127 бр. / компл. свиване тръба Sleeving Wrap Wire 2: 1 Полиолефиновый кабел Sleeving гама от комплекта

127 бр. / компл. свиване тръба Sleeving Wrap Wire 2: 1 Полиолефиновый кабел Sleeving гама от комплекта

BGN 3.00
-36 %
BGN 4.70

Брой продукти


BI0002761
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : Полиолефин
Намалување Сооднос : 2 : 1 (ќе се намали максималната да 1/2 својата доставени дијаметар)
Колекција на топлина се смалуваат цевки,7 Спецификации,2 бои.
Обезбедени внатрешен дијаметар : 2.0 mm,2,5 mm,3.5 мм,5.0 мм,7.0 мм,10.0 мм,13.0 mm
Целосно shrunk внатрешен дијаметар : 1.0 mm,1.25 мм,1.5 мм,2,5 mm,3.5 мм,5mm,6.5 mm
Минимална Намалување Temp : ≥84°C
Целосна Намалување Temp : ≥120°C
Температурата на работа : -55°C до +125°C
Затегнувачка цврстина : 10.4 Mpa
Dielectric сила : 15 KV/mm
Производство спецификација : ISO9001
Запаливост : Пламен Retardant
Одобрување : UL Одобрени
Обезбедени формат (круг или стан) : Производ се добива рамен
Сечење метод : Ножици или остар нож
Боја : Црвена,Црна
127pcs/set вклучуваат : (сума обезбедена внатрешен дијаметар x еден должина)
30pcs x 2.0 x 40mm (Црна,Црвена секој 15pcs)
20pcs x 3.5 x 40mm (Црна,Црвена секој 10pcs)
20pcs x 5.0 x 40mm (Црна,Црвена секој 10pcs)
16pcs x 7.0 x 80mm (Црна,Црвена секој 8pcs)
8pcs x 10.0 x 80mm (Црна,Црвена секој 4pcs)
8pcs x 13.0 x 85mm (Црна,Црвена секој 4pcs)
12pcs x 2.5 x 40mm (Црна)
13pcs x 2.5 x 40mm (Црвено)
Пакет : 127pcs/set Sleeving Заврши Жица Забелешка :
Поради рака мерење, има големина грешка за 1-2mm.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!


Подробности

Номер На Модела:
Плитка Ръкави Амбалажна Тел
Тип:
Свиване
Материал:
Полиолефин

Избор на купувачи

Гъвкава спирала тръба Wire кабел Wrap PC Cord Management w Клип 5M 16Ft сив
  • Новинка

Гъвкава спирала тръба Wire кабел Wrap PC Cord Management w Клип 5M 16Ft сив

BGN 23.12

Должина : 5 Метри / 16 Ft Дијаметар : 20mm / 0.8 инчен организира и ги штити жици Можат лесно да бидат отсечени за да ја должината што треба Идеален за дома,кино, користење Стави сите неуредна жици на ТВ, Театар, Компјутери, и др...

Коефициент на свиване 2: 1: 0,5 мм черен полиолефин нагревательная свиване тръба 125С 10m
  • Новинка

Коефициент на свиване 2: 1: 0,5 мм черен полиолефин нагревательная свиване тръба 125С 10m

BGN 7.49

Име на производ Топлина Shrinkable Цевка Температура Ниво 125°C Запаливост "ФОЛКСВАГЕН" 1 Дијаметар1mm / 0.04" (Пред Намалување)0.5 mm / 0.02" (По Стеснувањето) се Намали Сооднос 2 : 1(Ø1 / 0.5) Должина (Прибл.) 10 M / 32.8 Ft Боја Црна Материјал Полиолефин Пакет Содржина 1 x Топлина Shrinkable ЦевкаОпис : Многу тенок ѕид цевки добра заштита за температура чувствителни компоненти...

EC-3 600PCS (Each50pcs ) кабел, маркери писмо 6sq.mm от 0 до 9 + - X за тел с диаметър от 5 кв. мм~ 7,2 кв.м.mm маркери кабели
  • Новинка

EC-3 600PCS (Each50pcs ) кабел, маркери писмо 6sq.mm от 0 до 9 + - X за тел с диаметър от 5 кв. мм~ 7,2 кв.м.mm маркери кабели

BGN 7.20

ЕЗ 3 (6 квадрат) , што се применува на жица со дијаметар 5 МИЛИМЕТРИ ~ 7.2 ММ.Карактеристики : Материјал : Мека ПВЦ, конкавна conversed форма, бр.код во ракавот, еластичноста на во дијаметар...

(50 бр./лот) PG11 IP68 Водоустойчив найлон пластмасов кабелен вход конектор за 6-10 мм кабелен разпределителен комутатор жичен кутия
  • Новинка

(50 бр./лот) PG11 IP68 Водоустойчив найлон пластмасов кабелен вход конектор за 6-10 мм кабелен разпределителен комутатор жичен кутия

26.00 BGN 23.00

50 PCS Топла Продажба IP68 Водоотпорен Најлон Пластични Кабел Жлезда Конектор Кабел Количина : 50pcs PG11 За 6mm ~ 10мм кабел Снабдување боја : Црна или Бела Материјал : IP68 УЛ најлон 6 / 6, оган оценка 94 v2, стегање прстен е отпор од страна на гумени материјал...

1000Pcs/pack 3*150mm Highquality width 1.9 mm Black Color Factory Standard Self-locking Plastic Nylon Cable Ties,Тел Zip Равенство
  • Новинка

1000Pcs/pack 3*150mm Highquality width 1.9 mm Black Color Factory Standard Self-locking Plastic Nylon Cable Ties,Тел Zip Равенство

BGN 12.00

Опис на производотn 1000 Pcs трговија на големо 3*150mm ширина 1.9 mm Црна Боја на Автозаклучување, Пластика, Најлон Кабел Врски,Фабрика стандард Жица Zip ВратоврскаАко било какви прашања или ви се потребни повеќе спецификации, ве молиме Email или Trade Manager за мене или Порака...

85 мм широчина 2 метра и дължина 55 мм кръгъл диаметър на PVC свиване тръба тръба амбалажна хартия на черно за 18650 батерия пакет
  • Новинка

85 мм широчина 2 метра и дължина 55 мм кръгъл диаметър на PVC свиване тръба тръба амбалажна хартия на черно за 18650 батерия пакет

BGN 2.96

Опис : Номинална напон : 300 V Намалената стапка : 48% (пресек)и 8%(лонгитудинални) Греење алатка : топол воздух пиштол Feasture : Пламен retardant, заштита на животната средина, изолација, мека, стабилни перформанси, ниска температура намалување, намалување на брзо, итн...

8mm2 бяла мека кабелна издател тръба
  • Новинка

8mm2 бяла мека кабелна издател тръба

BGN 12.80

8mm2 Бела Мека Кабел Етикета ЦевкаМека ПВЦ нафта и ерозија отпорниОбично кабел жица е за 2,5 квадратни, ќе треба да изберете од 2,5 квадратни маркер цевка.Но, понекогаш, со цел да се направи ладноцедените терминал изолирани, можете да изберете една малку поголема цевка отколку кабел со дијаметар За expamle : Доколку вашиот кабелски жица е за 2,5 квадратни, ќе треба да го избере 4 плоштад маркер цевка.

10 бр. / лот PG7 никел, месинг, метал водоустойчив cable вводы връзка IP68 кабел конектор за кабел, 3-6, 5 мм
  • Новинка

10 бр. / лот PG7 никел, месинг, метал водоустойчив cable вводы връзка IP68 кабел конектор за кабел, 3-6, 5 мм

4.88 BGN 4.00

Спецификација тип / СТР Применливи кабел (mm) Навој дијаметар (mm) Тема должина (mm) Производ линк PG7 36.5 12.6 8PG9 48 15.1 8 PG11 510 18.6 9 PG13.5 612 20.3 9 PG16 1014 22.5 10 PG19 1215 23.7 10 PG21 1318 28 12 PG25 1621 29.6 12 PG29 1825 36.8 12 PG36 2232 46.5 16 PG42 3238 54 18 PG48 3744 59 20 PG63 4250 70 28Спецификација тип / СТР Применливи кабел (mm) Навој дијаметар (mm) Тема должина (mm) Производ линк PG7 36.5 11.8 6PG9 48 15.8 7 PG11 510 17.8 7 PG13.5 612 19.8 8 PG16 1014 21.8 8 PG19 1215 24.8 9 PG21 1318 27.8 9 PG25 1621 31.8 9 PG29 1825 35.8 10PG36 2232 47.8 11 PG42 3238 53.8 12 PG48 3744 59.8 12 PG63 4250 71.8 15Услови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union и Visa платежни...

Безплатна доставка регулируема 118-140 мм 130-152 мм 145-165 мм водопроводна тръба от неръждаема стомана скоба въздушна тръба маркуч вакуум пружина на Лентата
  • Новинка

Безплатна доставка регулируема 118-140 мм 130-152 мм 145-165 мм водопроводна тръба от неръждаема стомана скоба въздушна тръба маркуч вакуум пружина на Лентата

113.28 BGN 104.00

Бесплатен Превозот Прилагодливи 118140mm 130152mm 145165mm Нерѓосувачки челик водовод Воздух Цевка Менгеме Вакум Црево Пролет Бенд Клип Забелешка : 30pcs / многу= (118140mm ) 10pcs+ ( 130152mm ) 10pcs + ( 145165mm ) 10pcs

10 мм Диаметър на Бял полиолефин свиване тръба 8 м 26,2 фута
  • Новинка

10 мм Диаметър на Бял полиолефин свиване тръба 8 м 26,2 фута

BGN 11.39

Име на производ Топлина Shrinkable Цевка Материјал Полиолефин Оценет Напон 600 V Температура Ниво 125°C Запаливост "ФОЛКСВАГЕН" 1 Дијаметар10мм / 0.394" (Пред Намалување)5mm / 0.197" (По Стеснувањето) се Намали Сооднос 2 : 1 Должина (Прибл.) 8 M / 26.2 Ft Боја Бела Пакет Содржина 1 x Топлина Shrinkable ЦевкаОпис : Погоден за разни електрична изолација и поврзувачи на кабли и конектори и широко се применува за поврзување или на крајотракување, електрична жица, изолација и искористување на електрична жица, корозијадоказ за метални прачки или цевки, и антена заштита...