0.25-6 HSC8 6-4 преносим самостоятелно коригиращ запресоване Плоскогубец тел кабел крайните ръкав уши остриета, режещи клещи, няколко ръчни инструменти

0.25-6 HSC8 6-4 преносим самостоятелно коригиращ запресоване Плоскогубец тел кабел крайните ръкав уши остриета, режещи клещи, няколко ръчни инструменти

BGN 23.00
-7 %
BGN 24.70

Брой продукти

Нови Преносни Само-прилагодување Crimping Plier Wire Кабел Крајот Ракави Ferrules Секачи Сечење Клешти Мулти Рака Алатки
HSC8 6-4 Само-прилагодување Crimping Plier
Ова е HSC8 6-4 Само-прилагодување Crimping Plier . Тоа се однесува за тубуларна голи терминали и пред-изолирани терминали, кои не-заварени и се во согласност стандардна електрична конекција. Тоа е лесен и едноставен за користење , само треба да се стави на терминал во crimping plier латерално, и стискаш на рачки, сега можете're finished. На побара притискање на сила мора да биде постигнат пред кочница единица автоматски ослободување на вилицата на plier, така висок квалитет crimping стандард може да се обезбеди за време постојано crimping. Совршена контрола позиција, компактно тело и едноставна структура, ергономски се справи...Сите овие се дизајнирани за да се намали работата замор ниво . Спецификација :
Модел : HSC8 6 - 4
Опсег на примена : Кабел крајот-ракави
Жица јачина на звук што може да се намали од страна на производот : 0.25 - 6 mm ⊃2;
AWG ( Американски Жица Колосек ) : 23 - 10 Тип : Multitools
За : Авантура,Кампување,Автомобил,Качување,Секојдневна Употреба,Експеримент,Пешачење,за Домашна употреба,Мотоцикл Боја : Портокал Пакет Содржина : 1 x HSC8 6-4 Само-прилагодување Crimping Plier за Кабел Крајот Ракави Ferrules


Подробности

търговска марка:
Девети Свят
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип:
Декрустационные Клещи
Приложение:
Устройство За Източване На Кабели
Номер На Модела:
HSC8
Материал:
въглеродна стомана
is_customized:
No
Характеристики:
Изолиран
Стил Дръжки:
Хетеро
Стил На Клещи:
Европейски
Материал:
Метални
AWG:
23 - 10
Цвят:
Оранжево
Обемът на:
0,25-6 кв. мм

Избор на купувачи

Професионално налягане ръце средство за качество, за да осигури надеждно AP-02H
 • Новинка

Професионално налягане ръце средство за качество, за да осигури надеждно AP-02H

BGN 11.47

Професионални алатки во комбинација за производство, квалитет и вредност.Модел : АП02 Hcrimping за коаксијален кабелcrimping Опсег : COAX,BNCand TNC.RG58 RG59 / 62 / 140 / 223 / 303 / 400.оптички влакна, belden8279Должина(mm) : 250Тежина(кг) : 0.57

Нов 8 инча два цвята дръжка мини-Болторез стоманена тел за рязане клещи 65 марганцевая стомана обжимные клещи на режещия инструмент
 • Новинка

Нов 8 инча два цвята дръжка мини-Болторез стоманена тел за рязане клещи 65 марганцевая стомана обжимные клещи на режещия инструмент

15.98 BGN 13.00

Нови 8 Inches Двебоја на Рачка Мини Болт Машина Челик Жица Сечење Plier 65 # Манган Челик Crimping Plier Машина АлаткаКарактеристики : Капкафалсификувани со супериорен 65#Манган челик.Сечилото индукција угасне со 4852 висока цврстина.Се справи со ергономски дизајн, удобен зафат.Двебоја на рачкаПотпора вртежен момент дизајн, Спаси напор 40%СпецификацијаНа смолкнување дијаметар : 2mmСе справи со должина : 115mmГолемина : 8*200mmТежина : 265gПакет се вклучени : 1*Гром секачи

4 въглеродна стомана хирургически скалпел дръжка за скалпел САМ режещ инструмент ремонт на печатни платки спад доставка 500 бр./лот
 • Новинка

4 въглеродна стомана хирургически скалпел дръжка за скалпел САМ режещ инструмент ремонт на печатни платки спад доставка 500 бр./лот

254.38 BGN 254.00

4# Метал се Справи со Скалпел, Сечилото на Нож Дрво Хартија Машина Занает Пенкало Ножеви,Гравирање DIY Рака АлаткиУпотреба : се користи на мобилни телефони, електроника поправка индустрија, мобилни димензија хакове DIY убавина фолија сечење алатки основна алатка.Совети : ве Молиме да се биде особено внимателен кога се инсталирани или истовар на сечилото на нож,треба да се обрне внимание со цел да се избегне повреда на прстите.Овој објект е потрошен материјал, предложени повеќе подготвени.Опис На Производот : 1...

Професионален цифров ъглов динамометричен ключ 6.8-340NM 3/8 1/2 храповик автомобилен двигател болт въртящ момент и ъгъл на измерване на гаечен ключ
 • Новинка

Професионален цифров ъглов динамометричен ключ 6.8-340NM 3/8 1/2 храповик автомобилен двигател болт въртящ момент и ъгъл на измерване на гаечен ключ

BGN 552.00

Производ запознавање Со функции за мерење на вртежен момент и Аголот на гром Врв / Трага режим на Точноста : Г.С...

RDEER гаечен ключ ръкав адаптер за комплект 1/4 3/8 1/2 квадратен шестостенния джолан CR-V Быстроразъемный който има гнездо на преобразуване става 3шт
 • Новинка

RDEER гаечен ключ ръкав адаптер за комплект 1/4 3/8 1/2 квадратен шестостенния джолан CR-V Быстроразъемный който има гнездо на преобразуване става 3шт

31.68 BGN 16.00

Карактеристики : огледало полиран хром позлатен Хром vanadium челик CRV издржливи Со клуч за употреба, може да се постигне ефект на брз исклучување ratchet клуч.

Инструмент FS-D3 самостоятелно коригиращ диапазон източване на изолационни проводници AWG 28-10 обжимные клещи
 • Новинка

Инструмент FS-D3 самостоятелно коригиращ диапазон източване на изолационни проводници AWG 28-10 обжимные клещи

12.16 BGN 12.00

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Бренд Име : FUTIAN Број на Модел : FSД3Тип : Рамен Нос Апликација : Жица Stripper Боја : Класична Црна + ЦрвенаДолжина : 190mmТежина : Околу...

LAOA високо качество 5 размери магнитна 1/4 изход удължител Ро буш удължител прът електрически удължител битове за отвертки
 • Новинка

LAOA високо качество 5 размери магнитна 1/4 изход удължител Ро буш удължител прът електрически удължител битове за отвертки

13.10 BGN 9.00

LAOA Висок Квалитет 5 големини Магнетни 1 / 4 Приклучок за Продолжување Ro Ракав Продолжување Род Електрични Prolonger Малку За ШрафцигерLAOA Само тесна продолжување на род Потекло ТајванПроизвод Параметар : Име : 1 / 4" само тесна продолжување на род Модел : LA615006 LA615015 LA615030 Вкупна должина : 60mm 150mm 300мм Опашката дел големина : 1 / 4" (6.35 mm) Материјал : Легиран челик Тежина : 0.04 кг 0.10 kg 0.21 кг Потекло : Тајван ■ Само тесна чак, брзо да се соберат, погодност.■ Заклучен без картичка, професионална и практична■ Продолжување на прачка е направен од страна 10.8 mm легиран челик...

Силиконов шпатула стъргало силикон далеч Отстраняване и завършилият направено строители избор на инструменти Limited Bulider Tools плочки нетъкани материали за пречиства?
 • Новинка

Силиконов шпатула стъргало силикон далеч Отстраняване и завършилият направено строители избор на инструменти Limited Bulider Tools плочки нетъкани материали за пречиства?

25.36 BGN 15.00

Силиконски Пломби Scraper и Коноп Алатка за Полнење, сите агли на располагање Лесен за користење; Силикони Trowel & Силикони Scraper Подобрување на agglutinating квалитет и естетска смисла на површината; Интегрирани структура; Dissassemble лесно да&се соберат лесно; Работата брзо...

An-26TW клеммный пресклещи за край на кабела 2 * AWG 20-10 обжимные клещи съвет клещи корпус
 • Новинка

An-26TW клеммный пресклещи за край на кабела 2 * AWG 20-10 обжимные клещи съвет клещи корпус

BGN 9.18

Професионални алатки во комбинација за производство, квалитет и вредност.Модел : Е26 TW1.Примена : за жицакрај ferrules2.Капацитет : 2*0.56mm23.AWG : 2*2010 AWG4.Должина : 230mm5.Тежина : 0.6 kg6.Се справи со боја : сина

ZT 0999 оцеляване сгъваем нож ZT0999D2 стомана +въглеродни влакна CNC острието на нож джоба на къмпинг, лов открит EDC инструмент ножове
 • Новинка

ZT 0999 оцеляване сгъваем нож ZT0999D2 стомана +въглеродни влакна CNC острието на нож джоба на къмпинг, лов открит EDC инструмент ножове

51.98 BGN 42.00

Ако ви се допаѓа, ве молиме да ни кажете, ние ќе ви даде повеќе реална слика ДРАГИ ПРИЈАТЕЛИ, ИМАЈТЕ на ум : ЛАСЕР ЛАСЕРСКИ ПЕЧАТИ ВЕРЗИЈА од ЛОГОТО, СИТЕ ДА ПРЕОВЛАДУВААТ ВО ВИД BMT З.Т...

Y 0.6 tri-wing отвертка NANCH precision screwdriver repair kit за iPhone7, магнитна y 0.6 отвертка
 • Новинка

Y 0.6 tri-wing отвертка NANCH precision screwdriver repair kit за iPhone7, магнитна y 0.6 отвертка

62.38 BGN 50.00

Nanch Tools е професионална производител на шрафцигер,ние истражување и дизајн себе,главно за извоз во Европа,САД,Канада.Нашата 20 години R&D инженери може да ви помогне во секој чекор од процесот на развој.Веледрогеријата / продавач / dropshipping добредојдовте,ODM / OEM добредојдени.прецизност рака шрафцигер за телефонот долгорочните користи за професијата на човекот;Материјали : Справи за чист алуминиум материјал, ротирачки крајот капа за ABS, серија на главата материјали за увезени s2 легиран челик;Број на малку : 1Спецификација : Површинска обработка : песок експлозија electroplating; На шрафцигер битови што се користи за : 1...

5 Броя Винт Аспиратор Лесно Да Инсталирате Тренировки Ръководство Повреден, Счупен Болт Отстраняване P0. 5
 • Новинка

5 Броя Винт Аспиратор Лесно Да Инсталирате Тренировки Ръководство Повреден, Счупен Болт Отстраняване P0. 5

5.95 BGN 5.00

5 Pcs Завртка Extractor Лесно Надвор Поставите Вежба Битови Водич Скршени Оштетени Гром СменаСпецификација : 100% сосема нов Удобен и ефикасен Долг животен век се Применат за да се отстранат сите видови на скршена глава болт, завртка...

Водопровод труборез диаметър 6-32mm PVC, PPR труборез ножици водопроводчик ножици ръчни инструменти найлон дръжка
 • Новинка

Водопровод труборез диаметър 6-32mm PVC, PPR труборез ножици водопроводчик ножици ръчни инструменти найлон дръжка

2.40 BGN 2.00

започнетекрајотВодовод Машина со Дијаметар од 632МИЛИМЕТРИ ПВЦ PPR Цевки Машина Ножици Водоводџија Shears Рака Алатки Најлон РачкаПродавница оглас : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на!Производ слика : За слика : Сите наши слики се направени во вид на оригиналниот производ слики , графички обработка не е забрането да го копирате и да го украдат! Продавница најава : Ние сите стоки фабрика за директна продажба, со строга квалитетот, ве молиме да се купи стока производ слика со JIANHUA трговска марка на! Опис на производот 1) Availabe за 32милиметри (диа) цевка,како што се ppr,pex,пвц и така натаму 2) Mn челик 65 нож, најлон се справи со телото.оваа машина е претпочитаниот тип за да се намали пвц цевки и други пластични цевки под 32милиметри, брзо ,лесно користење.Употреба на цевки машина за да се намали ПВЦ, PPR цевки или гранка...

2017 инструмент пейка винт пейка менгеме за направи си САМ бижута занаят мухъл фиксиран инструмент за ремонт
 • Новинка

2017 инструмент пейка винт пейка менгеме за направи си САМ бижута занаят мухъл фиксиран инструмент за ремонт

7.34 BGN 6.00

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Најчесто се користи DIY Алатка, лесно Може да се сфати на мали делови, лесен за употреба.Направени од високо квалитетни Алуминиумски Легури.4 стилови може да се изберат.Спецификации : Материјал : Алуминиум ЛегураТип : 5881 Мини DIY домаќинство златна менгеме на назад, 8003 домаќинство универзална табела менгеме на назад, 8008 домаќинство вежба менгеме на назад, 8005 Алуминиум Легура апаратот менгеме на назадПакет се вклучени : 1 x Алуминиум Легура Табела менгеме на назад

2017 Нова Безплатна Доставка За Фиксиран Сгъваем Нож Джобни Ножове Къмпинг Оцеляване Туризъм Тактически Бойни Полезност Открит Ръчни Инструменти
 • Новинка

2017 Нова Безплатна Доставка За Фиксиран Сгъваем Нож Джобни Ножове Къмпинг Оцеляване Туризъм Тактически Бойни Полезност Открит Ръчни Инструменти

45.60 BGN 36.00

comprimento Вкупно : 21.9 CMcomprimento da lâmina : 9.5 CMlidar com comprimento : 12.4 CMlargura da lâmina : 3.3 CMespessura da lâmina : 2.8 MMматеријал da lâmina : 7 cr17mov aço cromoматеријал не punho : двоен кор G10 fiberboarddureza : 56 HRCtratamento де superfície : gravado titânio chapeamentojogo da faca : conjuntos де најлонpeso (incluindo на embalagem) : 180 g

Penggong 8шт набор от отвертки с корпус от хром-ванадиевый Магнит бита шестостенния мультитул 1.5-8 mm универсален ключ гаечен ключ ръчни инструменти
 • Новинка

Penggong 8шт набор от отвертки с корпус от хром-ванадиевый Магнит бита шестостенния мультитул 1.5-8 mm универсален ключ гаечен ключ ръчни инструменти

88.00 BGN 45.00

Карактеристики : Топлина третираат Хром Vanadium Челик материјал Токму големина,chamfered завршува вметнете без проблеми во fastener главата,намалување носат Висока видливост големини означени на случај за брзо големина избор Големина : 1.5 mm / 2mm / 2.5 mm / 3мм / 4mm / 5mm / 6.3 mm / 8мм со Шрафцигер за мотоцикл , планински велосипеди , автомобили и дома декорација на мебел

Девети свят 6шт набор от ръчни файлове дървообработващи наполнительные инструменти игла дърворезба рашпиль Microtech метални файлове мини микро папка Сам
 • Новинка

Девети свят 6шт набор от ръчни файлове дървообработващи наполнительные инструменти игла дърворезба рашпиль Microtech метални файлове мини микро папка Сам

BGN 18.22

Се користи за обработка тешко дрво, deburring; средување и chamfering; полирање груба обработка, погоден за сите видови на дрво мелење, што е потребно модел Спецификации : Материјал : метал Боја : црна,жолта Големина : 180mm Тежина : 210g Карактеристики : различни форми, широка употреба, висока цврстина, силни и издржливи Удобен зафат, прецизни и единствен, јасно забиЗа махагони и други тврдо категорија дрва за обработка на професионални fileМоже да се користи за други случаи на дрво мелење Забелешка : забот е мал, датотека во процес на производство, од време на време да се намали алатка! Ова е да се задржи сечење алатки остри Пакет вклучуваат : 6pcs x дрво датотека

Клещи HS-03H коаксиални за пресоване за задобренных на конекторите за оптични влакна, belden 8218 и rg174, коаксиален кабел RG179
 • Новинка

Клещи HS-03H коаксиални за пресоване за задобренных на конекторите за оптични влакна, belden 8218 и rg174, коаксиален кабел RG179

BGN 8.77

ХС03 H коаксијален crimping plier за RG174,RG179 коаксијален кабелОпис На Производот1.Детали decription Coax crimping алатка за coax, оптички влакна, belden 8218 конектори и игли Crimping Plier мини рака терминал алатка ХС03 H МиниCrimper најмалиот професионален crimp алатка Ratchet со безбедноста пуштање во согласност резултат За coax конектори, оптички влакна, belden 8218 Crimping range : 4.5 мм, 3.25 мм, 3.84 мм, 1.72 мм, 1.0 мм Должина : 203mmТежина : 0.5 кг2.Слики на ХС03 H рака crimping алатки3.Други Модели

Vellance CH3504 складное острието ножове сачмен лагер D2 острието G10 дръжка тактически нож за оцеляване инструменти открит къмпинг джобен нож
 • Новинка

Vellance CH3504 складное острието ножове сачмен лагер D2 острието G10 дръжка тактически нож за оцеляване инструменти открит къмпинг джобен нож

64.11 BGN 54.00

Опис На Производот1 Предмет : CH3504 Виткање Сечилото на Нож2 Вкупна Должина : 21.2 CM3 Должина на ножот : 8.5 CM4...

Мини клещи храповик кабелен нож за рязане на Макс 35мм2 LS-206 набор от инструменти за Инструменти за
 • Новинка

Мини клещи храповик кабелен нож за рязане на Макс 35мм2 LS-206 набор от инструменти за Инструменти за

BGN 3.94

Мини Клешти Ratchet Кабел Машина за сечење max 35mm2 LS206 алатка комплет алатки За сечење коаксијален кабли Сечење опсег : 35mm2 макс Не за сечење од челик или челик жица Должина : 165mm Тежина : 0.14 кг Пакет : Блистер картичка+картонска кутија

Горещо лепило стопи вътре водоустойчива терминал 100шт разход на БХТ 1.25 2. 5. PE свивам стыковые обжимные клеми и обжимные клещи инструмент
 • Новинка

Горещо лепило стопи вътре водоустойчива терминал 100шт разход на БХТ 1.25 2. 5. PE свивам стыковые обжимные клеми и обжимные клещи инструмент

BGN 55.84

Топла Топи Лепак Внатре Водадоказ 3 Големини Мешани BHT 1.25 / 2 / 5 / ЈП Топлина се Смалуваат Задник Crimp Терминали Конектори за Изолација наПакетот вклучува : 100pcs терминал / Кутија40 компјутери BHT1.25 Топлина се Смалуваат Задник Конектори40 компјутери BHT2 Топлина се Смалуваат Задник Конектори20 компјутери BHT5 Топлина се Смалуваат Задник КонекториCrimp Алатка : Plier x 1pcs Терминал Карактеристики : Бои : Црвена; Сина; Жолт Модел : BHT1.25; BHT2; BHT5 А...

Горещи продажба 1 бр. 3 мм на опашка HSS на ротационен файлове нож на Семинарията край диаметър 3/4/5/6 мм ротационен заусенец за Dremel ротационен инструменти аксесоари
 • Новинка

Горещи продажба 1 бр. 3 мм на опашка HSS на ротационен файлове нож на Семинарията край диаметър 3/4/5/6 мм ротационен заусенец за Dremel ротационен инструменти аксесоари

5.41 BGN 4.00

Топла продажба 1 Pcs 3мм месо тело ХСС Ротари Датотеки Машина burs Работ дијаметар 3 / 4 / 5 / 6mm Ротари Брус за Dremel Ротари Алатки Додатоци Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет...