Стойките на притежателя на камерата микроскоп CCD промишлени за обектив 10m

Стойките на притежателя на камерата микроскоп CCD промишлени за обектив 10m

BGN 38.00
-5 %
BGN 40.00

Брой продукти


Пакет листата :
1 PC CCD носителот


Подробности

Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
Характеристики:
Преносим
Теория:
видео-микроскоп
търговска марка:
Eakins
Номер На Модела:
Титуляр CCD матрица
Материал:
Алуминий
Drawtube:
титуляр

Избор на купувачи

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен
 • Новинка

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен

BGN 2.21

торба Спецификации : 100% Сосема Нов и висок квалитет.Оваа зголемувачот е изработен од ABS пластика, акрилик леќиОдлично за читање книги, мапи, списанија, менија, записи и така натаму.Мали димензии и лесно да се носатЗголемување : 10 XГолемина : 40x50x46mmБоја : ЦрнаТежина : 30gПакет содржина : 1 x Зголемувачот Стакло

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena
 • Новинка

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena

57.58 BGN 44.00

SNDWAY Дигитален рачен Ласерски растојание метар 50 M Rangefinder ШВE50 Рулет Владетел Спектар пронаоѓач Лента Мерка Област Волумен trenaКарактеристики : Инстант мерење на растојанието, област & volume со едно копче операција : ДАШирок опсег на мерење : ДАВисока точност : ±2mm (0.079 инчи)Автоматско пресметување на Површина и Волумен : ДАИндиректни мерења од страна на Питагоровата Теорема : ДАЕдинствен / Континуирани мерења на локации : ДАМакс. / Мин...

Новият Модел На 360 Градуса, Показващи Призма За Тахеометров Leica
 • Новинка

Новият Модел На 360 Градуса, Показващи Призма За Тахеометров Leica

BGN 256.00

Плаќање : Превозот : Ние Брод на Светот,Предмети ќе биде предаден во рок од 4 работен ден од денот на уплатата примена.Пратката е директно од Пратката isfrom Хонгконг Пост или Сингапур пакети., Кина Пост парцела .тоа обично трае 1015 дена превозот во САД,а превозот до друго место ќе е потребно околу 2530 дена...

Безплатна доставка 2.0 MP 1/3-инчов сензор цифров промишлен микроскоп камера VGA изход с 8x-130X оптичен обектив C-mount
 • Новинка

Безплатна доставка 2.0 MP 1/3-инчов сензор цифров промишлен микроскоп камера VGA изход с 8x-130X оптичен обектив C-mount

112.00 BGN 105.00

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 800 линии Дефиниција Јапонија CMOS Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија Cmos Камера...

Нова синя 360-градусная мини Призма за тахеометров LEICA /TOPCON/SOKKIA/NIKON
 • Новинка

Нова синя 360-градусная мини Призма за тахеометров LEICA /TOPCON/SOKKIA/NIKON

BGN 184.00

НОВИ 360 степени Мини Призма со 4 столбови за вкупно станици висок квалитет на Техничките спецификации : 360 степени Мини Призма со 4 столбови за вкупно станица Пол Материјал : Алуминиум Легура Пол дијаметар : 12 мм За Роботски Вкупно Станица за Снабдување со пакетот вклучува : 1 X 360 Мини призмата + 4 Xpoles + Торба (Види слика) АТР спектар на 350m...

250*150 мм оптична ПЛЕКСИГЛАС пластмаса линейна леща Fresnel фокусно разстояние 120 мм обектив Fresnel плосък лупа концентратор на слънчева енергия
 • Новинка

250*150 мм оптична ПЛЕКСИГЛАС пластмаса линейна леща Fresnel фокусно разстояние 120 мм обектив Fresnel плосък лупа концентратор на слънчева енергия

72.00 BGN 66.00

Опис На Производот : ПроизводотЛинеарни Fresnel леќаИзгледПравоаголникГолемина250 евра*150 MMДебелина2 MMМатеријалПММАФокусна должина120 MMЛинеарни Fresnel леќа250 евра*150 мм Оптички ПММА Пластични линеарна Fresnel Леќа фокусна должина 120 mm Fresnel Леќа Авион Зголемувачот Соларна Енергија Concentrator поддршка dropshippingРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп
 • Новинка

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп

BGN 28.64

Објектив адаптер за монтирање на Nikon dslr фото да микроскопЕдна порта е за микроскоп 23.2 мм, 30мм, 30.5 mm.Друга порта, тоа е Nikon F порта.Камерите, тоа се вклопува вклучуваатNikon dslr фото,Тоа вклучува : Nikon да 23.2 mm адаптер23mm да 30мм адаптер23mm да 30.5 mm адаптерТоа без да се вклучува леќа, така што не може да се користи во 100 X цел.Ние снабдување со различни dslr фото микроскоп за адаптер.

7~90X Тринокулярный стерео микроскоп+14MP HDMI индустриална камера+56 LED light+8 LCD монитор непрекъснато увеличение на бинокъла визуален
 • Новинка

7~90X Тринокулярный стерео микроскоп+14MP HDMI индустриална камера+56 LED light+8 LCD монитор непрекъснато увеличение на бинокъла визуален

BGN 544.00

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Клучна Карактеристика : 7 X90 X зум зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високоeyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работната далечина Здрав ситеметален столб стојат Моќен 56LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X90 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем...

WF25X 9mm High EyePoint широкоъгълен стереомикроскоп окуляр обектив за лаборатория, медицинска образование с гумена наглазником очни щитове
 • Новинка

WF25X 9mm High EyePoint широкоъгълен стереомикроскоп окуляр обектив за лаборатория, медицинска образование с гумена наглазником очни щитове

120.00 BGN 106.00

WF25 X 9mm Висока Eye Point Широк Агол Стерео Микроскоп Окуларот Леќи за Лабораториски Медицински Образовни со Гума Eyecup Око Стражари• Сосема Нов и Hight Квалитет• 2...

Ihtu-20 Led Lens Sets, диаметър на обектива: 20 мм, с размер на притежателя на: 22X13. 2mm, 45 градуса диагонално чиста повърхност, материал PMMA
 • Новинка

Ihtu-20 Led Lens Sets, диаметър на обектива: 20 мм, с размер на притежателя на: 22X13. 2mm, 45 градуса диагонално чиста повърхност, материал PMMA

BGN 187.20

Функција : Led леќаТемпература : 30 до +90 степениПовршина : Дијагонала ЧистиАгол : 45 стеЛеќа дијаметар : 20mmПрозрачна Dlux 93.%Материјали : ПММАТранспарентен бојаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

Обектив Led NMDW-24, обектив улична светлина, размер: 24X9mm, степента: 35*135, чиста повърхност, материал PMMA
 • Новинка

Обектив Led NMDW-24, обектив улична светлина, размер: 24X9mm, степента: 35*135, чиста повърхност, материал PMMA

BGN 24.00

Функција : Led леќаТемпература : 30 на +95 степенАгол : 35*135Големина : 24 X9mmПовршина : ЧистењеTransmittance : 93.%Материјали : ПММАБоја : ТранспарентнаФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

108PCS LED осветен Adjuatable жълта светлина на лаборатория за биологичен стерео микроскоп Околовръстен лампа 90V-264V вътрешен диаметър 41 mm
 • Новинка

108PCS LED осветен Adjuatable жълта светлина на лаборатория за биологичен стерео микроскоп Околовръстен лампа 90V-264V вътрешен диаметър 41 mm

109.60 BGN 96.00

108pcs LED Осветлен Adjuatable Жолта Светлина Лабораторија за Биолошки Стерео Микроскоп Прстен Светилка 90 V264 V Внатрешен Дијаметар 41mm• 1...

KPT-110 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:75.0mm
 • Новинка

KPT-110 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:75.0mm

BGN 48.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

KPT-166 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:250.0mm
 • Новинка

KPT-166 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 25,4 мм, f:250.0mm

BGN 48.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

KPT-168 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 10,0 мм f:40.0mm
 • Новинка

KPT-168 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 10,0 мм f:40.0mm

BGN 44.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...

30x21mm метални сгъваеми бижутери бижута бижута лупа Имат лупа чудесен подарък за Рожден Ден за деца под лупа
 • Новинка

30x21mm метални сгъваеми бижутери бижута бижута лупа Имат лупа чудесен подарък за Рожден Ден за деца под лупа

15.98 BGN 14.00

30x21mm Метал Виткање Jewellers скапоцен камен Накит Зголемувачот ЏебLoupe Одличен Роденденски Подарок за Деца лупа• 1 Сосема Нов и Hight Квалитет• 2...

Автофокус HD 1080P 60FPS и високоскоростна камера SONY IMX290 сензор HDMI промишлен микроскоп+100x C-mount обектив 56 LED Light Ring
 • Новинка

Автофокус HD 1080P 60FPS и високоскоростна камера SONY IMX290 сензор HDMI промишлен микроскоп+100x C-mount обектив 56 LED Light Ring

BGN 771.02

Функција : 1080 P FULL HD 60 FPS голема брзина камера АДАПТЕРИ дизајн на менито, лесно да се контролира со помош на глувчето Автофокус, кога набљудување Објекти на различни височини(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е Зголемување, не е потребно прилагодување на леќа е Работа растојание Кога ќе се прилагоди на леќа е да Работи на далечина(MAX 10 CM), не е потребно прилагодување на леќа е Зголемување, камерата може да Автофокус Спецификација : Сензор : SONY IMX290 Image Sensor : Боја CMOS Пиксели, големина : 1 / 2.8" Мени : Целосно дигитален ИНТЕРФЕЈС дизајн Метод на Операција : Глувчето Леќа интерфејс : C / CSтип на Моќ DC : DC5 V Излез метод : HDMI Баланс на Белата боја : Auto / Manual / Oneпритисни за контрола на Изложување : Auto / Manual Прикажување Рамка го оценувате : 1080 [email protected] Скенирање метод : Линија по линија скенирање Shutter Speed : 1 / 50тите(1 / 60тите)~1 / 10000s Оперативни Температура : 0℃~50℃ Зголемување / Зум : Поддршка за Зачувување на функцијата : Поддршка ТФкартичка Зум cпланината ЛеќаЗголемување на Моќта на 0.12 2 X (за 8 X 100 X на екранот)Работа на далечина : 100mmВидното поле : 2.4 mm32милиметриГолемина : 115mm(L) * 40mm(ДИА)Тежина : 210g 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина Обезбедува интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување 56 светла бела LED светилки за Осветлување на ветер променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенкаслободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100240 V, 5060 HZ, авто...

Диаметър 52 мм обектив Fresnel САМ ТВ проекция на Слънчева печка, фокусно разстояние 35 мм, размер на Фасулы диаметър 1,5 мм, кондензатор високо светлина
 • Новинка

Диаметър 52 мм обектив Fresnel САМ ТВ проекция на Слънчева печка, фокусно разстояние 35 мм, размер на Фасулы диаметър 1,5 мм, кондензатор високо светлина

BGN 64.80

Дијаметар 52mm Fresnel Леќа DIY ТВ Проекција Соларен Шпорет,Фокусна должина 35mm,Facula Дијаметар од 1,5 MM,Висок светлина кондензаторотДијаметар : 52mmФокус : 35mmдебелина : 1.5~~2mmмило теренот : 0.1~~0.3 mmматеријал : ПММАfacula големина : 1.5 mmоптички transmittance : 92%вниманието повеќе : 800 патизголемување пати : 3~~5 патипогоден за да се пука на светло ,светло, индустриски и рударски светилка светла , итн.Ние сме професионални fresnel леќа фабрика ,ние може да направи грешки ,што е уште поважно ,ние може да се направи леќа според вашите барања !Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.На Fresnel леќа е едноставен вовед : Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.Класификација на Fresnel леќа : Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа...

KPT-131 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 10,0 мм f:10.0mm
 • Новинка

KPT-131 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 10,0 мм f:10.0mm

BGN 44.00

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...