3 in1 Дигитален микроскоп камера VGA USB TV CVBS аут + 56 LED пръстен светлина + притежателя влакчета+8-130X c за монтиране на обектива за ремонт на печатни платки / лаборатория

3 in1 Дигитален микроскоп камера VGA USB TV CVBS аут + 56 LED пръстен светлина + притежателя влакчета+8-130X c за монтиране на обектива за ремонт на печатни платки / лаборатория

BGN 109.00
-15 %
BGN 127.98

Брой продукти


Функција :
Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни Слики
800 линии Дефиниција
Јапонија CMOS
Сертификат : CE,ФК,Ro HS
Индустрија Cmos Камера. Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било VGA монитор или Проектор.
Тоа се изгради во дигитална crosshairs и боја контрола,додадете линија на слики,замрзнување,Огледало,да Ротирате, Негативни,Спореди функција
Снабдување USB2.0, VGA, CVBS три излезни порти.
Снабдување USB2.0 + VGA или USB2.0+CVBS излез во исто време.
Ние продаваме голем дел на industy фабрика, потоа делата може да се види проблеми директно во Мониторот.
Спецификација :
Модел : VGA Камера со AV USB2.0 три излез
Сензор : 2.0 пратеник,1/3 инчен
Целосна Резолуција : 1600 X1200 (UXGA)
800 линии Дефиниција
Рамка го оценувате : 10-15(USB2.0)
720 P/1024x768/1280 x 1024/[email protected] HZ
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Осветлување : Автоматски
Боја : Боја/B&W
Негативни : Поддршка
Morror : Лево/десно,Горе/Долу
Замрзнување : Поддршка
OSD : англиски/Кинески
Слика спореди : Направената слика динамични видео 1/2 екранот се споредат
Контраст : Поддршка
Сатурација : Поддршка
Крстот курсорот : Поддршка,различни бои
Линија : различна боја,2 хоризонтална линија
2 вертикална линија,секое позиции
Дигитален Шум редуктор : Поддршка
VGA(RGB) : 720 P/1024x768/1280 x 1024/[email protected] HZ
USB2.0
C-ПЛАНИНАТА Леќа : Работни растојание : 55мм-290mm Поле на гледање : 2.4 mm-36mm зум c-планината Леќа Зголемување на Моќта на 8 X~130 X Големина : 115mm(L) * 40mm(ДИА) 56 LED Прилагодливи Компактен Микроскоп Прстен Светлина : Обезбедува интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 56 Lighting насока променливи Променлива интензитет контрола Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување 100,000 часа на живот Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ, авто. префрлување Внатре дијаметар на прстен светлина : 1.0" (27mm) Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm)
Пакување вклучувајќи : Пакување, вклучувајќи : 1 x 1 x напојување(AU/ЕУ/САД адаптер) 1 x USB линија 1 x Зум C-планината Леќа 1 x Камера Стојат 1 x 56 LED Прстен Светлина
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас.


Подробности

Коефициент На Увеличение:
500X и по-долу
Номер На Модела:
200VGA-AV
търговска марка:
Eakins
Теория:
Биологичен Микроскоп
Материал:
Алуминий
Drawtube:
камера микроскоп

Избор на купувачи

Оптично оборудване експерименти вдлъбната изпъкнала леща Призма набор от физико-оптичен комплект лабораторно оборудване APR20_30
 • Новинка

Оптично оборудване експерименти вдлъбната изпъкнала леща Призма набор от физико-оптичен комплект лабораторно оборудване APR20_30

45.42 BGN 33.00

Можете да го направите оптички експерименти со овој сет на Оптичка опрема и можете да наместите различни светлина со вашите деца! Се забавуваат! Работи со 2x1.5 V, AAA батерии(не се вклучени во пакет)...

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп
 • Новинка

DSLR камера, адаптер за микроскоп окуляр 23.2 мм, 30 мм, 30.5 мм Nikon F порт адаптер за микроскоп

BGN 28.64

Објектив адаптер за монтирање на Nikon dslr фото да микроскопЕдна порта е за микроскоп 23.2 мм, 30мм, 30.5 mm.Друга порта, тоа е Nikon F порта.Камерите, тоа се вклопува вклучуваатNikon dslr фото,Тоа вклучува : Nikon да 23.2 mm адаптер23mm да 30мм адаптер23mm да 30.5 mm адаптерТоа без да се вклучува леќа, така што не може да се користи во 100 X цел.Ние снабдување со различни dslr фото микроскоп за адаптер.

CE се оказа стоматологични, хирургически, медицински, стоматологични лупи стоматологични очила 3.5 X 420 мм +led лампа на светлина (син) + калъф за носене
 • Новинка

CE се оказа стоматологични, хирургически, медицински, стоматологични лупи стоматологични очила 3.5 X 420 мм +led лампа на светлина (син) + калъф за носене

105.58 BGN 100.00

CE Покажа Стоматолошка Опрема Хируршки Медицински Стоматолошки Loupes Стоматолошки Очила 3.5 420mm X +LED Глава Светлина Светилка Сина Стоматолошка Лабораторија Loupes со футрола(Сребро или Црна)Произведено во Кина од Грижа радост Медицински Ко.ltdСтоматолошки loupe Функции : Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на...

2 диаметър 5x оптично обектив черно кожезаменитель покриване на увеличително стъкло, Лупа
 • Новинка

2 диаметър 5x оптично обектив черно кожезаменитель покриване на увеличително стъкло, Лупа

BGN 2.82

2 " Кол 5 X Оптички Леќи Црна Faux Кожа Покрие лупа ЗголемувачотКарактеристики : Оваа Супер тенок 5 X лупа има неограничен користи за домашна канцеларија и хоби...

Високо качество 30X 60X осветени лупа стъклена лупа двойна леща Мдл инструмент за оценка на бижута
 • Новинка

Високо качество 30X 60X осветени лупа стъклена лупа двойна леща Мдл инструмент за оценка на бижута

7.98 BGN 6.00

Производ Параметар : 1 Материјал : Пластични, метални, акрилик оптички очила2 Зголемување : 30 пати ( голема леќа), 60 пати ( малите леќи)3...

1080P VGA, Full HD промишлен микроскоп, камера SD видео + стерео настолна поставка + 100x C-MOUNT обектив + 144 LED Light
 • Новинка

1080P VGA, Full HD промишлен микроскоп, камера SD видео + стерео настолна поставка + 100x C-MOUNT обектив + 144 LED Light

312.45 BGN 281.00

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1080 P VGA излез SD Картичка Видео Рекордер 1920x1080 FULL HD Panasonic Image sensor 1 / 2.86 инчен сензор 1920*1080 пиксели Во пиксели, големина е 2.75x2.75um Сите метална школка Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија CMOS Камера...

2.0 MP цифров промишлен микроскоп камера VGA изход+8x-130X оптичен обектив C-mount + източник на светлина + група+8-инчов монитор
 • Новинка

2.0 MP цифров промишлен микроскоп камера VGA изход+8x-130X оптичен обектив C-mount + източник на светлина + група+8-инчов монитор

256.00 BGN 241.00

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 800 линии Дефиниција Јапонија CMOS Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија Cmos Камера...

TRANSCTEGO Handheld Magnifier LED лупа 3 основни лещи 2.5 X 6X 16X замяна лупа преносими лупи за четене на карти
 • Новинка

TRANSCTEGO Handheld Magnifier LED лупа 3 основни лещи 2.5 X 6X 16X замяна лупа преносими лупи за четене на карти

37.42 BGN 30.00

Производ Функција1.Мека гумена рачка,да се обезбеди подобра рака чувство и пропаднадоказ за сопственост2.Бренд нови триаголник поклопуваат батеријата дизајн опфаќа мал простор3.Led усвојува toggle прекинувач,брантекстура switch притисни плоча4.Се справи со предната страна има два слотови може да биде брзо се инсталирани или отстранување на леќа5.Леќа усвојува акрилна смола материјал посебно засилен за да се обезбеди површина цврстина на 5 H6.3 главни леќи на камерата ,можете да изберете што зголемување сакатеСпецификација На ПроизводотЗголемување : 2.5 x / 6x / 16xЛеќа Дијаметар : 90mm,75мм,37mmФокусна должина : 215mm,115mm,39mmНето Тежина : 270gПримена опсег : канцеларии,болница,училиште,печатење,домови,марки собирање и така натамуБатерија : 3*AAA(Не се Вклучени)Пакетот Вклучува1 x Зголемувачот(16x)1 x зголемувачот лен(6x)1 x зголемувачот лен(x 2.5)Answer : ___________________________ Note : пакет не е вклучуваат батеријата

1080P VGA, Full HD промишлен микроскоп, камера SD видео рекордер + 100 ПЪТИ увеличение C-MOUNT обектив
 • Новинка

1080P VGA, Full HD промишлен микроскоп, камера SD видео рекордер + 100 ПЪТИ увеличение C-MOUNT обектив

271.26 BGN 244.00

Функција : со Висок Квалитет, со Висока Резолуција, Јасни Слики 1080 P VGA излез SD Картичка Видео Рекордер 1920x1080 FULL HD Panasonic Image sensor 1 / 2.86 инчен сензор 1920*1080 пиксели Во пиксели, големина е 2.75x2.75um Сите метална школка Сертификат : CE,ФК,Ro HS Индустрија CMOS Камера...

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен
 • Новинка

55x40mm джобно увеличение 10X увеличително стъкло, лупа микроскоп за четене бижутер лупа печат античен

BGN 2.21

торба Спецификации : 100% Сосема Нов и висок квалитет.Оваа зголемувачот е изработен од ABS пластика, акрилик леќиОдлично за читање книги, мапи, списанија, менија, записи и така натаму.Мали димензии и лесно да се носатЗголемување : 10 XГолемина : 40x50x46mmБоја : ЦрнаТежина : 30gПакет содржина : 1 x Зголемувачот Стакло

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena
 • Новинка

SNDWAY цифров ръчен лазерен далекомер 50 м далекомер SW-E50 рулетка състав лазерен далекомер рулетка размер на обема на trena

57.58 BGN 44.00

SNDWAY Дигитален рачен Ласерски растојание метар 50 M Rangefinder ШВE50 Рулет Владетел Спектар пронаоѓач Лента Мерка Област Волумен trenaКарактеристики : Инстант мерење на растојанието, област & volume со едно копче операција : ДАШирок опсег на мерење : ДАВисока точност : ±2mm (0.079 инчи)Автоматско пресметување на Површина и Волумен : ДАИндиректни мерења од страна на Питагоровата Теорема : ДАЕдинствен / Континуирани мерења на локации : ДАМакс. / Мин...

250*150 мм оптична ПЛЕКСИГЛАС пластмаса линейна леща Fresnel фокусно разстояние 120 мм обектив Fresnel плосък лупа концентратор на слънчева енергия
 • Новинка

250*150 мм оптична ПЛЕКСИГЛАС пластмаса линейна леща Fresnel фокусно разстояние 120 мм обектив Fresnel плосък лупа концентратор на слънчева енергия

72.00 BGN 66.00

Опис На Производот : ПроизводотЛинеарни Fresnel леќаИзгледПравоаголникГолемина250 евра*150 MMДебелина2 MMМатеријалПММАФокусна должина120 MMЛинеарни Fresnel леќа250 евра*150 мм Оптички ПММА Пластични линеарна Fresnel Леќа фокусна должина 120 mm Fresnel Леќа Авион Зголемувачот Соларна Енергија Concentrator поддршка dropshippingРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.

високо качество на САЩ Znse co2 лазерна леща 20 мм Диаметър 101,6 мм фокус за co2 лазерно рязане машина обектив
 • Новинка

високо качество на САЩ Znse co2 лазерна леща 20 мм Диаметър 101,6 мм фокус за co2 лазерно рязане машина обектив

59.18 BGN 43.00

Сите Објекти во нашата продавница обезбеди бесплатен превозот во Русија, САД од страна на Eпакет (EUB), што е потребно 715 дена.1 компјутер CVD Znse Фокус Објектив за CO2 Laser Engraver Машина 40 W / 60 W / 80 WТехнички Параметри : Технички Параметри на Фокусот на ЛеќатаБаза МатеријалБранова должина (µm)Фокусна Должина (mm)Дијаметар (mm)CVD Zn Se10.650.820CVD Zn Se10.663.520CVD Zn Se10.6101.620 Пакетот вклучува : 1 компјутер CVD Znse Фокусот на Леќата 20mm FL 101.6 mmНачин на плаќање : Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено...

2 елемента 25мм 28 мм диаметър на оптичен пластмаса PMMA фокусното разстояние е 18mm 90мм LED Plano издут САМ конденсационный стъклен обектив оптичен елемент
 • Новинка

2 елемента 25мм 28 мм диаметър на оптичен пластмаса PMMA фокусното разстояние е 18mm 90мм LED Plano издут САМ конденсационный стъклен обектив оптичен елемент

11.17 BGN 11.00

2 ПАРЧИЊА 25мм 28mm Кол Оптички ПММА Пластични Фокусна Должина 18mm 90mm LED Plano Конвексни DIY Кондензирање со Стаклена Леќа, Оптички ЕлементСпецификацијаОптички Фокусна Должина 18 90 mm Plano Конвексни Кондензирање ЛеќаМатеријал : Оптички одделение ПММАЛеќа Дијаметар : 25мм / 28mmФокусна Должина : 18mm / 90mmЦентар Дебелина : 10.4 mm / 3.8 mmСветлина : 93%Оперативен температура : 30 ° до + 80 °Светлината Агол : Прилагодливи агол (со прилагодување на растојанието помеѓу објективот и LED, ќе може да се добие вистински кондензаторот агол)Оптички конвексни објектив за LED осветлување, автомобил светла, фокусирајќи се рефлектори, рефлектори, downlights, ласерски кондензаторот, сензори, оптички инструменти, рефлектори и други осветлување производи...

Червена светлина-156pcs led светлини, регулируем Околовръстен лампа 8W 90V-264V с вътрешен диаметър 81 мм, за медицински стерео биологичен микроскоп
 • Новинка

Червена светлина-156pcs led светлини, регулируем Околовръстен лампа 8W 90V-264V с вътрешен диаметър 81 мм, за медицински стерео биологичен микроскоп

143.84 BGN 127.00

Црвено Светло 156pcs LED Светилки Прилагодливи Прстен Светилка 8 W 90 V264 V со 81mm Внатрешен Дијаметар за Медицински Стерео Биолошки Микроскоп• 1...

Призма 0 / -30 Компенсира С Чанта За Тахеометров Surveing Наклонени Призми Topcon
 • Новинка

Призма 0 / -30 Компенсира С Чанта За Тахеометров Surveing Наклонени Призми Topcon

BGN 83.02

Призмата 0 / 30 Форумот Со Торба За Вкупно Станици Surveing Нервира Topcon Призмисо отстранлив метал целна плочаСЕ ВКЛОПУВА SOKKIA, NIKON, TRIMBLE, PENTAX И TOPCON ВКУПНО СТАНИЦИПоместување Topcon тип на призма со 0 / 30 призмата постојано, со отстранлив метал целна плоча.ДОАЃА СО МЕКА ТОРБА ЗА НОСЕЊЕСе ВКЛОПУВА SOKKIA, NIKON, TRIMBLE, PENTAX И TOPCON ВКУПНО СТАНИЦИ Добредојде за промет на големо,Ние ќе ви нудиме специјален попуст.

14MP HDMI HD USB Digital Industry Video Microscope Camera + хоризонтална поставка за микроскоп + 180X C-MOUNT обектив+144 LED Light
 • Новинка

14MP HDMI HD USB Digital Industry Video Microscope Camera + хоризонтална поставка за микроскоп + 180X C-MOUNT обектив+144 LED Light

BGN 482.59

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

Диаметър 70 мм обектив Fresnel, фокусно разстояние от 40 мм, кондензатор високо светлина,леща Fresnel се използва от слънчев концентратор, равнината се увеличава
 • Новинка

Диаметър 70 мм обектив Fresnel, фокусно разстояние от 40 мм, кондензатор високо светлина,леща Fresnel се използва от слънчев концентратор, равнината се увеличава

BGN 64.80

Дијаметар 70 мм Fresnel Леќа ,Фокусна должина 40mm,Висока светлина кондензаторот,Fresnel Леќа користат Соларни concentrator,Авион зголемишДијаметар : 70mmФокус : 40mmдебелина : 2mmмило теренот : 0.3 mmматеријал : ПММАfacula големина : 1.5 mmоптички transmittance : 92%вниманието повеќе : 800 патизголемување пати : 3~~5 патипогоден за да се пука на светло ,светло, индустриски и рударски светилка светла , итн.Ние сме професионални fresnel леќа фабрика ,ние може да направи грешки ,што е уште поважно ,ние може да се направи леќа според вашите барања !Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.На Fresnel леќа е едноставен вовед : Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.Класификација на Fresnel леќа : Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа...

Цифров 7-инчов микроскоп монитор LCD дисплей електронен видео микроскоп, лупа дисплей AV изход 6 W 800x480 пиксела 12
 • Новинка

Цифров 7-инчов микроскоп монитор LCD дисплей електронен видео микроскоп, лупа дисплей AV изход 6 W 800x480 пиксела 12

65.89 BGN 59.00

Дигитален 7 инчен микроскоп monitor LCD дисплеј електронски видео микроскоп зголемувачот се прикаже излез AV 6 W 800x480 пиксели 12 VСпецификации : Модел : 7 инчен LCD екранот се следат за микроскопРезолуција : 800x480 пикселиИнтерфејс : AV излезТекст напојување : 12 VConsuption : 6 WТекст видео : 2 Влезот видеаЕкран : 7 инчен LCD siplayовој монитор Може да се поврзат со најмногу ми croscopes ко h има AV излез...

108PCS LED осветен Adjuatable жълта светлина на лаборатория за биологичен стерео микроскоп Околовръстен лампа 90V-264V вътрешен диаметър 41 mm
 • Новинка

108PCS LED осветен Adjuatable жълта светлина на лаборатория за биологичен стерео микроскоп Околовръстен лампа 90V-264V вътрешен диаметър 41 mm

109.60 BGN 96.00

108pcs LED Осветлен Adjuatable Жолта Светлина Лабораторија за Биолошки Стерео Микроскоп Прстен Светилка 90 V264 V Внатрешен Дијаметар 41mm• 1...

LETER Green laser spot Self Levelling Cross Line лазерен ниво 5dots 1H 1V
 • Новинка

LETER Green laser spot Self Levelling Cross Line лазерен ниво 5dots 1H 1V

BGN 336.00

Испорака без батерии!Спецификации : ласерски : 5dots,1 V,1 H, Хоризонтална линија на точноста : ≤ ± 1mm / 10m Вертикална линија на точноста : ≤ ± 1mm / 10m До зрак на точноста : ≤1.5 mm / 10m Надолу зрак на точноста : ≤1.5 mm / 10m Лево десно и пред 3 точки израмнување на точноста : ≤4mm / 10m Superposition точност(Точки & линии) : ≤ 1mm / 10m Самоизрамнување опсег : 4°±1° Точка Работен опсег : ≤30m Линија Работен опсег : ≤10m; >25m со Ласерски детектор Диоди моќ : 635nm±5nm, Класа 2 M, EN608251 Работно време : ≥7hs Димензии(Dxšxv) : 116x69x112mm Карактеристики : *АвтоИзрамнување со магнетни нишало...

Best sale 9.0 M Pixel ,40X-2000X Infinity Digital Microscope for clinics, Lab, Well sold In EU , USA , Latin American
 • Новинка

Best sale 9.0 M Pixel ,40X-2000X Infinity Digital Microscope for clinics, Lab, Well sold In EU , USA , Latin American

BGN 1467.18

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавницаНие ги доставуваме најдобри микроскоп и Компоненти за Микро светот .Ние се во насока на обезбедување на најдобри микроскоп и Компоненти за Микро светотНаддавање answer : ___________________________ Note : Ова е Оптика професионални Инструменти продавница – која продажба Микроскопа и Компоненти за Светот Крајните Корисници.За да се поддржи точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали од Научната област.Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група, Многу Познатиот Универзитет, Лабораторија Scientifics Единици , Полудиригент областа ектДобредојдени сте да се понуди на нашата Продавница !Наддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

5 бр. / лот подкрепа дропшиппинг обектив Fresnel диаметър 250 мм фокусно разстояние 230 мм кръгъл обектив Fresnel за DIY на обектива
 • Новинка

5 бр. / лот подкрепа дропшиппинг обектив Fresnel диаметър 250 мм фокусно разстояние 230 мм кръгъл обектив Fresnel за DIY на обектива

131.20 BGN 121.00

Опис На Производот : ПроизводотFresnel леќаИзгледКругДијаметар Големина250 MMФокусна должина230 MMДебелина2 MMМатеријалПММАМило теренот0.4 mmОперативен Температура (°C)80 (Максимум)Оптички transmittance92%Зголемување пати4 да 5 патиРазлични типови на леќи се користат на различни productsm,кога ви требаоние кои ве молиме разговор со нас во секое време!_________Важни објаснување : Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите : Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор._________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.__________Напомена : Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа еБлиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.__________Пријателство совети : Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.На Fresnel леќа е едноставен воведFresnel леќи се моделирани од прецизност оптичкиодделение акрилик.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цикцак или sawtooth пресек.Секој sawtooth создава мал призма.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.

KPT-172 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 50,8 мм, f:50.8mm
 • Новинка

KPT-172 K9 Плосковыпуклая обектив, оптична леща, плоски, изпъкнали лещи, диаметър: 50,8 мм, f:50.8mm

BGN 125.60

Planoконвексни леќи и најчесто се користат за фокусирање паралелно зраци на светлина на место Асиметричноста на овие леќи помеѓу предната и задната површина минимизира сферични аберација ефикасно, особено во ситуации каде објект и слика не се на еднакво растојание од објективот...