#Ihtu-20 Led Lens Sets, диаметър на обектива: 20 мм, с размер на притежателя на: 22X13. 2mm, 45 градуса диагонално чиста повърхност, материал PMMA

Ihtu-20 Led Lens Sets, диаметър на обектива: 20 мм, с размер на притежателя на: 22X13. 2mm, 45 градуса диагонално чиста повърхност, материал PMMA

BGN 187.20

Брой продукти


Функција :
Led леќа
Температура : -30 до +90 степени
Површина : Дијагонала Чисти
Агол : 45 сте
Леќа дијаметар : 20mm
Прозрачна Dlux 93.%
Материјали : ПММА
Транспарентен боја
Фабриката слика како што е подолу :
================================================================
Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,
вашето задоволство е нашиот најголем извршување.
Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.
Услуги на клиентите :
1. Сите предмети што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот.
2. Доколку ставката што сте ја добиле е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена по нејзиниот прием.
3. Купувачот може да го врати неисправни точка за размена, но мора да се вратат објект во рок од 7 дена по приемот во оригиналниот пакет и во добра условно.
Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму.
4. Клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping направени.
Цел :
Љубезно ве молиме да ни се јавите за да се обезбеди стоката се во парк пред да се одржи редот на линија, многу ви благодариме.
Пад на превозот :
можеме да го прифатиме dropshipping, можете да снабдување вашето клиентот детали адреса и контакт лице ,телефон бр.
Превозот информации :
Ние обично се обиде да брод во рок од три работни дена по приемот на плаќање.
1. EMS 6-12 дена пристигна;
2. UPS-от, DHL, TNT 4-8 дена пристигна;
3. Кина Пост Воздух Mail, Хонгконг Пост Воздух Mai 10-16 денови пристигнаа, некогаш е потребно повеќе време, Претпазливо избор!
Плаќање :
1. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на поставување на својата цел.
2. Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност обвинет од страна на својата земја.
Осигурување :
Купувачи се одговорни за било каква осигурување чувствуваат е потребен.
Повратни информации :
1. Ако сте задоволни со itmes, ве молиме љубезно остави позитивни повратни информации, секој позитивни повратни информации од вас е важно да се зголеми нашата кредитна оценка.
2. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации, ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.


Подробности

Използването на:
Оптично
Номер На Модела:
#ИХТУ-20
Диаметър на:
20 mm
търговска марка:
Джармей
Форма:
Асферический
Материал:
Пластмаса
Структура:
Plano
Цвят:
Прозрачен
Материали:
ПЛЕКСИГЛАС
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)

Избор на купувачи

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен
 • Новинка

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен

BGN 2.21

торба Спецификации : 100% Сосема Нов и висок квалитет.Оваа зголемувачот е изработен од ABS пластика, акрилик леќиОдлично за читање книги, мапи, списанија, менија, записи и така натаму.Мали димензии и лесно да се носатЗголемување : 10 XГолемина : 40x50x46mmБоја : ЦрнаТежина : 30gПакет содржина : 1 x Зголемувачот Стакло

Нова синя 360-градусная мини Призма за тахеометров LEICA /TOPCON/SOKKIA/NIKON
 • Новинка

Нова синя 360-градусная мини Призма за тахеометров LEICA /TOPCON/SOKKIA/NIKON

BGN 184.00

НОВИ 360 степени Мини Призма со 4 столбови за вкупно станици висок квалитет на Техничките спецификации : 360 степени Мини Призма со 4 столбови за вкупно станица Пол Материјал : Алуминиум Легура Пол дијаметар : 12 мм За Роботски Вкупно Станица за Снабдување со пакетот вклучува : 1 X 360 Мини призмата + 4 Xpoles + Торба (Види слика) АТР спектар на 350m...

Обектив Led NMDW-24, обектив улична светлина, размер: 24X9mm, степента: 35*135, чиста повърхност, материал PMMA
 • Новинка

Обектив Led NMDW-24, обектив улична светлина, размер: 24X9mm, степента: 35*135, чиста повърхност, материал PMMA

BGN 24.00

Функција : Led леќаТемпература : 30 на +95 степенАгол : 35*135Големина : 24 X9mmПовршина : ЧистењеTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

KPT-124 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 76,2 мм, f:500.0mm
 • Новинка

KPT-124 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 76,2 мм, f:500.0mm

BGN 97.60

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

Горещ микроскоп план безграничности продажба 40X-2000X бинокъла биологичен за лаборатории, клиники, добре продаден в EU, САЩ, латинска америка морски дарове
 • Новинка

Горещ микроскоп план безграничности продажба 40X-2000X бинокъла биологичен за лаборатории, клиники, добре продаден в EU, САЩ, латинска америка морски дарове

BGN 1017.58

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавницаНие ги доставуваме најдобри микроскоп и Компоненти за Микро светот .Ние се во насока на обезбедување на најдобри микроскоп и Компоненти за Микро светотНаддавање answer : ___________________________ Note : Ова е Оптика професионални Инструменти продавница – која продажба Микроскопа и Компоненти за Светот Крајните Корисници.За да се поддржи точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали од Научната област.Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група, Многу Познатиот Универзитет, Лабораторија Scientifics Единици , Полудиригент областа ектДобредојдени сте да се понуди на нашата Продавница !Наддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

15cmx3cm преливащи оптично стъкло тройната триъгълна Призма физика на преподаване на светлинния спектър с подарък кутия
 • Новинка

15cmx3cm преливащи оптично стъкло тройната триъгълна Призма физика на преподаване на светлинния спектър с подарък кутия

BGN 9.94

Сосема Нов!!!Материјал : оптичко стакло, а не пластичниБоја : ТранспарентнаКоличина : 1 компјутерСтрана должина : 3 cm / 1.18"Призмата должина : 15 cm / 5.9"Триаголен призми се користи за да ја растера светлината, што е да се скрши светне во својата спектрални компоненти(боите на виножитото)Пакетот вклучува : 1 x Триаголен призмиAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

KPT-172 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 50,8 мм, f:50.8mm
 • Новинка

KPT-172 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 50,8 мм, f:50.8mm

BGN 125.60

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

Оптично оборудване експерименти вдлъбната изпъкнала леща Призма набор от физико-оптичен комплект лабораторно оборудване APR20_30
 • Новинка

Оптично оборудване експерименти вдлъбната изпъкнала леща Призма набор от физико-оптичен комплект лабораторно оборудване APR20_30

45.42 BGN 33.00

Можете да го направите оптички експерименти со овој сет на Оптичка опрема и можете да наместите различни светлина со вашите деца! Се забавуваат! Работи со 2x1.5 V, AAA батерии(не се вклучени во пакет)...

220V 1pc rotation Desktop light instrument WXG-4 disk manual rotation light instrument measure optical rotation equipment
 • Новинка

220V 1pc rotation Desktop light instrument WXG-4 disk manual rotation light instrument measure optical rotation equipment

BGN 715.20

220 V 1pc Десктоп ротација светлина инструмент WXG4 диск рачна ротација светлинаинструмент за мерење оптичка ротација опремаСликата покажува : Карактеристики : Употреба на визуелни цел, прирачник за мерење метод, лесна за употребаГлавните технички параметри : Мерење на владата : Оптичка ротацијаИзвор на светлина : натриум светлина + боја филтер, бранова должина 589.44 nmМерен опсег : ± 180 °Степен фах вредност : 1 °Dial курсорот читање вредност : 0.05 °Лупа зголемување : 4xТест цевка : 200mm, 100mmНапојување : 220 V ± 22 V, 50 Hz ± 1 HzИнструмент големина : 540 * 220 * 380mmИнструмент тежина : 5kgЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

високо качество на САЩ Znse co2 лазерна леща 20 мм Диаметър 101,6 мм фокус за co2 лазерно рязане машина обектив
 • Новинка

високо качество на САЩ Znse co2 лазерна леща 20 мм Диаметър 101,6 мм фокус за co2 лазерно рязане машина обектив

59.18 BGN 43.00

Сите Објекти во нашата продавница обезбеди бесплатен превозот во Русија, САД од страна на Eпакет (EUB), што е потребно 715 дена.1 компјутер CVD Znse Фокус Објектив за CO2 Laser Engraver Машина 40 W / 60 W / 80 WТехнички Параметри : Технички Параметри на Фокусот на ЛеќатаБаза МатеријалБранова должина (µm)Фокусна Должина (mm)Дијаметар (mm)CVD Zn Se10.650.820CVD Zn Se10.663.520CVD Zn Se10.6101.620 Пакетот вклучува : 1 компјутер CVD Znse Фокусот на Леќата 20mm FL 101.6 mmНачин на плаќање : Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено...

KPT-111 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:100.0mm
 • Новинка

KPT-111 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:100.0mm

BGN 48.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

2018 нов горещ 2 led лента за глава очила с подсветка лупа лупа едно / Дву-табела 11 увеличенията 5 обектив нов Dropshipping
 • Новинка

2018 нов горещ 2 led лента за глава очила с подсветка лупа лупа едно / Дву-табела 11 увеличенията 5 обектив нов Dropshipping

40.48 BGN 29.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет5 Заменливи / Interconvertible леќа со различни magnifications означени во срединатаLED светлината може да се ротира околу 60 степен и извор на светлина кутија со батеријата е монтажниПрилагодливи главата на бендот, овозможува поудобно и тесни главата носиИзвор на светлина кутија може да се користи одделно како осветлување извор откако беше спреченоШироко се користи во механичка обработка, електронски поправка, накит оценување, поправка на часовници и минијатурни гравирање, итнСпецификации : Една плоча леќа magnifications : 1.0 х, 1.5 x, 2.0 x, x 2.5, 3.5 xBiплоча леќа magnifications : x 3.0, 4.0 x, x 4.5, 5.0 x, x 5.5, 6.0 xMagnifications се означени во средината на објективТабелата подолу го означува растојанието пропорција помеѓу magnifications и видени предмети : Magnifications Далечина да гледа предмети1.0 x 300 ~ 350mm1.5 x 240 ~ 260mm2.0 x 215 ~ 235mm2.5 x 205 ~ 225mm3.0 x 160 ~ 180mm3.5 x 135 ~ 145mm4.0 x 125 ~ 135mm4.5 x 110 ~ 130mm5.0 x 100 ~ 120mm5.5 x 80 ~ 95mm6.0 x 60 ~ 85mmLED : 2 ПарчињаЛеќи На Камерата : 5 ПарчињаБатерија : 3 * 1.5 V AAA батерии( Вклучува)Шефот на турнеја : ПрилагодливЛеќа материјал : Висок квалитет на КОМПЈУТЕРHeadpiece материјал : заштита на Животната средина акриликАпликации : поправка на Часовници, накит оценување, минијатурни гравирање, итн.Боја : Бела & црнаГолемина : прибл беа 25,5*20.5 cm / 10.03*8.07"Нето тежина : 418gПакетот вклучува : 1 x Headband Возвишеното Зголемувачот со LED5 x Леќи( со пластична кутија)3 x Батерии1 x упатство (на англиски јазик & Кинески)

KPT-110 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:75.0mm
 • Новинка

KPT-110 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:75.0mm

BGN 48.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп
 • Новинка

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп

BGN 28.64

Објектив адаптер за монтирање на Nikon dslr фото да микроскопЕдна порта е за микроскоп 23.2 мм, 30мм, 30.5 mm.Друга порта, тоа е Nikon F порта.Камерите, тоа се вклопува вклучуваатNikon dslr фото,Тоа вклучува : Nikon да 23.2 mm адаптер23mm да 30мм адаптер23mm да 30.5 mm адаптерТоа без да се вклучува леќа, така што не може да се користи во 100 X цел.Ние снабдување со различни dslr фото микроскоп за адаптер.

Диаметър 70 мм обектив Fresnel, фокусно разстояние от 40 мм, кондензатор високо светлина,леща Fresnel се използва от слънчев концентратор, равнината се увеличава
 • Новинка

Диаметър 70 мм обектив Fresnel, фокусно разстояние от 40 мм, кондензатор високо светлина,леща Fresnel се използва от слънчев концентратор, равнината се увеличава

BGN 64.80

Дијаметар 70 мм Fresnel Леќа ,Фокусна должина 40mm,Висока светлина кондензаторот,Fresnel Леќа користат Соларни concentrator,Авион зголемишДијаметар : 70mmФокус : 40mmдебелина : 2mmмило теренот : 0.3 mmматеријал : ПММАfacula големина : 1.5 mmоптички transmittance : 92%вниманието повеќе : 800 патизголемување пати : 3~~5 патипогоден за да се пука на светло ,светло, индустриски и рударски светилка светла , итн.Ние сме професионални fresnel леќа фабрика ,ние може да направи грешки ,што е уште поважно ,ние може да се направи леќа според вашите барања !Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.На Fresnel леќа е едноставен вовед : Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.Класификација на Fresnel леќа : Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа...

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena
 • Новинка

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena

57.58 BGN 44.00

SNDWAY Дигитален рачен Ласерски растојание метар 50 M Rangefinder ШВE50 Рулет Владетел Спектар пронаоѓач Лента Мерка Област Волумен trenaКарактеристики : Инстант мерење на растојанието, област & volume со едно копче операција : ДАШирок опсег на мерење : ДАВисока точност : ±2mm (0.079 инчи)Автоматско пресметување на Површина и Волумен : ДАИндиректни мерења од страна на Питагоровата Теорема : ДАЕдинствен / Континуирани мерења на локации : ДАМакс. / Мин...

7~90X Тринокулярный стерео микроскоп+14MP HDMI индустриална камера+56 LED light+8 LCD монитор непрекъснато увеличение на бинокъла визуален
 • Новинка

7~90X Тринокулярный стерео микроскоп+14MP HDMI индустриална камера+56 LED light+8 LCD монитор непрекъснато увеличение на бинокъла визуален

BGN 544.00

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Клучна Карактеристика : 7 X90 X зум зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високоeyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работната далечина Здрав ситеметален столб стојат Моќен 56LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X90 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем...

Автофокус HD 1080P 60FPS и високоскоростна камера SONY IMX290 сензор HDMI промишлен микроскоп+100x C-mount обектив 56 LED Light Ring
 • Новинка

Автофокус HD 1080P 60FPS и високоскоростна камера SONY IMX290 сензор HDMI промишлен микроскоп+100x C-mount обектив 56 LED Light Ring

BGN 771.02

Функција : 1080 P FULL HD 60 FPS голема брзина камера АДАПТЕРИ дизајн на менито, лесно да се контролира со помош на глувчето Автофокус, кога набљудување Објекти на различни височини(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е Зголемување, не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е да Работи на далечина(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Зголемување, камерата може да Автофокус Спецификација : Сензор : SONY IMX290 Image Sensor : Боја CMOS Пиксели, големина : 1 / 2.8" Мени : Целосно дигитален ИНТЕРФЕЈС дизајн Метод на Операција : Глувчето Леќа интерфејс : C / CSтип на Моќ DC : DC5 V Излез метод : HDMI Баланс на Белата боја : Auto / Manual / Oneпритисни за контрола на Изложување : Auto / Manual Прикажување Рамка го оценувате : 1080 [email protected] Скенирање метод : Линија по линија скенирање Shutter Speed : 1 / 50тите(1 / 60тите)~1 / 10000s Оперативни Температура : 0℃~50℃ Зголемување / Зум : Поддршка за Зачувување на функцијата : Поддршка ТФкартичка Зум cпланината ЛеќаЗголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 100 X на екранот)Работа на далечина : 100mmВидното поле : 2.4 mm32милиметриГолемина : 115mm(L) * 40mm(ДИА)Тежина : 210g 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина Обезбедува интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување 56 светла бела LED светилки за Осветлување на ветер променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100240 V, 5060 HZ, авто...