CAMVATE 15MM Род Технологична плечевая инсталация за DSLR + мека гумена камера Grip Mount Стенд за ARRI Rosette Fotografie Kit C1472

CAMVATE 15MM Род Технологична плечевая инсталация за DSLR + мека гумена камера Grip Mount Стенд за ARRI Rosette Fotografie Kit C1472

BGN 127.20

Брой продукти


wy-приклучок-start
Жешка Стока
$15
$27.6
$11.8
$14.95
$85
$31.28
$69.9
$99
wy-приклучок-крај
Мека гума зафат :
•Направени од Алуминиум
•15mm Род Компатибилен
•За ARRI Стандард Rosette Адаптери (M6 навој дупки, 31.8 mm дијаметар)
Опис На Производот :
На CAMVATE 15mm Род Рамо Планината Екипаж за dslr фото 1776 е прилагодлив двојна рачка систем кој ви овозможува позиција handgrips на саканата висина, агол и далечина. Вистинс карактеристики со 15mm LWS род стеги за следат фокус и било кои други додатоци, и исто така многу за ARRI розети која ќе ви овозможи да се прилагоди на екипаж во речиси неограничени позиции. Нејзините пролет-натоварени копчиња за заклучување и контрола на екипаж систем за лесно и брзо.
Нето Тежина : 606g
Пакетот Вклучува :
1x 15mm Род Стегач за ARRI Rosette
2x Rosette се справи со притисокот


Подробности

Номер На Модела:
плечевая инсталация
Пакет:
ДА
търговска марка:
КАМВАТ
Тип:
презрамка dslr
За:
клетка dslr
Характеристика:
фотографско студио kit
Цвят:
Червен
feature1:
- Рефлексен фотоапарат за фиксиране на фотографски аксесоари

Избор на купувачи

EKENCAM 150 градуса широкоъгълен обектив 12Mp подмяна на ултра обектив за Hero 3+ 4 Черен Сребрист Go Pro Action Camera аксесоари
 • Новинка

EKENCAM 150 градуса широкоъгълен обектив 12Mp подмяна на ултра обектив за Hero 3+ 4 Черен Сребрист Go Pro Action Camera аксесоари

23.97 BGN 19.00

Пакет Вклучуваат 1 x 150°Широк Агол ЛеќаКарактеристики : 1.150 Степени Видео Агол Леќа Замена на камерата Леќи на Камерата за Go Pro Херој 3+ 4 2.Ова не е за Go Pro оригиналниот објектив.Сепак,ова е совршен квалитет...

PULUZ за Canon 1200D Screen Protector 0.3 mm 2.5 D извито 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 1300D стъклена филм
 • Новинка

PULUZ за Canon 1200D Screen Protector 0.3 mm 2.5 D извито 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 1300D стъклена филм

BGN 2.99

ОписPULUZ За Canon 1200 D Екран Заштитник 0.3 mm 2.5 D Криви 9 H Цврстина Калено Стакло Екран Заштитник за Canon 1300 D Стакло ФилмПредупредува1...

За Fuji Fujifilm XPRO 2 Video Camera Bag Case ПУ Camera Half Body Pouch Battery Openning with hand strap
 • Новинка

За Fuji Fujifilm XPRO 2 Video Camera Bag Case ПУ Camera Half Body Pouch Battery Openning with hand strap

19.17 BGN 18.00

Број на модел : За Fujifilm Fuji XPRO 2 Материјал : СТП Боја : Црна / Кафеава / Кафе / Погоден За : За Fujifilm Fuji XPRO 2 Пакетот Вклучува : 1 (парче) x Следење на Број1 Камерата Торба База1pcs рака на рака

Оригинален LCD екран от закалено стъкло протектор на екрана за Canon E0S 7D специален екран, 3-инчов помещение закалена защитно фолио
 • Новинка

Оригинален LCD екран от закалено стъкло протектор на екрана за Canon E0S 7D специален екран, 3-инчов помещение закалена защитно фолио

7.01 BGN 7.00

Карактеристики : 9 H цврстинаАнтиотпечатоци слојНезаменлива чувствителност на допирОтпорност и shatterproofHD оптички transmittanceЛесна инсталацијаУлтра тенок, околу 0.26 мм, ултра издржливи.Животната средина креативни пакување, може да се користи како индивидуални doorplaПред цел може да избере со Животната средина креативни пакување, можете исто така да изберете Голи Калено ФилмСтавките Коишто Се Вклучени : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник на Предната страна.1 x сува брише и влажни брише1 x тешко кутијаСе прикаже : Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

Meike MK-DR7100 Multi-Power вертикална батарейная дръжка за Nikon D7100 D7200 EN-EL15 с wi-fi дистанционно управление на 2,4 Ghz като MB-D15
 • Новинка

Meike MK-DR7100 Multi-Power вертикална батарейная дръжка за Nikon D7100 D7200 EN-EL15 с wi-fi дистанционно управление на 2,4 Ghz като MB-D15

111.98 BGN 99.00

Meike МКDR7100 МултиМоќ Вертикална Батеријата Зафат за Nikon D7100 D7200 ENEL15 Со 2.4 Ghz Безжична Далечински Управувач како MBD15 Функции : 1)...

645 мм x310 мм, отдолу отточна тръба на шарнирна връзка каишка A091860-01 / A091860 за минилаборатории Noritsu LPS24 pro произведено в Китай
 • Новинка

645 мм x310 мм, отдолу отточна тръба на шарнирна връзка каишка A091860-01 / A091860 за минилаборатории Noritsu LPS24 pro произведено в Китай

216.00 BGN 205.00

645mm x310mm пониски пак појас A09186001 / A091860 за Noritsu LPS24 про minilab направени во Кина ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Jjc светкавица дифузор Speedlite софтбокс за METZ 52 AF-1/44 AF-1
 • Новинка

Jjc светкавица дифузор Speedlite софтбокс за METZ 52 AF-1/44 AF-1

BGN 11.18

1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1) ПРЕВОЗОТ ВО СВЕТОТ...

SUPTIG 30M LED Diving Light лампа за XiaoYi GoPro Hero 3 3+ 4 SJCAM SJ4000
 • Новинка

SUPTIG 30M LED Diving Light лампа за XiaoYi GoPro Hero 3 3+ 4 SJCAM SJ4000

BGN 54.38

SUPTIG 30 M LED Нуркање Светлина Светилка за Xiao Yi Go Pro Херој 3 3+ 4 SJCAM SJ4000Компатибилен со Go Pro Херој 4 / 3+ / 3 / 2 / 1, може да се работи со други Go Pro додатоци како рака зафат.Компатибилен со SJCAM SJ4000, SJ5000Компатибилен со Xiaomi Yi КамераФункции : Водоотпорен до 30m / 98.4 ft...

Neewer 24x24inch/60x60cm Acrylic White&Black Светлоотразителни Display Table Background Boards for Product Table Top Studio Photography
 • Новинка

Neewer 24x24inch/60x60cm Acrylic White&Black Светлоотразителни Display Table Background Boards for Product Table Top Studio Photography

49.58 BGN 47.00

НАПОМЕНА : има промени на нашите во Странство магацин, нашите ЕУ клиенти да нарачате производот од нашите ЕУ магацин(Вклучувајќи ги Франција, Италија, Шпанија и Германија), сите од нашите пакети ќе биде предаден во рок од 13 дена, ако не е проблем, но на следење ќе биде одложен поради џет заостануваат, ве молиме да знаат тоа.Бесплатен ПревозотNeewer 24x24inch / 60x60cm Акрилик White & Црн Рефлективен се Прикаже Табела Позадина Одбори за Производ Табела Врвот Фотографија и СнимањетоФункција : Нејзините рефлективна површина може да додадете различни ефекти на вашите слики...

Dste LCD03A Dual Battery Charger with USB Port for Nikon EN-EL12 Battery COOLPIX P340 S9600 W300S Camera
 • Новинка

Dste LCD03A Dual Battery Charger with USB Port for Nikon EN-EL12 Battery COOLPIX P340 S9600 W300S Camera

BGN 39.98

Драг пријател : Како руската Федерација пост имате некоја нова политика, испрати парцела во руската Федерација од Кина, мора да обезбеди целосно име и презиме и целосна адреса , така што тоа би можело да се реализира успешно, ако не, и без разлика на големината на пакет ќе се врати, се надевам дека ќе можат да го разберат, ви благодариме.Овој објект се Вклучени : 1x DSTE Бренд Двојна Батерија Полнач1x НИ Полнач1x Полнач за во АвтомобилПолначот е Вовед : Модел : DCLCDАТекст : AC100 V240 V 50 / 60 Hz 1500m A(max)DC1224 V 2000m A(мин)Излезен Напон : DC 4.2 V / 4.35 V / V 8.4Излезна Струја4.2 V / 4.35 V L500m A x1 500m A x2 H 800m A x1 x2 800m A8.4 V / 8.7 V L1000m A x1 500m A x2 H 1500m A x1 x2 800m AUSB Излез : 5 V2100m AКарактеристики : 1...

Centechia Camera Shoulder Quick Strap 1/4 Винт Интерфейсен Адаптер Аксесоари За Фотоапарати
 • Новинка

Centechia Camera Shoulder Quick Strap 1/4 Винт Интерфейсен Адаптер Аксесоари За Фотоапарати

1.10 BGN 1.00

Предмет Тип : Завртка Материјал : Цинк легураБоја : Како на сликата Големина : 2cmОва е една од дел од брз прашка рака ние се продаваат,тоа може да биде замена откако на вашиот qiuck прашка рака делови срушен.Погоден за : Погоден за брз прашка рака ние се продаваат.Погоден за повеќето dslr фото / SLR фото апарати / Mini DV видео камера / DC со стандардни 1 / 4" tripod штекер.Пакет Се Вклучени : 1*1 / 4 Поврзување Завртка

PULUZ за Canon 6D Screen Protector Camera 2.5 D извито край 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 6D стъклена филм
 • Новинка

PULUZ за Canon 6D Screen Protector Camera 2.5 D извито край 9h твърдост закалено стъкло протектор на екрана за Canon 6D стъклена филм

BGN 2.99

ОписPULUZ За Canon 6 D Екран Заштитник Камера 2.5 D Криви Работ 9 H Цврстина Калено Стакло Екран Заштитник за Canon 6 D Стакло ФилмПредупредува1...

Оригиналният огледален кутия рефлектор стъкло ремонт за Nikon D5300 помещение резервни части
 • Новинка

Оригиналният огледален кутия рефлектор стъкло ремонт за Nikon D5300 помещение резервни части

BGN 60.80

Оригиналниот огледало кутија рефлектор стакло repairment За Nikon D5300 Камера Поправка ДеловиПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Лепило за закрепване комплект за Sony Mini Action Cam Camera HDR-AS20V AS30V AS100V 4K X1000V плоски и извити каска нож странично закопчаване
 • Новинка

Лепило за закрепване комплект за Sony Mini Action Cam Camera HDR-AS20V AS30V AS100V 4K X1000V плоски и извити каска нож странично закопчаване

BGN 11.12

Лепило Планината за Sony Мини Акција Дојде HDR AS20 30 V 100 V 4 K RX100 Станот / Криви Шлем Монтажа за Sony Камера Додатоци За Sony Акција Камера Планината Материјал : Висок Квалитет ABS Тоа е идеален придружник за вашата камера за време на вашето патување Лесно да инсталирате и да работат Уште силно лепило иако seawater потопување за долго време ги Приложите вашите Go Pro камера за да рамен и криви површини со овие индустриска сила водоотпорен лепило месеци Компактен и пренослив, направи да се земе слики повеќе удобно во секое време и насекаде каде Нема остатоци ќе остане кога ќе се отстрани 3 M лепило влошки Компатибилен со : за Sony HDR AS15 V AS20 V AS30 V AS100 V 4 K итн мини Акција камера Пакет Вклучуваат : Рамни Планината x 2 парчиња Криви Планината x 2 парчиња Рамен 3 M Лепило Влошки x 2 парчиња Криви 3 M Лепило Влошки x 2 парчиња Брзо Ослободување Тока x 2 парчиња Адаптер за sony x 1pc Завртка x 1

UV-филтър оптично стъкло на обектива на защитно покритие за SJCAM SJ5000 / SJ5000 Wifi / SJ5000X Elite M10 SJ7 STAR Sports Action Camera
 • Новинка

UV-филтър оптично стъкло на обектива на защитно покритие за SJCAM SJ5000 / SJ5000 Wifi / SJ5000X Elite M10 SJ7 STAR Sports Action Camera

9.98 BGN 8.00

УВ Филтер Оптичко Стакло Леќа Заштитна Маска за SJ5000 / SJ5000 Wifi / SJ5000+ Плус / SJ5000 X M10 Акција Видео Камера Ставка Опис : Ве молиме имајте на ум : Не одговара за M10+ камера1...

Z026559 / Z028443 CD-ROM калибровочная плоча B, за Noritsu QSS 35XX PLUS, 37 series и Fuji Frontier lp7700 series
 • Новинка

Z026559 / Z028443 CD-ROM калибровочная плоча B, за Noritsu QSS 35XX PLUS, 37 series и Fuji Frontier lp7700 series

520.00 BGN 494.00

Z026559 / Z028443 CDROMот Калибрација Плоча Б,за Noritsu QSS 35 XX ПЛУС,37 серија и Fuji Граница LP7700 серија, ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Foleto 23 см чист памук помещение наручный каишка мек колан за Sony a6000 кръгъл отвор беззеркальная цифров фотоапарат
 • Новинка

Foleto 23 см чист памук помещение наручный каишка мек колан за Sony a6000 кръгъл отвор беззеркальная цифров фотоапарат

8.80 BGN 6.00

Foleto 23cm Чист Памук Камера врвка за околу Рака Мека Појас За Sony a6000 Кружна Дупка Mirrorless Дигитална КамераСпецификации : Име на производ : Камера врвка за околу РакаМатеријал : Високо квалитетен чист памукБоја : Црна / Зелена / Бела / Сребрена / Светло кафеаваДолжина : 23cm / 9.05"воДијаметар : 10мм / 0.39"во(Ве молиме овозможи 0.51cm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодарам!)Карактеристики : Безбеден вашиот скапи камера со врвка за околу рака што помага да се спречи случајно капки или нестабилностЗа разлика од другите mottled врвката за околу рака, ова е едноставна outlook, но е многу стилски и елегантенЛесно да се инсталира и да го прикачите на вашиот камера без комплициран процесНаправени од премиум мека памучна со ергономски дизајн, целосна и удобност и функционалностПогоден за повеќето mirrorless дигитална камера која има мали виси прстен, како што се за Leica, за Canon, за Fuji, за Nikon, за Олимп,за Panasonic, за Pentax,за Sony итнПакување листа : 1x Камера врвка за околу Рака (Не вклучуваат камера и други додатоци)

LBKAFA GoPro Hero 6 & 5 водоустойчив калъф 45 м гмуркане камера на корпуса калъф с докосване на екрана на задната врата за Go Pro Hero 5/6
 • Новинка

LBKAFA GoPro Hero 6 & 5 водоустойчив калъф 45 м гмуркане камера на корпуса калъф с докосване на екрана на задната врата за Go Pro Hero 5/6

19.18 BGN 18.00

1 Школка материјал увезени акрилик "plexiglass", одбрани суровини, професионални производство, ригорозни тестирање, дали мраз и снег, или длабоко морето, нуркањето, лесно може да биде во право.2...

Стреля алуминиева сплав мотоциклет волана подседельный полюс Полюс планина за Gopro Hero 6 5 4 SJCAM Yi 4K Eken Action Camera аксесоари
 • Новинка

Стреля алуминиева сплав мотоциклет волана подседельный полюс Полюс планина за Gopro Hero 6 5 4 SJCAM Yi 4K Eken Action Camera аксесоари

12.30 BGN 10.00

Функција 1.Добар избор за снимање фотографија во outdoor sports 2.Прикачите вашата Go Pro камера со овој планината да било рол бар во рамките на 3.5 cm6.35 cm ( 1.38" до 2,5" )crossbar 3.Ова е замена Handlebar / Seatpost Пол / Велосипеди / Roll Bar планината за сите акција камера како Go Pro / SJCAM / Xiaoyi Yi и други Пакет Вклучуваат 1x Seatpost Handlebar ПланинатаПревозот во Светот на превозот .(Се очекува некои земји и APO / FPO) Наредби обработени навремено по плаќањето за верификација , Ние само брод да се потврди цел адреси ...

CAMVATE богат на функции монтажна плоча Сирене плоча с връзки 1/4-20 и 3/8-16
 • Новинка

CAMVATE богат на функции монтажна плоча Сирене плоча с връзки 1/4-20 и 3/8-16

BGN 33.60

wyприклучокstartЖешка Стока$15$27.6$11.8$14.95$85$31.28$69.9$99wyприклучоккрај CAMVATE Мултифункција Монтажа Плоча Сирење Плоча со 1 / 4"20 и 3 / 8"16 ВрскиПроизвод Моменти• Тоа е сорта на 1 / 420 и 3 / 816 навој дупки се направи монтажа VESA компатибилен монитори.• 4 mm навој и unthreaded дупки за 75 mm vesa планината.• Алуминиумска Легура ИзградбаОпис На ПроизводотКамерата pate доаѓа со индустриски стандард 1 / 4"20 и 3 / 8"16 завртка дупки, кои го прават тоа можно да се качи на било 1 / 4"20 и 3 / 8"16 додатоци.Работи со : LILLIPUT Монитори (FA1011,FA1013,669 HB,669 GL,869 GL & 619 AH,819 AH)Нето Тежина : 35gПакет Се Вклучени : 1 x Мултифункција Монтажа Плоча Плоча Сирење

10 бр. прозрачно защитно покритие на LCD дисплея BM-11 за Nikon D7000 DSLR камера на едро
 • Новинка

10 бр. прозрачно защитно покритие на LCD дисплея BM-11 за Nikon D7000 DSLR камера на едро

BGN 15.28

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) Екран екран, високоодделение полиестер материјал со добра светлина трансмисија, без оглед на LCD првично за заштита на LCD екранот се судрат и нула...

Видео Студио E27 65W 5500K LED бял цвят непрекъснат RGB светлина, лампа с нажежаема жичка.
 • Новинка

Видео Студио E27 65W 5500K LED бял цвят непрекъснат RGB светлина, лампа с нажежаема жичка.

BGN 22.38

Објектот карактеристики : Високо пренос бела покривка да се шири на светлосни ефекти и заштита на вашите очи од треперење и прекумерна светлинатаСадформа сијалица за зголемување на ефективната површина на светлинатаЕнергијазаштеда на енергија и високо боја рендерирање индекс да дојде во постоење на природата светлаПремиум светилки со вжарено и алуминиумски легури спирала контактот со функција одлична дисипација на топлина и трае подолг животен векСтандард E27 спирала штекер одговара на повеќето стандардни фотографија тела и млечни светилкаЖивотниот век достигнува и до 30000 часа100% сосема нов и висок квалитетСпецификација : Бренд : MekingКонектор : E27Моќност : 65wНапон : 220 vЗрак агол : 180°Животен век : 30000hoursТемпература на бојата : 5500kОбјектот се вклучени : 1x сијалица1.По плаќањето, ние ќе ја испрати на предмети во рамките 17days откако вашата уплата е завршена2.ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разлики воцаринската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производе прегледано,Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерските провизии,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на Превозоттрошоци за одбиени пратки.3.На shippping цената не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни зацаринските давачки .многу е важно за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди акосе задоволни со нашите предмети и услуги.За било каков проблем со нашиот предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт првпред да остави негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да го реши секојпроблемот и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите .Ако не сте задоволни со производот кога ќе recevied тоа, можете да се вратите на предметиво рок од 15 дена за било каква причина, и купувачи плаќа враќањето на превозот обвиненија.Ако објектот се оштетени или загубени кога клиенти добиле, ние ќе направиме се дел наплата илицелосна наплата или враќање, ве молиме контактирајте со нас firts за оваа suitation.Ако објектот се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе биде одговоренза таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.ние сме фабрика и Веледрогеријата, ние се foucs на Камерата додатоци со висок квалитет.Имаме сопствен бренд со "Selens","Meking".