10шт AD16-16C LED индикатор за захранване 16 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа

10шт AD16-16C LED индикатор за захранване 16 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа

BGN 4.86

Брой продукти


Дупка Големина : 16mm
Max. Актуелни : 18 A
Осветленоста 100cd/м2
Изолација отпор : 2 M
Континуирани оперативни life30000 H
Заштитна degreee на главата IP65
Напон : DCAC12 V DCAV24 V DC36 V AC110 V AC напон 220 V AC380 V
Моќ фреквенција со стојат напон : 2.5 KV по minite.(важи AC вредност)


Подробности

Цвят:
Червен, Бял, Син, Зелен, Жълт Цвят
Тип Елемент:
Индикаторные Лампи
търговска марка:
ВИДОНИЯ
Номер На Модела:
AD16-16C
Напрежение:
AC380V

Избор на купувачи

Новото второ поколение на AC 100-240 В E27 козела стана основата на 4-Вата LED многофункционална акумулаторна светодиодна лампа за аварийно осветление led фенерче
  • Новинка

Новото второ поколение на AC 100-240 В E27 козела стана основата на 4-Вата LED многофункционална акумулаторна светодиодна лампа за аварийно осветление led фенерче

26.88 BGN 26.00

Нова втора генерација на AC 100240 V E27 Завртка База 4 W LED Мултифункција Батерија LED Итни Сијалица LED СветилкаRechargable LED сијалица светлина 4 WКарактеристики на производот : 1...

4бр whole sale price 100W High lumen 110lm/w LED Highbay Light Meanwell driver CE, ROHS ,IES file offer
  • Новинка

4бр whole sale price 100W High lumen 110lm/w LED Highbay Light Meanwell driver CE, ROHS ,IES file offer

1920.00 BGN 1632.00

Дел No : CHBL100 W Текст Volt : 100240 VAC Димензија : 182(D)*291(H)mm LED Извор : 200pcs SMD2835 Перки Дизајн Моќност : 100 W Лумен : 1100012000 LM Лумен ефикасност : >110lm / w CCT : 3000 / 4000 / 6000 K факултативна ИП Стапка : IP65 Грло : Куки Meanwell led драјвер HLG100 H30 A Гаранција : 5years Рефлектор Агол : 60 Степен,На 90 Степен,110 Степен,PC Покритие факултативна Фактор на Моќ : >0.90 CE, ROHS Одобрување 4 PCS / МНОГУ Кога ќе го купите нашите производи, ве молиме да не известите Боја Температура и Рефлектор агол или PC Покритие Ако ви треба 110 V или PWM dimmable функција,ве молиме да не известите во напредни! Ние можеме да понудиме 100 W LED Highbay Светлина ТИТЕ години датотека за Dialux Дизајн

ELEWIND 56mm signal tower continuous light of 5 layer(YWJD-56L/D / 5/RYGBW/24V)
  • Новинка

ELEWIND 56mm signal tower continuous light of 5 layer(YWJD-56L/D / 5/RYGBW/24V)

BGN 47.20

Се истакна : Додадете 1 слој, на висина додадете 70mmELEWIND 56mm сигнал кула континуирано светлина на 5 слој(YWJD56 L / D / 5 / RYGBW / 24 V)Функција : Континуирано светлина (Друг вид pls контактирајте со нас)Слој : 5 (Други слој pls контактирајте со нас)Боја : Црвена / Жолта / Зелена / Блу / Бела (Друга боја pls контактирајте со нас)Led voltatge : 24 V (Други напон pls контактирајте со нас) Оперативни Температура : 25 степен ~ 55 степен Оперативни Влажност : ≤98% надморска Височина : ≤2000m Вибрации отпор : 50 Hz, вибрации околу 1.2 mm континуирано работното време : 40000hours ДОВЕДЕ континуирано светлина 25000hours LED flast светлина Звучен притисок : 80~90d B на 1 метар C 3 За повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна : За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние не cannбидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days...

2018 ограничена по време гореща разпродажба прозрачна вольфрамовая халогенна лампа Лампара Piloto Ushio Halogen Bulb Jc24v300w , Pg Lamp
  • Новинка

2018 ограничена по време гореща разпродажба прозрачна вольфрамовая халогенна лампа Лампара Piloto Ushio Halogen Bulb Jc24v300w , Pg Lamp

BGN 86.91

започнетекрајотПроизвод Опција ЛистаЗабелешка : следните информации за повикување само Ве молиме контактирајте со продавачот за да се добие детални информации...

За микроскоп, led маркуч източник на светлина 22 мм и 25,5 мм странична светлина микроскоп с led маркуч регулировочная лампа 32 мм технически характеристики
  • Новинка

За микроскоп, led маркуч източник на светлина 22 мм и 25,5 мм странична светлина микроскоп с led маркуч регулировочная лампа 32 мм технически характеристики

BGN 89.28

Имајте на ум дека сите извори на светло се опремени со прилагодува осветленоста контролер Модел; LED92 страна светлина, светлината тип; помошни светлина...

2018 Real Top Fashion прозрачен Металлогалогенный led лампи Ushio 1kw Copy Светлини Gl-10201bf
  • Новинка

2018 Real Top Fashion прозрачен Металлогалогенный led лампи Ushio 1kw Copy Светлини Gl-10201bf

BGN 918.18

започнетекрајотПерформанси : на ув ламбата и спрејот, попозната како плоча горење светилка, 315 nm до 450 nm ув зрачење, светилка со железо, кобалт, gallium метал halide.Главната УПОТРЕБА : се применува за литографски печатење, врежана, PS издание се печати, сигнализацијата, печатени коло печатење, влажно или суво филм, филм, зелена отпор заварување флукс, филм, свила екран, PCB diazo филм и плоча изложеност, и ув лекување гума, смола, се наслика.Главни карактеристики : долг живот, стабилна лак, со голема сила, добар квалитет на изложеност, плоча горење времето е кратко, помалку потрошувачка на енергија, итн.

Zusen TB60 220V жълт светодиод-малкия сигнал за Предупреждение светлина, led лампа малка мигаща светлина
  • Новинка

Zusen TB60 220V жълт светодиод-малкия сигнал за Предупреждение светлина, led лампа малка мигаща светлина

BGN 9.60

краток преглед•Висока осветленост 14mil 3528 LED•Работа : Нормален.Strobe •Инсталација : Кружни шасија или со Магнет •Главни материјали : Светилка носителотABS ,Светилка сенкаPC •Сертификација : CE •Заштита Степен : IP44 •Напон Опции : AC / DC напон 220 V, други напон видови може да биде прилагодено Боја Опции : Жолта ( Ако сте треба црвена или зелена можете да оставите порака) •Кога производот напон е AC, не постои позитивен или негативен (Ништо да се направи со боја на жици), кога производот напон е DC, црна жица е Негативен •Користење на опсегот : Мала Механичка опрема, Автоматски собранието линија, Отворено итнпроизвод димензија (mm) Ако имате голем број на јачината на звукот, јас може да ви даде добра цена...

220v халогенна вольфрамовая лампа Лампа mr16 халогенна лампа mr11 чаша студена светлина лампа Лампа sellwell осветление
  • Новинка

220v халогенна вольфрамовая лампа Лампа mr16 халогенна лампа mr11 чаша студена светлина лампа Лампа sellwell осветление

BGN 13.44

детали за производотПроизвод воведТип : стандарден тип MR11Светилка димензии : дијаметар : 35mm висина : 35mm (вклучувајќи pin ) pin растојание : 4mmНапон : 220 ( V )Моќност : 20 W 35 W 50 WТемпература на бојата : 2700 KСветла боја : топло жолта светлинаНоминална живот : просечна возраст на 2000 H

Новост!12V BULE LED фарове, мигачи 12-LED BA15S LED042-3 10шт
  • Новинка

Новост!12V BULE LED фарове, мигачи 12-LED BA15S LED042-3 10шт

BGN 27.36

НОВО!12 V BULE LED светла се претвори сигнали 12LED BA15 S LED0423 Производ ДеталиПроизвод На Ветер : Име : Автомобилската LED задни сопирачки светлина 12 нога (Сакаа трговија на големо)Боја : црвена, жолта, сина, Зелена БелаГолемина : за 48 X25 MMНапон : DC12 V (инсталација поделба на позитивни и негативни)

Многофункционален скоба усилвател Led Light 8X лупа optics обектив поддръжка разглеждане с лупа
  • Новинка

Многофункционален скоба усилвател Led Light 8X лупа optics обектив поддръжка разглеждане с лупа

101.60 BGN 92.00

Функција1 Led Magniffier2.Табела светилка3.Нежно светло, долго растојание4.Вештачки интелигентни дизајнОдговараат за1.applicableto машини во фабрика, алатни машини, машини за обработка, може да се adsorbed на метална клупа или различни машина алатки, интензитет на светлина, може да се направи машина алатка додаток, на зголемувачот може да се набљудуваат и за тестирање на квалитетот на преработените производи, мали димензии, магнетни switch база според треба да се инсталира,2.електронски фабрика, на коло фабрика, електронски инженер на помали компоненти, коло компонента интензивна набљудување и надзор.3.Можат да бидат ставени во маса како маса светилка, исто така, може да според индивидуалните потреби да ги прилагодите јачината на светлината, лупа е погоден за стари луѓе да читаат книга, да читаат весник, да се види антиквитети, calligraphy и сликарство, поштенски марки, на мал волумен, широк визија, низок напон, нисконапонски.СпецификацијаМодел7010017Клипови дебелина055ммЗголемување8 X (Ние, исто така, имаат 5 X овој вид зголемувачот ако треба, ве молиме оставете порака)Леќа дијаметар125mmВлезниот напон100220 V / 50 Hz60 HZИзлез12 VЛеќа материјалБела и оптичка леќа, намалување l визуелна заморКарактеристики36pcs бела LED светилка осветлување, температура на бојата е 60007000 K ,светлината е dimmerМека род должина400mmПакување големина600(L)170(W)75(H)mmТежина1.8 kgМоќ кабел : 1.5 метри , со две рамни иглички приклучокот...