10шт AD16-22D / S LED индикатор за захранване 22 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа

10шт AD16-22D / S LED индикатор за захранване 22 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа

BGN 4.86

Брой продукти


Актуелни : 20m A Напон : AC/DC12 V , AC/DC24 V , AC/DC36 V ,AC110 V,AC220 V,AC380 V Планината Големина : 22mm/0.87" Brightness : ≥100cd/м2 Завртка Терминалот Број : 2 Изолација Отпор : ≥2 MΩ Големината на Телото : 29x51mm/1.1"x2"(D*H) Континуирани Оперативни Живот≥30000 H Заштитна Degreee на Главата IP65


Подробности

Цвят:
Червен, Бял, Син, Зелен, Жълт Цвят
Тип Елемент:
Индикаторные Лампи
търговска марка:
ВИДОНИЯ
Номер На Модела:
AD16-22D / S AC380V

Избор на купувачи

2018 горещи продажба истински сняг Райт Металлогалогенная лампа Лампара Piloto 18 W E27 Черна Лампа капан за Комари
 • Новинка

2018 горещи продажба истински сняг Райт Металлогалогенная лампа Лампара Piloto 18 W E27 Черна Лампа капан за Комари

BGN 36.93

започнетекрајот18 w / E27 интеграција на црна светлина светилка, црна светлината светилка стапицаЦрна светлината поле на примена : Зелена нафта лекување на изложеност, yanchao, кожата тестирање, photochemical реакција, лекување светлина, минерални идентификација, сцената декорација, се вози midge, стапица и така натамуМодел : 18 w УВ 365 nm 240 v, 220 v 50 до 60 hzЖивот : 8000 часаЦевка должина : 21 cm

Led принтер DLP 3d, UV LED high intensity леча uv led phlatlight uv led_100W 395nm-CB1400-UV395
 • Новинка

Led принтер DLP 3d, UV LED high intensity леча uv led phlatlight uv led_100W 395nm-CB1400-UV395

BGN 192.00

БРАН ДОЛЖИНА Е 395 NMУВ лепак и УВ мастило лекување 3dprinter лекување dlp печатачЕлектронски компоненти, хард диск, микрогенератор, слушалка,види прецизност компоненти производство;DVD / CD светлината главата, оптичка леќа, LCD запечатување лекување;медицинска опрема, уметнички дела и сл.ОбјектотСпецификацииДел Бр.CB1400 UVБранова Должина365nm 385nm 395nm 405nmЧип брендSunnerPO.m W10000 19000 19000 20000Моќност100watt @ 25 AНапон3.44.3 vСертификацијаLM80 , ЗНАЧИ,CE, RohsЧип областКако aroud чип 14mm2Место на OrignТАЈВАН имаме дизајн на возачот одборот за тоа : на heatsinck is : http : / / it.aliexpress.com / store / product / theheatpipeheatsinkforendoscopelightsourcehighpowerlightsourceheatsinktheheatsinkfor / 507885_32521018291.html

СВЕТЛИНА МАШИНИ МАГНИТНИ ОСНОВАТА НА LED 3W МАГНИТЕН НИЗКОПРОБНЫЙ
 • Новинка

СВЕТЛИНА МАШИНИ МАГНИТНИ ОСНОВАТА НА LED 3W МАГНИТЕН НИЗКОПРОБНЫЙ

BGN 28.80

магнетна база машина светлина,led машина светлина со магнетна база,флексибилни магнетни led светло,машина светлина со магнетна база,предводена работа светилка со магнетни,(switchable магнетна база),магнетна база led машина светилка,лер флексибилни магнетни led машина светлина,флексибилни goose вратот машина светлина со магнетна база,ПРЕДВОДЕНА од машинската со switchable магнетна база,ПРЕДВОДЕНА машина Светлина со Магнетна База,ПРЕДВОДЕНА GOOSENECK машина СВЕТЛИНА НА МАГНЕТНА БАЗА,Флексибилни Магнетни Led машина Светлина, Магнетни LED машина светлина,магнетни Флексибилни Gooseneck Арм предводена машина работа светлина,флексибилни led машина светлина со Магнетна База, предводена машина светилка со магнетни база, магнетни led машина светлина 12v,магнетни монтирани led машина светилка СПЕЦИФИКАЦИИ : ПРЕДМЕТ : 3 W LED МАГНЕТНА БАЗА МАШИНА СВЕТЛИНА МОДЕЛ : RGFC4964301 ТЕКСТ : AC85265 V,50 / 60 HZ МОЌ : 3 W LUMENS : 300 LM ЗРАК АГОЛ : 35 степен CRI : >82 светла БОЈА : ТОПЛО БЕЛА 2900 да 3200 K НЕУТРАЛЕН БЕЛА 4000 да 4300 K БЕЛО ЛЕТНО 5700 да 6300 K ДОМУВАЊЕ БОЈА : ЦРНА, СРЕБРЕНА МОНТАЖА ТИП : КОНТРОЛИРА SWITCHABLE МАГНЕТ БАЗА ДИМЕНЗИЈА : ГЛАВА : кол.60mm GOOSENECK : 20100cm должина, исто така, може да се прилагоди МЕСТА ПРИКЛУЧОК : Европски тип, Американски тип, Австралискоtype, Британски тип на ПРЕКИНУВАЧ : копчето за вклучување на кабелот за напојување ТРАЕЊЕ : 30000hours ГАРАНЦИЈА : 3 години РАЗЛИЧНИ СВЕТЛИНА БОИ : бела 6000k, неутрални бела 4000 K,топло бела 3000k МОНТАЖА БАЗА : мали база е со 60kg магнетна сила, голема база е со 100kg магнетна сила, ПРЕФРЛЕТЕ се : копче го вклучите кабелот на РАЗЛИЧНИ ТИПОВИ на МЕСТА ПРИКЛУЧОЦИ : велика БРИТАНИЈА, АУ, САД, ЕУ, стандард места приклучете се options...

ELEWIND 56mm signal tower continuous light of 5 layer(YWJD-56L/D / 5/RYGBW/24V)
 • Новинка

ELEWIND 56mm signal tower continuous light of 5 layer(YWJD-56L/D / 5/RYGBW/24V)

BGN 47.20

Се истакна : Додадете 1 слој, на висина додадете 70mmELEWIND 56mm сигнал кула континуирано светлина на 5 слој(YWJD56 L / D / 5 / RYGBW / 24 V)Функција : Континуирано светлина (Друг вид pls контактирајте со нас)Слој : 5 (Други слој pls контактирајте со нас)Боја : Црвена / Жолта / Зелена / Блу / Бела (Друга боја pls контактирајте со нас)Led voltatge : 24 V (Други напон pls контактирајте со нас) Оперативни Температура : 25 степен ~ 55 степен Оперативни Влажност : ≤98% надморска Височина : ≤2000m Вибрации отпор : 50 Hz, вибрации околу 1.2 mm континуирано работното време : 40000hours ДОВЕДЕ континуирано светлина 25000hours LED flast светлина Звучен притисок : 80~90d B на 1 метар C 3 За повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна : За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние не cannбидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days...

120W 150W 200W LED high bay light LED industrial light 200W LED pendant lamp MW driver 3030 LED Waterproof IP65 гаранция 5 години
 • Новинка

120W 150W 200W LED high bay light LED industrial light 200W LED pendant lamp MW driver 3030 LED Waterproof IP65 гаранция 5 години

288.00 BGN 216.00

120 W 150 W 200 W LED висок залив светлина ПРЕДВОДЕНА индустриски светлина, MW моќност 3030 LED,Водоотпорен IP65, 5 години warr anty Светлина параметар Модел : DT2016 Влезен напон : AC85265 V Моќ : Висока ефикасност и фактор на моќност LED драјвер од ЗНАЧАТ И Функција : Вграден напојување(Моќ во внатрешноста светилка домување) Боја температура : Топло бела(30003500k) Природата белата(40004500 K),ладно бела(57006300k),Ако ви треба уште една боја,ве Молиме контактирајте со нас...

Zusen TB60 220V жълт светодиод-малкия сигнал за Предупреждение светлина, led лампа малка мигаща светлина
 • Новинка

Zusen TB60 220V жълт светодиод-малкия сигнал за Предупреждение светлина, led лампа малка мигаща светлина

BGN 9.60

краток преглед•Висока осветленост 14mil 3528 LED•Работа : Нормален.Strobe •Инсталација : Кружни шасија или со Магнет •Главни материјали : Светилка носителотABS ,Светилка сенкаPC •Сертификација : CE •Заштита Степен : IP44 •Напон Опции : AC / DC напон 220 V, други напон видови може да биде прилагодено Боја Опции : Жолта ( Ако сте треба црвена или зелена можете да оставите порака) •Кога производот напон е AC, не постои позитивен или негативен (Ништо да се направи со боја на жици), кога производот напон е DC, црна жица е Негативен •Користење на опсегот : Мала Механичка опрема, Автоматски собранието линија, Отворено итнпроизвод димензија (mm) Ако имате голем број на јачината на звукот, јас може да ви даде добра цена...

10 бр AC 220V Неонов индикатор пилот сигнална лампа зелена светлина w 2 контактен проводник на кабел
 • Новинка

10 бр AC 220V Неонов индикатор пилот сигнална лампа зелена светлина w 2 контактен проводник на кабел

BGN 14.66

Име на производ Индикатор Светлото Работен Напон AC напон 220 V Извор на Светлина Неонски Светилки Светло Зелена Боја Кабел Должина 19cm / 7.5" Вкупната Големина 22.5 x 1.3 см / 8.9" x 0.5"(L*Макс.D)

120W 150W 200W Industrial LED High Bay Light Warehouse Ceiling Roof Lighting Led Flood Light
 • Новинка

120W 150W 200W Industrial LED High Bay Light Warehouse Ceiling Roof Lighting Led Flood Light

2480.00 BGN 1860.00

120 W 150 W 200 W LED висок залив светлина ПРЕДВОДЕНА индустриски светлина, MW моќност 3030 LED,Водоотпорен IP65, 5 години warr anty Светлина параметар Модел : DT2016 Влезен напон : AC85265 V Моќ : Висока ефикасност и фактор на моќност LED драјвер од ЗНАЧАТ И Функција : Вграден напојување(Моќ во внатрешноста светилка домување) Боја температура : Топло бела(30003500k) Природата белата(40004500 K),ладно бела(57006300k),Ако ви треба уште една боја,ве Молиме контактирајте со нас...

4бр whole sale price 100W High lumen 110lm/w LED Highbay Light Meanwell driver CE, ROHS ,IES file offer
 • Новинка

4бр whole sale price 100W High lumen 110lm/w LED Highbay Light Meanwell driver CE, ROHS ,IES file offer

1920.00 BGN 1632.00

Дел No : CHBL100 W Текст Volt : 100240 VAC Димензија : 182(D)*291(H)mm LED Извор : 200pcs SMD2835 Перки Дизајн Моќност : 100 W Лумен : 1100012000 LM Лумен ефикасност : >110lm / w CCT : 3000 / 4000 / 6000 K факултативна ИП Стапка : IP65 Грло : Куки Meanwell led драјвер HLG100 H30 A Гаранција : 5years Рефлектор Агол : 60 Степен,На 90 Степен,110 Степен,PC Покритие факултативна Фактор на Моќ : >0.90 CE, ROHS Одобрување 4 PCS / МНОГУ Кога ќе го купите нашите производи, ве молиме да не известите Боја Температура и Рефлектор агол или PC Покритие Ако ви треба 110 V или PWM dimmable функција,ве молиме да не известите во напредни! Ние можеме да понудиме 100 W LED Highbay Светлина ТИТЕ години датотека за Dialux Дизајн

Професионален 36 W двойна UV-Отверждающий светлина LED Nail Светлини гел-сушилня за нокти 30 с / 60 С таймер LCD дисплей Art Tools лампа
 • Новинка

Професионален 36 W двойна UV-Отверждающий светлина LED Nail Светлини гел-сушилня за нокти 30 с / 60 С таймер LCD дисплей Art Tools лампа

BGN 57.60

Професионален 36 W Двојно УВ Лекување на Светлината LED Помине Светла Гел Ноктите Фен 30 s / 60 s Тајмер LCD дисплеј Уметност Алатки светилкаОпис : .100% сосема нов и висок квалитет .Тип На Производ : Нокти Убавина Tools .Материјал : висок квалитет ABS и КОМПЈУТЕР пластика .Производ во боја : бела .Бранова должина : 365 nm + 405 nm .Производ моќност : 36 W .Производот се користи напон : 110 V220 V .Производот е погоден за било кожата .Сушење Гел Тип : УВ светлина терапија лепак, продолжен лепак, ПРЕДВОДЕНА од лак .Производи со 18 LED светла монистра двојна извор на светлина 180 степен Зрачење, 30 секунди / 60 секунди тајмер операција, интелигентни сензор автоматски светла, LED течни кристали, Сушење брзина брзо Пакет : 1 x УВ Лекување Светлина

10шт AD16-16C LED индикатор за захранване 16 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа
 • Новинка

10шт AD16-16C LED индикатор за захранване 16 мм AC380V сигнална лампа пилотна лампа

BGN 4.86

Дупка Големина : 16mmMax Актуелни : 18 AОсветленоста 100cd / м2Изолација отпор : 2 MКонтинуирани оперативни life30000 HЗаштитна degreee на главата IP65Напон : DCAC12 V DCAV24 V DC36 V AC110 V AC напон 220 V AC380 VМоќ фреквенција со стојат напон : 2.5 KV по minite.(важи AC вредност)

2018 Real Top Fashion прозрачен Металлогалогенный led лампи Ushio 1kw Copy Светлини Gl-10201bf
 • Новинка

2018 Real Top Fashion прозрачен Металлогалогенный led лампи Ushio 1kw Copy Светлини Gl-10201bf

BGN 918.18

започнетекрајотПерформанси : на ув ламбата и спрејот, попозната како плоча горење светилка, 315 nm до 450 nm ув зрачење, светилка со железо, кобалт, gallium метал halide.Главната УПОТРЕБА : се применува за литографски печатење, врежана, PS издание се печати, сигнализацијата, печатени коло печатење, влажно или суво филм, филм, зелена отпор заварување флукс, филм, свила екран, PCB diazo филм и плоча изложеност, и ув лекување гума, смола, се наслика.Главни карактеристики : долг живот, стабилна лак, со голема сила, добар квалитет на изложеност, плоча горење времето е кратко, помалку потрошувачка на енергија, итн.