HT225V USB интерфейс отскок чук интегриран Глас цифров тест чук с инфрачервен принтер

HT225V USB интерфейс отскок чук интегриран Глас цифров тест чук с инфрачервен принтер

BGN 2261.00
-10 %
BGN 2512.00

Брой продукти


Краток вовед : Тест чекан HT225-V доставени до GB /T9138-1988, JJG817-93 и JGJ/T23-2001 стандарди. Инструментот е корисно за квалитет Компанија, сајт за тестирање или земање на мостри и лабораториски центар, не треба да прирачник пресметка, машината автоматски се пресмета, одделение и за печатење. Карактеристики: 1)тест чекан е во комбинација со displayer дел, лесно да се работи и да се направи вашата работа ефикасно.) 2) LCD екран во боја 176*220 (други производители' се црно и бело, ниска резолуција)) 3)Голем капацитет литиум батерија, економски и заштита на животната средина, долгата употреба живот, подобро од другите на пазарот производ (еден момент да го користите батеријата) 4)Не-touch метал одразуваат хелиум и се одразуваат компајлира сензор, подобри точноста. (други производителот се обични пренос хелиум и оптички спојка, или јаглерод филм и четка допре сензорот) 5)Родени со гласовната услуга, боја на екранот и традиционалните размери, повеќе точни, во случај исклучете кога сајт работа, ние се уште може да се направи употреба на скала за да ја продолжи работата. Говорна услуга може да се направи вашата работа ефикасно. (слични производи од други производители " во пазарот не говорна услуга и скала) 6)USB интерфејс, лесно да се поврзете со КОМПЈУТЕР 7)софтверот може да се постави враќа вредност од горна граница за долната граница, и абнормални датум ќе биде избришана автоматски. 8) Опремени со инфраред пренослив печатач, на сајтот печати извештај од тестирањето. 9)Некои важни компоненти се обработуваат од увезените материјали, по нашата одлична обработка, инструментот се повеќе се користи живот, подобра од другите слични производи
Параметри 1.тест спектар : 10-60 Mpa 2.стандард влијание енергија:2.207 J。 3.ригидност на тензии пролет:785 N/M。 4.мозочен удар на раст чекан : 75mm。 5.грешка опсег за дигитални displayer:≤±0.5(разликата помеѓу displayer и скала) 6.просечниот раст чекан на челик наковалната Рм : 80±2。 7.Екран:16bit вистинската боја,176*220resolution,5 класи назад светлина изберете。 8.Складирање:255*100*16=408000 тест поени, клиентот може да додадете до 20 тест криви。 9.Извор на енергија:3.6 V/1300m AH Li батеријата,адаптер за полнење 5 V/2 A。под најголем назад светлина и ја затвори voice, последниот работа 13 часови。 10.Потрошувачка на енергија:најголемиот назад светлина≈100m A(глас затвори)。 11.поврзете интерфејс:USB2.0 12.тежина:1.1 Kg。 Споредете помеѓу HT225-V дигитален тест чекан и други дигитални тест чекан
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.


Подробности

Използването на:
Машина За Изпитване На Якост
Номер На Модела:
HT225V
Направи си Сам пособия:
Електрически
силата на:
Електронен
Диапазони на измерване:
10-60мпа
Ход отбойного чук:
75мм
Енергия на удара:
2,207 Дж
Твърдост на пружини за разтягане:
785Н/м
Тип:
Вградена Гласова Цифров Тест Чук
диапазон на отклонения цифров дисплей:
По-малко от+/-0,5
среден отскок чук по стоманена наковалня Rm:
80+/-2
свържете интерфейс:
USB2. 0
Страна на произход:
CN

Избор на купувачи

Тръба камера детектив детектор на канализационната помещение 710dnk5-SCJ с 6 мм камера корона промишлен ендоскоп
 • Новинка

Тръба камера детектив детектор на канализационната помещение 710dnk5-SCJ с 6 мм камера корона промишлен ендоскоп

BGN 1650.40

Овој производ е погоден да ја испита гасовод, канализација, воздушен канал, резервоар, подводни и другите темни средина, проверка на внатрешните пукнатини, корозија, заварување, приклучоци и други необични околности...

Цената на едро на 16 бр. / опаковане. 2017 New Upgrade HMI Operator Panel TK6071iQ Weinview HMI 7-инчов TFT-екран с 800*480, USB Host 128MB
 • Новинка

Цената на едро на 16 бр. / опаковане. 2017 New Upgrade HMI Operator Panel TK6071iQ Weinview HMI 7-инчов TFT-екран с 800*480, USB Host 128MB

BGN 1787.20

Трговија на големо Цена 16pcs / пакет 2017 Нова Надградба на УХМР Оператор Панел TK6071i Q Weinview HMI 7 инчен TFT Екран 800*480 USB Домаќин 128 MB Flash Замени TK6070i QHMI порт може да комуницира со повеќето од САЛАДИН, особено во СитеenГрадникdley, Нпрон ,Мицуbishi,Siemens ,LG,Мodicon,Ge Љубителуз SNPX,Dелта,Facна ,LiyПоранешен Series,Maцуshita ,Idез ,Копчеence Kv Serтите години ,Toshiba T Series , Коо,Viгили Yокоgawa ФаМ3,Parkeр Compax3, SaјасPcd SАвтобус Режим ,Sew Евровози Мovitrac,Баумuller Серво ,Heng Јуна Sensor и така натаму.Спецификација : Напомена : Бидејќи производот широко се користи во Кина,па софтвер јазик е Кинески.Ние сме толку извинуваме за непријатностите.Но, не грижете се.Еве подолу е решенија во детали...

Цифров ключ контрол на температурата термостат регулируем термостат, превключвател на температурата контролер 12V охлаждане W1701
 • Новинка

Цифров ключ контрол на температурата термостат регулируем термостат, превключвател на температурата контролер 12V охлаждане W1701

BGN 3.18

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Спецификација : Модел : W1701Големина : Прибл 36.5x36.5x18 mm / 1.44x1.44x0.71 инченИнсталација завртка : M3 2 големина на дијагонала 39.5 mmТемпературата опсег : 2090 °Контрола на Владата : Загревање, Ладење, Топлина дисипацијаКонтрола На Точноста : 0.1 °Hysteresis Поставка : 110 °Освежете Го Оценувате : 0.5 SНапон : DC 12 VИзлезен Напон : DC 12 VИзлезна Моќност : Макс 200 WСтатична Струја : ≤ 3 MA, да се привлечат тековната ≤ 60 MAТемпературна Сонда : 10 K thermistorB25 = 10 K 395030cm Водоотпорен СензорЖивотната Средина Барања : 10 ~ 60 °Влажност од 20% 85%Може да се користи во (течни, мувла, простор) и други контрола на греење,Исто така може да се користи (кутија, уредот, вода, пет соби, климатизација) и други контрола на ладење.Инструкции : Ве молиме да се поврзе колото според жици дијаграм,напојување е DC12 V (+12 V е позитивен , и GND е негативна).На сондата, се поврзани со објектот што сакате да се контролира.За греење : ве Молиме поврзете 12 V грејач за H +За ладење : ве Молиме поврзете кулер на + C За топлинатоне : ве Молиме поврзете ладилникот или heatsink поврзани со + C Индикаторот за Статус : црвено светло е вклучено укажува на ладење (+ C) излез,и светлината е исклучено укажува на греење (H +) излезПакет : 1 PCS x Топлина Кул Temp Дигитален Термостат за Контрола на Температурата се Префрлите 2090° DC 12 V

(100 бр. / Много) 9.5*40 мм фоторамка пузырьковый ниво на мини-алкохолна ниво на цилиндрични пластмасови кръгли нива
 • Новинка

(100 бр. / Много) 9.5*40 мм фоторамка пузырьковый ниво на мини-алкохолна ниво на цилиндрични пластмасови кръгли нива

38.08 BGN 19.00

Ние имаме и други димензии : 6×15mm 6×20mm 6.3×28.5 6.5 mm×18mm 7×26mm 8×20mm 8×22.5 mm 8×23mm 8×25mm 8×35mm 9.5 x 25мм 9.5×31.8 mm 9.5×34mm 9.5×35mm 9.5×40mm 10×25mm 10×30мм 10×35mm 12×40mm 13×41mm 16×41mmМеур ниво е широко се користат во следниве случаи : прилагодување на LCD месеци, settop кутии, виси кутија ниво, се приспособат на haeundae ниво, ја прилагодите рамката ниво, се приспособат на mural ниво, се приспособат на календарот, прилагодете ја камерата ниво, се приспособат на заводот десктоп ниво, се приспособат на компјутер случај екранот ниво, се прилагоди на ниво на компјутерски монитори, и да се приспособат на заводот машина ниво, се приспособат на tripod ниво, да го прилагодите нивото на играчки, се приспособат на специјална опрема ниво, се приспособат на мебел сместување ниво, прилагодување на столарија мерење на ниво, се приспособат на фабрика машини и опрема ниво, се прилагоди на ниво на медицинска опрема, како што се висока точност на мерење барања е на располагање...

Сондата термодвойка горивото датчик RTD PT100 ohm, дърворезба 50mm L PT NPT 1/2 с подводящим тел изолация
 • Новинка

Сондата термодвойка горивото датчик RTD PT100 ohm, дърворезба 50mm L PT NPT 1/2 с подводящим тел изолация

31.98 BGN 29.00

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Модел БР MR21701 / 250 Елемент Pt100(platinum) Температура опсег, Нормален[препорачуваме] 50~200 целзиусови степени 58~392 целзиусови степени, MAX 50~250 целзиусови степени 58~482 целзиусови степени Терминал контакт 3 EA (применува 3wire : А, Б, б) Структура тип без терминал главата Заштита цевка(сонда дел) не 'Рѓосувачки челик 304 Fixxing нишка од не' Рѓосувачки челик 304 ВодоотпоренСпецификација : Олово жица Изолација : тефлон (со електромагнетни штит) Вкупна должина 2080mm(6.82 ft) Заштита цевка(сонда дел) должина 50mm(1.96") Сонда дел пречник од 6mm Доведе жица 2000mm(6.56 ft) Fixxing тема PT1 / 2"(коси нишка)Пакет се Вклучени : 1 x RTD Pt100 водоотпорен ohm Сонда Сензор

Безжична електронен влагомер за потребителска машина за висока точност вътрешен и външен прогноза за времето звънец alarm clock XEAST
 • Новинка

Безжична електронен влагомер за потребителска машина за висока точност вътрешен и външен прогноза за времето звънец alarm clock XEAST

BGN 44.14

Безжични електронски hygrometer Домаќинство висока прецизност внатрешна и надворешна временска прогнозаСтоката во акции, не е печатен, ве молиме да се разбере тоа ...

BF-499T: BESFUL four timed heating controller, таймер return water temperature controller, таймер thermostat
 • Новинка

BF-499T: BESFUL four timed heating controller, таймер return water temperature controller, таймер thermostat

BGN 64.00

Технички ПараметриКарактеристики Преглед : BF499 T четири времето греење контролер, Пит Реката NTC220 thermistor температура, мерење, четири временски периоди во текот на денот може да се постави во времето на периоди според контрола на температурата едно реле (нормално отворен, нормално затворен контакт) излез, за контрола на температурата опсег од 10 ~ 99 , температурни вредности за секој временски период може да се постави и усогласени со температура hysteresis и температура корекција на грешка функција, широко се користи во топла вода, фен, печка, топлински пумпи, греење, климатизација и други контрола на апликации.BF499 T напредни напојување дизајн, за да се обезбеди напојување за време на промената помеѓу AC90 V ~ 250 V контролер е стабилен, сигурен и континуирано работење.Главната функција : начин (240 K) NTC сензор влезови...

HS-8 AC110V 8 канала за управление подвижен кран Радио дистанционно управление Sysem промишлен дистанционно управление Нов
 • Новинка

HS-8 AC110V 8 канала за управление подвижен кран Радио дистанционно управление Sysem промишлен дистанционно управление Нов

156.78 BGN 146.00

Опис : 8 Канали Контрола Воочи Големината И Кран Далечински Управувач Систем(ГОРЕ / ДОЛУ / START / STOP / ЗАПАД / ИСТОК / ЈУГ / СЕВЕР )Извор на енергија на Примачот : AC110 VИзвор на енергија на Контролор : 2x1.5 V АА / ААА БатерииЗабелешка : Батеријата не е вклучена*Цврст и Издржлив*Работа на Далечина до 150m*Работна Температура : 30°C~+85°C*Примање на Чувствителност : 115d Bm*Заштита Одделение : IP65*Неповторување на кодот до 4.2 милијарди поставуваАпликацијата област : Кран / Човечки / CNC / Ископ на Јаглен Машини / Генератор Стартување / Бетон Пумпа / Земи Кофа / Други МашиниКарактеристики : *Мала големина & многу мала тежина*Антимешање*Долго природни живот*Долга операција растојание до 150 M*300 инсталации во една областПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

UXCELL AC250V 16A 100 по Целзий биметаллические та регулируем ограничител на загряване на топла термостат за електрическа пещ
 • Новинка

UXCELL AC250V 16A 100 по Целзий биметаллические та регулируем ограничител на загряване на топла термостат за електрическа пещ

5.10 BGN 5.00

Описи : Bimetallic Термостат KDT200 со поставување на температурата 100 целзиусови степени, контактирајте со капацитет 16 A / 250 VAC.Широко се користи во Elextric Греалка, Електричен Железо, Ориз Шпорет, Toaster, Fat fryer, Топло електричното светло, Печка и сл.Answer : ___________________________ Note : AC напон е 250 V, ве молиме обрнете внимание на тоа да бидете сигурни дека овој објект може да работи успешно во вашата област.Пакет Содржина : 1 x Прилагодливи Термостат

Термостат Rongda A2DA-RPAK
 • Новинка

Термостат Rongda A2DA-RPAK

BGN 71.28

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

Универсален цифров Ethernet LAN телефонен кабел тракер USB мрежов кабел коаксиален тестер с 8 далечни контакти
 • Новинка

Универсален цифров Ethernet LAN телефонен кабел тракер USB мрежов кабел коаксиален тестер с 8 далечни контакти

BGN 132.64

Овој повеќенаменски кабел за следење и инспекциски надзор во собата е најновата инструмент со голема и полна функции на кабел лов, сортирање и коло статус тестирање...

Стоманена температурна сонда Pt100 RTD кабел на сензора 2M 98 mm 3 тел -50 ~ 400 градуса по Целзий
 • Новинка

Стоманена температурна сонда Pt100 RTD кабел на сензора 2M 98 mm 3 тел -50 ~ 400 градуса по Целзий

BGN 5.50

100% Сосема Нов и Висок КвалитетТип : Pt100Мерен опсег : 50~400 целзиусови степени (58~752 Фаренхајтови)Кабел должина : околу 2 метриСондата должина : 98mmСондата дијаметар : 5mmСондата материјал : не ' Рѓосувачкитема : М8 со лешникTermina : 3 изолирани преднициБоја:како што е прикажаноПакет Се Вклучени : 1x кабел Pt100 сензор на температура наAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Джобен 200g x 0.01 g вид на ключ за автомобил електронни бижута Диамантена скала тегло баланс грам цифров LCD дисплей с 47% отстъпка
 • Новинка

Джобен 200g x 0.01 g вид на ключ за автомобил електронни бижута Диамантена скала тегло баланс грам цифров LCD дисплей с 47% отстъпка

12.38 BGN 7.00

Новиот Автомобил Копче тип Џеб 200g x 0.01 g Електронски Накит Дијамант Скала губење на Рамнотежа Грам Дигитални LCD ДисплејСпецификации : Автомобил копчиња дизајн, поудобно да ги носите...

16-bit 16-битов WS2812 5050 RGB LED пълноцветен вградени светлини през цялата Съвет по развитие на интегрирани драйвери за Arduino GM
 • Новинка

16-bit 16-битов WS2812 5050 RGB LED пълноцветен вградени светлини през цялата Съвет по развитие на интегрирани драйвери за Arduino GM

3.09 BGN 3.00

Модел : 16 Круг 5050 полна боја ПРЕДВОДЕНИ од модулотДимензии : Дијаметар 45mmЧип : WS2812 (вграден LED)LED : 5050 RGB полна боја нагласи пакетНапон : 5 VPort : ДигиталниПлатформа : за Arduino микроконтролерски5050 нагласи LED, изграденаво контрола на чип, само IO порта за контрола на повеќе LEDЧип вграден во обликувањето коло, сигнализира нарушување не е кумулативна, стабилна екранотЈа прилагодите јасноста на боите тробојка 256, 160,000колор TFT дисплеј, скенирање фреквенција на не помалку од 400 Hz / SСериски па дури и на ниво интерфејс, преку сигнал линија за да се заврши на примање и декодирање на податоциОсвежете го оценувате на 30 рамки / сек, дури и ниско ниво на владата дури и серија на не помалку од 512 поениИспраќање и примање на податоци со брзина до 800 KbpsНагласи LED, светла боја висока осветленост конзистентностДвата краја па дури и на ниво интерфејс, може да биде поврзана директноПакет Се Вклучени : 1 x RGB LED Прстен 16 Bit WS2812 5050 RGB LED + Интегрирани Возачи За ArduinoПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

4шт 54344 батерия за 2400mAh Trimble 5700 5800 ах италиански хляб! r7 R8 54344 MT1 батерия
 • Новинка

4шт 54344 батерия за 2400mAh Trimble 5700 5800 ах италиански хляб! r7 R8 54344 MT1 батерия

BGN 121.60

Капацитет од 2400m AH 7.4 VИзградба : Изграден со највисок квалитет на Јапонски клетки!Димензии : 71.05 x 39.01 x 20.64 mm (Dxšxv)Состојба : Нова, 100% ОЕМ компатибилен!Тип : LiIon БатеријаКоличина : 4 PCS

Нов оригинален автентичен BESFUL BESFUL BF-D220A + rail слънчева топлинна помпа за топла вода, сушилник термостат температура
 • Новинка

Нов оригинален автентичен BESFUL BESFUL BF-D220A + rail слънчева топлинна помпа за топла вода, сушилник термостат температура

BGN 46.40

Начин (10 K) NTC сензор на температура на влезови ( температура : 50 ~ 120 Б две нормално отворен контакт излез C контрола на температурата греење температура на екранот D E F температура отстапување исправување на моќнадолу мемориска функција за заштита наГлавната функцијаСите на патот (10 K) NTC сензор на температура на влезови (температура : 50 ~ 120 )Две нормално отворен контакт излезтемпература на екранотГреење термостатТемпературата отстапување исправување на функцијаИсклучете мемориска заштитаПараметар ОписКод Параметар Поставување опсег Стандардната вредност на Работното место1H вредности на должината на греење температура 45 ~ 110 601P термостат сите на патот назад до долната граница на разликата помеѓу 1 ~ 30 32H Патот греење температура вредност 45 ~ 110 502Стр Патот назад до пониска температура разлика помеѓу 1 ~ 30 3SC мери температура отстапување корекција 15 ~ 15 0Технички ПараметриПакување Листа 1...

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел
 • Новинка

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел

21.34 BGN 18.00

Карактеристики : Банана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабел можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа. Банана приклучок за да алигатор клип Тест Доведе кабли често се користат во училиштето физика лаборатории за брзо и евтино да се соберат кола...

1 система за дистанционно управление на кран за повдигане на горивото скорост 1PCS 24V
 • Новинка

1 система за дистанционно управление на кран за повдигане на горивото скорост 1PCS 24V

166.38 BGN 158.00

Опис : 1 За Контрола На Брзината, Ја Воочи Големината И Кран Далечински Управувач Систем(ГОРЕ / ДОЛУ / START / STOP / ЗАПАД / ИСТОК / ЈУГ / СЕВЕР) Извор на Енергија на Примачот : 24 VDC Тоа е сосема нов, добар квалитет , високи перформансиве молиме купи 9 V батерија за далечинско,поради тоа што не е дозволено да се праќаат тоа со авионНие ви обезбеди сосема нов и гарантиран квалитет(CE , ISO9002 , CCC сертификати)Технички параметар*Работа на фрекфенција : FM419 M(20 CH)*Емисија на далечина : ≤100*Emitter работа напојување : 9 VDC(6 F22)*Приемник работа напојување : 12 V 36 V 48 V 220 V 380 V 415 V(ПОСЕБНА МОЌ МОЖЕ да СЕ ПРИЛАГОДИ)* Излезен интерфејс : реле* Контрола на работата : 8(12 двокреветни контроли)* Примање на Ветер : 360°undirectional* Далечински управувач emitter моќ : ≤100 MW*Работна Температура : 2 0°C ~ +65°C*Релативната влажност : ≤85%Далечински Управувач Emitter Technich перформанси* Својот изглед дизајн во согласност со човечки инженеринг,кој е компактен,светло и удобно да работат.* Точниот копче за прилагодување,јасно функција индикација.* Чувствителни копчето,средни притискање на енергија.* Разумно функција на копчето за прилагодување avoides грешка работата ефикасно.* Јасно indictaion на комуникациски сигнали.* Постои аларм индикација за батеријата електрични количина е помала од 3 / 5 на оригиналот,на соодветните црвениот аларм укажува светилка ќе трепка бавно* Државата индикација,Постојат соодветни индикации за различни operting држава.* "Итни стоп"копчето за удобен операција* Убаво и елегантен apperance* Заштита класа IP64Далечински управувач приемник Technich Перформанси*Мали и елегантен изглед*Заштита класа IP65*Јасно појдовни линија марко и френк жици врска*Едноставна завршимашина за инсталација*Со различни видови на напојување,сигнал,итни стоп,сегмент и моќ.*Вградена антена со чувствителни прима.Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...