Carnival Sapphire автоматични механични часовници мъжки неръждаема стомана водоустойчив син многофункционален часовник relogio женски

Carnival Sapphire автоматични механични часовници мъжки неръждаема стомана водоустойчив син многофункционален часовник relogio женски

BGN 167.98

Брой продуктиПодробности

Тип Елемент:
Механични Часовници
Дълбочина На Водоустойчивост:
3 бар
Форма На Корпуса:
Кръг
Характеристика:
Водоустойчив, Пълен Календар, Автоматична Дата
търговска марка:
Карнавал
Диаметър На Циферблата:
42мм
Тип Обков:
Закопчалката На Гривната
Дебелина На Корпуса:
13 мм
Материал Кутии И Чанти:
Кожзаменитель
Дължината На Лентата:
23см
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Вид На Материала На Лентата:
неръждаема стомана
Широчина На Лентата:
20 mm
Стил:
Спорт
Спортен Тип:
гмуркане
Пол:
Мъже
Тип Материал Прозорец На Циферблата:
сапфирен кристал
Движение:
Автоматично Само-На Вятъра

Избор на купувачи

Нов YAZOLE да гледате кожен колан мъжки часовници бизнес-модели на дива мода обикновен кварцов часовник relojes hombre relogio masculino
 • Новинка

Нов YAZOLE да гледате кожен колан мъжки часовници бизнес-модели на дива мода обикновен кварцов часовник relojes hombre relogio masculino

5.31 BGN 5.00

Опис : Види стил : едноставен и секојдневен, highend мода, класичен Римски numerals, великодушни и елегантнаВиди Материјал : Сферични метал табела рамка dialDial Димензии : дијаметар : големи dial 4.0 CM, мали dial 3.2 CM...

Дървени часовници 2017 мъжете ивица Dapple Pattern бамбук каишка, кварцов часовник природа дърво творчески спорт мода часовници за мъже Подаръци
 • Новинка

Дървени часовници 2017 мъжете ивица Dapple Pattern бамбук каишка, кварцов часовник природа дърво творчески спорт мода часовници за мъже Подаръци

44.00 BGN 33.00

Pendant подарок, ѓердан часовник, ѓердан види, синџир часовници, часовници кварц, модни накит, steampunk pendant, sheampunk види, љубовник подарок, пријател на подарок, детето подарок, деца подарок, момче подарок, девојка подарок...

Нов Горещ V6 Кожа Господа Мъжки Мъжки Кварцов Часовник Мода Часовници Мъжки Луксозни Спортни Мъжки Рокля Часовник Таймер
 • Новинка

Нов Горещ V6 Кожа Господа Мъжки Мъжки Кварцов Часовник Мода Часовници Мъжки Луксозни Спортни Мъжки Рокля Часовник Таймер

22.50 BGN 18.00

Детали за Главните Карактеристики : Плоштадот dial дизајн го прави види уникатни Челик бенд за удобно носење Солидна нерѓосувачки челик задниот поклопец...

OCHSTIN хронограф дата мъжки часовник 3 функциониращ под-циферблат Кварцов спортни часовници военни часовници мъжки ръчен часовник relogio masculino
 • Новинка

OCHSTIN хронограф дата мъжки часовник 3 функциониращ под-циферблат Кварцов спортни часовници военни часовници мъжки ръчен часовник relogio masculino

60.77 BGN 30.00

Answer : ___________________________ NOTE : Сите Подбира Можат да Работат И да се Види Е Хронограф види,Хронограф Време за еден час,По Хронограф Еден Час,На Хронограф Подбира Ќе Престане да Работи,ве Молиме да знаат За Тоа Пред да Го Купат, Благодарение Функција : Целосна функционална хронограф Тласкач копчето во 2 : 00 Започнува / Запира Хронограф Тласкач копчето во 4 : 00 Ресетира Хронограф Хронограф минута подdial во 9 : 00 Часот, 24 часа индикација во 3 : 00 Часот, Датумот индикација помеѓу 4 : 005 : 00 ЧасотOCHSTIN Хронограф Датум Мажите се Види 3 Работен Подбира Кварц Спорт Види Воена Види Мажите рачен часовник relogio masculino Хронограф Денот!!! Сите мали бира работа!!!Повратни информацииАко сте задоволни,ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5ѕвезда ),ние ќе го задржи ви даваат одлична услуга тука.Ако не сте задоволни или имате било каков проблем, ние ќе бидеме благодарни ако сакате да контактирате со нас пред да замине 1ѕвезда 3ѕвезда повратни информации, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и да се потрудиме да се направи сте задоволни.Ви благодариме за соработката! Искрено ви посакувам да имаат добар време за шопинг! Добредојдовте на нашиот магазин повторно!

Часовници мъжки YAZOLE марка луксозни модерни спортни часовници светещи мъжки часовник Кварцов часовник Hour Montre Drop Ships relogio masculino
 • Новинка

Часовници мъжки YAZOLE марка луксозни модерни спортни часовници светещи мъжки часовник Кварцов часовник Hour Montre Drop Ships relogio masculino

7.18 BGN 6.00

Опис : 1 Fashion & Секојдневен стил ,Создавање чувство Часовници Жените.2 Висок квалитет на бендот ви дава нова класична дефиниција.Спецификација(приближно) : Дијаметар : 4.5 cmДолжина на watch бенд : 22cmБендот ширина : 2,2 смДвижење : КварцВиди бенд : Кожа за на РакаВиди случај : Нерѓосувачки челикОтпорен на вода : Дневна Вода Доказ, не се погодни за пливање, нуркање или туш.Пакетот вклучува : види x 1Опис : 100% сосема нов и висок квалитет.Ние сме чесни продавачот на Aliexpress...

Търговия на едро мода хронограф мъжки часовници най-добрата марка на луксозни кварцов часовник Reloj Hombre Часовници мъжки час relogio Masculino
 • Новинка

Търговия на едро мода хронограф мъжки часовници най-добрата марка на луксозни кварцов часовник Reloj Hombre Часовници мъжки час relogio Masculino

65.86 BGN 34.00

Трговија на големо Мода Хронограф Спорт Mens Часовници Врвот Бренд на Луксузни Кварц Види Reloj Hombre Часовник Машки час relogio MasculinoПредмет : 1119Стил : машки моделиКарактеристики : Три мали dial дизајн со календарДвижење : Увезени кварц движењеСлучај : АлуминиумскиРака : појасЗатворач : pin токаВодоотпорен : 30 метри водоотпорен животОгледало : Висока јачина на стакло и огледалоРака должина : 248mmПропусниот опсег : 24mmDial дебелина : 12mmDial дијаметар : 47mmТежина : 79g

Луксозната марка часовници Мъжки спортни светещи състезанието мъжки кварцов ръчен часовник водоустойчив-100 метра CASIAM8209
 • Новинка

Луксозната марка часовници Мъжки спортни светещи състезанието мъжки кварцов ръчен часовник водоустойчив-100 метра CASIAM8209

156.64 BGN 63.00

Опис : 1 Класични спортски стил е дизајнирана од мода град Хонгконг,multicolor со опција се исполнат производ богатството.2...

2017 Най-Добрите Мъжки Часовник С Римски Цифри От Естествен Бамбук, Дървени Кварцов Ръчен Часовник Стандартен Размер Аналогов Мъжки Спортни Часовници Подарък
 • Новинка

2017 Най-Добрите Мъжки Часовник С Римски Цифри От Естествен Бамбук, Дървени Кварцов Ръчен Часовник Стандартен Размер Аналогов Мъжки Спортни Часовници Подарък

28.61 BGN 22.00

Карактеристики На Производот : 100% Природата Дрво СлучајДвижење Тип : КварцСлучај Материјали : ДрвоБендот Материјал : Вистинска КожаТока Тип : Pin ТокаDial Дијаметар : Прибл...

Швейцария NESUN луксозна марка часовници мъжки мултифункционален дисплей автоматични механични часовници светещи водоустойчив часовник N9807-1
 • Новинка

Швейцария NESUN луксозна марка часовници мъжки мултифункционален дисплей автоматични механични часовници светещи водоустойчив часовник N9807-1

264.29 BGN 135.00

Види Спецификации Pacel вклучуваат Watch + Nesun кутија + Бесплатна точка ( a види алатка) Тема : Месец / Недела / Датум и 24 Час Месечината display / Прозрачна / отпорен на Вода Висока цена сооднос 22 Накит Автоматско движење 12Месечна Гаранција

Forsining Ocean Luxury Dial Small Design Skeleton Display Златни Мъжки Автоматичен Часовник От Неръждаема Стомана Top Brand Luxury Clock
 • Новинка

Forsining Ocean Luxury Dial Small Design Skeleton Display Златни Мъжки Автоматичен Часовник От Неръждаема Стомана Top Brand Luxury Clock

BGN 31.98

Опис : не ' Рѓосувачки челик види случај и да се види бендот ја прави види повеќе издржливи Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка на гледање...

Reef Тигър Aurora Serier RGA3059 мъжка мода спорт полет на таблото въртене на тръбен циферблат автоматични механични ръчни часовници
 • Новинка

Reef Тигър Aurora Serier RGA3059 мъжка мода спорт полет на таблото въртене на тръбен циферблат автоматични механични ръчни часовници

540.80 BGN 379.00

Модел : RGA3059 Serier : АУРОРА ТУРБИНА Движење : КАЛ.3900 Механичко Движење Случај Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик Случај Дијаметар : 47mm Случај Дебелина : 16mm Watchband Ширина : 25мм Watchband Должина : 29cm Огледало : Сафир Огледало Водоотпорен : 50m Затворач : Pin Затворач

40 мм и матиран керамични bezel сапфирен кристал корпус часа е подходящ за 2824 2836 механизъм C115
 • Новинка

40 мм и матиран керамични bezel сапфирен кристал корпус часа е подходящ за 2824 2836 механизъм C115

129.60 BGN 114.00

Опис Случај m aterial : 316 L не ' рѓосувачки челик случај Случај дијаметар : 40mm Случај дебелина : 14mm Случај одговара на eta 2824 2836 се Вклучени : 40mm случај, назад, круна, движење перница планината, гума печат, 2 пролет бар,рака и рамки Glase : сафир стакло Превозот 1...

41 мм corgeut черно стерилна циферблат сапфир кристал Miyota автоматично мъжки часовник P72
 • Новинка

41 мм corgeut черно стерилна циферблат сапфир кристал Miyota автоматично мъжки часовник P72

222.40 BGN 196.00

Опис Движење : 21 накит Автоматско MIYOTA 8215 (автоликвидација) движење Бирање : црна бирате со роза golde знаци Случај дијаметар : 41mmСлучај дебелина : 12.5 mm Случај Материјал : Брусен Солидна 316 L не ' рѓосувачки челик случај со црни рамки 200 м отпорност на водаРака : 22mm кожа за на рака со deployant стил затворач Стакло : сафир стакло Превозот 1...

Часовници мъжки луксозна марка LIGE мода спорт кожа кварцов часовник човек 3ATM водоустойчив военни ръчни часовници Relogio Masculino
 • Новинка

Часовници мъжки луксозна марка LIGE мода спорт кожа кварцов часовник човек 3ATM водоустойчив военни ръчни часовници Relogio Masculino

49.42 BGN 27.00

Ние прифатат плаќање преку Ali Pay САМО.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМВе молиме да забележите дека eпроверете нормално општи трае 5 работни дена за да го исчистите.Ако сте го купиле повеќе објекти, ве молиме да користите количката и проверете еднаш за секогаш, наместо да плаќаат за нив поединечно.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, итн.) во БЕЛЕШКИТЕ ДЕЛ кога проверете.Ве молиме љубезно забелешка : Предмети ќе бидат repackaged да го спаси вашиот превозот бесплатно & да се еколошки...

Луксозни златни автоматични механични мъжки часовник skeleton Гривна от неръждаема стомана Self-wind ръчен часовник мъжки часовник relogio masculino
 • Новинка

Луксозни златни автоматични механични мъжки часовник skeleton Гривна от неръждаема стомана Self-wind ръчен часовник мъжки часовник relogio masculino

42.32 BGN 42.00

Опис : 100% Нови Оригинални висок квалитет Бренд на ЧасовнициНови дизајнирани Бренд на Часовници Специјално за МажиНационалниот Стандард на Механички Време Грешка : Околу 60 ~ +60(секунди / ден)Автоматски Механички ЧасовнициВисок квалитет на затворач тип виткање затворач со безбедностаСпецификација : Случај Материјал : Нерѓосувачки ЧеликБендот Материјал : Нерѓосувачки ЧеликDial Дијаметар : Околу 3,5 смСлучај Дијаметар : Околу 4,6 cmСлучај Дебелина : За 1.4 cmБендот Ширина : За 2,2 смВкупна Должина : Околу 22 cmПакет се вклучени : 1 X 100% Оригинални Бренд Види(1 X Оригиналната Кутија) Како Да го Користите : Механички се види, да се Напојува со ликвидација на пролет, рачно или самоликвидација(нема потреба батерија).1...

BOBO BIRD марка бамбук часовници за мъже и жени силиконов каучук дървени Writwatches идеални подаръци, предмети Relogio Masculino C-B06
 • Новинка

BOBO BIRD марка бамбук часовници за мъже и жени силиконов каучук дървени Writwatches идеални подаръци, предмети Relogio Masculino C-B06

43.20 BGN 26.00

БОБО ПТИЦА Бренд Бамбус Часовници за Мажите и Жените Силикони Рака Дрвени Writwatches Идеален Подароци Предмети Relogio Masculino CB06

Топ луксозна марка творчески унисекс концепцията за ръчни часовници окото каишка за часовник мъжки часовник мода кварцови часовници мъжки relogio masculino
 • Новинка

Топ луксозна марка творчески унисекс концепцията за ръчни часовници окото каишка за часовник мъжки часовник мода кварцови часовници мъжки relogio masculino

24.58 BGN 18.00

【Се види движењето】 : Кварц 【Случај Материјал】 : Легури 【Огледало материјал】 : Стакло огледало 【Рака материјал】 : Легури 【Dial дијаметар】 : За 4.2 cm 【Рака големина】 : За 20.0 см, широчина 2,2 см【Види тежина】 : Околу 66 грама

CHENXI Brand Military Casual Sport Watch Fashion мъжки пълна неръждаема стомана водоустойчив кварцов часовник Ръчен часовник relogio masculino
 • Новинка

CHENXI Brand Military Casual Sport Watch Fashion мъжки пълна неръждаема стомана водоустойчив кварцов часовник Ръчен часовник relogio masculino

40.69 BGN 22.00

CHENXI Бренд Воена Повремено Спорт Watch Fashion Мажите е Полн Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Кварц часовник рачен часовник relogio masculinoСпецификации : Бренд : CHENXIMonverment : Кварц ДвижењеПол : МажиДисплеј : АналогниБендот Материјал : Нерѓосувачки ЧеликВиди бенд должина Приближно : 22cmВиди бенд Ширина Прибл : 2cmВиди бенд Дебелина Приближно : 0.4 cmВиди случај со дијаметар од Прибл : 4.2 cmВиди екран со дијаметар од Прибл : 3.2 cmВиди случај Дебелина Приближно : 1.4 cmТежина : Околу 132gПакет : Едноставен PVC КесаПОШТЕНСКИ ДЕТАЛИпредмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до повеќето земји во рок од 10 до 39 работни дена.Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори.ЗемјаВреме На ИспоракаРаботни Дена (не вклучувајќи одмор)57811121415192022>22Работни Дена + Сабота + Недела591015162021252630>31СадГо оценувате (точка пристигна)5 .1%50.1%29.6%10.5%4.7%НаплатаОбединето КралствоГо оценувате (точка пристигна)9.9%63.2%19.1%3.4%4.4%НаплатаАвстралијаГо оценувате (точка пристигна)21.4%50.0%14.3%7.2%7.1%НаплатаФранцијаГо оценувате (точка пристигна)10.5%28.6%43.8%10.1%7.0%НаплатаГерманијаГо оценувате (точка пристигна)11.1%22.2%30.3%20.9%15.5%НаплатаКанадаГо оценувате (точка пристигна)0.0%47.1%31.4%17.6%3.9%НаплатаШпанијаГо оценувате (точка пристигна)3.5%25.0%47.9%12.9%10.7%НаплатаПЛАЌАЊЕсите големи кредитни картички се прифаќаат преку безбедна уплатата ПОСВЕТЕНОСТ.ГАРАНЦИЈА &RETURN30 дневна гаранција од датумот на испорака...

Reef Тигър Classic Serier RGA8231 мъжка мода бизнес в ултра-тънък водоустойчив автоматични механични ръчни часовници-стомана
 • Новинка

Reef Тигър Classic Serier RGA8231 мъжка мода бизнес в ултра-тънък водоустойчив автоматични механични ръчни часовници-стомана

428.80 BGN 343.00

Модел : RGA8231 Движење : Seiko NH35 Автоматско Движење Огледало : Сафир Огледало Случај Дијаметар : 42mm Случај Дебелина : 10мм Watchband Ширина : 22mm Затворач : Пеперутка Затворач / Floding Затворач Водоотпорен : 30m Функција : Dual Календар(англиски / Кинески Недела)

Победител Топ Марка Луксозни Royal Diamond Дизайн На Черното Злато Часовници Montre Homme Мъжки Часовник Relogio Мъжки Механичен Часовник Skeleton
 • Новинка

Победител Топ Марка Луксозни Royal Diamond Дизайн На Черното Злато Часовници Montre Homme Мъжки Часовник Relogio Мъжки Механичен Часовник Skeleton

57.57 BGN 29.00

Опис : Висок квалитет кожа бенд ви дава нова класична дефиниција Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка на гледање...

Топ O. T. SEA Brand Army Military Leather Watches мъжки ежедневни Спортни кварцов часовник Relogio Masculino 1147
 • Новинка

Топ O. T. SEA Brand Army Military Leather Watches мъжки ежедневни Спортни кварцов часовник Relogio Masculino 1147

BGN 7.98

ОПИС на Бренд O T Море Големинабирате : 4.8 cmБендот : 2.526.8 cm Боја види photoes, цена без кутија,ако у сакате кутија,ве молиме да се купи со 1,5 ДОЛАРИПРЕВОЗОТ И Ракувањето со

Унисекс Бобо птица часовници натурална гравиране лицето бамбук дървена кутия естествена кожа каишка за часовник relogio masculino B-P20
 • Новинка

Унисекс Бобо птица часовници натурална гравиране лицето бамбук дървена кутия естествена кожа каишка за часовник relogio masculino B-P20

44.80 BGN 30.00

Унисекс БОБО ПТИЦА Часовници Природни Гравирање Лице Бамбус Дрвени Случај Вистинска Кожа за на Рака рачен часовник relogio masculino БP20Случај Дијаметар : 45mmБендот Ширина : 23mmБендот Должина : 205mmДвижење : Јапонија MiyotaОгледало Материјал : HardlexСлучај Материјали : Дрво Види МажиБендот Материјал : Кожа

Baogela мъжки хронограф кварцов часовник случайни Кожена каишка аналогов дисплей ръчен часовник за мъже на момчетата водоустойчив BL1709
 • Новинка

Baogela мъжки хронограф кварцов часовник случайни Кожена каишка аналогов дисплей ръчен часовник за мъже на момчетата водоустойчив BL1709

88.91 BGN 46.00

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН МАШКИ СПОРТ ВИДИBGL 1709ОТПОРЕН на ВОДА 3 ATM、Хронограф、Заврши КалендарПРОИЗВОД АТРИБУТИ BAOGELA1709【Случај Дијаметар】 47 мм Прибл【Бенд Ширина】 22 mm Прибл【Бенд Должина】 260 mm Прибл【Случај Дебелина】 12 mm Прибл【Нето Тежина】 85g Прибл【Функција & Feature】 Мултифункционален тајмер、Календар

нов 40 мм Parnis светещи сини и черни керамични bezel бели номера автоматично мъжки часовници бизнес
 • Новинка

нов 40 мм Parnis светещи сини и черни керамични bezel бели номера автоматично мъжки часовници бизнес

152.00 BGN 128.00

Опис : Големина : 40mm*12.5 mmБирате : црна dialСлучај Материјал : цврсти 316 L не ' рѓосувачки челик случај со сина & црна керамички рамкиРака На : Нерѓосувачки ЧеликДвижење : Automastic (автоликвидација) ДвижењеФункција : датум прилагодите екранот ,Спротивно вртење рамкиКристал: Sapphire КристалноЗатворач тип : Распоредување затворачПлаќање : Ние прифаќаме методите на плаќање предвидено од страна Ali Express Зачувам и paypal.