

1 бр. мини аквариум Морска звезда-образна скариди Начало Аквариум подслон керамични отглеждане на пещера

BGN 2.27

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Тип : Шкампи Мали Риби Керамички Дома Засолниште Пештерата Материјал : Керамички Боја : Црна (Како на сликата покажува) Големина : (Како слика ја покажува)4*4*1.5 cm / 1.57*1.57*0.59 инчен Одлично за мали shrimps и мали риби...

Nicrew Благородна Неръждаема Стомана-Метална Филтърна Тръба Аквариумный Филтър Притока На Входяща Кошница Пюре От Скариди Гвардия За Защита На Аквариума
 • Новинка

Nicrew Благородна Неръждаема Стомана-Метална Филтърна Тръба Аквариумный Филтър Притока На Входяща Кошница Пюре От Скариди Гвардия За Защита На Аквариума

4.75 BGN 4.00

Nicrew Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик, Метални Филтер Цевка Аквариум Филтер Приливот Влезот Кошница Каша Ракчиња Guard Заштита на Рибите Резервоарот Карактеристики : Метален филтер цевка се одлични за аквариум риба резервоарот, да се промовира размена на гас и зголемување на растворен кислород во крвта.Одлично за тропска риба фарми, кои езерца, отпадна вода системи, разладни кули,и други комерцијални и индустриски системи.За користење со влажни / сува филтри (тука не е вклучена), да се подобри биолошка филтрација.100% Сосема Нов & Убав КвалитетОва не ' рѓосувачки челик кошница се користи за да се заштити ракчиња и бебе риба да бидат вовлечени во филтерАтрактивен начин да се направи вашиот аквариум ракчиња безбедно.Мали животни, како и повеќето слатководни ракчиња, без ' рбетници, како и мали риби ифрај се во ризик да бидат вовлечени во голем слотови на повеќето стандардни доза strainers.Кога чистење е потребно, едноставно четка било акумулирана остатоци исклучување наФилтер Стража со вашата рака или мека четка на некој вид како четка за заби.Големина На : (Прибл.)Внатрешен Дијаметар 12mm : 2x6.7cmВнатрешен Дијаметар 16mm : 2.9x8.3cmМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликБоја : Како на сликата покажуваВе молиме имајте на ум дека од не ' Рѓосувачки Челик Филтер Чувари се вклопуваат во текот на филтер е доводната цевка, не преку цедилка.Ако вашиот филтер има интегриран цедилка, овие Филтер Чувари нема да работи без промена.Пакет се вклучени : 1x Аквариум Филтер Guard (како ваш избор) Метален филтер цевка се одлични за аквариум риба резервоарот, да се промовира размена на гас и зголемување на растворен кислород во крвта...

Светещи в тъмното чакъл, трошен камък Аквариум Aquarium парк градина двор начало декор G03 Drop ship
 • Новинка

Светещи в тъмното чакъл, трошен камък Аквариум Aquarium парк градина двор начало декор G03 Drop ship

BGN 1.74

Линија на walkway, edge цвет кревет или пополни колонист со овие уникатни чакал По се изложени на дневна светлина, овие чакал сјај (небото сино)во темно Сјај трае приближно две до три часа по целосна изложеност на сонце се Идеални за waterscapes, пејзаж декорација, potted растенија,edge цвет кревет, осветлување пат или патеката, градини, занаети, аквариуми, итн...

Аквариумный акумулаторен аквариумный въздушна помпа аератор кислород с въздушно камък 5 W
 • Новинка

Аквариумный акумулаторен аквариумный въздушна помпа аератор кислород с въздушно камък 5 W

14.53 BGN 9.00

Опис : Влијаниеотпорни и водоотпорен случај.Вклучуваат нераскинливо воздухкамен & флексибилни воздух црева.Чувањето риби жив кога риболов на отворено, или за користење во случај на аквариум електрична енергија електричната енергија.Спецификација : Материјал : ABSМоќност : 5 WБатерија Тип : 2 x 1# 1.5 V батерија (не се вклучени)Димензии : 13 x 7.5 x 4cm / 5.12" x 2.95" x 1.57"Answer : ___________________________ Note : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен2.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

Високо качество на 12 LED Аквариум аквариумный скоба за вода завод расте бял цвят осветление EU YJ41
 • Новинка

Високо качество на 12 LED Аквариум аквариумный скоба за вода завод расте бял цвят осветление EU YJ41

9.46 BGN 7.00

Карактеристики : Совршен за водни растенија, тропска риба и морски раст Едноставен и модерен дизајн, лесно да го инсталирате во мал аквариум резервоарот Исклучително заштеда на енергија, добри топлина дисипација ефект и долго работно време Висок леснотија LED, долг животен век...

2 елемента Аквариум 4*6 мм, въздушна тръба свързване на тръби 1/2/3/4 Way Co2-Diy System Vertical Trachea Connector
 • Новинка

2 елемента Аквариум 4*6 мм, въздушна тръба свързване на тръби 1/2/3/4 Way Co2-Diy System Vertical Trachea Connector

3.74 BGN 3.00

Спецификација : Модел : CO2 во Воздухот Цевка КонекторОперативен притисок : 010.2 kgf / cm2(01 MPa)Негативниот притисок : 750mmhg(10 Torr)Температурата на работа : под 60 CentigradeКарактеристики : 1, Аквариум со2 систем цевка специјални конектори,ќе се применуваат до 6mm надворешниот Кол воздух цевка.2, се Користат за поделба на СО2 систем повеќе излез.3, Висок притисок дизајн.4, Безбедно точни.Важна Забелешка : 1, Налози ќе бидат испратени преку "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус" или други Економски Воздухот епораки (без меѓународно следење на информации, кој се следи само во Кина) ...

Безплатна доставка САЩ PENNP Laax Betta къща двойна бойна Betta Аквариум Аквариум с рибки
 • Новинка

Безплатна доставка САЩ PENNP Laax Betta къща двойна бойна Betta Аквариум Аквариум с рибки

22.64 BGN 22.00

Карактеристики : Материјал : Акрилна Боја : Како слики покаже Големина(Dxšxv) : Пакет се вклучени1 X Betta Куќа ДвојноАко сакате : Висок Квалитет на САД PENNP LAX Betta Куќа Три Дели Мини LED Светло (Ден и ноќ,две боја)Борба против Betta Риба Резервоарот АквариумPlwase купи од овој линк : За пакување : Превозот : 1...

Дълга дръжка двойно лице, четка за почистване за почистване на аквариума инструмент за премахване на водорасли стъргало ALEAS безплатна доставка
 • Новинка

Дълга дръжка двойно лице, четка за почистване за почистване на аквариума инструмент за премахване на водорасли стъргало ALEAS безплатна доставка

13.66 BGN 13.00

Долго се справи со двојно лице за чистење со четка за чистење на аквариум алатка алги отстранување scraper ALEAS бесплатен превозотИме на производ : Долго се справи со двојно лице за чистење со четка Опис : Материјал : Пластични Големина : Прибл целокупната должина 40cm Позитивни чистење негативно да се отстрани алгиЗа пакување : Превозот : 1...

Аквариум Аквариум С Рибки Морето Съкровище Водолаз Ловец На Въздушното Действие Орнамент За Украса
 • Новинка

Аквариум Аквариум С Рибки Морето Съкровище Водолаз Ловец На Въздушното Действие Орнамент За Украса

8.03 BGN 7.00

Аквариум Риба Резервоарот Морето Богатство Diver Ловец Воздухот Акција Украс Декорација Подарок100% сосема нов и висок квалитет Вовед : Здраво,пријатели,добредојдовте тука за купување прекрасна риба резервоар(или аквариум) украс! Погоди мора да биде пријатно лице во животот,да направите? Без разлика што сакате да направите вашиот дом повеќе жива,или да ги красат вашата канцеларија многу повеќе homelike,ова МореБогатство АкцијаАквариум Украс ќе биде дефинитивно најдобар избор за вас! Како што можете да видите на сликата,тоа имаат светла боја и живописни дизајн,исто така овој украс е направен од пластика и смола,нетоксични за рибите и вода,и нема да предизвика фрагмент во солена вода.За себе,семејството,пријателите,колегите,ова е око фаќање кога ќе го видите тоа...

Сигурността на електронен енергоспестяващ нагревател за аквариум дигитален дисплей автоматично изключване на захранването взривозащитен потопяема нагревател б
 • Новинка

Сигурността на електронен енергоспестяващ нагревател за аквариум дигитален дисплей автоматично изключване на захранването взривозащитен потопяема нагревател б

28.78 BGN 26.00

За големината дека е прирачник за мерење,ве Молиме прифатете 12cm грешка.Се надеваме на вашето разбирање!За пакување : Превозот : 1...

Чистящая Плат, Парцал Черно Биохимичен Памук Филтър За Пяна Гъба За Аквариум Аквариумный Езерото 3 Размера Z07 Drop Shipping
 • Новинка

Чистящая Плат, Парцал Черно Биохимичен Памук Филтър За Пяна Гъба За Аквариум Аквариумный Езерото 3 Размера Z07 Drop Shipping

1.39 BGN 1.00

Многу погодна за користење во слатководни и морски вода Може да се намали било големини како вашата е потребно...

Аквариум Аквариум Въздух Каменна Стена Балон Тръба Аэрационная Тръба Стоки За Домашни Любимци Украса Украса 71014182328
 • Новинка

Аквариум Аквариум Въздух Каменна Стена Балон Тръба Аэрационная Тръба Стоки За Домашни Любимци Украса Украса 71014182328

2.69 BGN 2.00

Опис : Веднаш се создаде голема доза на мали меурчиња дека вашата риба ќе љубовНа цевка може да се сече со жилет сечилото да се скратиДополнителни меур ѕидовите може да бидат поврзувани со затворен конекторГума вшмукување чаша може да произведува огромна моќ да се држиме за стакло површината цврстоТреба да се користи pin или игли за пункција за како многу мали дупки колку што е потребно пред користењеЦевка Со Дијаметар : Прибл...

Практичен аквариумный филтър биохимичен хлопчатобумажный филтър аквариумный Аквариум езерото пяна гъба филтър 100cm*12 сантиметра*2см
 • Новинка

Практичен аквариумный филтър биохимичен хлопчатобумажный филтър аквариумный Аквариум езерото пяна гъба филтър 100cm*12 сантиметра*2см

2.78 BGN 2.00

100% сосема нов и висок квалитет Вовед : Здраво,пријателе,дали сте досадни кога чистење на дното на риба во резервоарот? Или се вознемири кога потрошувачкацевка е заглавен? Не грижете се повеќе,Тука доаѓа "спасител" за вашите риби резервоарот! Овој совршен избор ќе ви помогне да ја намалите многу проблеми за риба резервоарот за чистење,како што се filtrating миленичиња измет и фуражни рецидив на аквариум или риба резервоарот.И тоа е погоден за секаков вид на риба резервоарот,може да се намали било која големина во зависност од вашата потреба...