Liitokala lii-202 18650 26650 cargador Para 1.2 3.7 V V 3.2 V 3.85 V, de la original LiitoKala factory lii202

Liitokala lii-202 18650 26650 cargador Para 1.2 3.7 V V 3.2 V 3.85 V, de la original LiitoKala factory lii202

BGN 12.78

Брой продукти


liitokala lii-202
Smart Универзална Батерија Полнач
Овој апарат е дизајниран за преносни, флексибилни и повеќе видови на батеријата. Тоа може да се открие батерија тип и полнење thebattery автоматски под вашите избрани полнење струја. Вграден LED индикатори за да го прикажете статусот на полнење и 5 V/100m Ah USB излез функција
УПАТСТВО
1. Затоплување :
l Ова задолжен е само за полнење на цилиндрични li-ion (3.7 V, 3.8 V), Ni-МЗ/Ni-Cd, Li Fe PO4(Li-ion) батерии.
l ве Молиме прочитајте го ова упатство пред употреба; се Обрне внимание на се препорачува полнење струја, никогаш одберете несоодветно полнење тековната
l Кога полните со 5 V USB AC адаптер, 2 A-тековната AC адаптер е препорачливо
l Го полначот ма добие топла во текот на работното долго време, се справи со нега!
l ве Молиме да се отсечени од струја и да ја извадите батеријата од полначот кога заврши полнењето.
l Внатрешна состојба само!!
l прикажување на податоци на полначот е само за референца; ве молиме обратете се до професионален тест инструменти ако ви треба точни податоци
2. Функција и Спецификација :
l Микро USB DC 5 V текст, две независни слотови и полнење на канали, со вграден-во микро-компјутер за управување со системот за да се обезбеди висока ефикасност
l Две полни тековната options (0.5 A/1.0 A)
l Четири LED индикатори покажува статусот на полнење (25%, 50%, 75%, 100% ) и, исто така, покажува на батерија тип кога ја вметнете во батеријата (1.2 V Ni-МЗ , 3.2 V Живот, 3.7 V Li-ion, 3.85 V li-ion)
l Идентификуваат Li-ion и Ni-МЗ автоматски; Но, треба да се прилагоди на чело на владата за Li Fe PO4 и 3.85 V li-ion батерија
l може да активни 0 V батерија, но го полначот не полнење 1.65 V ~ 1.85 V батерија видови.
l Buit со Над-полнење заштита, над-платформата на заштита и поларните обратна заштита. Исто така, тоа може да се идентификуваат скршени батеријата.
l Charing режим : инстант сегашните и напон.
l DC влез за полнење : работен извор на енергија во 5 V-2 A (Микро приклучок)
l Стандард automatical 5 V/1000m Ah USB излезен порт
3. Изберете го Копчето, LED и функција.
РЕЖИМ на Копчето :
l Притиснете го копчето за да ја одберете батерија тип кога ја вметнете во некоја батерија. Тоа почнат да ја полните батеријата по одредување на батерија тип (ве молиме да напомене дека тоа се идентификуваат Li-ion и Ni-МЗ автоматски, не треба да одберете рачно)
l Притиснете го копчето и држете го за 2 секунди кога по конекција за напојување, тоа можете да го вклучите полнење тековната помеѓу 0.5 и 1.0 A;
LED Индикатор
l Поврзете го полначот на власт, сите LED индикатори ќе биде на, и кога не батеријата вметнување по 5 секунди, LED индикатори ќе се исклучи освен 0.5 тековната indictor
l Кога батеријата е вметната во полначот, 4 LED indictors ќе биде и 3,7 V LED indictors треперење, тогаш, ве молиме кликнете на РЕЖИМОТ на копчето за да се утврдат точните батерија тип.


Подробности

Тип:
USB, електрически
Номер На Батерията:
2 елемента
Интелигентно Зареждане:
ДА
Номер На Модела:
Лия-202
екран на дисплея:
No
Воспользуйся:
Камера
търговска марка:
liitokala
Бързо зареждане:
ДА
Пакет:
No

Избор на купувачи

PULUZ за Canon 1200D Screen Protector 0.3 mm 2.5 D извито 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 1300D стъклена филм
 • Новинка

PULUZ за Canon 1200D Screen Protector 0.3 mm 2.5 D извито 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 1300D стъклена филм

BGN 2.99

ОписPULUZ За Canon 1200 D Екран Заштитник 0.3 mm 2.5 D Криви 9 H Цврстина Калено Стакло Екран Заштитник за Canon 1300 D Стакло ФилмПредупредува1...

Centechia Camera Shoulder Quick Strap 1/4 Винт Интерфейсен Адаптер Аксесоари За Фотоапарати
 • Новинка

Centechia Camera Shoulder Quick Strap 1/4 Винт Интерфейсен Адаптер Аксесоари За Фотоапарати

1.10 BGN 1.00

Предмет Тип : Завртка Материјал : Цинк легураБоја : Како на сликата Големина : 2cmОва е една од дел од брз прашка рака ние се продаваат,тоа може да биде замена откако на вашиот qiuck прашка рака делови срушен.Погоден за : Погоден за брз прашка рака ние се продаваат.Погоден за повеќето dslr фото / SLR фото апарати / Mini DV видео камера / DC со стандардни 1 / 4" tripod штекер.Пакет Се Вклучени : 1*1 / 4 Поврзување Завртка

Лепило за закрепване комплект за Sony Mini Action Cam Camera HDR-AS20V AS30V AS100V 4K X1000V плоски и извити каска нож странично закопчаване
 • Новинка

Лепило за закрепване комплект за Sony Mini Action Cam Camera HDR-AS20V AS30V AS100V 4K X1000V плоски и извити каска нож странично закопчаване

BGN 11.12

Лепило Планината за Sony Мини Акција Дојде HDR AS20 30 V 100 V 4 K RX100 Станот / Криви Шлем Монтажа за Sony Камера Додатоци За Sony Акција Камера Планината Материјал : Висок Квалитет ABS Тоа е идеален придружник за вашата камера за време на вашето патување Лесно да инсталирате и да работат Уште силно лепило иако seawater потопување за долго време ги Приложите вашите Go Pro камера за да рамен и криви површини со овие индустриска сила водоотпорен лепило месеци Компактен и пренослив, направи да се земе слики повеќе удобно во секое време и насекаде каде Нема остатоци ќе остане кога ќе се отстрани 3 M лепило влошки Компатибилен со : за Sony HDR AS15 V AS20 V AS30 V AS100 V 4 K итн мини Акција камера Пакет Вклучуваат : Рамни Планината x 2 парчиња Криви Планината x 2 парчиња Рамен 3 M Лепило Влошки x 2 парчиња Криви 3 M Лепило Влошки x 2 парчиња Брзо Ослободување Тока x 2 парчиња Адаптер за sony x 1pc Завртка x 1

HD камерата е закалено стъкло протектор на екрана за Canon EOS 1200D 1300D 1100D специален екран на камерата е закалено стъкло защитно фолио
 • Новинка

HD камерата е закалено стъкло протектор на екрана за Canon EOS 1200D 1300D 1100D специален екран на камерата е закалено стъкло защитно фолио

7.98 BGN 7.00

Карактеристики : 9 H цврстинаАнтиотпечатоци слојНезаменлива чувствителност на допирОтпорност и shatterproofHD оптички transmittanceЛесна инсталацијаУлтра тенок, околу 0.26 мм, ултра издржливи.Животната средина креативни пакување, може да се користи како индивидуални doorplaСтавките Коишто Се Вклучени : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник на Предната страна.1 x сува брише и влажни бришеСе прикаже : Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

Уеб камера затвор слайдер пластмасовия капак на камерата стикер за iPad телефон уеб лаптоп, PC, Mac и ipad поверителността на телефон уеб камера на кутията
 • Новинка

Уеб камера затвор слайдер пластмасовия капак на камерата стикер за iPad телефон уеб лаптоп, PC, Mac и ipad поверителността на телефон уеб камера на кутията

4.78 BGN 4.00

3pcs / многу 2018 Висок Квалитет на веб Камера Покрие Shutter Магнет Лизгачот Пластични Камера Покритие За Веб Лаптоп, i Pad и Mac КОМПЈУТЕР Таблета за ПриватностКарактеристики : Спроведен од страна на двојно двострано лепливи ленти, може да се залепи и да се отстранат лесно се Вклопува во речиси сите пред камерите на лаптопи, Компјутери, таблети, паметни телефони, За Mac или за трети лица, надворешни камера За вашиот повеќе веб камери или член на семејството.Спецификации : Производ материјал : метал плус магнет Производ функции : механички веб камера заштитник Боја : црна,белаБелешки : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја која се покажа на слики...

Оригинален LCD екран от закалено стъкло протектор на екрана за Canon E0S 7D специален екран, 3-инчов помещение закалена защитно фолио
 • Новинка

Оригинален LCD екран от закалено стъкло протектор на екрана за Canon E0S 7D специален екран, 3-инчов помещение закалена защитно фолио

7.01 BGN 7.00

Карактеристики : 9 H цврстинаАнтиотпечатоци слојНезаменлива чувствителност на допирОтпорност и shatterproofHD оптички transmittanceЛесна инсталацијаУлтра тенок, околу 0.26 мм, ултра издржливи.Животната средина креативни пакување, може да се користи како индивидуални doorplaПред цел може да избере со Животната средина креативни пакување, можете исто така да изберете Голи Калено ФилмСтавките Коишто Се Вклучени : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник на Предната страна.1 x сува брише и влажни брише1 x тешко кутијаСе прикаже : Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

Z026559 / Z028443 CD-ROM калибровочная плоча B, за Noritsu QSS 35XX PLUS, 37 series и Fuji Frontier lp7700 series
 • Новинка

Z026559 / Z028443 CD-ROM калибровочная плоча B, за Noritsu QSS 35XX PLUS, 37 series и Fuji Frontier lp7700 series

520.00 BGN 494.00

Z026559 / Z028443 CDROMот Калибрација Плоча Б,за Noritsu QSS 35 XX ПЛУС,37 серија и Fuji Граница LP7700 серија, ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

2-Pack закалено стъкло LCD Екран протектор за Nikon D750 на цифров огледално-рефлексен фотоапарат
 • Новинка

2-Pack закалено стъкло LCD Екран протектор за Nikon D750 на цифров огледално-рефлексен фотоапарат

BGN 11.18

ОписГо заштитува вашиот LCD екран од прашина и нулаВисок степен на цврстина чаша со 9 H нула отпор индексВисоко пренос до 95% задржува екран јасностУлтратенок 0.3 mm (0.02") оптичко стаклоСтатички лепило го прави за лесна апликација и отстранување без да остават леплива остатоциПакетот Вклучува : 2 x Стакло Екран Заштитник2 x Влажни Избрише2 x Сува Избрише2 x Водич Налепница2 x ПрашинаапсорберПревозот Ние веруваме добивање на вашиот објект за вас е многу важна...

Оригиналният огледален кутия рефлектор стъкло ремонт за Nikon D5300 помещение резервни части
 • Новинка

Оригиналният огледален кутия рефлектор стъкло ремонт за Nikon D5300 помещение резервни части

BGN 60.80

Оригиналниот огледало кутија рефлектор стакло repairment За Nikon D5300 Камера Поправка ДеловиПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Meike MK-DR7100 Multi-Power вертикална батарейная дръжка за Nikon D7100 D7200 EN-EL15 с wi-fi дистанционно управление на 2,4 Ghz като MB-D15
 • Новинка

Meike MK-DR7100 Multi-Power вертикална батарейная дръжка за Nikon D7100 D7200 EN-EL15 с wi-fi дистанционно управление на 2,4 Ghz като MB-D15

111.98 BGN 99.00

Meike МКDR7100 МултиМоќ Вертикална Батеријата Зафат за Nikon D7100 D7200 ENEL15 Со 2.4 Ghz Безжична Далечински Управувач како MBD15 Функции : 1)...

2 елемента от закалено стъкло за GoPro Hero5 черен LCD дисплей протектор на екрана Hero 5 Черен обектива на камерата аксесоари защитно фолио калъф
 • Новинка

2 елемента от закалено стъкло за GoPro Hero5 черен LCD дисплей протектор на екрана Hero 5 Черен обектива на камерата аксесоари защитно фолио калъф

BGN 4.78

Функција на Заштита на вашиот gopro херој 5 спорт камера екранот Избегнувајте гребење Работат удобен и удобноAnswer : ___________________________ Note : Камера Не се Вклучени Поддршка : Ние нудиме целосна поддршка за сите наши производи!Ве молиме да се чувствуваат слободни да ја пораката со било какви прашања или прашања може да имате и ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

Оригинален закалено стъкло LCD екран протектор за Casio TR500 3 инчов екран, камера закалена защитно фолио 9H ултра тънък 0.26 mm
 • Новинка

Оригинален закалено стъкло LCD екран протектор за Casio TR500 3 инчов екран, камера закалена защитно фолио 9H ултра тънък 0.26 mm

BGN 7.98

Карактеристики : 9 H цврстинаАнтиотпечатоци слојНезаменлива чувствителност на допирОтпорност и shatterproofHD оптички transmittanceЛесна инсталацијаУлтра тенок, околу 0.26 мм, ултра издржливи.Животната средина креативни пакување, може да се користи како индивидуални doorplaСтавките Коишто Се Вклучени : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник на Предната страна.1 x сува брише и влажни брише1 x тешко кутија​Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

Нови 20pcs Speedlite цветни гелове филтри за Canon Yongnuo DSLR камери, фотографски гелове филтър Speedlite Speedlight
 • Новинка

Нови 20pcs Speedlite цветни гелове филтри за Canon Yongnuo DSLR камери, фотографски гелове филтър Speedlite Speedlight

2.75 BGN 2.00

Опис : Флеш Колекции ви нудиме избор од 20 динамични бои и корекција филтри за да помогне да се создаде драмски и театарски осветлување во твоите слики...