FOURIERS планинско колоездене Колоездене стволови CNC алуминиев велосипед стволови стойка 80-120 mm -25 градуса

FOURIERS планинско колоездене Колоездене стволови CNC алуминиев велосипед стволови стойка 80-120 mm -25 градуса

BGN 157.00
-15 %
BGN 184.45

Брой продукти


FOURIERS Планински Велосипед возење Велосипед матични Алуминиум CNC Велосипед матични столб 80-120 MM -25 степен Карактеристики на Производот :
Со Врвот на Капа СМ-MB114-G25
Материјал : AL6066-T6 целосна CNC направени
Бар-понесе : Ø31.8
Вилушка цевка : Ø28.6
Агол : -25°
Должина : 80-120mm
Тежина : 185g 80 MM
198g 90 MM
206g 100 MM
218g 110 MM
226g (120mm)
Боја : црна Елоксирани
Помине EFBE тест
Превозот Услови 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите! Враќање/Поврат 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!


Подробности

Диаметър На Захващане Вилици:
28,6 мм
Материал:
Алуминиева сплав
Диаметър На Захващане На Волана:
31.1-32.5 мм
търговска марка:
Фурие
Височина:
36-45 мм
диаметърът на волана:
31,8 мм
Калибър предната вилици:
28,6 мм
дължина на стъблото:
80-120мм
Приложими модели:
планинско колоездене

Избор на купувачи

Най-новият Vukasprint V2 Road bicycle UD full carbon fiber Handlebar carbon bike handlebar 31.8*400/420 / 440mm Road Bike parts
 • Новинка

Най-новият Vukasprint V2 Road bicycle UD full carbon fiber Handlebar carbon bike handlebar 31.8*400/420 / 440mm Road Bike parts

BGN 35.50

Најновите Vuka Sprint V2 Патот велосипед UD целосна карбонски влакна Handlebar јаглерод велосипед handlebar 31.8*400 / 420 / 440mm Патот велосипед делови D E SCRIPTION & МАТЕРИЈАЛИ Модел : Vuka Sprint V2 Материјал : Целосна Карбонски Влакна (Јапонија T700 висока јачина на карбонски влакна) Матични менгеме : Φ31.8мм Ширина : 400 / 420 / 440mm ( ве Молиме изберете ја вашата омилена големина ) Финиш : сјај / мет(default сјај) се Откажат : 128mm се Постигне : 84.5 mm Главната Боја : како на сликите ( добредојдени соработници од целиот свет да трговија на големо и нарачана.) Тежина : околу 225 g(420mm) Велосипед Тип : Патот Велосипед Две години квалитет guarante Помина EN 14766 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди...

МТВ планинско колоездене 5 10 мм въглеродни влакна вилката купа серия слушалки за миене на пътен под наем Headparts резервно пръстен
 • Новинка

МТВ планинско колоездене 5 10 мм въглеродни влакна вилката купа серия слушалки за миене на пътен под наем Headparts резервно пръстен

3.84 BGN 3.00

торбаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетСе користи за 11 / 8" (28.6 mm) Матични.Овие се за прекумерно гранки и стебла на 1 1 / 8"...

Ulicyc New Mountain & Road 3K Full Carbon Fibre Bicycle Seatpost Carbon Bike Seatpost МТБ Байк Части 27.2/30.8/31.6*350мм СЗГ34
 • Новинка

Ulicyc New Mountain & Road 3K Full Carbon Fibre Bicycle Seatpost Carbon Bike Seatpost МТБ Байк Части 27.2/30.8/31.6*350мм СЗГ34

30.06 BGN 26.00

започнетекрај : Model Number : SZG34Материјал : целосна карбонски Влакна + Алуминиумски маскаБолт : двете завртки стилДијаметар : Φ27.2 / Φ30.8 / Φ31.6mmДолжина : 350mm / 400mmОфсет : прибл 0mmБоја : како на сликатаВелосипед Тип : Планина / Патот БикПомина EN14766 , EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.Оваа продавница на сите стока се е фабрика превозот цена да не се прифати преговарање продавница сите стока се може да уживаат 7 дена без причина се врати стоката, 30 дена, во рамките не ефект II пати продажбата ситуација Xia врати стоката 1 години гаранција за квалитет на услуга (производи гаранција на години) производи квалитет на проблемот на грбот замена уживате во слободен врати услуга неквалитет на проблемот на грбот замена, клиентот треба да носат roundtrip на логистички трошоци.

Въглеродни влакна вилката виси сърцето на регулатор на напрежение на горния капак на кутията на главата под наем слушалка разширяване на винт за заключване жило в?
 • Новинка

Въглеродни влакна вилката виси сърцето на регулатор на напрежение на горния капак на кутията на главата под наем слушалка разширяване на винт за заключване жило в?

14.38 BGN 13.00

велосипедот проширување завртка со јаглерод врвот на капа алуминиум легура за предна вилушка главата цевка на 25.428.6 дијаметар 1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање...

VEETOKA full carbon handlebar МТВ велосипед под наем на волана 3k блясък на планина / пътен под наем плосък / изкачване част на волана
 • Новинка

VEETOKA full carbon handlebar МТВ велосипед под наем на волана 3k блясък на планина / пътен под наем плосък / изкачване част на волана

29.44 BGN 26.00

Име : VEETOKA целосна карбонски влакна handlebarМатеријал : јаглерод влакна ,3 K површина ,е направен од вистински карбонски влакна, квалитетот на Производот уверување за две годиниГолемина : рамни handlebar 31.8*600 / 620 / 640 / 660 / 680 / 700 ммпораст handlebar 31.8*600 / 620 / 640 / 660 / 680 / 700 / 720mmбоја : 3k сјај / 3 K метТежина : рамни handlebar околу 142 gпораст handlebar околу 168 гAnswer : ___________________________ Note : производ со оригинален бренд ЛОГОако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Високо качество на мотор стволови планинско колоездене кратък стволови МТБ 31.8*28.6*45 прът велосипед от алуминиева сплав 3D mm за части под наем XC AM DH
 • Новинка

Високо качество на мотор стволови планинско колоездене кратък стволови МТБ 31.8*28.6*45 прът велосипед от алуминиева сплав 3D mm за части под наем XC AM DH

44.48 BGN 35.00

Бренд : УНО Степен : 0° Боја : Црна со црвени / сива логото Материјал : Алуминиум легура Handlebar Менгеме Дијаметар : 31.8 mm Steerer Цевка со Дијаметар : 28.6 mm(11 / 8 во) Должина : 35 / 45mm Тежина : 130g(45mm)

FCFB red Mountain bike carbon seatpost 3k, black Full Carbon Fiber road мтб Bicycle seatpost МТБ Байк части 27.2 / 31.6 mm*400mm
 • Новинка

FCFB red Mountain bike carbon seatpost 3k, black Full Carbon Fiber road мтб Bicycle seatpost МТБ Байк части 27.2 / 31.6 mm*400mm

71.36 BGN 48.00

нови seatpostКарбонски влакна цевка со целосна јаглерод глава е врв на лесни перформанси и силадве гром дизајн нуди лесно изразисхрана и бесконечно аголДава моќен исправена поддршка за седло со одлична шок апсорпција квалитет.Лесна инсталација, без да се обемни, што велосипедизам повеќе comfortablСовршен процес на производство, со дебелина на ѕид 2 MMголемина 27.2 / 30.8 / 31.6 *350 / 400mmКарбонски влакна (СП) е нов вид на влакна материјал со висока цврстина и висока modulвлакна со содржина на јаглерод над 95%...

2017 FCFB FW бял сив подседельный стълб пълен углеродистый под наем / велосипеден подседельный стълб 27.2/30.8/31.6*350/400/450мм (0мм) от въглеродни влакна пътен планинско колоезде
 • Новинка

2017 FCFB FW бял сив подседельный стълб пълен углеродистый под наем / велосипеден подседельный стълб 27.2/30.8/31.6*350/400/450мм (0мм) от въглеродни влакна пътен планинско колоезде

31.36 BGN 28.00

НЕУСПЕХ 0 mmseatpost големина на : 27.2 / 30.8 / 31.6*350 / 400 / 450mm1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање...

BIKEIN 1 двойка от дискови спирачни накладки за планински велосипеди Formula The One R1 R1R РО RX T1 Mega The One FR C1 CR3 МТБ Bicycle Brake Parts
 • Новинка

BIKEIN 1 двойка от дискови спирачни накладки за планински велосипеди Formula The One R1 R1R РО RX T1 Mega The One FR C1 CR3 МТБ Bicycle Brake Parts

5.18 BGN 4.00

ИНФОРМАЦИИ : Име : BIKEIN Бренд MTB Метален Диск накладките Suitble За : Формула : R1, R1 R, RO, RX, Т1, Мега, На Еден, На Еден ОТЕЦ, Ц1, CR3Количина : 1 пар (2 парчиња) со 1 пролет Материјал : Металик 100 % Сосема нов и висок квалитет на Компактни,лесни и издржливи Крајната кочница моќ Молчи Повеќе црвено бакар гранули,Подобро топлина dissipatio совршена површина спреј третман тесто од други нормално диск накладките Делови за велосипед Тенок големина,многу лесен за употреба и без никакви тешкотии...

2017 нов планински велосипед 3K пълен въглероден волана плосък въглероден велосипеден волана МТБ част от 31.8 мм от 580 мм до 740 мм и матиран гланц
 • Новинка

2017 нов планински велосипед 3K пълен въглероден волана плосък въглероден велосипеден волана МТБ част от 31.8 мм от 580 мм до 740 мм и матиран гланц

27.17 BGN 24.00

детали за производотматеријал : целосна карбонски влакнадијаметар : 31.8 mmдолжина : 580 / 600 / 620 / 640 / 660680 / 700 / 720 / 740mmкрај : мат или сјајнатежина : околу 135+ / 25g (dfifferent тежина различни должина)1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање...

Велосипеди заден превключвател алуминиев 11T МТБ пътен под наем велосипеди заден превключвател ролка клип на празен носещи жокей колела, резервни части
 • Новинка

Велосипеди заден превключвател алуминиев 11T МТБ пътен под наем велосипеди заден превключвател ролка клип на празен носещи жокей колела, резервни части

2.54 BGN 2.00

Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^^Сосема нов и висок квалитет на Велосипед Велосипед Алуминиум Jockey Задните Тркала Derailleur Макара 11 T Лежишта : Надгради RS лого...

FETESNICE алуминиева сплав 170 мм под наем манивела-шатунный под наем шатуны 32T/34T под наем шатуны
 • Новинка

FETESNICE алуминиева сплав 170 мм под наем манивела-шатунный под наем шатуны 32T/34T под наем шатуны

56.37 BGN 56.00

Дозвола продажба,секој ден 11.11 ,промоцијата трае до БожиќСпецификации : Чудак : 170 MM ( Фалсификувани Ал 7050 T6)Chainring : 32 T / 34 T (Al 7075CNC)Оска : BB24 Фалсификувани 7075 / Cr Mo.Синџир линија : 50.5 mmБрзина : 1*11 SChainring : Позитивни и негативниТежина : Околу 600g

ZERGLBR mountain road bike под наем цвете барабан бързо разрушаване на предната и задната ос винт алуминий, хромирана стомана, алуминиеви
 • Новинка

ZERGLBR mountain road bike под наем цвете барабан бързо разрушаване на предната и задната ос винт алуминий, хромирана стомана, алуминиеви

20.64 BGN 13.00

ZERGLBR планина патот велосипед велосипед цвет тапан брзо уривање на предната и задната оска завртка алуминиум хром челик легураБренд : ZERGLBRИме : Велосипед брзо ослободување рачкатаМодел : CK008Тежина : 120g / парБоја : Црна / црвена / Сино / златоГолемина : за 145 MM / долго пред должина од околу 185 MMМодел : CK001Тежина : 120g / парБоја : ЦрнаГолемина : за 145 MM / долго пред должина од околу 185 MM

50шт сплав под наем превключвател и спирачка на скоростния вътрешен кабел накрайници кабели торцевая на кутията
 • Новинка

50шт сплав под наем превключвател и спирачка на скоростния вътрешен кабел накрайници кабели торцевая на кутията

2.50 BGN 2.00

50pcs Легура Велосипед Велосипед Derailleur Кочница Shifter Внатрешна Кабел Совети Жица Крајот КапаОпис : 100% Сосема нов и висок квалитетВисок квалитет, мала тежина, трајниСе користат за внатрешна кочница и derailleur жица крај : Велосипедот е внатрешниот жица крајот е лесно оштетени...

2018 пълен въглероден пътен под наем на волана 3k матиран гланц под наем на волана 3k road Matador Bar под наем 40 42 44 46cm bend bar OG-EVKIN
 • Новинка

2018 пълен въглероден пътен под наем на волана 3k матиран гланц под наем на волана 3k road Matador Bar под наем 40 42 44 46cm bend bar OG-EVKIN

BGN 72.00

2018 Целосна Јаглерод Патот Велосипед Handlebar 3k мат Сјајни Велосипед handlebar 3k патот Свиткана Бар Велосипед 40 42 44 46cm наведнуваат бар СЛEVKIN

Нов TOSEEK UD матиран пълен въглеродни влакна интегриран пътен под наем на волана счупени вятър извити барове 31.8*380/400/420/440 мм
 • Новинка

Нов TOSEEK UD матиран пълен въглеродни влакна интегриран пътен под наем на волана счупени вятър извити барове 31.8*380/400/420/440 мм

95.98 BGN 86.00

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ Модел : Патот велосипед јаглерод handelbar Материјал : UD Целосна Карбонски Влакна (Јапонија T800 висока јачина на карбонски влакна) Предна Вилушка Дијаметар : Φ28.6m Ширина : 380 / 400 / 420 / 440mm (на handlebar szie стандард ќе биде зависи од cc големина) Финиш : мет finis Тежина : околу 370g (и Стоперката Стентови) ±20g се Постигне : 77mm се Откажат : 95mm Велосипед Тип : Патот Велосипед еден години гаранција за квалитет од Пакување вклучуваат : 1.Стоперката Стентови2.велосипедот јаглерод handelbar Помина EN EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.1.Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање...

Карбоновая велосипедна рамка carbon raod frame newset Ceccotti Brand red chinese carbon frames cyclocross weave 1k/3k/ud cadre вело
 • Новинка

Карбоновая велосипедна рамка carbon raod frame newset Ceccotti Brand red chinese carbon frames cyclocross weave 1k/3k/ud cadre вело

BGN 916.80

Јаглерод велосипед рамка јаглерод raod рамка newset CECCOTTI Бренд црвени кинески јаглерод рамки cyclocross ткаат 1k / 3k / ud кадри velo(FDRF09) На frameset Рамка, Вилушка ,Seatpost,Стега,Слушалки...

2017 Costelo Carbon мтб fork 26 / 27.5/ 29er 650B планински велосипеди твърда вилка за велосипедни части мотор преден диск rock Shox fork
 • Новинка

2017 Costelo Carbon мтб fork 26 / 27.5/ 29er 650B планински велосипеди твърда вилка за велосипедни части мотор преден диск rock Shox fork

BGN 118.40

2017 Costelo Јаглерод mtb вилушка 26 / 27.5 / 29er 650 B Планински Велосипеди Цврсти вилушка за велосипед делови на велосипед предната вилушкаИме : Costelo Целосна јаглерод 26 / 27.5 / 29er Јаглерод MTB ВилушкаМодел : Costelo02Бренд : CosteloМатеријал : Целосна ЈаглеродОсипување : 9mm QRТкаат : 3k / UDЗаострените 11 / 8"11 / 2"Кочница : 160mm ДИСК СопирачкиГолемина : 26 / 27.5 / 29er достапниСтандард : Стандард EN

ТАОК планински път под наем възглавницата на седалката възглавница дишаща форма на паяк езда седло седалка пакет
 • Новинка

ТАОК планински път под наем възглавницата на седалката възглавница дишаща форма на паяк езда седло седалка пакет

36.48 BGN 32.00

Бренд : TAOK Име : Spider дише седиште перница форма Спецификации : Должина 278mm широк и 138mm (прирачник за грешка при мерење е, ве молам, ќе преовладуваат во натура, во согласност со) Тежина : околу 210 грама Карактеристики : моделирање на сад дише перформанси добра цврстина седиште перница Забелешка Подготовка : материјал за инженеринг пластика, иако има релативно висока цврстина добра флексибилност но сепак препораки употреба на подобро појавување на јава panty

Фиксирана скоростна под наем на свободен ход туристи главината на заключване на резба фиксирана на колесната пътеки ръкохватката стоманена Песен 1-Скорост 13Т 14T 15т
 • Новинка

Фиксирана скоростна под наем на свободен ход туристи главината на заключване на резба фиксирана на колесната пътеки ръкохватката стоманена Песен 1-Скорост 13Т 14T 15т

8.32 BGN 8.00

13 T 14 T 15 T 16 T 17 T 18 T Cogs Lockring Навој Фиксна Тркала Патеката за Заклучување на Прстен Центар Flywheel Челик Песна Lockring Велосипед 1БрзинаОпис : Бренд : Тајван ЗанаетГолемина : 13 T 14 T 15 T 16 T 17 T 18 TМатеријал : ЧеликТежина : 5080gЗабелешка : ве Молиме забележете дека треба Менувачот Заби : 13 T 14 T, 15 T, 16 T, 17 T, 18 T?Пакетот Вклучува : 1pcs*Челик Flywheel1pcs*Челик Патеката за ЗаклучувањеПостојат 2 канал за плаќање кој е ЈЕНИ, и од Escrew...

2017 нови 700C трапчинки 58 мм тръбни та най-лек пътен велосипед пълен въглеродни влакна под наем дължината на двойката moonscape та Базалт свободен кораб
 • Новинка

2017 нови 700C трапчинки 58 мм тръбни та най-лек пътен велосипед пълен въглеродни влакна под наем дължината на двойката moonscape та Базалт свободен кораб

BGN 257.57

ОПИС & МАТЕРИЈАЛИГолемина : 700 CМодел : 2017 dimpled 58mm тубуларна rimRim ширина : 25mmГлавната Боја : како што се сликиМатеријал : целосна карбонски влакнаДупка грофот : 16 / 18 / 18 G3 / 20 / 21 / 21 G3 / 24 / 28 / 32 / 36 дупки (ве Молиме изберете ја вашата потреба на дупки )1 Pcs тркала rimW e ight : прибл 480g / еезВелосипед Тип : Патот Велосипед / Нумера / Фиксна Опрема ВелосипедПомина Европа EN14781 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.Една година гаранција за квалитет Напомена : Кина Пост Воздух Mail е многу бавно, просечното време на испорака е за 30 дена, но понекогаш мора да почека за 4560days.Ако ви треба нашиот производ во итност, ве молиме да не избере Кина Пост Воздух Mail...