БКК 6X 12CM (L X W) Lace Flower 10DesignNail Art Image Stamping Template Printing Plate Polish Gel САМ Съвети Дизайн маникюр

БКК 6X 12CM (L X W) Lace Flower 10DesignNail Art Image Stamping Template Printing Plate Polish Gel САМ Съвети Дизайн маникюр

BGN 1.47

Брой продукти

BCC 6 X 12 CM(L X W) Чипка Цвет 10 Design Nail Уметничка Слика Печат Образец Печатење Плоча полски Гел DIY Совети Нокти Дизајн На Нокти Слика Печат Образец ќе се направи вашите нокти да изгледаат елеганција и посебни.
Компатибилен со Двете Природни и Вештачки Нокти и Лесно да се Примени.
Исто така може да се Користи за Декорација на Вашиот Дом, Мобилен Телефон Случај, Покана Картичка, Телото Уметност и др.
Може да се користи со лак, УВ гел или акрил нокти, итн. Опис :
Предмет Тип : Ноктите Слика Печат Образец
Материјал : Челик
Стил : BC01,02,03,04,05,06,07,08,09,10
Плочи Големина : За 6 CM X 6 CM(L X W)
Тежина : Околу 100g Пакет се Вклучени :
1 X Нокти Слика Печат Образец Како да го користите :
1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите.
2. Се применуваат посебни лак на сликата плоча.
(Ве молиме, користете Солидна Боја на лак. И текстура е подебел од редовни лак.)
3. Scrape исклучување полски брзо и силно од внатре кон надвор.
4. Веднаш печат на сликата за да ги собереш на дизајн. Сликата е префрлен на печат.
5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење. Сликата е префрлен на вашите нокти.
6. За траен носат, се применуваат врвот грб малку и брзо на површината на ноктите.


Подробности

търговска марка:
Мингли
Тип Шаблон:
Пробиване
Номер На Модела:
STA
Материал:
неръждаем
Тегло:
10g
Размер:
6*12
Брой:
54214521
Тип Елемент:
Модел
Стилове:
табела за пробиване на ноктите
Дизайн:
снимка на нокътната плочка
Типаж:
Пирон Изкуство Изображение На Печатна Табела За Нокти Щанцоване Модел
размер на нокътната плочка:
12cmNail Art Image Printing Plate Polish Stamping Template
Форма:
Размер XXL Nail Art Image Printing Plate Polish Stamping Template
шаблон за нокти:
Пирон Изкуство Изображение На Печатна Табела За Нокти Щанцоване Модел
Тегло:
25
обичай:
пробиване на ноктите
Инструменти за пробиване на изображения нокти:
Шаблон За Пробиване На Изображения Нокти
UV-лак за нокти шаблон за релеф на изображението:
Шаблон За Пробиване На Изображения Нокти

Избор на купувачи

AriesLibra 10 designs Travel Nature Chinese маникюр Templates Нокти Image Stamping Plates маникюр лак за стемпинга нокти шаблони
 • Новинка

AriesLibra 10 designs Travel Nature Chinese маникюр Templates Нокти Image Stamping Plates маникюр лак за стемпинга нокти шаблони

7.98 BGN 5.00

КАРАКТЕРИСТИКИ : Плочи Големина : 7*8 см Плочи Тежина : 18g / pc Функција : Користете ги со лак за да креативни нови дизајниПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1pc плочиAnswer : ___________________________ NOTE : Поради различни лак квалитет,некои лак не е погоден за печат.Па ве молиме распрашајте се за вашето разбирање.Ако талкаат повеќе производи,ве молиме да кликнете​Answer : ___________________________ NOTE : Увозните давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купување.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ : Од безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам.ПРЕВОЗОТ : Услови на Испорака : Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод...

YM-11 NEW 1mm 2mm 3 мм Matte Neon Colors Glitter Mixed Round shape Shapes for маникюр, Nail gel, makeup and decoration направи си САМ 1box
 • Новинка

YM-11 NEW 1mm 2mm 3 мм Matte Neon Colors Glitter Mixed Round shape Shapes for маникюр, Nail gel, makeup and decoration направи си САМ 1box

BGN 0.72

YM11 НОВИ 1mm 2mm 3мм Мат Неонски Бои, Сјај Мешани Тркалезна форма Форми за помине уметност ,ноктите гел,шминка и DIY декорација 1boxОбјектот : Сјајот SpanglesСјајот Облик : Тркалезна Точка ФормиСјајот Големина : 1mm 2mm 3ммСјајот Боја : Како на сликиМатеријал : Пластика100% сосема нов со кутијаКоличина : 1 BoxШаблон : 1mm и 2mm 3мм мешани круг сјајВажни Забелешки : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Внимание : ова превозот начин е без следење на број ...

0.2 г / скоростна ультратонкая Galaxy Холо ноктите, люспи от блестяща магическа Rinbow лазерен маникюр блясък, пайети холографски прах пайетки
 • Новинка

0.2 г / скоростна ультратонкая Galaxy Холо ноктите, люспи от блестяща магическа Rinbow лазерен маникюр блясък, пайети холографски прах пайетки

7.65 BGN 7.00

1 Ако цената на вашите нарачки , тоа ќе биде пратена од "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус" и не може да се следи по пакет лево Кина...

1бр 3D професия лепило златни нокти художествени декорации DIY стикери за нокти Nail Wrap етикети съвети маникюр Снежинка издълбани камелия
 • Новинка

1бр 3D професия лепило златни нокти художествени декорации DIY стикери за нокти Nail Wrap етикети съвети маникюр Снежинка издълбани камелия

BGN 0.74

Цвет Нокти Производството Чекори : 1 Слој масло, во текот на дното масло + 2 пати боја на ноктите, масло, и други помине масло целосно сува, откако на почетокот ставени decals...

TCA100AB холограма Сребърна Звезда фотокопие във формата на Мини маус за нокти гланц за декорация на нокти грим facepaint направи си САМ украса
 • Новинка

TCA100AB холограма Сребърна Звезда фотокопие във формата на Мини маус за нокти гланц за декорация на нокти грим facepaint направи си САМ украса

BGN 15.79

TCA100 AB Holographic Сребрена Ѕвезда во Фотокопија TCA100 AB Holographic Сребрена Ѕвезда во Фотокопија Мини Обликот на Ноктите Сјај за Нокти Уметност Декорација Шминка facepaint DIY Декорација Објект : TCA100 AB Обликот : Мини Големина : 8 MM Боја : Ласерски Сребро Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

2 бр./компл. ноктите метален парче на Кривата на мухъл декорации на ноктите, образуване на мухъл нокти инструменти
 • Новинка

2 бр./компл. ноктите метален парче на Кривата на мухъл декорации на ноктите, образуване на мухъл нокти инструменти

BGN 4.46

Спецификација : Материјал : АкриликГолемина : 5.5*4.5 cm прибл.Боја : Како на сликата покажува Пакет се Вклучени : 1 сет * Помине Парче Метал Крива Мувла(помине парче метал не се вклучени)​Како да го користат : Повратни информации и Услуга : 1) Купувачот е рано за потврда на приемот на стоките ќе бидат високо ценети...

1 бр цветни смоли желе акрилни маникюр лазер сребро 3D нокти планински кристал, бижута колела маникюр инструменти
 • Новинка

1 бр цветни смоли желе акрилни маникюр лазер сребро 3D нокти планински кристал, бижута колела маникюр инструменти

2.13 BGN 2.00

1 Buc Шарени Смола Желе Акрилик Помине Уметност Ласерски Сребро 3 D Помине Кристал Декорација Тркала Маникир Нокти Алатки 3d Помине Уметност ДекорацијаБои : AB Сјајот ЖелеКарактер : Тоа го прави вашиот ноктите повеќе елегантна и шармантна; Компатибилен со noth природни и atificial нокти; Лесно да се примени.Употреба : Може да се користи со лак,ув гел или акрил нокти,итн.Пакување Содржина : 1wheel

EasyNail~5pcs ноктите украса Циркон 10*13 мм сърцето с папийонка nail art 3d висулка от планински кристал, бижута charmsGold
 • Новинка

EasyNail~5pcs ноктите украса Циркон 10*13 мм сърцето с папийонка nail art 3d висулка от планински кристал, бижута charmsGold

2.38 BGN 2.00

Количина : 5pcs Состојба : Сосема Нов Материјал : Кристал Употреба : Промотивни подароци,сувенири Место на Потекло : Кина (копно) Пакет вклучуваат : 1piece, Индивидуални пакетНајчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Може ли да го промените други express,ние треба стоката ungently? A : Да,Ние исто така да испратите стоки од DHL,Fedex,UPSот и другите, ако може да се плати ни повеќе се изразуваат трошоците или ќе го купите enought стоки.ве молиме контактирајте со нас или оставете ги вашите пораки...

Лак за нокти Маникюр печат набор от штамповочных плочи Стампер стъргало комплект само инструмент
 • Новинка

Лак за нокти Маникюр печат набор от штамповочных плочи Стампер стъргало комплект само инструмент

1.60 BGN 1.00

Помине Уметност полски Нокти Печат Постави Печат Плочи Stamper Scraper Комплет DIY АлаткаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Може да се користи за да дизајн свој помине уметност, ноктите моделите, нагласи, итн...

12 форми шампанско злато метални кристали колелото за 3D ноктите съвети за декорации за красота стайлинг Аксесоари Инструменти
 • Новинка

12 форми шампанско злато метални кристали колелото за 3D ноктите съвети за декорации за красота стайлинг Аксесоари Инструменти

3.18 BGN 3.00

Производ Fetures : 100% сосема новГолем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученикТоа го прави вашите нокти изгледа eligance и специјалниЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полскиМесто тоа на ноктитеСо овој сет, вашите нокти ќе биде поатрактивенВие исто така може да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилни телефони' случај, очила, покана картички, телото уметност, итн.Облик : 12 формиКоличина : 1 тркалаГолемина на : различна форма со различни димензииБоја : Шампањ златоКлиент Информации : 1) Ако имате било какви прашања во врска со превозот време и неисправни квалитет и предмети без примена, ве Молиме контактирајте со нас прво, ние може да ви даде задоволни одговори на & резолуција.2) Ние ветувања за да обезбеди најдобра услуга за нашите вредни клиентите...

Nail MT88 Full Cover Секси POP Art LOVE Nail Art Water Transfer Sticker стикер за нокти татуировки съвети за Нокти DIY Tool
 • Новинка

Nail MT88 Full Cover Секси POP Art LOVE Nail Art Water Transfer Sticker стикер за нокти татуировки съвети за Нокти DIY Tool

BGN 0.93

Ноктите MT88 Целосно Покривање Секси ПОПАрт ЉУБОВ Помине Уметност Вода Трансфер Налепница Decal За Помине Уметност Тетоважа Совети DIY Помине АлаткаВе молиме Пиле оваа Слика линк за да најдете СИТЕ Дизајни!!!Пакување Р eferenceЛесен за користење : 1...

KADS 4 бр. / компл. сладък китайски зодиаки маникюр щанцоване Шаблони за печат Nail Art табела за направи си САМ маникюр Арт дизайн
 • Новинка

KADS 4 бр. / компл. сладък китайски зодиаки маникюр щанцоване Шаблони за печат Nail Art табела за направи си САМ маникюр Арт дизайн

31.98 BGN 16.00

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Еден Пакет на добрите за дел од цената! Овој пакет ги содржи следниве елементи : Печат Помине Уметност Плочи : KADS МИН 008 Плоча KADS МИН 013 Плоча KADS МИН 014 Плоча KADS МИН 016 Плоча Пакет Содржина : 4pcs KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper...

12 Цвята Розов Виолетов Блясък На Ноктите Пайети Кръст Формата На Люспи Смесете Размер Форма На Сърце Блестка Маникюр Декорации 1 Кутия
 • Новинка

12 Цвята Розов Виолетов Блясък На Ноктите Пайети Кръст Формата На Люспи Смесете Размер Форма На Сърце Блестка Маникюр Декорации 1 Кутия

1.10 BGN 1.00

Спецификација : Количина : 1 КутијаБоја : Како на сликите покажуваатПакет Содржина : 1 Кутија Помине SequinsФункција : 100% сосема нов и висок квалитетДекорација на ноктиЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и ставете ја на ноктитеПечат со јасна topcoatИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн.Како да го користите : 1.Се подготват вашите нокти со УВ БАЗА на ГРБОТ и ја излечи, под УВ / LED светилка.2.Се применуваат УВ БОЈА ГЕЛ и лек под УВ / LED светилка.3.Се применуваат УВ ВРВОТ ГРБ (НЕ се лек!)4.Користете сенки Бришење / Туп да се применуваат sequins врз вашите нокти.5.Лек под УВ / LED светилка.

12 Шарки Голям Лист От Роза Цвете Вода Стикер Маникюр Transfer Стикер Доста Маникюр Съвети Украса
 • Новинка

12 Шарки Голям Лист От Роза Цвете Вода Стикер Маникюр Transfer Стикер Доста Маникюр Съвети Украса

2.54 BGN 2.00

Спецификација : Количина : 1 за Голем Лист(вклучува 12 модели)Лист Големина : Прибл Беа 25,516cmБоја : Како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 Лист Вода DecalФункција : 100% сосема нов и висок квалитетДекорација на ноктиЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиНоктите Апликација : 1...

Блясък на прах ярък блясък синьо бебе лазер 1.0 мм холографски за нокти или друга украса
 • Новинка

Блясък на прах ярък блясък синьо бебе лазер 1.0 мм холографски за нокти или друга украса

BGN 11.82

Објектот : Сјајот Во ПравТочка Бр : LB702Сјајот Големина : 1 ММ (1 / 24)Сјајот Облик : Шестоаголна ФормаСјајот На Бојата : Ласерски БебеСина БојаAnswer : ___________________________ Note : Dears,т тој фото покажува ефект не може да биде целосно рефлексивни, ве молиме да бидат разбирање.Пакување Тежина : Сигурен Полиестер ТорбаТука се 50g,200g и 500g три видови на пакување на располагање,ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Dears,ако треба други грама или други бои,ве молиме, ве молиме ги споделите со нас вашето било барање ,речиси секој сјајот може да се најде од нашата компанија,ние ќе ви даде одговор во рок од 24 часа!1...

4 бр./лот череп с unibody дизайн декорация на нокти 3d планински кристал, метал мода Bling ноктите сплав 3d кристали за нокти
 • Новинка

4 бр./лот череп с unibody дизайн декорация на нокти 3d планински кристал, метал мода Bling ноктите сплав 3d кристали за нокти

2.26 BGN 2.00

Ставка Детали 100% Сосема нов Овие Помине Уметност Совети се погодни за употреба на врвот на ноктите полирање,УВ градител гел,акрилик,итн...

1 ролка лилаво цвете холограма стикер за нокти 4 * 120 cm звездна фолио за нокти Holo маникюр Transfer стикер за декорация на нокти
 • Новинка

1 ролка лилаво цвете холограма стикер за нокти 4 * 120 cm звездна фолио за нокти Holo маникюр Transfer стикер за декорация на нокти

1.58 BGN 1.00

Спецификација : Количина : 1 РолнаЛист Големина : Прибл 4120cmБоја : Како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 Тркалаат Помине ФолијаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Може да се користи за УВ ноктитеПомине Уметност Foils создаде совршен "мешани метали" заврши за било полски боја.(Темен лак е подобро)Ноктите Фолија може да се отстрани лесно со лак сменаКако да го користите : 1...

5шт Сребърно Крило на ангел маникюр декорация за окачване папийонка Bijoux Ongles маникюр бормашина нокти аксесоари блясък маникюр дизайн
 • Новинка

5шт Сребърно Крило на ангел маникюр декорация за окачване папийонка Bijoux Ongles маникюр бормашина нокти аксесоари блясък маникюр дизайн

BGN 1.87

КЛИКНЕТЕ НА СЛИКИТЕ ЗА ДА ДОЗНАЕТЕ ПОВЕЌЕ СТИЛ! Ви БЛАГОДАРИМЕ !!!ОписИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, Фрижидер, телото уметност, итн.Користејќи ја вашата креативност , може да се направи убави модели на свој начин!13091266476864873 Можеби Ви се Допаѓа : парче парче парче парче ПРЕВОЗОТ : Нормално ние обезбеди Бесплатен Превозот преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

Смесени размери 2000шт светло розово 3D маникюр планински кристал, бижута акрилни диамантени форма на кристали за нокти аксесоари
 • Новинка

Смесени размери 2000шт светло розово 3D маникюр планински кристал, бижута акрилни диамантени форма на кристали за нокти аксесоари

4.13 BGN 4.00

Други Бои(Кликнете на Сликата) : 1.Ако производите не се исти како и опис или скршен во транзит.Ние ќе го препрати или враќање на пари за вас.2.За било која причина.не сте задоволни со предмети.ние прифаќаме retums и размена во рок од 7 дена по сте го добиле вашиот објект и што треба да се плати за retum превозот цена.3.Можете да не контактирате преку Trademanger или не оставајќи ни порака на aliexpress или ни емејл.Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.и во рок од 36 часа за ВикендотНашите работно време : GT AM 0 : 30~10 : 00Ние сме фабрика директни, ако ви треба било какви посебни потреби сопствен стил.Ве молиме кажете ни, може да се произведува.

Прах блясък черен цвят лазер 1.0 мм за декорация на нокти или други
 • Новинка

Прах блясък черен цвят лазер 1.0 мм за декорация на нокти или други

BGN 11.82

Објектот : Сјајот Во ПравТочка Бр : LB1000Сјајот Големина : 1 ММ (1 / 24)Сјајот Облик : Шестоаголна ФормаСјајот На Бојата : Ласерски Црна Боја( Забелешка : Dears, фотографијата ги покажува боите ' ефект не може да биде целосно рефлексивни, вистински производи кои не се 100% исто како што сликите ефект,ве молиме да бидат разбирање)Пакување Тежина : Сигурен Полиестер ТорбаТука се 50g,200g и 500g три видови на пакување на располагање,ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Dears, ако ви треба повеќе грама или други бои, ве молиме, ве молиме ги споделите со нас вашето било барање , речиси секој сјајот може да се најде од нашата компанија ,ние ќе ви даде одговор во рок од 24 часа!1...

Прах блясък цвят на лазер 1.0 MM тъмно розово гелове за декорация на нокти UV и друг
 • Новинка

Прах блясък цвят на лазер 1.0 MM тъмно розово гелове за декорация на нокти UV и друг

BGN 11.82

Објектот : Сјајот Во ПравТочка Бр : LB911Сјајот Големина : 1 ММ (1 / 24)Сјајот Облик : Шестоаголна ФормаСјајот На Бојата : Ласерски Темно Розова Боја( Забелешка : Dears, фотографијата ги покажува боите ' ефект не може да биде целосно рефлексивни, вистински производи кои не се 100% исто како што сликите ефект,ве молиме да бидат разбирање)Пакување Тежина : Сигурен Полиестер ТорбаТука се 50g,200g и 500g три видови на пакување на располагање,ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Dears, ако ви треба повеќе грама или други бои, ве молиме, ве молиме ги споделите со нас вашето било барање , речиси секој сјајот може да се најде од нашата компанија ,ние ќе ви даде одговор во рок од 24 часа!1...

Valentine 4бр ДРЕБНО маникюр decorations 3d Princess imperial crown нокти jewelry алуминиеви декоративни кристали за нокти
 • Новинка

Valentine 4бр ДРЕБНО маникюр decorations 3d Princess imperial crown нокти jewelry алуминиеви декоративни кристали за нокти

2.26 BGN 2.00

Ставка Детали 100% Сосема нов Овие Помине Уметност Совети се погодни за употреба на врвот на ноктите полирање,УВ градител гел,акрилик,итн...

Смесени размери 2000шт Черен диамант цвят на ноктите кристали акрилни нокти планински кристал, бижута за UV гел Iphone САМ нокти инструмент
 • Новинка

Смесени размери 2000шт Черен диамант цвят на ноктите кристали акрилни нокти планински кристал, бижута за UV гел Iphone САМ нокти инструмент

4.13 BGN 4.00

Други Бои(Кликнете на Сликата) : 1.Ако производите не се исти како и опис или скршен во транзит.Ние ќе го препрати или враќање на пари за вас.2.За било која причина.не сте задоволни со предмети.ние прифаќаме retums и размена во рок од 7 дена по сте го добиле вашиот објект и што треба да се плати за retum превозот цена.3.Можете да не контактирате преку Trademanger или не оставајќи ни порака на aliexpress или ни емејл.Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.и во рок од 36 часа за ВикендотНашите работно време : GT AM 0 : 30~10 : 00Ние сме фабрика директни, ако ви треба било какви посебни потреби сопствен стил.Ве молиме кажете ни, може да се произведува.

1 бр цветни нередовни физически камъни 3D декорации за нокти колелото САМ косметология инструменти за нокти
 • Новинка

1 бр цветни нередовни физически камъни 3D декорации за нокти колелото САМ косметология инструменти за нокти

2.38 BGN 2.00

1 Buc Шарени Нерегуларни Физиката Камен 3 D Помине Уметност Украси Тркала DIY Козметологијата Помине Уметност Алатки 3d Помине Уметност ДекорацијаБои : ШарениКарактер : Тоа го прави вашиот ноктите повеќе елегантна и шармантна; Компатибилен со noth природни и atificial нокти; Лесно да се примени.Употреба : Може да се користи со лак,ув гел или акрил нокти,итн.Пакување Содржина : 1wheel

Мода перли на прах нокти на прах Русалка бели нокти блясък UV гел ноктите Маникюр инструмент блести D8152
 • Новинка

Мода перли на прах нокти на прах Русалка бели нокти блясък UV гел ноктите Маникюр инструмент блести D8152

2.37 BGN 2.00

Моден Бисер Помине Уметност во Прав Прашина Сирена Бели Нокти, Сјај УВ Гел Ноктите Уметност Нокти Алатка Блеска D8152Спецификација : Материјал : акрилик магнетни во правКоличина : 1 кутијаБоја : како на сликата покажуваМодел : Како на сликата покажува.