NPKCOLLECTION реалистични 22 Baby Reborns реалистични меки силиконови момче бебета новородени ръчно изработени детски играчки детски рожден ден, подарък за Коледа

NPKCOLLECTION реалистични 22 Baby Reborns реалистични меки силиконови момче бебета новородени ръчно изработени детски играчки детски рожден ден, подарък за Коледа

BGN 115.00
-20 %
BGN 143.98

Брой продукти


Ова бебе е 100% рачно изработени. craftwork со рака сликарство
Материјал : Висок квалитет со Силиконска винил. Главата и Рацете и Нозете се силиконски винил материјали. На рамениците и телото со внатрешна пополнување PP памучен материјал. Телото додатен е високо-квалитетна мека материјал, екстремитетите се полни со мек материјал со висок квалитет, чиста и еколошки.
Бебето е телото PP памук, тоа не е водоотпорен.
Шефот : на главата симулација на големо, се преродува кукла е вистински бебе големина, многу симпатична
Коса : mohair вкоренети и природно, слични бебе коса , може да се мијат и чешел како вистински бебе
Веѓите : целосно рака подготвени до толку веѓите треба да се третираат внимателно, не сила за да ги избрише нив .
Очи : високо-одделение акрилик очи. Отворени очи
Носот : ноздрите се отворени, како на бебе кукла е дишењето.
Устата : усните се чини дека да се биде вистински бебето усните, нежна, мека, топла и влажна , не можете да помогне, но сакате да го бакне бебе кукла.
Ноктите : целосно рака подготвени ноктите, црвенило на ноктот и проѕирни нокти, па дури и некои ноктите живот млечниот пол на месечината форма
Облека : Ние ќе ја испрати на бебе кукла со облека на нашите клиенти, облеката да изгледа многу убава и, исто така, можете да носат убава облека од себе.
Кожа : кожата е најголемиот единствен место на оваа кукла, дизајнери ќе потрошите многу време да бебешка кожа, така што кожата ќе изгледа пореално мулти-слој производствени процеси. Боја по специјален третман, нема да исчезнат. Некои бебиња имаат малку розево руменило на лицето.
Соочи се : тело додатен за висок квалитет на меки материјали, екстремитетите се полни со меки материјали од висок квалитет на чисти и еколошки.
Боја : како на сликите покажуваат. Може да биде малку различни, поради ефектот на светло & moniter амбиент.
Кукла Безбедност : a) во Согласност ASTM F963 & EN71 безбедносни барања на бебето возрасти 3+
Димензии : 55 см/22 инчи. вистински бебе е големина, постои отстапување се должи на различни мерење начин.
Тежина : Околу 1.4 Kg/3lb/47oz
Пакетот вклучува :
Раѓа Бебе Кукла + Облека + Магнетни Pacifier + Хранење Шише
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : дали Е ова раѓа бебето е момче или девојче?
О : Ова раѓа бебе е унисекс,телото е платно за тело.
П : дали Е ова раѓа бебе направен од платно или силикони?
О : Ова раѓа бебе е направен од висок квалитет со силиконска винил,телото е платно за тело.
П : Може Бебето рацете и нозете се движат напред и назад? Тие може да се отстранат?
A : бебето е во рацете и нозете може да се движи напред и назад, но тоа не може да се отстрани.


Подробности

Размер:
22inch
Тип Елемент:
Кукли
Пол:
Унисекс
Атрибут BJD / SD:
Кукла
търговска марка:
NPKCOLLECTION
Материал:
Винил
Предупреждение:
NO
Характеристики:
Карикатура, забавни, направи си САМ играчка
Номер На Модела:
AA001-TW
Състояние:
Стоки На Склад
Тип:
Етнически Кукли, Модни Кукли, Детски Кукли
Тема:
Кино и телевизия
Номер На Серия Mfg:
Модни модели
Размери:
22 инча
Батерия:
NO
Възрастова Група:
2-4 години
is_customized:
Yes
Сертифициране за безопасност на полетите:
На стандартите на ЕС EN71 (Safety Soft)
Костюм За Кукли:
Колекционерска Стойност, Подарък, Детски Другар По Игри
Аксесоари За Кукли:
Облекло
Тяло:
Текстилен корпус
Очите:
Кафяви
Косата:
Кафяв Мохер

Избор на купувачи

голям нов плюшено Омар играчка моделиране Омар кукла подарък от около 110 см
 • Новинка

голям нов плюшено Омар играчка моделиране Омар кукла подарък от около 110 см

158.40 BGN 84.00

опис : големина е за 110cm ако ви се допаѓа 45см, 55cm една, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме здраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

малко сладко плюшено тигър играчки прекрасен бял тигър играчка сит тигър кукла бял тигър възглавница подарък за рожден ден 40 см
 • Новинка

малко сладко плюшено тигър играчки прекрасен бял тигър играчка сит тигър кукла бял тигър възглавница подарък за рожден ден 40 см

47.98 BGN 25.00

големината е 40cm, ако ви се допаѓа други големини или жолта оние , ве молиме да го купите од другите врскиздраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

Безплатна доставка голяма отстъпка RBL-418 САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукла с красиви коса скъпа играчка
 • Новинка

Безплатна доставка голяма отстъпка RBL-418 САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукла с красиви коса скъпа играчка

120.00 BGN 62.00

Опис : RBL Серија 1 PC Голи BL кукла со коса (Не вклучувајќи облека, чевли, и други додатоци) Можете да ги купите сите DIY материјали во мојата продавница...

огромен 105 см склонен тигър моделиране на животни Бял плюшен тигър играчка кукла хвърли възглавница Коледен подарък w7973
 • Новинка

огромен 105 см склонен тигър моделиране на животни Бял плюшен тигър играчка кукла хвърли възглавница Коледен подарък w7973

193.60 BGN 101.00

објектот е за 105 cm кадифен играчки ,едно парчебои : како се покаже сликаимаме осум димензии : 30cm, 38cm, 45см, 58cm, 70cm , 80см,90cm, и 105cmобјектот стандардната боја е бела боја, ако ви се допаѓа жолта боја , ве молиме контактирајте со продавачот прво .ако ви се допаѓа други големини, ве молиме контактирајте со продавачот прво или можете да пребарувате други со себе од продавница .ние брод предмети на светотако имате било какви прашања или сомнежи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа и ние мора да се потрудиме да им понуди најдобра услуга на сите купувачи .20120106584

Момиче Подарък Кукла + Червена Рокля На Булката Сватбена Рокля Мода Облекло Облекло, Аксесоари За Kurhn Barbi 022010
 • Новинка

Момиче Подарък Кукла + Червена Рокля На Булката Сватбена Рокля Мода Облекло Облекло, Аксесоари За Kurhn Barbi 022010

BGN 25.57

Кукла седи висина 15смКукла со венчаница,Шефот може да се движи, Заедничко движење.Облека не може да ги тргнемеПакет : 1*OPP вреќаБесплатен Дар :двострано лепило+Еден пар на кристал чевли.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Мода Baby Born аксесоари комплекти 3-5 бр костюм 22-23 см Baby Doll 8 видове може да изберете да соской млечни бутилка децата си САМ играчка
 • Новинка

Мода Baby Born аксесоари комплекти 3-5 бр костюм 22-23 см Baby Doll 8 видове може да изберете да соской млечни бутилка децата си САМ играчка

23.98 BGN 19.00

Моден Бебе Родено Додатоци Поставува 35 парчиња Одговараат на 22ри и 23ти Инчен Бебе Кукла 8 Видови може да се Избере Со Pacifier Млеко Шише Деца DIY ИграчкиЗошто да го одберете нас?1) На Најновата Мода за вашите бебиња Кукли2) трговија на големо цена (доколку купите повеќе од нас,ќе станат наши ВИП,уживајте во најдобрите цена на целиот aliexpress)3) Вистински фото знак со нас4)Она што го гледате е она што ќе добиете, кукла додатоците е иста како и слика.Производи Describtion : 1) Пакет quatity : 35 парчиња модни додатоци во еден пакет2) Боја : 8 тип кукла додатоци , како што е на Сликата3) Големина : Одговара за 2223 инчен раѓа бебе кукла4) Материјал : крпа или пластичниДржете го вашиот здив,дозволете ни да се види целата додатоци покажуваат : Вие ќе бидете воодушевени да ја видите вашата прекрасна кукла повеќе атрактивни откако со убава висок квалитет шапка, headress, pacifier или млеко шише, тие се, исто така, вашиот најдобар избор за деца роденденски подарок, тоа одговара за 2223 инчен раѓа кукла,Светла боја изгледа како Реална, Може Како божиќ подарок, собирање, итн...

Продажба на едро 100pirs / лот 8 мм зелен цвят за сигурност очи с пластмасова шайба за животни куклено занаяти
 • Новинка

Продажба на едро 100pirs / лот 8 мм зелен цвят за сигурност очи с пластмасова шайба за животни куклено занаяти

35.17 BGN 28.00

СОСТОЈБА : НоваПРОИЗВОД : Пластични Saety Очи со миењеБОЈА : зеленаКОЛИЧИНА : 200pcs(100pairs)ДИМЕНЗИЈА : 8mmАко ви треба Големо тоа.pls контактирајте ме,јас ќе ви даде најдобра цена.трговија на големо мин цел 1000pcs.имаме 10color,ако сакате мешани боја,pls ми даде порака.еве три начини за да го користите кукла очи : 1, ако очи без подлошки, може да се користи лепило за да се залепи...

изкуствена черна котка модел пластмаса и кожа спящата котка кукла декорация на дома 25x20cm
 • Новинка

изкуствена черна котка модел пластмаса и кожа спящата котка кукла декорация на дома 25x20cm

105.60 BGN 56.00

опис : големина е за 25x20cm здраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

Кандис ти мету плюшен играчка пълнени обличам кукла куче кученце, Зайче бебето спи на приятел, подарък за рожден ден подарък за коледа 1бр
 • Новинка

Кандис ти мету плюшен играчка пълнени обличам кукла куче кученце, Зайче бебето спи на приятел, подарък за рожден ден подарък за коледа 1бр

20.77 BGN 20.00

NICI кадифен играчки полнети кукла 3 D хартија градењето модели на Пластични загатки Легура автомобил модел Montessori дрвени играчки 3 D дрвена сложувалка модел на 3 D градење на блок модел Магнетни учење кутија Магнетни топка држи Бебе кревет штракаат кругДраги пријатели, добредојдовте на кендис guo 's продавница.Нашата продавница е професионална деца играчка продавница можете да најдете многу различни видови на играчки, исто така нешто што може да ми кажете.Тоа е за вашето бебе е добро да се избере добра продавница.Еве ние се гарантира висок квалитет на производот и брзо го оценувате услуга .Ви благодарам многу!Кендис guo Metoo кадифен играчки полнети се облекуваат кукла куче куче зајакот bunny бебе спие пријател роденденски подарок божиќ сегашноста 1pcМатеријал : кадифенБоја : како на сликата покажуваСтил : куче и зајакотГолемина : за 20cm и 23cmТежина : 0.1 кг и на 0,2 kgЗа големината : како и сите кадифен играчки е направен од страна на лица, тоа ќе биде нормален, да постојат малку во разликата...

около 27 см аниме фигурка XY Charizard плюшен играчка мека кукла за подарък за рожден ден b0807
 • Новинка

около 27 см аниме фигурка XY Charizard плюшен играчка мека кукла за подарък за рожден ден b0807

44.78 BGN 22.00

ви благодариме за вашата шопинг !објектот е за 27cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки, ве молиме контактирајте со продавачот прво или можете да пребарувате други големини со себе од мојата продавница : Превозот : 1...

Kewpie Сони Angel Кукла Valentine ' s Day Chocolate Series PVC фигурка кукли, играчки
 • Новинка

Kewpie Сони Angel Кукла Valentine ' s Day Chocolate Series PVC фигурка кукли, играчки

BGN 16.00

Големина : за 8cmОдносот помеѓу материјали и технологија повремено четка печатење во боја и боење.Материјал процес неизбежно ќе треба мали гребнатини и мали дефекти, но не влијае на изгледот, совршен човек претпазливи !Произведено во Кина!Превозот 1.Предмети се испраќаат само по УПЛАТА.2.Ве молиме проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.3.Ве молиме КОНТАКТИРАЈТЕ со нас ПОБРЗО ако не сте го примиле пакетот во 50 дена ...

500 бр./лот. 8 мм смола цвете чрез шнурове, мъниста, направи си САМ гривна, плавателни съдове материал.Красиви, ръчно изработени аксесоари.Безплатна доставка.На едро.
 • Новинка

500 бр./лот. 8 мм смола цвете чрез шнурове, мъниста, направи си САМ гривна, плавателни съдове материал.Красиви, ръчно изработени аксесоари.Безплатна доставка.На едро.

44.64 BGN 29.00

1.Ако било sepecial барање, ве молиме контактирајте со нас пред се платени,не оставете порака по платени.2.Ве молиме додадете ги сите избрани предмети на количката и изберете превозот метод.Потоа кликнете на "Плати Сега" копчето,потоа целосно плаќање откако ќе кликнете на нарачката.3.Ние ќе пишува "подарок" на врвот на полето доколку испратите преку нормална пост.Ние ќе прогласи мала вредност accordting на цел износ и кутија големина.Ако сакате да ја прогласи вистинската вредност ве молиме оставете порака кога платени.4.Ние ќе ја испратите вашата нарачка во рок од 7days откако ќе се плати...

cosplay prop nine опашките red fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up fox handicraft party decoration gift s0450
 • Новинка

cosplay prop nine опашките red fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up fox handicraft party decoration gift s0450

159.98 BGN 85.00

објектот е за 28cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки , можете да пребарувате од нашата продавница или директно контактирајте нè за вашиот интерес, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа , ви благодариме за вашата посета на нашата продавница : ​ Материјал : внатрешната структура пластични садови надвор структура furs вистински објект слики во прилог , се следниве : големина прашање : поради прирачник за мерење на големината, нормално надоместок од 12 см се измери разликата...

около 25 см седи в позата на карикатура джунглата на лъв, тигър, жираф, леопард плюшена играчка на един лот/ 4 бр. мека кукла за подарък за рожден ден b2522
 • Новинка

около 25 см седи в позата на карикатура джунглата на лъв, тигър, жираф, леопард плюшена играчка на един лот/ 4 бр. мека кукла за подарък за рожден ден b2522

140.78 BGN 75.00

ако ви се допаѓа други големини или други играчки, ве молиме контактирајте со продавачот прво или можете да пребарувате ги со себе си од продавница .следниве слики го покажува сите actu ал објект photoes .

Мига светлината любящо сърце плюшен възглавница любовник обичам те възглавница рожден Ден на Свети Валентин подарък на приятелката си
 • Новинка

Мига светлината любящо сърце плюшен възглавница любовник обичам те възглавница рожден Ден на Свети Валентин подарък на приятелката си

BGN 13.76

Предмет : Трепкачко Кадифен Љубов Срцето ПерницаМатеријал : кадифенФил : pp памукБоја : како на сликатаПакување : 1*opp вреќа

Безплатна доставка bjd / sd .Гелиот мъжка кукла, кукла с високо качество
 • Новинка

Безплатна доставка bjd / sd .Гелиот мъжка кукла, кукла с високо качество

308.80 BGN 229.00

Ве молиме имајте предвид дека сите кукли се продаваат во продавницата се Голи! Не вклучуваат перики, облека, чевли, шминка! Кукли се направени по ред, можеби ќе треба да почекате за 13 недели! Ве молиме да бидете трпеливи, ако е потребно, ве молиме да се зголеми ред време на испорака! Ако ви треба Тен боја кукли, треба да плаќаат екстра, ве молиме контактирајте со нас! Очите се слободни, не можете да изберете боја на очите! Со цел да се осигура безбедноста на голема кукла во транспортниот процес! Ние не ќе се соберат! Ако не се составуваат после примањето на кукли, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се обезбеди како видеото е собрани, кој е многу едноставна! Следните бојата на кожата е за повикување само, ако сакате да знаете кукла бојата на кожата, ве молиме контактирајте со нас!

1бр 60 см сладък слон с дълги носове плюшен възглавници, меки играчки животни-детски спални успокои подарък за рожден ден за деца момичета
 • Новинка

1бр 60 см сладък слон с дълги носове плюшен възглавници, меки играчки животни-детски спални успокои подарък за рожден ден за деца момичета

BGN 25.44

Состојба : 100% нови и високо квалитетен Материјал : мека кадифен и pp памук Димензии : 60cm Пакет : 1 парче во една opp вреќа.

Otarddoll DK75 Body Parts For 22inch Reborn Кукла Аксесоар DIY Model Рибка Комплекти Silicone Reborn Кукла Комплект Baby Doll безплатна доставка
 • Новинка

Otarddoll DK75 Body Parts For 22inch Reborn Кукла Аксесоар DIY Model Рибка Комплекти Silicone Reborn Кукла Комплект Baby Doll безплатна доставка

72.61 BGN 55.00

Прероди Кукла Колекции DK75 за 22inches Мек Винил Раѓа Бебе Кукли Додатоци за DIY Реални Играчки за DIY Раѓа Кукли КолекцииОпис : DK75Големина : фитинг за 22inchМатеријал : високо квалитетен меки силиконски .

1бр 38см творчески плюшено китайски Маджонг играчка въздушна Възглавница мат меки играчки забавен подарък за рождения Ден на домашния магазин за бижута Тривер
 • Новинка

1бр 38см творчески плюшено китайски Маджонг играчка въздушна Възглавница мат меки играчки забавен подарък за рождения Ден на домашния магазин за бижута Тривер

BGN 19.18

Многу стилови,pls ни испратите слика откако ќе го поставите цел Име : Кадифен Mahjong Кукла Играчка Перница Перница; Бренд : Triver Играчка; Материјал : супер меки кадифен; Полнење : бела сунѓерот; Големина : за 38 X28 X7cm; 100% со добар квалитет;Брза испорака; Ако ви се допаѓа, ве молиме да не го пропуштите...

Безплатна доставка BJD joint RBL-354J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка
 • Новинка

Безплатна доставка BJD joint RBL-354J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка

144.00 BGN 75.00

Опис : RBL Серија 1 PC Заеднички Голи BL кукла со коса (Не вклучувајќи облека, чевли, и други додатоци) Можете да ги купите сите DIY материјали во мојата продавница...

голям 35x22cm моделиране лисица е труден модел играчки полиетилен и червени кожи лисица занаятчийски украса на дома масата подарък за рожден ден s0443
 • Новинка

голям 35x22cm моделиране лисица е труден модел играчки полиетилен и червени кожи лисица занаятчийски украса на дома масата подарък за рожден ден s0443

159.98 BGN 85.00

објектот е за 35cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки , можете да пребарувате од нашата продавница или директно контактирајте нè за вашиот интерес, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа , ви благодариме за вашата посета на нашата продавница : ​ Материјал : внатрешната структура пластични садови надвор структура furs вистински објект слики во прилог , се следниве : големина прашање : поради прирачник за мерење на големината, нормално надоместок од 23 cm мерка разлика...

чифт плюшени Следа костюм плюшено мече играчка прекрасна сватба, любим мечка играчки подарък от около 40 см
 • Новинка

чифт плюшени Следа костюм плюшено мече играчка прекрасна сватба, любим мечка играчки подарък от около 40 см

105.60 BGN 56.00

опис : големина е за 40cm, еден пар на свадба мечка Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

Безплатна доставка BJD joint RBL-358J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка
 • Новинка

Безплатна доставка BJD joint RBL-358J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка

144.00 BGN 75.00

Опис : RBL Серија 1 PC Заеднички Голи BL кукла со коса (Не вклучувајќи облека, чевли, и други додатоци) Можете да ги купите сите DIY материјали во мојата продавница...