dhl / fedex 100 бр. / лот LCD сензорен екран таймер барбекю термометър кухня за готвене храна месо трапезария инструменти с космическата сонда

dhl / fedex 100 бр. / лот LCD сензорен екран таймер барбекю термометър кухня за готвене храна месо трапезария инструменти с космическата сонда

BGN 1011.00
-48 %
BGN 1944.96

Брой продукти

со dhl/федекс 100pcs/многу LCD Екран на Допир Тајмер BBQ Термометар Кујната Готвење Храна Месо Јадење Алатки со Сонда Карактеристики : 1. Екранот на допир и голем LCD дигитален дисплеј. 2. Дигитални месо термометар, исто така можете да го поставите саканата температура. 3. Изберете месо типови(како што говедско месо, риба, свинско месо, итн. 8 видови во вкупниот број) и готвење вкус според вашите потреби. 4. Нерѓосувачки челик храна сонда со висок квалитет на кабелот. 5. Алармот се огласува кога храната ќе достигне претходно поставената температура. 6. Магнет за назад да се држиме кон фрижидер или други мазни површини. Спецификации : Приказ : Екран на Допир LCD заднинско Осветлување Мерење на Температура Дијапазон : -10 - 250°C / 14 - 482°С Температура на Точноста : (+/-)0.1°C(0-100°C); (+/-)Од 1,5°C(101-250°C) Тајмер Опсег : 99 минути и 59 секунди Напојување : 2 * LR03 AAA Батерија (НЕ се Вклучени) Забелешка : Никогаш не користете термометар во затворена рерна. Чистење на сензорот темелно по секоја употреба. Тоа не е водоотпорен и не дозволувајте тоа да работат под висока температура за долго време. Со цел да се заштеди енергија, ве молиме да се извади батеријата по употребата


Подробности

Номер На Модела:
1
търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
Максимална Измерена Температура:
49°C И По-Ниска
Вид Хранене:
Няма
Тип На Дисплея:
Аналог
Стил:
Вграден
Теория:
Сензор За Температура
Използването на:
Домакинство
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу

Избор на купувачи

Полноавтоматический Регулатор На Инкубатора Яйца Термостат Гигростат С Датчик За Температура И Влажност На Въздуха Сонда
 • Новинка

Полноавтоматический Регулатор На Инкубатора Яйца Термостат Гигростат С Датчик За Температура И Влажност На Въздуха Сонда

93.98 BGN 75.00

ТОПЛО ПРЕПОРАЧУВАМЦелосна Автоматска Јајце Инкубатор Контролер Термостат Hygrostat Со Температура Влажност Сензор Сонда Главните Технички Индекс : 1...

Преносим Hm титан сплав сонда примеси на водата изпитване на качеството на водата откриете перо метър TDS METTER TDS-2
 • Новинка

Преносим Hm титан сплав сонда примеси на водата изпитване на качеството на водата откриете перо метър TDS METTER TDS-2

BGN 23.68

Популарната зборување, TDS вредност на вода, нечистотии растворливи во содржината, поголема вредност на TDS, што укажува дека нечистотии во содржината на водата, на помала вредност на TDS, што укажува дека подобро чистотата на water The најголемата предност е дека новиот TDS пенкало : сонда за мерење на водата е произведена од титаниум алуминиумски материјал, и нерѓосувачки челик сонда : најголемата разлика помеѓу магнетни пречки во водата ќе влијаат на прецизноста на мери вредност, титаниум алуминиумски сонда во голема мера се намали веројатноста на магнетното нарушување...

Прецизна количествена скала хладилен агент WK-RF100 климатизация и фторидное електронно хладилна техника
 • Новинка

Прецизна количествена скала хладилен агент WK-RF100 климатизация и фторидное електронно хладилна техника

BGN 340.80

WKRF100 ладилни прецизност квантитативни скала климатизација ифлуорид електронска опрема за ладењеСликата покажува : Забелешка : батеријата не е вклученаОпис : Мерење опсег : 100 kg (220 lb)Точност : ± 5gРезолуција : 5g, 0.01 фунти, 0.18 унци (2g, 0.004 lb, 0.07 унци)Моќност : 5 * 1.5 V AA алкални батерии7.5 V DCТемпературата на работа : 10 ~ 50 ° (50122 степени Целзиусови)Нето Тежина : 3.7 кг (8.16 lb)Мерење пан големина на : 33.5*31.5 * 7.5 cmВНИМАНИЕ : Да се избегне оштетување, не надминува WKRF100 одреден опсег на тежинаЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Стоманена температурна сонда Pt100 RTD кабел на сензора 2M 98 mm 3 тел -50 ~ 400 градуса по Целзий
 • Новинка

Стоманена температурна сонда Pt100 RTD кабел на сензора 2M 98 mm 3 тел -50 ~ 400 градуса по Целзий

BGN 5.50

100% Сосема Нов и Висок КвалитетТип : Pt100Мерен опсег : 50~400 целзиусови степени (58~752 Фаренхајтови)Кабел должина : околу 2 метриСондата должина : 98mmСондата дијаметар : 5mmСондата материјал : не ' Рѓосувачкитема : М8 со лешникTermina : 3 изолирани преднициБоја:како што е прикажаноПакет Се Вклучени : 1x кабел Pt100 сензор на температура наAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BF-499T: BESFUL four timed heating controller, таймер return water temperature controller, таймер thermostat
 • Новинка

BF-499T: BESFUL four timed heating controller, таймер return water temperature controller, таймер thermostat

BGN 64.00

Технички ПараметриКарактеристики Преглед : BF499 T четири времето греење контролер, Пит Реката NTC220 thermistor температура, мерење, четири временски периоди во текот на денот може да се постави во времето на периоди според контрола на температурата едно реле (нормално отворен, нормално затворен контакт) излез, за контрола на температурата опсег од 10 ~ 99 , температурни вредности за секој временски период може да се постави и усогласени со температура hysteresis и температура корекција на грешка функција, широко се користи во топла вода, фен, печка, топлински пумпи, греење, климатизација и други контрола на апликации.BF499 T напредни напојување дизајн, за да се обезбеди напојување за време на промената помеѓу AC90 V ~ 250 V контролер е стабилен, сигурен и континуирано работење.Главната функција : начин (240 K) NTC сензор влезови...

200 г * 0,01 грама, мини джобни везни везна с висока точност бижута диамант преносими цифрови везни електронни статистическа инструменти
 • Новинка

200 г * 0,01 грама, мини джобни везни везна с висока точност бижута диамант преносими цифрови везни електронни статистическа инструменти

14.22 BGN 12.00

200g * 0.01 g Мини Џеб Рамнотежа на Тежината Скала Висока Прецизност Jewerly Дијамант Преносни Дигитални Скала Електронски Мерење АлаткиОпис : Спецификации : 1.Капацитет : 200g2.На точноста : 0.01 g3.Единица прекинувач : g / ct / мл / gn / ozt / dwt4.Напојување : 1*CR2032 ( батерија не е вклучена )5.Позадина светла боја : сина6.Дисплеј : ЛЦД7.LCD екран со големина : 29.6*14.65*1.1 мм8.Мерење платформа големина : 4.1*3.2 cm9.Објектот димензија : 7.3*4.4*1.5 cm10.N.W : 35gДетали : 1.Диви LCD екранот со позадина светлина,лесно да се чита.2.Висока прецизност вирус мерач сензор3.Нерѓосувачки челик платформа4.Tare функција5.Слаба батерија&преоптоварување индикатор6.Џеб скала,мини големина,лесен за носење и чување наУпатство за употреба : Ве молиме да се стави на скалата на рамна маса1 : Притиснете на [ON / OFF] за да го вклучите,по пуштањето во батерии2 : Можете да го притиснете"М" да единица за конверзија кога 0.0 или 0.00 шоу на LCD3 : Стави стоката на скали по користење на конверзијаВнимание : 1 : не работат покрај компјутерот или некаде со висока радијација,не треба правец.2 : Запомнете да ги тргнеме на батеријата кога не го користите за долго време,не го чувајте во влажна средина3 : Треба да се исчистат кога скала телото имаат дамки,бришење со сува крпа е во ред.4 : Обрне внимание на водоотпорен5 : Поради меѓународната логистика,вага е без батерија,треба да се подготви себе си.6 : Тоа е тестиран и калибрира пред превозот,употреба на претходно калибрација може да се намали грешка предизвикани од транспортотБлагодарам многу за вашата поддршка и разбирањеПакетот вклучува : 1×Дигитална вага1×англиски упатствоОбјектот слики : За нас : ACCT Електроника е производителот специјализирана за домаќинство, кујна скала, накит скала, преносни скала, електронски рамнотежа скала...

Оптометрическая пробна рамка TC-1 проба стяга за очила оптометрия оптична пробна рамка пробни рамки TC-1
 • Новинка

Оптометрическая пробна рамка TC-1 проба стяга за очила оптометрия оптична пробна рамка пробни рамки TC-1

BGN 72.00

Optometric судење рамка ТЦ1 Судење Клип За Очила optometry оптички судење рамка Судење Рамки ТЦ1Со pinchcock на објективот носителиБлизнак на клипови доставени истовременоВовед Во Крстарење ОфталмолошкиAcemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.Се фокусираше на optometric / eyecare industy, Ние се повеќе професионални.Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgicalИнструменти.Адреса : Рм 711, КинескоЖелезнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, КинаТел : +8602166980766Товарни и Превозот Ракување ги Собереша...

Нов оригинален автентичен термостат Tz4st-R4C Autonics регулатор на температурата
 • Новинка

Нов оригинален автентичен термостат Tz4st-R4C Autonics регулатор на температурата

BGN 176.06

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел
 • Новинка

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел

21.34 BGN 18.00

Карактеристики : Банана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабел можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа. Банана приклучок за да алигатор клип Тест Доведе кабли често се користат во училиштето физика лаборатории за брзо и евтино да се соберат кола...

Компенсатор подсчетный комплект краен блок за SOKKIA Б40 1бр
 • Новинка

Компенсатор подсчетный комплект краен блок за SOKKIA Б40 1бр

3.14 BGN 2.00

Compensator пребројување сет Граница блок за SOKKIA B40 1 PieceПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ;Ако не можете да се исходот веднаш по цел завршувањето на, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да becompleted во рок од 5 дена.ИспоракаНие ќе испрати пакет по 15 Дена за вашите нарачки...

4шт 54344 батерия за 2400mAh Trimble 5700 5800 ах италиански хляб! r7 R8 54344 MT1 батерия
 • Новинка

4шт 54344 батерия за 2400mAh Trimble 5700 5800 ах италиански хляб! r7 R8 54344 MT1 батерия

BGN 121.60

Капацитет од 2400m AH 7.4 VИзградба : Изграден со највисок квалитет на Јапонски клетки!Димензии : 71.05 x 39.01 x 20.64 mm (Dxšxv)Состојба : Нова, 100% ОЕМ компатибилен!Тип : LiIon БатеријаКоличина : 4 PCS

DC 3V-5V 12 бита LED Super Bright White Piranha LED board Night LED Светлини Lamp Module 12Bit
 • Новинка

DC 3V-5V 12 бита LED Super Bright White Piranha LED board Night LED Светлини Lamp Module 12Bit

BGN 1.71

5mm висока осветленост piranha 12 Led диодиДолг животен век, ниска потрошувачка, многу лесен за употребаСветлината одбор четири страни со фиксна завртка дупка, лесно фикснаВлезен напон : DC 3.55.5 V (се Препорачува 5 V DC)Оперативен струја : околу 200 MAМоќност : за 1 WСветла Боја : Бела / Red / Сино / Зелено (ве Молиме изберете вистинската боја ви се допаѓа кога местото цел, цената е само за една боја објект)Димензија : Прибл...

100 бр пружинен тест сонда Пого Пин P50-B1 диаметър 0,5 мм дължина 16,35 мм
 • Новинка

100 бр пружинен тест сонда Пого Пин P50-B1 диаметър 0,5 мм дължина 16,35 мм

4.77 BGN 4.00

Пролетта Тест Сонда Receptacle се користи за вметнување тест сонда, па, тоа нека ви е лесно да го замени на тест сонда кога тоа е проблемот по живот време достигна или оштетен, и го продолжи животот на вашиот тест станица.Се користи за проводници тест, тест за стабилност и издржливост.Спецификација : Модел : P50B1Целосен мозочен Удар : 2.65 mmАктуелни : 3АОтпор : 50mΩПролет Притисок : 75gБоја : Злато+Сребро.Големина : 0.68x16mm / 0.03x0.63"(Кол x L)Количина : 100 Компјутери / 1 СетAnswer : ___________________________ Note : 1...