2017 високо качество на евтини цигански танц на корема поли за жени големи цветя танцов костюм NMMQB01

2017 високо качество на евтини цигански танц на корема поли за жени големи цветя танцов костюм NMMQB01

BGN 18.00
-5 %
BGN 19.04

Брой продукти


Ткаенини : Chiffon шема
Здолниште : Плочка Половината : 62cm
Максимална половината : 110cm
Погоден за Половината : 65-106cm. (1.9-3.1 нозе)
Должина : големина S : 90cm за изборите
големина L : 96cm за изборите
Здолниште : 23 метри


Подробности

Размер:
S, M
Материал:
Памук, Ликра, Модален, Найлон, Полиестер, Вискоза, Ликра
Пол:
Жени
Номер На Модела:
NMMQB01
Танц Тип:
Ориенталски Танци
търговска марка:
YI НА ШЕН ВУ
Танц Тип:
Ориенталски Танци
Цвят:
Червен, Розов
съдържа:
пола за танци на корема
Размер:
S/M
Опаковка:
Торба OPP
Доставка:
Поща На Китай
дата на доставка :
3-5 дни
Тегло:
0.5 kg
Място на произход на стоките:
Китай
Гаранция:
30 ДНИ

Избор на купувачи

нови аксесоари за танци, ориенталски танци есента и зимата на безопасност за защита на краката чорапи танц куп чорапи танц на корема чорапи
 • Новинка

нови аксесоари за танци, ориенталски танци есента и зимата на безопасност за защита на краката чорапи танц куп чорапи танц на корема чорапи

BGN 19.41

ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Нови костюми за състезателни танци старши Половината ръкави топ + Crystal коноп пола 2 бр. Комплект за балните танци за жени костюми за състезателни танци
 • Новинка

Нови костюми за състезателни танци старши Половината ръкави топ + Crystal коноп пола 2 бр. Комплект за балните танци за жени костюми за състезателни танци

BGN 123.01

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : Кристал КонопГолемина : M(Половината : 6680см,должина : 90cm) број : 53503804 2 парчиња / set : топ*1 здолниште*1За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

С къс ръкав Спандекс бална зала Wltaz дълга рокля с диамантена тапицерия Luxry размер M-XXL Dance Performance Dresses For Women MQ207
 • Новинка

С къс ръкав Спандекс бална зала Wltaz дълга рокля с диамантена тапицерия Luxry размер M-XXL Dance Performance Dresses For Women MQ207

117.65 BGN 112.00

детали за производотКраток Ракав Spandex Ballroom Wltaz Долг Фустан Со Luxry Дијамант Намали Големината МXXL Перформанси Танц Фустани За Жени MQ207големина на : (единица : cm)13cm грешка е нормално~

Пинк Е Страхотна Балетные Рокли Танцови Костюми, Балетные Опаковки От Доставчик, За Възрастни Или Деца, Захар Слива Лешникотрошачката Танц Балет
 • Новинка

Пинк Е Страхотна Балетные Рокли Танцови Костюми, Балетные Опаковки От Доставчик, За Възрастни Или Деца, Захар Слива Лешникотрошачката Танц Балет

BGN 127.39

Пинк Самовила Балетски Фустани Танц Носии,Балет TutСнабдувач За Возрасни Или Деца,Шеќер Слива Nutcracker Танц БалетPls изберете големина што ви треба!Pls ни кажете големина сакате да го нарачате.pls контактирајте со нас за детали.Pls изберете големина што ви треба!Големина може да се прилагоди.Pls ни кажете големина сакате да го нарачате.pls контактирајте со нас за детали.Балетот фустани можат да бидат направени за возрасни или деца!+2cm е дозволено1 инч=2.54 смГолемина(cm)Биста(cm)Биста може дабиде изменета.Половината(cm)Половината може да себиде изменета...

Нови костюми за състезателни танци секси senior спандекс korean yarn бална зала на dance пола за жените конкурс по танци балната зала поли
 • Новинка

Нови костюми за състезателни танци секси senior спандекс korean yarn бална зала на dance пола за жените конкурс по танци балната зала поли

BGN 97.41

Различни бои за вашиот избор!ПОВЕЌЕ КВАНТИТЕТ,ПОВЕЌЕ DISCOUNЗа Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandexГолемина : M(Половината : 6680см,должина : 90cm) број : 1131 (ова само ballroom танцува здолниште,на врвот треба да се купат)За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Безплатна доставка професионална пискюл Aragraph Тигър Nagle Latin Dance Costume Child Competition Latin Skirt fy070
 • Новинка

Безплатна доставка професионална пискюл Aragraph Тигър Nagle Latin Dance Costume Child Competition Latin Skirt fy070

135.98 BGN 129.00

големина : S,M,L,XL,XXLS,биста на 5660cm,половината 4858cm,heigh за 120cm девојка;М,биста на 6064cm,половината 5464cm,висина за 130cm девојка;L,биста на 6470cm,половината 5868cm,висина за 140cm девојка;XL,биста на 7076cm,половината 6272cm,висина за 150cm девојка;XXL,биста на 7682cm,половината 6676cm, висина за 160cm девојка; производ опција листазабелешка : следните информации за повикување само ...

Латински Танц Рокля Жени / Момичета Roupa Infantil Feminina Фитнес Облекло Дама / Детски Танцови Костюми Ча-Ча / Румба / Samba / Танцови
 • Новинка

Латински Танц Рокля Жени / Момичета Roupa Infantil Feminina Фитнес Облекло Дама / Детски Танцови Костюми Ча-Ча / Румба / Samba / Танцови

85.60 BGN 81.00

Големина(единица : cm) Биста Половината Рамо Хип S 7884 6266 36 8587 М 8388 6670 37 8890 L 8792 7074 38 9193 XL 9196 7478 39 9496 XXL 95100 7883 40 97100 XS(дете) XS Е Децата Големина, да го Прифати Било која Големина Да Обичај...

2015New мода дете с къс ръкав латински танц производителност носят пискюл отгоре и нередовни поли латински комплект, подходящ за деца момичета L2013
 • Новинка

2015New мода дете с къс ръкав латински танц производителност носят пискюл отгоре и нередовни поли латински комплект, подходящ за деца момичета L2013

55.98 BGN 53.00

2015 New Мода Дете Кратки ракави латинска Танц Перформанси Носат Tassel Врвот И Неправилни Здолниште латинска Постави За Деца Девојки L2013#големина : XXS,XS,S,M,L,XL,XXL;XXS(120#) : за висина на околу 100115cm девојка;XS(130#) : за висина околу 115125cm девојка;S(140#) : за висина околу 125135cm девојка;M(150#) : за висина околу 135145cm девојка;L(160#) : за висина околу 145152cm девојка;XL(170#) : за висина за 152160cm девојка;XXL(180#) : за висина околу 160168cm девојка; детали за производот

Нов прием на танца на корема сутиен ликра танц сутиен топ секси латински танц сутиен топ облекло танцьорка
 • Новинка

Нов прием на танца на корема сутиен ликра танц сутиен топ секси латински танц сутиен топ облекло танцьорка

BGN 59.01

Нови пристигнување стомак танц градник spandex танц градник врвот секси латино танц градник врвот танчерка е облекаЖените стомак танц градник : Материјал : spandexГолемина : S(34 / 75 / Б / В),M(36 / 80 B / В),L(38 / 85 B / В),XL(40 / 90 B / C)Може да се направи Д или Ѓ првенство1inch=2.54 см

Латино Танци, Костюми За Жени / Момичета Зелено / Жълто / Синьо / Розово / Зебра Ча-Ча / Румба / Балните Латино Танци Рокля Vestidos Infantis
 • Новинка

Латино Танци, Костюми За Жени / Момичета Зелено / Жълто / Синьо / Розово / Зебра Ча-Ча / Румба / Балните Латино Танци Рокля Vestidos Infantis

78.56 BGN 75.00

Големина(единица : cm) во Градите, Половината Хип Здолниште должина Рамо S 7982 6266 8587 7595 36 M 8386 6770 8890 7595 37 L 8790 7174 9193 7595 38 XL 9194 7578 9496 7595 39 XXL 9598 7982 97100 7595 40 XS(дете) XS Е Децата Големина, да го Прифати Било која Големина Да Обичај...

2018 New Women Dj Dance Носете Секси Hole Jazz Ds Hip-hop Stage Performance Dance Costume Fish Scale Perspective Club Bodysuit
 • Новинка

2018 New Women Dj Dance Носете Секси Hole Jazz Ds Hip-hop Stage Performance Dance Costume Fish Scale Perspective Club Bodysuit

38.08 BGN 27.00

2018 Нови Жените Dj Танц Носат Секси Дупка Џез Дс Хипхоп Сцената Перформанси Танц Костим Риба Скала Перспектива Клуб BodysuitГолемина Биста : 92 CM Половината : 72 CM Рамо : 40 CM Овој производ е добра еластичност 1 CM=0.39 ИНЧЕН Модел е 162 сантиметри, 47 кг,носат М големина, над големина за вашиот референца Детални големина, се мери со рака, 13 см грешка е дозволено

Възрастни / деца пискюл латиноамерикански танци жената рокля на момиче / дама, ча-ча / румба / samba / танго / бални танци пола латино изпълнения на облекло
 • Новинка

Възрастни / деца пискюл латиноамерикански танци жената рокля на момиче / дама, ча-ча / румба / samba / танго / бални танци пола латино изпълнения на облекло

52.30 BGN 46.00

Купувачот забелешка : Нашата продавница користиме високоодделение ткаенини , бои и големини може да се прилагоди , добредојдовте учител и мајка да се преговара.Материјал : Полиестер SpandexБоја : како на сликата шоуОбјектот вклучуваат : 1 PCS ФустанУпотреба : Жената dancewearголемина на табелата : (единица : cm)ГолеминаБистаПоловинатаРамоДолжина На РакавОблека долгоS7260353294.5М7664363396L8068373497.5XL8472383599XXL88763936100.5Ве Молиме Имајте Во ПредвидЗабелешка 1 : 1 инч = 2.54 см, 1cm = 0.39 инченЗабелешка 2 : може да биде мала разлика во боја , затоа што на мониторот на компјутерот settingsЗабелешка 3 : Со разликата во мерниот метод , ве молиме овозможи 23cm во големина отстапување .Мора да се обрне внимание На следниве ситуации : 1...

Нови Рокли За Танци За Дамите Цветни Памучни Пресни Ресни Роман Поли Възрастни Жени Бална Зала Репетиционные Рокли Носи 11044
 • Новинка

Нови Рокли За Танци За Дамите Цветни Памучни Пресни Ресни Роман Поли Възрастни Жени Бална Зала Репетиционные Рокли Носи 11044

BGN 41.60

Почитувани,Ова се Носат вклучуваат само еден oiece се облекуваат,не се вклучуваат половината синџир,ако треба да се купи половината синџир,ве молиме да го купите во подолу адреса,ви благодарам.Бренд : Танц КралицаГолеминаВисина(единица : cm)Биста(единица : cm)Половината(единица : cm)Тежина(единица : кг)М155165769062744555L160170869872805565Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."

Розови момичета балните латино танци рокля деца латиноамерикански танци Tiops + пола сценична облекло изпълнението на Салса танцови Костюми с ръкавици
 • Новинка

Розови момичета балните латино танци рокля деца латиноамерикански танци Tiops + пола сценична облекло изпълнението на Салса танцови Костюми с ръкавици

31.97 BGN 28.00

Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Нова пролет и лято национален танц фен модерни танцови елегантен класически танцови за възрастни TB7522
 • Новинка

Нова пролет и лято национален танц фен модерни танцови елегантен класически танцови за възрастни TB7522

54.08 BGN 44.00

Референтна Висина големина & Ве молиме, изберете ја големината според висината и тежината на Големината на Градите Ширина Половината Укажуваат на тоа висина препорачува тежина cm инчи cm инчи cm kg S 87 34.25 67 26.38 155160 37.545 М 90 35.43 73 28.74 160165 4550 L 93 36.61 80 31.50 165170 5055 XL 96 37.80 84 33.07 170175 5560 xxl 99 39.98 87 34.25 170175 6065 Xx XL 107 42.13 99 38.98 170175 6570 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

Нов стил на една жена танц на корема облекло сценичното представяне на ориенталски костюми Индия Боливуд секси костюми 6 цвята по 3-4-5-7шт комплекти
 • Новинка

Нов стил на една жена танц на корема облекло сценичното представяне на ориенталски костюми Индия Боливуд секси костюми 6 цвята по 3-4-5-7шт комплекти

46.08 BGN 44.00

Тип на производ : жена стомак танц Материјал : полиестер / Најлон Возрасна Група : возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата show note:кога ќе ги нарачате ,ве молиме да го напушти редот порака да ми кажете што треба на боја, Големина : една големина Објект Вклучуваат : : 3pcs=top+ здолниште +појас 4pcs=top+ здолниште +појас+ превез на главата 5pcs=top+ здолниште +појас+ ѓердан +превез на главата 7pcs= top+ здолниште +појас+ѓердан+превез на главата+ хривнија+earringголемина на табелата : (единица : cm)големина на половинатаедна големина 6083ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нови момичета крила ъгъл на отваряне на танцьор подпори лампа крила танц на корема подпори жени танц на корема открит 360 градуса LED ухилен крила
 • Новинка

Нови момичета крила ъгъл на отваряне на танцьор подпори лампа крила танц на корема подпори жени танц на корема открит 360 градуса LED ухилен крила

76.45 BGN 76.00

Различни бои за вашиот избор!ПОВЕЌЕ КВАНТИТЕТ,ПОВЕЌЕ DISCOUNкомпанијата не ќе плаќање на увозни давачки , бидејќи царинските барања на секој се различни, ако треба Proforma Фактура , конкретни можете да контактирате со нас, ние сме сите видови на режимот на транспорт На товар полнење е слободен, кога ќе има дополнителни транспортни трошоци, треба да брзо транспорт ( како што курирската служба DHL &EMS), ве молиме контактирајте со нас за да го измените ценажените 360° стомак танц крило : 1 инч=2.54 смдолжина е 145 CM,отворете 300cm,вратот : 3045см ,околу 300 компјутери Светилка монистраЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Ресни Латиноамерикански Танци Облекло Колан Перла Стил Преди Да Отворите Ръкави Самба Танго Танцови Костюми Шапки Латиноамерикански Танци Рокля Комплект
 • Новинка

Ресни Латиноамерикански Танци Облекло Колан Перла Стил Преди Да Отворите Ръкави Самба Танго Танцови Костюми Шапки Латиноамерикански Танци Рокля Комплект

BGN 159.98

Големина : XXS3 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и големина .ве молиме испратете ја вашата висина,тежина,градите,половината и колковите на продавачот,ова е многу важно!)

Нов стил е най-секси жена на танц на корема ръчно изработени 3 бр сутиени, дълга пола и колан сценичното представяне на египетски костюми ориенталски стил
 • Новинка

Нов стил е най-секси жена на танц на корема ръчно изработени 3 бр сутиени, дълга пола и колан сценичното представяне на египетски костюми ориенталски стил

65.60 BGN 62.00

Тип на производ : жена стомак танц Материјал : полиестер Возрасна Група : возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L, Објект Вклучуваат : : 3pcs=top+појас+здолништеголемина на табелата : (единица : cm)големина бистаС 34 / 75 BМ 36 / 80 BL 38 / 85 Bве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нов дизайн bellydancing пола танц на корема поли улов мляко коприна приключи пола с nikola за танц или изпълнения -6022
 • Новинка

Нов дизайн bellydancing пола танц на корема поли улов мляко коприна приключи пола с nikola за танц или изпълнения -6022

35.04 BGN 33.00

wyприклучокstartЖешка Стока$28.8$23.9$53$19.9$46.9$18.9wyприклучоккрај убава заврши здолниште! имаме vairoбои за вас : жолта , црвена , розева , сина , небото сино , топла розова , црна, бела, сина, виолетоваако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас ~~

Кантата рокля Англия лято дете на детска градина стил на училище, определени 95~164 см момчета, момичета, детски блузи, панталони вратовръзка Безплатна доставка WELIVENICE
 • Новинка

Кантата рокля Англия лято дете на детска градина стил на училище, определени 95~164 см момчета, момичета, детски блузи, панталони вратовръзка Безплатна доставка WELIVENICE

32.96 BGN 29.00

Cantata Фустан Англија Лето дете kindergarden стил училиште поставите 95~164 см Момчиња девојчиња дете блузи панталони вратоврска Бесплатен превозот WELIVENICE1 cm = 0.39 инчен 1 инч = 2.54 смS : 100~110 смМ : 110~120 смL : 120~130 cmXL : 130~140 cm2 XL : 140~150 см3 XL : 150~160 смВе молиме изберете поголема големина за пумпа дете.можете да платите со : кредитна картичка / web паритрансфер / дебитни картички / western union / QIWI Паричникот / зачувамако не знаете како да се плаќаат пари, ве молиме проверете на линкот1.Ние ќе брод вашата објект во рамките на 3 дневна.2.Стоките ќе бидат испратени од страна на економски превозот услуга,ние нудиме бесплатен превозот.ако сакате изразат превозот услуга, ве молиме контактирајте со нас.3.Превозот време : 1)Воздухопловната (35 недели ) (Бесплатен превозот+Следење на број)2)...