H002 Куклена къща, мебели, направи си Сам миниатюрен розов момичета спалня прахоустойчив калъф 3D дървени миниатюри пъзел куклена къща за подаръци на играчки

H002 Куклена къща, мебели, направи си Сам миниатюрен розов момичета спалня прахоустойчив калъф 3D дървени миниатюри пъзел куклена къща за подаръци на играчки

BGN 36.78

Брой продукти


Големина на :
Заврши Големина : за 15.1*11.6*13.1 cm
Додатоци :
1,мебел материјал пакет
2,Светлина
3, Дрвена рамка (рефус)
4, Прашина маска
Карактеристики на производот :
Кабината ќе се изгради направите тоа сами, внатрешноста на суровини според материјалот во неколку мал пакет,може да се направи комплетна поени за неколку пати,Стеснување на куќата како вистински куќа верзија,на пример,Кабинет е направена од дрво, завеса крпа, книгите направени од хартија!Целосно да се вежба вашата способност, и скоро сите работи треба да сте направиле!Забава во процесот на донесување!
Информации : 1, пред производството може да се подготви збир на помошни алатки, како што се ножици, пинцети, нож и така натаму.
2, главно преку, паста, монтажа, моделирање, поставување на DIY процес, завршен вашата прекрасна убава куќа.
3,Одговараат на толпата : производот е Diy кабината материјал за пакување, за да се направи тоа од страна на самите себе, е погодна за луѓе на возраст над 14 години.


Подробности

Тип Елемент:
Куклени къщи
Пол:
Унисекс
Възрастова Група:
12-15 Години, 8-11 Години, Възрастни
търговска марка:
ПОПИГИСТ
Цвят:
многоцветен
Номер На Модела:
H002
Предупреждение:
1бр
Материал:
Дърво
Размери:
15.1*11.6*13.1 см

Избор на купувачи

Куклена къща мащаб 1/12 умален модел на мебели от дървен малък приставной масичка 12265
 • Новинка

Куклена къща мащаб 1/12 умален модел на мебели от дървен малък приставной масичка 12265

20.78 BGN 20.00

Име на производ : куклена куќаМебел модел дрвени мали страна на маса 12265Скала пропорции : 1 : 12 Материјали : Дрводолжина : 1.96 инчи (5 см)ширина : 1.37 инчи (3.5 см)Висина : 1.96 инчи (5cm)Answer : ___________________________ Note : 1.ова не е детето играчка;2.производот е кревка...

огромен 105 см склонен тигър моделиране на животни Бял плюшен тигър играчка кукла хвърли възглавница Коледен подарък w7973
 • Новинка

огромен 105 см склонен тигър моделиране на животни Бял плюшен тигър играчка кукла хвърли възглавница Коледен подарък w7973

193.60 BGN 101.00

објектот е за 105 cm кадифен играчки ,едно парчебои : како се покаже сликаимаме осум димензии : 30cm, 38cm, 45см, 58cm, 70cm , 80см,90cm, и 105cmобјектот стандардната боја е бела боја, ако ви се допаѓа жолта боја , ве молиме контактирајте со продавачот прво .ако ви се допаѓа други големини, ве молиме контактирајте со продавачот прво или можете да пребарувате други со себе од продавница .ние брод предмети на светотако имате било какви прашања или сомнежи, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа и ние мора да се потрудиме да им понуди најдобра услуга на сите купувачи .20120106584

голям 35x22cm моделиране лисица е труден модел играчки полиетилен и червени кожи лисица занаятчийски украса на дома масата подарък за рожден ден s0443
 • Новинка

голям 35x22cm моделиране лисица е труден модел играчки полиетилен и червени кожи лисица занаятчийски украса на дома масата подарък за рожден ден s0443

159.98 BGN 85.00

објектот е за 35cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки , можете да пребарувате од нашата продавница или директно контактирајте нè за вашиот интерес, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа , ви благодариме за вашата посета на нашата продавница : ​ Материјал : внатрешната структура пластични садови надвор структура furs вистински објект слики во прилог , се следниве : големина прашање : поради прирачник за мерење на големината, нормално надоместок од 23 cm мерка разлика...

Безплатна доставка BJD joint RBL-361J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка
 • Новинка

Безплатна доставка BJD joint RBL-361J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка

144.00 BGN 75.00

Опис : RBL Серија 1 PC Заеднички Голи BL кукла со коса (Не вклучувајќи облека, чевли, и други додатоци) Можете да ги купите сите DIY материјали во мојата продавница...

cosplay prop nine опашките fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up white fox handicraft decoration gift s0449
 • Новинка

cosplay prop nine опашките fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up white fox handicraft decoration gift s0449

159.98 BGN 85.00

објектот е за 28cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки , можете да пребарувате од нашата продавница или директно контактирајте нè за вашиот интерес, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа , ви благодариме за вашата посета на нашата продавница : ​ Материјал : внатрешната структура пластични садови надвор структура furs вистински објект слики во прилог , се следниве : големина прашање : поради прирачник за мерење на големината, нормално надоместок од 12 см се измери разликата...

[wamami] 122 1/4 черен лук сладък BJD LOLI MSD DOD LUTS ОРБ Dollfie кукла обувки
 • Новинка

[wamami] 122 1/4 черен лук сладък BJD LOLI MSD DOD LUTS ОРБ Dollfie кукла обувки

42.48 BGN 32.00

Сосема нов 1 / 3 SD DZ ДОД LUTS AOD BJD Dollfie Кожени Чевли Боја : Како на Сликата Материјал : Кожа Големина : За 1 / 3 BJD кукла (внатрешна должина : 7cm;width : 22.5 cm) Одговара на SD DZ AOD ДОД LUTS (24" / 60см) 1 / 3 BJD dollfie Luts и други слични со големина на топка заеднички кукли...

голям имитационный паун играчка реалистичен красив паун кукла подарък от около 65x60cm
 • Новинка

голям имитационный паун играчка реалистичен красив паун кукла подарък от около 65x60cm

350.40 BGN 186.00

опис : големината е за 60x65cm.здраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

Забавен Сладък Котка Играчка Плюшен Eiderdown Памук Котка Възглавница Кукла Пълнени Творчески Подарък За Рожден Ден
 • Новинка

Забавен Сладък Котка Играчка Плюшен Eiderdown Памук Котка Възглавница Кукла Пълнени Творчески Подарък За Рожден Ден

62.40 BGN 50.00

Материјал : supersoft краток кадифен пополнување 100% Памук PPГолемина : 50cm Пакет Количина : Еднаpls одберете што сакате големина ви благодаримеПроизводот покажа во слика е онаа во различни големини и ве молам како големина ние сме продажба...

5 двойки / лот ръчно изработени дантелени къси чорапи за Blythe AZONE 1: 6 кукла чорап за Барби плътен цвят чорапи за Барби Момоко OB 1/6 кукла
 • Новинка

5 двойки / лот ръчно изработени дантелени къси чорапи за Blythe AZONE 1: 6 кукла чорап за Барби плътен цвят чорапи за Барби Момоко OB 1/6 кукла

23.97 BGN 16.00

5pairs / многу рачно изработени Чипка Кратки Чорапи за Blythe AZONE 1 : 6 Кукла Sock За Барби Солидна Боја Чорапи За Барби Momoko ОО 1 / 6 КуклаПогодни за : за 1 / 6 куклиSock само, кукли НЕ се вклучени.Количината е 5pairs вкупно боја случајно се испратени, ние не нудиме боја на избор, ви благодариме за вашето разбирање.

bjd sd кукли Chloe 1/6 модел тялото подмладени с момичетата на кукли очите високо качество играчки
 • Новинка

bjd sd кукли Chloe 1/6 модел тялото подмладени с момичетата на кукли очите високо качество играчки

126.40 BGN 85.00

Ве молиме имајте предвид дека сите кукли се продаваат во продавницата се Голи! Не вклучуваат перики, облека, чевли, шминка! Кукли се направени по ред, можеби ќе треба да почекате за 13 недели! Ве молиме да бидете трпеливи, ако е потребно, ве молиме да се зголеми ред време на испорака! Ако ви треба Тен боја кукли, треба да плаќаат екстра, ве молиме контактирајте со нас! Очите се слободни, не можете да изберете боја на очите! Големина за повикување само (може да има грешки), специфични за физичка стандард! Кукла големина : Кукла големина Висина : 29 см (вклучувајќи главата) обемот на Главата : 19.5 cm * Вратот обемот : 4.2 метри * Градите обемот : 9.5 cm Рамо Ширина * : 4.2 cm * "Од рамо до лактот" Должина : 4.5 cm * "Од лактот да зглоб" Должина : 4.6 cm Половината обемот : 10 cm Хип обемот : 16 см * рачниот Зглоб обемот : 2.8 cm * Парфем во внатрешноста на бутовите : 9.5 cm * "Од колковите на колена" Должина : 8 см Должина * "од колено на пета" : 7.5 cm * Нога големина : 3.8 cmСледните бојата на кожата е за повикување само, ако сакате да знаете кукла бојата на кожата, ве молиме контактирајте со нас!

Мига светлината любящо сърце плюшен възглавница любовник обичам те възглавница рожден Ден на Свети Валентин подарък на приятелката си
 • Новинка

Мига светлината любящо сърце плюшен възглавница любовник обичам те възглавница рожден Ден на Свети Валентин подарък на приятелката си

BGN 13.76

Предмет : Трепкачко Кадифен Љубов Срцето ПерницаМатеријал : кадифенФил : pp памукБоја : како на сликатаПакување : 1*opp вреќа

голям нов плюшено Омар играчка моделиране Омар кукла подарък от около 110 см
 • Новинка

голям нов плюшено Омар играчка моделиране Омар кукла подарък от около 110 см

158.40 BGN 84.00

опис : големина е за 110cm ако ви се допаѓа 45см, 55cm една, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме здраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...

Безплатна доставка BJD joint RBL-358J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка
 • Новинка

Безплатна доставка BJD joint RBL-358J САМ Гол Blyth кукла за подарък за рожден ден за момиче 4 цвята големи очи кукли с красиви коса скъпа играчка

144.00 BGN 75.00

Опис : RBL Серија 1 PC Заеднички Голи BL кукла со коса (Не вклучувајќи облека, чевли, и други додатоци) Можете да ги купите сите DIY материјали во мојата продавница...

Otarddoll DK75 Body Parts For 22inch Reborn Кукла Аксесоар DIY Model Рибка Комплекти Silicone Reborn Кукла Комплект Baby Doll безплатна доставка
 • Новинка

Otarddoll DK75 Body Parts For 22inch Reborn Кукла Аксесоар DIY Model Рибка Комплекти Silicone Reborn Кукла Комплект Baby Doll безплатна доставка

72.61 BGN 55.00

Прероди Кукла Колекции DK75 за 22inches Мек Винил Раѓа Бебе Кукли Додатоци за DIY Реални Играчки за DIY Раѓа Кукли КолекцииОпис : DK75Големина : фитинг за 22inchМатеријал : високо квалитетен меки силиконски .

средно черно плюшено котка играчка карикатура пълнени мека котка кукла възглавница подарък от около 80 см
 • Новинка

средно черно плюшено котка играчка карикатура пълнени мека котка кукла възглавница подарък от около 80 см

128.00 BGN 68.00

опис : големина е за 80см, само едно парче бојата е црна ако ви се допаѓа розова, сива или 60cm, 100cm оние, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме...

Мода Baby Born аксесоари комплекти 3-5 бр костюм 22-23 см Baby Doll 8 видове може да изберете да соской млечни бутилка децата си САМ играчка
 • Новинка

Мода Baby Born аксесоари комплекти 3-5 бр костюм 22-23 см Baby Doll 8 видове може да изберете да соской млечни бутилка децата си САМ играчка

23.98 BGN 19.00

Моден Бебе Родено Додатоци Поставува 35 парчиња Одговараат на 22ри и 23ти Инчен Бебе Кукла 8 Видови може да се Избере Со Pacifier Млеко Шише Деца DIY ИграчкиЗошто да го одберете нас?1) На Најновата Мода за вашите бебиња Кукли2) трговија на големо цена (доколку купите повеќе од нас,ќе станат наши ВИП,уживајте во најдобрите цена на целиот aliexpress)3) Вистински фото знак со нас4)Она што го гледате е она што ќе добиете, кукла додатоците е иста како и слика.Производи Describtion : 1) Пакет quatity : 35 парчиња модни додатоци во еден пакет2) Боја : 8 тип кукла додатоци , како што е на Сликата3) Големина : Одговара за 2223 инчен раѓа бебе кукла4) Материјал : крпа или пластичниДржете го вашиот здив,дозволете ни да се види целата додатоци покажуваат : Вие ќе бидете воодушевени да ја видите вашата прекрасна кукла повеќе атрактивни откако со убава висок квалитет шапка, headress, pacifier или млеко шише, тие се, исто така, вашиот најдобар избор за деца роденденски подарок, тоа одговара за 2223 инчен раѓа кукла,Светла боја изгледа како Реална, Може Како божиќ подарок, собирање, итн...

Момиче Подарък Кукла + Червена Рокля На Булката Сватбена Рокля Мода Облекло Облекло, Аксесоари За Kurhn Barbi 022010
 • Новинка

Момиче Подарък Кукла + Червена Рокля На Булката Сватбена Рокля Мода Облекло Облекло, Аксесоари За Kurhn Barbi 022010

BGN 25.57

Кукла седи висина 15смКукла со венчаница,Шефот може да се движи, Заедничко движење.Облека не може да ги тргнемеПакет : 1*OPP вреќаБесплатен Дар :двострано лепило+Еден пар на кристал чевли.1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1бр 60 см сладък слон с дълги носове плюшен възглавници, меки играчки животни-детски спални успокои подарък за рожден ден за деца момичета
 • Новинка

1бр 60 см сладък слон с дълги носове плюшен възглавници, меки играчки животни-детски спални успокои подарък за рожден ден за деца момичета

BGN 25.44

Состојба : 100% нови и високо квалитетен Материјал : мека кадифен и pp памук Димензии : 60cm Пакет : 1 парче во една opp вреќа.

cosplay prop nine опашките red fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up fox handicraft party decoration gift s0450
 • Новинка

cosplay prop nine опашките red fox hard model large 28x16cm, полиетилен и кожа jump-up fox handicraft party decoration gift s0450

159.98 BGN 85.00

објектот е за 28cm играчка, едно парче.ако ви се допаѓа други големини или други играчки , можете да пребарувате од нашата продавница или директно контактирајте нè за вашиот интерес, ние мора да ти одговорам во рок од 12 часа , ви благодариме за вашата посета на нашата продавница : ​ Материјал : внатрешната структура пластични садови надвор структура furs вистински објект слики во прилог , се следниве : големина прашање : поради прирачник за мерење на големината, нормално надоместок од 12 см се измери разликата...

изкуствена черна котка модел пластмаса и кожа спящата котка кукла декорация на дома 25x20cm
 • Новинка

изкуствена черна котка модел пластмаса и кожа спящата котка кукла декорация на дома 25x20cm

105.60 BGN 56.00

опис : големина е за 25x20cm здраво, драги пријатели, добредојдовте на нашата продавница, ви благодариме за вашата посета! Испорака детали за : ние ќе брод со начинот на кој ќе се избере како е можно поскоро...