3, 4, 5 пристанища двухлинейный стъклена вакуумна газов колектор Schlenk line с прозрачно или PTFE запорным кран (2 бр. в партия)

3, 4, 5 пристанища двухлинейный стъклена вакуумна газов колектор Schlenk line с прозрачно или PTFE запорным кран (2 бр. в партия)

BGN 168.00

Брой продукти


Ние сме професионални labware снабдувач од Кина. Ние сме Alibaba Злато снабдувач!
Важна Забелешка Пред Да Редослед :
1. *** Купувачите треба да ги сноси е можно увезување на доход и во однос такса ***
2. Ако купувате голема количина, ве молиме контактирајте со нас за пониска цена.
3. Ние брод на стоките од страна на курир (UPS, FEDEX, DHL..) освен Русија, што е многу побрзо отколку Пост Воздух Mail.
3, 4, 5 пристаништа линија двојно Стакло Вакуум гас цела Schlenk линија со Стакло или PTFE stopcock
Материјал на stopcock : Стакло или PTFE.
Број на led : 3 или 4 или 5.
**Фотографијата во оваа веб-страница е само 5-port еден со Чаша stopcock за вашиот референца. Ве молиме потврдете го бројот на портот и материјалот на stopcock кога ќе се направи цел**
Ние можеме да снабдување една линија Стакло Вакуум гас цела Schlenk линија премногу.


Подробности

Обемът на:
3-портов PTFE stopcock, 3-портов стъклен stopcock, 4-портов PTFE stopcock, 4-портов стъклен stopcock, 5-портов PTFE stopcock, 5-портов стъклен stopcock
Класификация:
Колба
Номер На Модела:
JH1726
търговска марка:
ДЖА-ХЕЛИ

Избор на купувачи

300мм гидрофильная директна продажба на киселини и основи трайна устойчивост на корозия, микропореста филтър мембрана PTFE, органични филм
 • Новинка

300мм гидрофильная директна продажба на киселини и основи трайна устойчивост на корозия, микропореста филтър мембрана PTFE, органични филм

867.18 BGN 789.00

300мм Хидрофилна Директна продажба киселина и алкално отпорни на корозија,PTFE microporoфилтер мембрана, органски филмМатеријал : хидрофилна PTFE, англиски јазик код PTFE...

фуния 60мм лаборатория кратък прът гъст стъкло всяка оферта за 1бр
 • Новинка

фуния 60мм лаборатория кратък прът гъст стъкло всяка оферта за 1бр

BGN 4.10

60mm инка лабораторија краток матични дебело стаклоКонус Anlge : 58degreeКонус Дијаметар : 60mmМатични Должина : 60mmВкупна Должина : 110mmВнимание : 1.Ве молиме кликнете на "види други предмети" и да барате други labware ви треба.2.Се чувствуваат слободни да ни email со било какви прашања доколку е потребно.Ви благодариме за доаѓање!!!

100 мл градуированный Лабротарный стъклен liquid мерителна цилиндър с чучур
 • Новинка

100 мл градуированный Лабротарный стъклен liquid мерителна цилиндър с чучур

BGN 3.78

Материјал:СтаклоCapatity : 100mlDemension(Висина х Внатрешна Кол x Надворешниот Кол x Дното Кол) : 255x27x30x60mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕРНие, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

5000 мл високо качество на пясъка ядрото воронка долно оттичане пот топене филтър фуния безплатна доставка бактериална фуния G1 G2 G3 G4 G5
 • Новинка

5000 мл високо качество на пясъка ядрото воронка долно оттичане пот топене филтър фуния безплатна доставка бактериална фуния G1 G2 G3 G4 G5

590.93 BGN 538.00

5000ml Висок квалитет на Песок core инка Вертикална топење на филтерот за дотур на бесплатен превозот Бактериски инка G1 G2 G3 G4 G5 G1 : micropore просечен дијаметар : 80120 хм, Користи : собирање и дифузија на гас G2 : micropore просечен дијаметар : 4080 хм, Употреба : се филтрираат врнежи освен за големи честички G3 : micropore просечен дијаметар : 1540 хм, Користи : филтрација на нечистотии во општата хемиска решенија G4 : micropore просечен дијаметар : 515 хм, Користи : филтрирање на нечистотии во решение, декомпресија и филтрација метод G5 : micropore просечен дијаметар : 25 хм, Користи : филтер парична казна врнежи или поголеми бактерии, декомпресија и филтрација метод ве Молам оставете ме порака дека кој дијаметар што го сакате, ако не ме остави порака ,ние ќе го испрати по случаен избор,ви благодарам.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

Бутилка реагент, с жълт винтова капачка, боросиликатное стъкло 3.3, капацитет 100 мл, Градуировочные епруветки с пластмасовия капак
 • Новинка

Бутилка реагент, с жълт винтова капачка, боросиликатное стъкло 3.3, капацитет 100 мл, Градуировочные епруветки с пластмасовия капак

6.19 BGN 5.00

Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот Email : [email protected] com .Reagent шише,Со жолта завртка маска,Borosilicate стакло 3.3,Капацитет 100ml,Дипломирањето Примерок Ампули Пластичен КапакЕдно парче autoclavable : max 140 CelsiusВисина : 100mmI...

100pcsX 10 мл Лаборатория замразени пластмасови епруветки флакон уплътнение на капака на контейнер за лаборатория Училище образователни Suppy Drop Shipping
 • Новинка

100pcsX 10 мл Лаборатория замразени пластмасови епруветки флакон уплътнение на капака на контейнер за лаборатория Училище образователни Suppy Drop Shipping

30.40 BGN 26.00

P S Големи цел трансакции може да приватна преговарањеОпис : Тестот цевка е погоден f или сите видови на замрзнати експеримент...

С дръжка мензурка в по-ниска форма, капацитет 300 мл, външен диаметър=76 мм, височина=105 мм, лабораторни мензурка с дръжка
 • Новинка

С дръжка мензурка в по-ниска форма, капацитет 300 мл, външен диаметър=76 мм, височина=105 мм, лабораторни мензурка с дръжка

15.90 BGN 14.00

Ако сакате да се прилагодите на производи од стакло или да побара други прашања, ве молиме контактирајте го нашиот Email : [email protected] com .Со рачка beaker во слаба форма,Капацитет 300ml,Надворешниот дијаметар=76mm,Висина=105mm,Лабораториски beaker со рачка

90 мл Лаборатория за бутилка инструменти гума засмукване на ушната промывочный спринцовка сжимающая лампа бутилки лабораторни принадлежности Drop Shipping
 • Новинка

90 мл Лаборатория за бутилка инструменти гума засмукване на ушната промывочный спринцовка сжимающая лампа бутилки лабораторни принадлежности Drop Shipping

2.54 BGN 2.00

Карактеристики : Инструмент за воведување на течности во или повлекување на нив од контејнериНа compressible гума сијалица со пирс, посочи крајот кој им овозможува на вшмукување и протерување на течности.Капацитет : 90ml самоПакетот вклучува : 1x Уво Шприц СијалицаЗабелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса ...

0-10% Ръчен Рефрактометър Брикс Сахарометр Измерване Захар Тест Медицината
 • Новинка

0-10% Ръчен Рефрактометър Брикс Сахарометр Измерване Захар Тест Медицината

BGN 28.80

Производ Објект : 010% Рачни Brix Рефрактометар Saccharometer Мерење Шеќер Тест PipetteМерен Опсег : 010% BrixНајмалиот обем вредност : 0.1%Материјал : Алуминиум легураСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

100 мл 29/32 високо качество колба патладжан форма на лаборатория за изпаряване на дестилация стъкло високо Боросиликат лабораторни консумативи
 • Новинка

100 мл 29/32 високо качество колба патладжан форма на лаборатория за изпаряване на дестилация стъкло високо Боросиликат лабораторни консумативи

BGN 22.34

100ml 29 / 32 Висок Квалитет Колба Патлиџани Форма Лабораторија Излезните Дестилација Стакло Висока Borosilicate Лабораториски МатеријалиОпискапацитет:100mlЗаеднички:29 / 32материјал:Висока Borosilicate 3.3​

0-250/500 гр веся редица висящи медни тави мащаба на античния за фармация
 • Новинка

0-250/500 гр веся редица висящи медни тави мащаба на античния за фармация

5.41 BGN 5.00

Производ Објект : 0250 / 500g Мерење Спектар Виси Бакар Скала Фах Антички За ФармацијаМатеријал : БакарМерење Опсег : 0250g,0500gФах Дијаметар : 123mm,132mmРод Должина : 255mm,255mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

500 мл ниска форма на мензурка химическа лаборатория боросиликатное кристал прозрачен мензурка удебелена с улей без кораб
 • Новинка

500 мл ниска форма на мензурка химическа лаборатория боросиликатное кристал прозрачен мензурка удебелена с улей без кораб

BGN 13.22

Материјал : стакло BorosilicateТип : Ниска форма BeakerКапацитет : 500mlDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 88x119mmПримена : 1.Како reator на супстанции,2.распадот, crystallization на супстанцијата.3.Држи, Испарување концентрација или греење решение.4.Држење за да тежат корозивни солидна дрога.Секој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

SOSW-1000ML Clear White Lab Double Cap запечатани пластмасова бутилка Widemouth
 • Новинка

SOSW-1000ML Clear White Lab Double Cap запечатани пластмасова бутилка Widemouth

BGN 3.07

Дизајниран со 1000ml капацитет Изработени од пластичен материјал во бело, цилиндар тело Двојно капа дизајн, капа обезбеди подобро запечатување и да се обезбеди содржини од испарувањето и се истури...

2000 мл градуированный Лабротарный пластмаса PP Liquid Mearsuring цилиндър с чучур
 • Новинка

2000 мл градуированный Лабротарный пластмаса PP Liquid Mearsuring цилиндър с чучур

BGN 10.86

Материјал:Пластика ППCapatity : 2000mlDemension(Висина х Дното Кол x Внатрешна Кол) : 478x141x88mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕРНие, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!