Qualcomm Atheros AR9285 AR5B195 150М+BT3. 0 Half Mini PCI-E Wireless Карта SPS:593127-001 592775-001 за 430 431 435 436 4530S

Qualcomm Atheros AR9285 AR5B195 150М+BT3. 0 Half Mini PCI-E Wireless Карта SPS:593127-001 592775-001 за 430 431 435 436 4530S

BGN 12.78

Брой продукти

Бренд : Atheros Модел : AR9285 AR5 B195 bios-от : се користи Само за HP430 431 435 436 4530 S Уред Класа : 802.11 b/g/n 150 Mbps+BT3.0 Тип : Половина Мини Pci-Експрес Гаранција : Doa 30 дена, Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек &5star преглед! Ако не сте задоволни со нашата служба или кој било друг проблем ,ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации и ние ќе се реши проблемот веднаш ви благодариме на соработката!


Подробности

Подкрепян Честота На Wi-Fi:
2,4 г
Безжичен Протокол:
802.11 n
Тип:
Безжичен
Добър:
Вътрешен
Приложение:
Лаптоп
Номер На Модела:
AR5B195
Скорост На Пренос На Данни:
150 Mbps
търговска марка:
WDXUN
Скорост На Трансфер На Данни По Локалната Мрежа:
Локална мрежа
Приложим Вид Мрежа:
Fast Ethernet
Вид На Интерфейса:
PCI Express
Гнездо За Адаптер:
PCI-E

Избор на купувачи

Лот 100шт ZTE MF195 3G USB Datacard, доставка на Dhl, логото на случаен принцип
 • Новинка

Лот 100шт ZTE MF195 3G USB Datacard, доставка на Dhl, логото на случаен принцип

1920.00 BGN 1728.00

ZTE MF195 Технички Спецификации : * Категорија : 3 G USB Модем / Data Картичка* 2 G Фреквенција : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* 3 G фреквенции : 2100 / 1900 / 900(850) Mhz* 3 G Брзина : HSDPA : Даунлоадирајте 21 Mbit / s HSUPA : Испратите 5.76 MBit / s* USB : USB 2.0* Надворешна Меморија : Micro SD (до 32 GB)* Размена на пораки : SMS* Поддршка надворешна антена конекторот* Оперативен СИСТЕМ : Win7, Windows XP, Vista, Linux, Mac OS* 3 GPP Порака : R99 / R5 / R6 / R7 Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

MT7688 router module development board Mini wireless wireless router за изпращане на черупката 3D печат
 • Новинка

MT7688 router module development board Mini wireless wireless router за изпращане на черупката 3D печат

BGN 71.98

Голема количина позитивно, поддршка прилагодување, добредојдени да се консултирате со услуги на клиентитеГлавната продажба точка : 1.MT7688 има до 580 MHz главниот фреквенција, Wi Fi брзина на пренос до 150 / 300 Mbps, поддршка 802.11 b / g / n протокол, е MT7620 надградба на производи2.DM06 развој комплет доаѓа со 64 / 128 / 256 MB, три различни верзии на меморијата и 16 MB флеш...

LPWAN LoraWan SX1301 sx1278lorawan 8 канален gateway модул на Suzan research
 • Новинка

LPWAN LoraWan SX1301 sx1278lorawan 8 канален gateway модул на Suzan research

BGN 542.21

Ако тоа е почетник, не го купат!Product overview : L QBIA 02102 е Lo Ra / Lo Ra WANgateway модул од Високи перформанси и Мали волумен, и на core чип, производство е Semtech компанија SX1301.L овој модел Lo Ra / Lo Ra WANGateway moduleneedle за безжичен сензор мрежа, Интернет на нештата, вградување на видот и на други апликации сценарија, може да им помогне на клиентите да брзо да ја заврши својата Lo Ra / Lo Ra WAN портал истражување и развој.L модул Поддршка за да го прилагодите 434 Mhz, 470510mhz, 780 Mhz, 868 MHzand915 MHz бенд, и стандардно фрекфенција на производот е 470 MhzПалета на производи : L Lo Ra / Lo Ra WAN порталL Интернет на нештатаL Метар читање concentratorL Индустриска контрола concentratorL Безбедност на сигнализација систем порталL LPWAN базна станицаОпис на производот : Мал волумен : 63mm X40mmL Optional16 игла DIPInterface or USBInterface gre е полесно и во gatewaysL Multiband избор : 434 MHz, 470 MHz, 780 MHz, 868 MHz, 915 MHzL 10 паралелно demodulation патекиL вградени 1 individualgfskdemodulator and49individual Lo Ra DemodulatorL Автоматско адаптивни се шири спектар factor There не access SF7 да SF12 факултативнаL високи перформанси : L Прима чувствителност : 142.5 d Bm 300bpsL Максимална излезна power27d BmL комуникациска интерфејс : SPIor USBL Synchronous GPS PPSinput, се Задржани for Lo Ra WAN Класа BAgreementL + 5 vsingle име на "понудата"L ја поддржува Lo Ra WAN, Класа, А, Class B, и, Класа, CAgreementТест резултат : опрема Компатибилна листаКомпанијата и моделРеферентна сликаЗабелешкиSemtech, Lo Ra, IOT, стартер, комплетIMST i C880 AMultitech m CardLo RaЛинк, Лаборатории, Lo Ra WAN, Малина, Пи, Портал, ФорумLorawan Евалуација Suite најчесто поставувани ПРАШАЊА1...

Модул CC2538, Contiki 6lowPan ZigBee development board, Ин networking обучение board
 • Новинка

Модул CC2538, Contiki 6lowPan ZigBee development board, Ин networking обучение board

BGN 41.41

1, стандардна конфигурација : CC2538 SF53 Standard Edition модул 1 направите две или повеќе модули, поддршка на соодветните (Zigbee или Contiki) да се развие ПАКЕТИ и соодветниот софтвер, што е проблем во процесот на градење на платформа може да се консултираат на интернет; само пука модул само поддршка на transceiver постапки за тестирање, не дава техничка поддршка и целосен сет на податоци...

468VR Speed Изчислява Network Cable Tester RJ-45 + RJ11 Wire Lan Ethernet нов C26
 • Новинка

468VR Speed Изчислява Network Cable Tester RJ-45 + RJ11 Wire Lan Ethernet нов C26

BGN 7.34

Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични Боја : Случајни испорака(ако сте се купи на повеќе од еден,бојата што добил ќе бидат исти или различни бои) NSHL468 VR дебагирање мрежен кабел тестер Големина : 11.2 cm*9.5 cm*2.3 см / 4.41" * 3.74" * 0.91" Нема мало пакет Количина : 1 PC Прво, функцијата : Извртени пар 1,2,3,4,5,6,7,8, G линијапоroot (за) тест, кој може да направи разлика помеѓу судот (за) погрешно линија, краток спој и да се отвори коло...

ANENG Cat6 12 Port, RJ-45 Patch Panel UTP LAN мрежов адаптер конектор кабел
 • Новинка

ANENG Cat6 12 Port, RJ-45 Patch Panel UTP LAN мрежов адаптер конектор кабел

22.50 BGN 18.00

Опис на производот : Cat6 12порта patch panel Солиден и лесно да се инсталира дизајн, намалување на инсталацијата и оперативни трошоци, Голема позитивна идентификација простор, лесно порта идентификација, лесно да управуваат...

Лот от 10 бр. отключени Huawei E5251 42,2 Mbps 3G HSPA+ UMTS 900 / 2100 Mhz USB безжичен рутер, джобен WiFi мобилен широколентов достъп
 • Новинка

Лот от 10 бр. отключени Huawei E5251 42,2 Mbps 3G HSPA+ UMTS 900 / 2100 Mhz USB безжичен рутер, джобен WiFi мобилен широколентов достъп

BGN 560.00

Опис : Huawei E5251 е нова 3 G џеб Wi Fi рутер со способноста за поддршка на DCHSPA+ технологија Huawei E5251 3 G Wi Fi Рутер е веќе достапен за операторот Портокал и 3...

SSEA Telit LN930 NRR39 4G безжичен модул NGFF PN: 0TWH3N WWAN карта Dell Wireless DW5810e Venue 11 Pro, 4G/LTE / DC-HSPA+ WWAN
 • Новинка

SSEA Telit LN930 NRR39 4G безжичен модул NGFF PN: 0TWH3N WWAN карта Dell Wireless DW5810e Venue 11 Pro, 4G/LTE / DC-HSPA+ WWAN

60.78 BGN 58.00

90 дена гаранцијаНовиОваа Картичка се тестирани и се Во добра состојба.Опис : Plug and play М 2 (NGFF) податоци картичка за глобалната LTE | DCHSPA+ конективностWindows 7, 8 и Сина возачи и Connection ManagerВалидирани на Intel платформи од IntelИдеален за потрошувачот електрониката и мобилни компјутерски уреди, односно преносни компјутери, Ultrabooks, Таблети, безжични рутери, камериКлучни Карактеристики : lntel XMMTM7160 врз основа на решениеДимензии 30x42mm (NGFF WWAN Картичка Тип 3042)Поддржани фреквенции : LTE ФЛОПИ (бендови 1, 3, 8, 9, 11, 18, 19, 21, 26)UMTS / DCHSPA+ (бендови 1, 6, 8, 9, 11)3 GPP протокол стек ослободување 9Максимална податоци автопат : LTE : Cat 3, DL 100 Mbps, УЛ 50 Mbps3 G : DCHSPA+ кат.24, 42 Mbps3 G : HSUPA мачка.7, 11.5 MbpsВисока чувствителност AGPS / AГлонасс приемник (SUPL 1.0 & SUPL 2.0)•PC I / F : USBХС / LPMПодатоцисамо (без глас поддршка)Поддршка на Windows 7, 8 и Сина оперативни системиАжурирање На Фирмверот ПрефрлувањеIntel Платформа карактеристики : Ack (Adaptive тактовата Фрек), СКОПЈЕ (Селективен го Суспендира), LPM (USB Ниска Моќност Режим),DTPF (Динамичен TX Енергија и Топлинска Рамка), WOd(Wifi Offload)Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Huawei E367 28.8 Mps 3G USB модем
 • Новинка

Huawei E367 28.8 Mps 3G USB модем

BGN 33.28

HUAWEI e367HSPA+ USB СТИКUSB Rotator лесно да се поврзетеHSPA + data service до 28.8 MbpsHSUPA data service до 5.76 Mbps28.8 Mbit / s MIMO подготвенислот за micro SD картичкаCRC9 надворешна антена портаСтандардна големина simcardНЕ SIMCARD ВКЛУЧЕНИснимен поштенскиСИСТЕМ REQUIMENTS Windows XP SP3, Windows Vista SP1 / SP2, Windows 7 Mac OS X 10.5, 10.6 и 10.7 со lastest надградбиХардвер систем треба да ги исполнува препорачаните услови за инсталиран оперативен СИСТЕМ верзија Резолуција на екранот : 800*600 или над Стандарден USB интерфејсЗа некои мрежи мора да се создаде нов профил со мрежни прилагодувања нуклеарни APN ако НЕ знаете како да го направите ова, ве молиме, контактирајте ме ПРЕД да го купите.За било какви прашања ве молиме слободно да прашате пред да купите...

Intel LGA1155 i3 3220 Proecssor 1U Network hardware firewall security appliance 6 Nic pfsense network firewall техника
 • Новинка

Intel LGA1155 i3 3220 Proecssor 1U Network hardware firewall security appliance 6 Nic pfsense network firewall техника

680.00 BGN 544.00

1 U стандард шасија Висок квалитет поцинкуван челик,компактна структура,флексибилни инсталација Усвојување на LGA1155 серија процесор 1x VGA ,2x USB2.0,1 x COM Усвојување на Intel 82574 L чипсет,поддршка 6* Gigabit Ethernet Димензија:430mm*280mm*44.5 mmОвој линк за F7 i3 3220 2 GB Ram меморија 8 GB SSD, ако треба други конфигурација, ве молиме да платат дополнителна такса​Шасија Сребрена Боја црна Димензија 430mm*280mm*44.5 mm(L*W*H) Структура 1 U стандард шасија материјал со Висок квалитет поцинкуван челичен лим Плоча Модел B75 SL / H67 SL Процесор Поддржуваат Intel®LGA1155 пакет / втора генерација на три генерација на core I3 / I5 / I7 / Pentium / Celeron серија процесор Графика Интегрираната Intel®GMA450 Графика Меморија 1* 2 GB / DDR3 / 1.5 V меморија до 16 GB Меморија HDD Поддршка 2* 2.5 инчен HDD експанзија,1* 3.5 инчен HDD проширување СП Поддршка СП експанзија(со MSATA opitonal) SSD Поддршка 1* MSATA SSD проширување,стандардна конфигурација,8 G Систем карактеристики LAN 6* LAN(Intel 82574 L, 1000 / 100 / 10 Mbps) USB 2* USB2.0 Сериски порт 1* COM сериски порт екранот 1* VGA се прикаже излез Аудио N / A Проширување слотови 1* MSATA (support1*SSD),1*МиниPCIE Индикатор Моќ LED / HDD LED Систем за контрола на Системот за префрлање и AC интерфејс Антена N / A Моќност Моќ на AC напон 220 V Сигурност Инсталација 1 U стандард рек монтажа метод Оперативни Темп...

Centechia CF-WR302S 300M Wireless WiFi Wi fi Repeater Рутер 802.11 N/B / G Network AP Signal Range Expander Extend Wi-fi усилвател
 • Новинка

Centechia CF-WR302S 300M Wireless WiFi Wi fi Repeater Рутер 802.11 N/B / G Network AP Signal Range Expander Extend Wi-fi усилвател

30.22 BGN 28.00

Centechia СПWR302 S 300 МЕТРИ МИНИ USB англиски фирмверот Безжичен wifi Рутер,WIFI Repeater,Домашна Мрежа Roteador Антена wi fi Карактеристики : Brand new со најдобар квалитет wifi repeater безжична мрежа repeater рутер range extender Домашна Мрежа IEEE802.11 N(Draft 2.0) Спецификација : Фреквентен опсег : 2.42.4835 GHz Безжична пренесува моќност : 20 ~23d Bm (Типична) Напојување единица : 100 V240 V AC Модулација Технологија : DBPSK, DQPSK, CCK, OPDM,16QAM, 64 QAM Plug Стил : ЕУ стандарден приклучок / САД стандарден приклучокПакетот вклучува : 1 x Безжична RepeaterЗабелешка : ве молиме овозможи 13cm грешки на реалната димензија поради прирачник за мерење! Ви благодариме !Вистинска боја може малку поинаква од слики поради компјутер на екранот е со резолуција, светлината, контрастот и сл.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ви послужи, ви благодариме за разбирањето!СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ИМААТ ПРИЈАТЕН ШОПИНГ!

US Plug 8-rj-45 Port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet Desktop Switch Network C26
 • Новинка

US Plug 8-rj-45 Port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet Desktop Switch Network C26

33.63 BGN 28.00

НИ Приклучок 8Port RJ45 10 / 100 / 1000 Mbps Gigabit Ethernet Десктоп Switch МрежнаОпис : Прецизност долга коса тример дизајнирана да го намали вашиот sideburns, moustache, или брада 8 порта десктоп Giga Ethernet switch обезбедува неблокирање, жица брзо префрлување за вашиот 10, 100 / 1000 negabit мрежа...

Intel 1U Network Server OEM Хардуер Техника 6nic network server applaince H67SL i3 3220 с корпус rack 1U
 • Новинка

Intel 1U Network Server OEM Хардуер Техника 6nic network server applaince H67SL i3 3220 с корпус rack 1U

769.60 BGN 616.00

Турбина бакар на вентилатор, топлина мијалник структураAIl легура шасија, компактна структура, флексибилни инсталацијаПоддршка за Intel LGA1155 серија процесор1x VGA,2x USB2.0,1 x COMIntel 82583 Vchipset, поддршка 6x Gbit Ethernet портиДимензии : 430mm*380mm*46mm Шасија Боја Светло сребрена црна Димензии 430mm*380mm*46mm (L*W*H) Структура легура Al Вентилатор за ладење структура Материјал Поцинкуван челичен лим Плоча Модел Бр...