1PCS Gdstime 40mmx40mmx10mm DC 5V Mini Turbo Blower Cooling Fan Cooler 5cm безплатна доставка

1PCS Gdstime 40mmx40mmx10mm DC 5V Mini Turbo Blower Cooling Fan Cooler 5cm безплатна доставка

BGN 8.00
-12 %
BGN 9.10

Брой продукти

Gdstime 40mm x 40mm x 10мм DC 5 V Компресор Фан
Параметри :
Димензии : 40mm x 40mm x 10мм
Конектор : XH2.54-2 P
Номинална Volt : DC 5 V
Номинална Струја : 0.14 Amp ±10%
Номинална Брзина : 6500 ВРТЕЖИ во минута ±10%
Проток на воздух : 2.55 CFM
Ниво на бучава : 22±10%велика британија
Имајќи Тип : Ракав
Живот : 40000 часа
Кабел Lenght : 20 CM
Воздушен Притисок(Во H2 O) : 0.17
Тежина : 12g/еез
Пакет се Вклучени : 1 buc/многу компресор фан 5v
Кога нарачка,ве молиме пополнете го Целосно Име и презиме,погодно да ги собереш парцела.Ви благодариме.
Фото Детали :
4020 Центрифугални Компресор Фан 24 V DC 0.1 прожектор 2 PIN Конектор 40mm * 40mm * 20mm


Подробности

Живот На Вентилатора:
40000 часа
Шум:
22dBA
Номер На Модела:
EW4010S5V2P-B-1E
На линия:
2 линия
Приложение:
На Корпуса
Натоварване:
Маслен Лагер
Материал На Радиатора:
Мед И Алуминий
Регулатор На Скоростта На Въртене На Вентилатора:
Няма оборота в минута
Тип:
Фен
Пакет:
No
търговска марка:
gdstime
силата на:
0,9 W
Съвместим процесор:
Обикновен
Интерфейс На Храна:
2Pin
Размер На Вентилатора:
40x40x10mm
Материал:
Пластмаса
Размер:
40x40x10mm
текущата:
0,14 амп
Напрежение:
5V
Модел:
Вентилатор Вентилатори За Принтер
Тип:
турбовентилятор
Серфитикат:
RoHS, CE
Шум:
22dBA
Скорост:
6500 об / мин
Въздушен Поток:
2.55 CFM

Избор на купувачи

ADDA AD0312LB-G50 3010 3CM DC 12V 0.06 a двойна топка безшумен миниатюрен вентилатор за охлаждане
 • Новинка

ADDA AD0312LB-G50 3010 3CM DC 12V 0.06 a двойна топка безшумен миниатюрен вентилатор за охлаждане

11.18 BGN 10.00

Бренд : ADDA.Производ модел : AD0312 LBG50Изглед, големина : 30мм x 30мм x 10мм.Брзина : 8000Имајќи тип : двоен топката имајќи.Животен век : 50.000 часови.Бучава : 26 велика британијаНоминална напон : 12 V.Номинална струја : 0.06 А.

Оригинален delta DSB0912H 9CM 9225 12V 0.24 A 90 * 90*25MM трехлинейный шаси ултра тих вентилатор
 • Новинка

Оригинален delta DSB0912H 9CM 9225 12V 0.24 A 90 * 90*25MM трехлинейный шаси ултра тих вентилатор

27.20 BGN 25.00

Опис на производот : Бренд : оригиналниот / DELTAМодел : DSB0912 HГолемина : 90*90*25ММ, 92*92*25 MMИмајќи : ИмајќиНапон : DC12 VАктуелни : 0.24 НаМоќност : 2.88 WНа матичната плоча приклучок : 3 pin socket

NMB-MAT 1608KL-04W - B59, T12 сървър квадратен фен DC 12V 0.15 A
 • Новинка

NMB-MAT 1608KL-04W - B59, T12 сървър квадратен фен DC 12V 0.15 A

BGN 24.86

NMBБрој на модел : 1608 KL04 WB59, T12Напон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 0.15 А, 40x40x20mm 3жица 3пински конекторОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

100 бр. Gdstime 2pin 2.0 3 см 30x30x10 мм 3010 24-високо качество DC Охладител, охлаждащ вентилатор 30 мм x 10 мм
 • Новинка

100 бр. Gdstime 2pin 2.0 3 см 30x30x10 мм 3010 24-високо качество DC Охладител, охлаждащ вентилатор 30 мм x 10 мм

BGN 255.98

Gdstime 24 V DC 30мм 30x10mm 5 Ножеви Brushless Вентилаторот за ЛадењеПараметри : Димензии : 30x30x10mmКонектор : ph2.0Номинална Напон : DC : 24 VНоминална Струја : 0.06±10% AmpНоминална Брзина : 14000±10%вртежи во минутаПроток на воздух : 5.3 CFMБучава : 29±10%велика британијаИмајќи Тип : РакавЖивот : 35000 часаКабел Lenght : 14.5 cmТежина : 8g / еезПакетот вклучува : 100 компјутери / МногуНие сме Кина фанови фабрика ,ве Молиме да не контактирате ако имате било какви други барања или за најдобра цена пред да нарачате,ви благодаримеПлаќање & КасатаAlipay ЗАЧУВАМ прифатени.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

A000093580 основна такса за Toshiba Satellite L745 L745d дънна платка на лаптоп DA0TE6MB6G0 EME450 ПРОЦЕСОР DDR3
 • Новинка

A000093580 основна такса за Toshiba Satellite L745 L745d дънна платка на лаптоп DA0TE6MB6G0 EME450 ПРОЦЕСОР DDR3

104.00 BGN 99.00

A000093580 Главниот Одбор За Toshiba Satellite L745 L745 D Лаптоп Плоча DA0 TE6 MB6 G0 EME450 ПРОЦЕСОРОТ DDR3Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

Нов оригинален FONSONING FSY71B24H 24V 0.30 A 70 * 70 * 15 мм 7 см, двоен сачмен лагер инверторен вентилатор за охлаждане
 • Новинка

Нов оригинален FONSONING FSY71B24H 24V 0.30 A 70 * 70 * 15 мм 7 см, двоен сачмен лагер инверторен вентилатор за охлаждане

24.00 BGN 22.00

Тип : FSY71 B24 H 24 V 0.30 НАИмајќи структура : Б : ТОПКАТА (топката имајќи)Напон : 24 V DCАктуелни : 0.30 НаБрзина : 4200 (R / мин)Воздушниот волумен : 38 (CFM)Бучава : 30 (дбА)Тежина : 48 (G)Инсталации : Олово видот, должината 27 CMПакување : најголемиот Дел, Без посебен кутии, обичните картонска кутија;Рамка : шприц, PBT + 30% стакло линија + VO одделение пламен retardant;Правец на лисја : шприц, PBT + 30% стакло линија + VO одделение пламен retardant;Имајќи : Ниско ниво на бучава увезени топката лежишта;Изолација отпор : 500 megohms или повеќе;Напон спектар : DC12 V (7.0 V13.8 V) / DC24 V(14.027.6 V)Фан ротација : Спротивно од стрелките на часовникот насока како гледано од фан;Температурата на околината () : 20 ~ 75 Б : ( топката имајќи)Живот : Оперативен собна температура 40 Б : ( топката имајќи) 60 000 (h)

Great-Q 5pcs High quality mSATA SSD To 2.5 Инчов SATA 6.0 Gps Adapter Converter странично карта за настолен компютър PC
 • Новинка

Great-Q 5pcs High quality mSATA SSD To 2.5 Инчов SATA 6.0 Gps Adapter Converter странично карта за настолен компютър PC

BGN 23.81

Функција : 100% сосема нов и висок квалитет.Количина : 5pcsПоддршка на 30 mm X50 mm големина m SATA SSD претворена во стандардот 2.5" SATA6.0 Gbps интерфејсТоа е и наназад SATA3.0 Gbps и SATA 1.5 GbpsБрзината и други својства не се менува, само форма конверзија интерфејс, бидејќи таквата трансформација не треба преку интегрирано коло чипМожете да ја поврзете со лаптоп или десктоп, без било возачотПроизводот поддржува само m SATA МиниPCIE SSD, таа доза не поддржува SATA МиниPCIE SSD и PATA МиниPCIE SSDГолемина : Прибл...

ebm-papst DV 6248 / 2TDP DV6248/2TDP сървър кръг на вентилатора DC 48V 1.8 A 170x170x50mm 4-проводный
 • Новинка

ebm-papst DV 6248 / 2TDP DV6248/2TDP сървър кръг на вентилатора DC 48V 1.8 A 170x170x50mm 4-проводный

BGN 139.71

ebmpapstБрој на модел : DV 6248 / 2 TDP DV6248 / 2 TDP Напон / Ampere / Доведе / Големина 48 V DC 1.8 А 170x170x50mm 4жица 4пински конектор Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

Emacro за Cooler Master FY09015H12LPA сървър кръг на вентилатора DC 12V 0.60 A, Dia. 85mm C / C 40mm
 • Новинка

Emacro за Cooler Master FY09015H12LPA сървър кръг на вентилатора DC 12V 0.60 A, Dia. 85mm C / C 40mm

29.86 BGN 27.00

Кулер МастерБрој на модел : FY09015 H12 LPAНапон / Ampere / Доведе / ГолеминаDC 12 V 0.60 А, Кол 85mm F / C 40mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

ADDA AD0405HB-C50 4020 40mm 4cm DC 5V 0.29 a аксиален компютърен корпус превключвател на вентилатора за охлаждане
 • Новинка

ADDA AD0405HB-C50 4020 40mm 4cm DC 5V 0.29 a аксиален компютърен корпус превключвател на вентилатора за охлаждане

17.58 BGN 16.00

Бренд : ADDAМодел : AD0405 HBC50Води : 2 pinДимензии : 40 * 40 * 20mmНапон : DC 5 VАктуелни : 0.29 НаМоќност : 1.45 WБрзина : 7800 ВРТЕЖИ во минутаПравец на : 8.8 CFMПритисок : 0.28 Во H2 OБучава : 36 дБАТежина : 28 г

ebm papst 614NML 614 NML DC 24V 0.04 A 1W 60x60x25mm сървър квадратен фен
 • Новинка

ebm papst 614NML 614 NML DC 24V 0.04 A 1W 60x60x25mm сървър квадратен фен

104.56 BGN 96.00

Бренд : ebmpapstБрој на модел : 614 NML 614 NMLНапон / Ampere / Доведе / Големина24 V DC 0.04 НА 1 W 2жица 60x60x25mmОбјектот Состојба : НОВАГаранција : 5 Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

Нов оригинален EFB0412LA 4cm 4010 12V 0.08 A две метални безшумен вентилатор за охлаждане
 • Новинка

Нов оригинален EFB0412LA 4cm 4010 12V 0.08 A две метални безшумен вентилатор за охлаждане

16.00 BGN 14.00

[Модел] : EFB0412 LA [Изглед големина] : 40 x 40 x 10мм [Оценет напон] : DC12 V [Текст тековната] : 0.08 A [Имајќи тип] : висока прецизност двојно топката го исклучите [Жици] : + црвено црно со вториот терминал [Број на отсуства] : 7 остава [Интерфејс mode] : матична плоча 2 P Брзина : 2000 ± 10% вртежи во минута Воздушниот волумен : 18.1725.97 CFM Бучава : Номинална параметри : DC 12 V 0.08 Дизајн живот : 80,000 часа Имајќи тип : висока прецизност двојно топката имајќи Предмет : графика / плоча чип / енергија / компјутер / Северна и Јужна Мост ладење и други висококрај сигурен опрема за ладење цели...

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за Lenovo B470 с вградена видео карта DDR3 тествана напълно
 • Новинка

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за Lenovo B470 с вградена видео карта DDR3 тествана напълно

159.49 BGN 150.00

лаптоп Плоча / плоча за Леново B470 со интегрирана графичка картичка DDR3 100% тестирани Целосноние се направи следново заложби за нашите производи : 1...

Great-Q PCI-E PCIE to USB 3.0 карта за разширяване с две пристанища 20pin конектор на дънната платка е PCI express странично карта
 • Новинка

Great-Q PCI-E PCIE to USB 3.0 карта за разширяване с две пристанища 20pin конектор на дънната платка е PCI express странично карта

BGN 20.78

Компатибилен со USB 3.0, USB 2.0, USB 1.1.Датум на пренос стапка до 5.0 Gbps / 625 MB / s.Забавува 20 pin моќ машки конектори.Поддржува Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10.Чип : VL805Конектор Тип : PCIE 1 X, 4 X, 8 X, 16 XМожете да ја користите оваа картичка за да моќ поддршка за USB 3.0 предниот панелПакет : 1*pci express картичка1* cd возачот Напомена : ние веќе долго време и низок профил заграда , ако ви е потребен низок профил заграда , кога ќе ги нарачате , ве молиме забелешка , вообичаено е долго одбивни .

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за Lenovo thinkpad е420 с 4 видеочипами неинтегрированная видеокарта тествана напълно
 • Новинка

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за Lenovo thinkpad е420 с 4 видеочипами неинтегрированная видеокарта тествана напълно

143.49 BGN 135.00

лаптоп Плоча / плоча за Lenovo thinkpad e420 за intel процесор со 4 видео чипови неинтегрирана графичка картичка 100% тестирани Целосноние се направи следново заложби за нашите производи : 1...

Нов охлаждащ воден алуминиев блок Liquid Cool Water Cooling System Блок за ПРОЦЕСОРА Graphics CO2 Laser Cooler Peltier Liquid Z09
 • Новинка

Нов охлаждащ воден алуминиев блок Liquid Cool Water Cooling System Блок за ПРОЦЕСОРА Graphics CO2 Laser Cooler Peltier Liquid Z09

11.23 BGN 9.00

Внатрешниот проток на канал истиснување формирање Лемење делови во цела Алуминиум ладење блок може да се користи за процесорот ,графика,co2 laser ,кулер peltier , liqui d вода кул систем Uncork го оценувате : 5x106 mbar.l / s Топлина мијалник проред : 1mm во Внатрешноста на мијалникот дебелина : 0.5 mm Устата дијаметар : 9.5 MM Големина : 122mmx41mmx12mm Обработка : вакуум алуминиум лемење Површински третман : Сина оксидацијаЗабелешка : D : D ue на разликата меѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...