80 мм 58 мм pos термопринтер приплъзване с автоматичен нож usb сериен lan интерфейс, висока скорост от 300 мм / с богат на функции за печат

80 мм 58 мм pos термопринтер приплъзване с автоматичен нож usb сериен lan интерфейс, висока скорост от 300 мм / с богат на функции за печат

BGN 112.00

Брой продукти

80mm и 58mm пос термички се лизга печатач со авто машина usb, serial lan интерфејс со голема брзина 300мм/s мулти функционални печатење E81 USL
Печатење метод
Директна термичка
Печати ширина
72mm
Колона капацитет
576 точки/линија 512 точки/линија
Брзина на печатење
300мм/s
Интерфејс
USB+Сериски+LAN
Печатење на хартија
79.5±0.5 mm×φ80mm
Линија проред
3.75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број
80mm хартија : големината на Буквите Е - 42 колони или 48 колони/Font Б - 56 колони или 64 колони/ Кинески,традиционален Кинески - 21 колони или 24 колони
Карактер големина
ANK,Фонт A : 1.5×3.0 mm(12×24 точки) Font Б : 1.1×2.1 mm(9×17 точки)Кинески,традиционален Кинески : 3.0×3.0 mm(24×24 точки)
Машина
Авто машина
Целосна или делумна (Изборен)
Баркод Карактер
Продолжување
карактер
лист
PC347(Стандард Европа),Катакана,PC850(Повеќејазичната),PC860(португалски),PC863(Канада-француски),PC865(Нордиска),Западна Европа,грчки,хебрејски,Источна Европа,Иран,WPC1252,PC866(Кирилица#2),PC852(Latin2),PC858,Iran II,летонија,арапски,PT151(1251)
Типови на бар-кодот
UPC-A/UPC-E/JAN13(EAN13)/JAN8(EAN8/CODE39/ITF/CODABAR/CODE93/CODE128
2 D кодот
QR Кодот
Баферот
Влезниот бафер
2048k бајти
NV Флеш
256k бајти
Моќност
Моќ адаптер
Текст : AC 110 V/220 V, 50~60 Hz
Извор на енергија
Излез : 24 V DC/2.5
Парични фиока излез
DC 25 V/1 A
Физички карактеристики
Тежина
1.60 KG
Димензии
190×145×145mm (D×W×H)
Животната Средина Барања
Работна околина
Температура (0~45) влажност(10~80%)
Складирање на животната средина
Emperature(-10~60) влажност(10~80%)
Сигурност
Машина живот
1million намалувања
Печатач главата живот
100 КИЛОМЕТРИ
1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ. 2, Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
1,Ние ги Охрабруваме Нашите Клиенти да им Даде на сите нас 5-ѕвезда рејтингот ако нашите производи и услуги ги задоволи вас. Вашиот конзистентна поддршка propels нас да прават нашите најдобри за вас. 2,Секој нов клиент кој ни даде 5-започнете со коментари и додава нашата продавница за неговите/нејзините омилени продавници можат да Уживаат во 5% попуст на неговата/нејзината следна цел.


Подробности

Тип Штепсельной Вилици:
Включете щепсела на ЕС, с щепсел САЩ, включете Великобритания
Двустранен печат:
No
Напрежение:
100-240V
Воспользуйся:
Принтер Проверка
Тип На Принтера Матрица Специалните Училища:
Принтери на билети
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Жичен
Вътрешна Памет:
Няма
Скорост На Печат Черно:
300 мм / сек
Макс. Разделителна способност:
203dpi
Стил:
Черно и бяло
Следпродажбено обслужване:
Три гаранции магазин
Скорост На Печат:
12ppm
Тегло:
2.5kg
Дата На Стартиране:
2015
търговска марка:
HSENGPRT
Расходный Материал Тип:
Термобумага
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
Валковая Подаване
Номер На Модела:
HS-E81USL
Приложение:
За Търговски Цели
Размер:
28*25*20cm
Максимален Размер Хартия:
Ширина 80mm
Вид На Интерфейса:
USB + сериен порт+локална мрежа
Тип:
термопринтер
Статут На Продукти:
Склад

Избор на купувачи

Взривяване на хартия пренос на топлина на сублимация тъмен цвят А4 за памучен материал тениски 50шт
 • Новинка

Взривяване на хартия пренос на топлина на сублимация тъмен цвят А4 за памучен материал тениски 50шт

88.00 BGN 81.00

Инкџет темна боја сублимација на бои со преносот на топлината на хартија за Тмаица 50pcs А4 големина Спецификации : Големина : A4 / 210x297mmКоличина : 50pcs / торбаТемпература : 165 C 170 CВреме : 1015 секундиПритисок : Среден притисокМастило тип : пигмент мастило самоКористејќи метод :

A3 размер цифрови плосък принтер за пластмасови карти 6 цвят на UV печатна машина с безплатен софтуер RIP
 • Новинка

A3 размер цифрови плосък принтер за пластмасови карти 6 цвят на UV печатна машина с безплатен софтуер RIP

BGN 4784.00

A3 големина дигитални flatbed пластична картичка печатач 6 боја ув печатење машина со слободни RIP софтверски АпликацииУВ flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа ,текстил и други текстилни површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок боја шема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,не копирате и да го повтори на хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни за работа ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат во посебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .Нашата предност1.Лесно да се работи ,нашите печатач има автоматски нагоре и надолу систем и опрема со висок квалитет на сензори,може да се открие широчината на објекти најсоодветен за печатење ,за заштита на млазницата.2.Нашите печатач има континуирана мастило снабдување систем ,од традиционалните мастило шише линк повеќе едноставен и лесен ,намалување на губење на мастило.3.УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светловеднаш без да се загреете,ниска печатење на материјална површина, температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flatпанел принтери, не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.нашите печатач опрема вода, систем за ладење ,може да брзо ладење ув ламба температура, заштита на печатење објект.4.Нашите печатач е добро направен ,употреба на високо квалитетен челик школка ,добра текстура ,носатотпорни .5.Ако треба да масовно производство ,ние исто така, обезбеди сопствени мувла услуга ,што ќе ви овозможи да се постигне масовно производство.6.Печати погодно и сува веднаш,не треба било предтретман може да постигне добри резултати од печатењето;за стакло и ceremics ,ако сакате да се постигне повеќе од 3 години не исчезнат ,ние исто така, обезбеди висок квалитет слој течност .Спецификација на ARLED Mini4Модел ARУВ LED Mini4 Големина 280mm X420mm Спецификации 640×610×410 mm(W*L*H) Боја на владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC Нето тежина 60 Kg Бруто тежина 65kg брзината на печатење 173sec( A3 фото) печати висина 175mm(прилагодливи, OEM цел) глава за печатење чистење метод на автоматско печатење резолуција 5760*1440dpi медиуми лична карта .кожа ...

2020 POS висококачествен лазерен скенер баркод 20 линии, тенис на ненасочено четец на баркод за търговия на дребно магазин/Супермарка
 • Новинка

2020 POS висококачествен лазерен скенер баркод 20 линии, тенис на ненасочено четец на баркод за търговия на дребно магазин/Супермарка

126.40 BGN 115.00

2020 ПОС Висок Квалитет на Ласерски Flatbed баркод Скенер 20 Линии Десктоп Omnidirectional Баркод Читач за продажба на Мало Продавница / SupermarkeПЕРФОРМАНСИ ПАРАМЕТАР Извор на Светлина Видливи Ласерски Диоди 650nm Скенирање Шема 20 линии Omnidirectional : 5 flelds на 4 паралелни линии Скенирање Брзина : 1500 скенира / s & 75 скенира / s Печати Контраст : 30% @ UPC / EAN 100% Минимум Резолуција : [email protected]% Длабочина на Полето 0170mm за 0.33 mm UPC / EAN 100% Домаќин Систем Интерфејси USB, RS232, Тастатура Оптоварување Визуелни Показатели Две LED боја (сина & црвена) Beeper Операција Програмабилни тон & јачина на МЕХАНИЧКИ ПАРАМЕТАР Големина L x W x H : 105mm x 100mm x 156mm Тежина 280g Материјал, ABS + PC Кабел Стандард 2 M директно ЕЛЕКТРИЧНИ ПАРАМЕТАР Напон 5 Volts Моќ 1.0 вати Статична Струја 270m A Ласерски Класа ги Исполнуваат Одделение I Национални Критериуми за Ласерски Безбедност EMC CE & FCC DOC согласност ENVIRONMENTALPARAMETER Оперативни температури Од 0°C to45°C, Температура на Чување 20°C to60°C Влажност 5% до 85% релативна влажност, некондензирање Нивоа на Светлина дневната светлина, 5000 Lux Шок Дизајнирани да издржат 1.5 М капки ДЕКОДИРА СПОСОБНОСТ UPC / EAN / ЈАНУАРИ, UPC / EAN со ребалансот, ЈАН 8& ЈАН 13, ISBN / ISSN, EAN,Кодекс 39, Кодекс 39, со целосна ASCII, Кодекс 93, Кодекс 128,Codabar (NM7), trioptic Кодекс 39, MSI / Plessy, ГШ 1 Код, Преклопувачки 2 од 5 (ITF), Анексот 2 од 5, Кина, Поштенски Код, Кодот 32, UPC / EAN RSS, RSS ariants.

AIRWREN A3 size LED с ефект на щамповане UV плосък принтер за телефон калъф
 • Новинка

AIRWREN A3 size LED с ефект на щамповане UV плосък принтер за телефон калъф

BGN 4784.00

Airwren A3 големина поведе со ембос ефект УВ Flatbed Печатач за Телефонот Случај АпликацииУВ flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа ,текстил и други текстилни површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок бојашема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,без копирањеи повторете ја хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни заработат ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат вопосебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка ...

Удостоверение за CE рационално проектиране на 3d дигитална печатна машина, размер A3 UV за различен материал като на топка за голф / карта / стъкло и др.
 • Новинка

Удостоверение за CE рационално проектиране на 3d дигитална печатна машина, размер A3 UV за различен материал като на топка за голф / карта / стъкло и др.

BGN 4784.00

CE сертификација рационално изградба 3d дигитална a3 големина УВ печатење машина за разни материјали како топче за голф / картичка / стакло итн.Производи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

машина за рязане на етикети / винил режещи плотери CE
 • Новинка

машина за рязане на етикети / винил режещи плотери CE

782.40 BGN 743.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

автоматична A3 small Uv Led печатна машина китара медиатори принтер
 • Новинка

автоматична A3 small Uv Led печатна машина китара медиатори принтер

BGN 4784.00

автоматско A3 мали Ув Led печатење машина стакло, метал печатачОпис На Производотпредмет : ARLED Mini4 УВ печатачдимензии на печатење : 28 X42cmпечати на владата : CMYK+2 Whiteпечати резолуција : 5760 X1440dpiмастило : УВ мастилофах : гитара зема лентаКарактеристики1.Одличен квалитет на ув печатач2.мал формат ув flatbed печатач3.сигурен снабдувач од кина4.фабрика ценаСпецификација на ARLED Mini4МоделARУВ LED Mini4Големина280mm X420mmСпецификации640×610×410 mm(W*L*H)Боја на владатаCMYK+втората светска војна или CMYKLMLCНето тежина60 KgБруто тежина65kgбрзината на печатење173sec( A3 фото)печати висина175mm(прилагодливи, OEM цел)Глава за печатење чистење методавтоматскирезолуција на печатење5760*1440dpiмедиумилична карта .кожа ...

Цена По Цена на Производителя Tablet Цифров UV-Led Принтер С Вградена Система за Водно Охлаждане на Печатна Машина A3
 • Новинка

Цена По Цена на Производителя Tablet Цифров UV-Led Принтер С Вградена Система за Водно Охлаждане на Печатна Машина A3

BGN 4784.00

Производи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.2.Печати погодно и сува веднаш.Нашите УВ печатач има 57601440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.3.УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн...

Scanhero 2D джобна Безжична Bluetooth скенер за бар кодове преносим четец на червена светлина 2D скенер за бар кодове за IOS, Android, Windows
 • Новинка

Scanhero 2D джобна Безжична Bluetooth скенер за бар кодове преносим четец на червена светлина 2D скенер за бар кодове за IOS, Android, Windows

119.98 BGN 97.00

1,50 m гледање на далечина безжичен пренос2,Компатибилен со различни видови на Bluetooth уреди3,Поддршка за Windows серија4,Поддршка за Mac、Андроид、IOS5,Вграден во меморија за поддршка на HTTP6,складирање:5000barcodes7,Instant upload Режим、storage Mode8,КРИЕШЕ / SPP на Владата и да се префрлате9,Bluetooth / Жичен две РежимДекодер параметриРаботат на струјата:3.3 V и ± 10%x120m AИзвор на светлина=Осветлување : 6500 K Led диоди, aimer : 617nm LEDСензор:640*480 CMOSПРОЦЕСОРОТ:РАКА 32битна Кортекс, Декодирање брзина:500 / secДекодирање на точноста:≥[email protected]% CODE39Активирањето На Владата:Копчето,Континуирано,АвтоИндукцијаПечатење Договорот:≥25% Длабочина на Поднесени:30600mm,Скенирање агол : rotation30° склоност 60° намалување 60°Декодирање Способност : 1 D : UPCA,UPCE,EAN8,EAN13,Код 128, Код 39,Код 93,Код 11,Преклопувачки 2 од 5,Матрица 2 од 5,Стандард 2 од 5(IATA),Coda бар(NW7),MSI Plessey,RSS,итн.2 D : QR Код, Податоци Матрица,PDF417,итн.Копчето живот:1000,000 пати, LED живот:100000 часаКапка тест : 1.8 м, Батерија:3.7 V1200m AhБезжична тип:Bluetooth, Растојание:≤50 метриРаботен режим:Instant upload режим,Storage mode,Складирање:4 Mb=160000 EAN13 баркодовеРаботно време:Полно оптоварување≈15hours,Нормална ≈3 до 8 денаBluetooth баркод скенер

1wireless скенери+ принтер високо качество на 80 мм термален принтер проверка за автоматично рязане на USB + сериен порт или Ethernet портове
 • Новинка

1wireless скенери+ принтер високо качество на 80 мм термален принтер проверка за автоматично рязане на USB + сериен порт или Ethernet портове

99.20 BGN 94.00

Стандардната испрати USB + сериски порт, ако ви е потребна мрежна порта, ве молиме да ни даде порака Големина : 195 см x140 cmx142.5 cm Производ КарактеристикиБрзо печатење до 200mm / sec за двете текст & графикаПоддршка продавница логото преземете и печатење (bmp file)Поддршка на баркод за печатењеDropin хартија вчитувањеКомпатибилен со ESC / ПОСПоддршка 32bit / 64bit WindowsПоддршка За LinuxРачки max...

Artwork desgin Coffee printer with 4*100ml color edible ink free & Wifi Интерфейс годни за консумация лате арт кафе машина принтер
 • Новинка

Artwork desgin Coffee printer with 4*100ml color edible ink free & Wifi Интерфейс годни за консумация лате арт кафе машина принтер

1376.00 BGN 1307.00

Шенжен Интерџет Technology Co.Ltd е фабрика за посебни серија flatbed priner , неколку кафе печатач е нашиот најнов Кафе печатач беше произведен како кафе брод или на домашен печатач.Направи пенана врвот кафе пијат од вашиот ususal методи , место на купот на машината , одберете некоја слика од голема содржина библиотека или да го одобри вашиот клиент е создаден дизајн , кликнете на печатење , само во секунди за да им даде на вашиот пијалок совршен finshing допир ...

Цифрови 11 грама чаши чаша за сублимационен печат прес машина чаша топлина натиснете принтер чаша прес машина теплопередача машина за чаши чаши
 • Новинка

Цифрови 11 грама чаши чаша за сублимационен печат прес машина чаша топлина натиснете принтер чаша прес машина теплопередача машина за чаши чаши

BGN 169.58

Дигитални 11oz Чаши Сублимација Кригла Притиснете Машина Кригла Топлина Притиснете Печатач Првенство Притиснете Машина преносот на Топлината Машина за Чаши, ЧашиСпецификација Модел : кригла топлина притиснете машина Напон : 110 V / 60 HZ, 220 V / 50 HZ Моќност : 300 W Греење time : 40seconds Работи големина : 7.59cm 11oz Време : 0999sec Температура : 0399°C Кригла висина опсег : во рок од 11.5 cm.10.5 cm Пакување : двојно картон со пена insde Пакување големина : 36*36*29cm Тежина : 10 KGКако да се печати на вашиот дигитален фото врз кригла : се дигитални фото Печати на хартија, сублимација со сублимација на бои со мастило во вашиот печатач Намалување на хартија слика на околу 3" x 8" големина Заврши на сликата се соочува во сублимација обложени кригла Место кригла во кригла притиснете чаша носителот Поставување на температурата на 180 C до 200 C Поставите саканото време (варира од 45 сек...

Wejoy 3D Laser & LED Mini Projector DL-310 Android Full HD 1080P 3D Smart Video Home Cinema Theater DLP Android Преносим проектор
 • Новинка

Wejoy 3D Laser & LED Mini Projector DL-310 Android Full HD 1080P 3D Smart Video Home Cinema Theater DLP Android Преносим проектор

1118.40 BGN 939.00

Wejoy 3 D домашно Кино Проектор им Даде на Вашиот Живот Повеќе Радост1.Wejoy Проекторот е за секого,насекаде,во секое време.2.3 D : Shutter 3 D (Треба вистински 3 D сигнал)3.Интерактивна : Airplay интерактивни / Miracast4.Проекција технологија : DLP5.Brigtness : 3500lumens(650 ANSI)6.Contrast ratio : 5000 : 17.Мајчин Резолуција : WXGA 1280*8008.Екран : 4 : 3 / 16 : 9 / 16 : 109.Електронски Клуч Корекција : Прирачник,Вертикална:+ / 40°10.Систем : Android 4.411.Bluetooth : BT4.0 Безжична конекција засилувач систем12.Wifi : 2.4 G / 5 G Wifi13.Ethernet : 100 / 1000 M RJ45*114.Далечински управувач : Поддршка на МО и 2.4 G безжичниот далечински управувач15.Продолжен за складирање : Поддршка ТФкартичка и хард диск

Серворуки режещи плотери автоматична система за регистрация на марки безплатна доставка
 • Новинка

Серворуки режещи плотери автоматична система за регистрация на марки безплатна доставка

2622.40 BGN 2491.00

Добредојдовте на нашиот нашата продавницаМодел : 720 IIPКонтура сечење плотер 720mm со Dragoncut софтвер насока за употреба на софтверDragoncut софтвер : КАРАКТЕРИСТИКИ : 1...

300 мм ръчна изработка сгъваема кожена машина за хартия кожа PU с кожена биговальная машина
 • Новинка

300 мм ръчна изработка сгъваема кожена машина за хартия кожа PU с кожена биговальная машина

BGN 158.40

Топла Продажба : 300мм Прирачник за виткање creasing машина за хартија ,кожа , СТП состојба , Кожа creaser НОВИ Спецификации : Виткање материјал должина max : 30cmВиткање на работ ширина : 1cm околуРаботната маса големина : 30x20cmМашина со големина на : 27x25x9cmБруто Тежина : 8 kgПогоден за : Кожа , СТП meaterial, Хартија , Хард корица хартијаПогоден за индустрија : Торба, Паричник, Кожа компанија.Употреба : права линија виткање, creasing

Качеството на 80 мм wifi водоустойчив термопринтер и 58 мм хартия специален pos разписката ресторант поръчка принтер с автоматичен нож
 • Новинка

Качеството на 80 мм wifi водоустойчив термопринтер и 58 мм хартия специален pos разписката ресторант поръчка принтер с автоматичен нож

208.00 BGN 196.00

Квалитетот 80mm wifi водоотпорен термички печатач, исто така, 58mm хартија специјални пос приемот ресторан цел печатач со авто машинаОпис на производот : ХСH81 е со висок квалитет термички печатач.дизајниран за мрежа и кујна печатење...

720 mm 1350 мм Win7 / 8 USB Artcut софтуер винил, рязане на плотер безплатна доставка Малайзия на режещия плотер
 • Новинка

720 mm 1350 мм Win7 / 8 USB Artcut софтуер винил, рязане на плотер безплатна доставка Малайзия на режещия плотер

638.40 BGN 606.00

Добредојдовте на нашата продавницамодел : XIY720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : Овој линк за слободен брод за НАС,во близина на кина место,ако се далеку од кина место,цена можеби додадете повеќе.Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...