0.01 g 200 g мини електронен Диамант гр джобни везни 0.01 г на точността на цифрови LCD бижута везни Лаборатория скъпоценен камък карата тегло баланс

0.01 g 200 g мини електронен Диамант гр джобни везни 0.01 г на точността на цифрови LCD бижута везни Лаборатория скъпоценен камък карата тегло баланс

BGN 6.00
-6 %
BGN 6.38

Брой продукти


LCD Дигитален Накит Скали 0.01 g x 200g Мини Електронски Дијамант Грам Џеб Скала Лабораторија Гем Карат Губење на Рамнотежа
Брз Преглед Ова е една светлина-тежина и компактни дигитални џеб скала со 200g капацитет со 0.01 g читливост.Овој сестран прецизност скала е совршен за вашиот избор на движење. Карактеристики : Ултра-компактен дизајн. 200g капацитет со 0.01 g точноста Одличен квалитет. Нерѓосувачки челик платформа. Сина Назад осветлена LCD дисплеј. LCDAuto исклучување по 1 минута. Лесно on-копче за калибрација. Носејќи црна торбичка. Ниска моќност прашува. Лесно се вклопува во џеб или во рачна ташна за пондерирање на движење. Спецификации : Боја : Сребро капацитет/точност : 200g/0.01 g; Единици : g/мл/gn/ct Напојување : 1 * CR2032 (не се вклучени) Работна температура : 10-30 C Назад осветлување : Сино осветлување LCD дисплеј : 5 digi LCD дисплеј Платформа : Нерѓосувачки челик Auto off : 1 минута Фах големина : 3.6 *4.1 cm Објект големина на : 4.5 * 7.5 * 1.3 cm Објект тежина : 36g Пакет големина : 10 * 7 * 2cm Пакет тежина : 57g Пакет, вклучувајќи : 200g 0.01 g мини Дигитален Скала*1 Сметководствена Торбичка*1 Упатство*1 мало кутија*1
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.


Подробности

Номер На Модела:
958
Точност:
0.01
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
търговска марка:
CHANGXIE
Размер:
4.5 * 7.5 * 1.3cm
Обемът на:
200гр
Тип:
Джобни Везни
източник на захранване:
1 * CR2032
Номинален Товар:
200гр
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

Нов оригинален автентичен BESFUL BESFUL BF-D220A + rail слънчева топлинна помпа за топла вода, сушилник термостат температура
 • Новинка

Нов оригинален автентичен BESFUL BESFUL BF-D220A + rail слънчева топлинна помпа за топла вода, сушилник термостат температура

BGN 46.40

Начин (10 K) NTC сензор на температура на влезови ( температура : 50 ~ 120 Б две нормално отворен контакт излез C контрола на температурата греење температура на екранот D E F температура отстапување исправување на моќнадолу мемориска функција за заштита наГлавната функцијаСите на патот (10 K) NTC сензор на температура на влезови (температура : 50 ~ 120 )Две нормално отворен контакт излезтемпература на екранотГреење термостатТемпературата отстапување исправување на функцијаИсклучете мемориска заштитаПараметар ОписКод Параметар Поставување опсег Стандардната вредност на Работното место1H вредности на должината на греење температура 45 ~ 110 601P термостат сите на патот назад до долната граница на разликата помеѓу 1 ~ 30 32H Патот греење температура вредност 45 ~ 110 502Стр Патот назад до пониска температура разлика помеѓу 1 ~ 30 3SC мери температура отстапување корекција 15 ~ 15 0Технички ПараметриПакување Листа 1...

HS-8 AC110V 8 канала за управление подвижен кран Радио дистанционно управление Sysem промишлен дистанционно управление Нов
 • Новинка

HS-8 AC110V 8 канала за управление подвижен кран Радио дистанционно управление Sysem промишлен дистанционно управление Нов

156.78 BGN 146.00

Опис : 8 Канали Контрола Воочи Големината И Кран Далечински Управувач Систем(ГОРЕ / ДОЛУ / START / STOP / ЗАПАД / ИСТОК / ЈУГ / СЕВЕР )Извор на енергија на Примачот : AC110 VИзвор на енергија на Контролор : 2x1.5 V АА / ААА БатерииЗабелешка : Батеријата не е вклучена*Цврст и Издржлив*Работа на Далечина до 150m*Работна Температура : 30°C~+85°C*Примање на Чувствителност : 115d Bm*Заштита Одделение : IP65*Неповторување на кодот до 4.2 милијарди поставуваАпликацијата област : Кран / Човечки / CNC / Ископ на Јаглен Машини / Генератор Стартување / Бетон Пумпа / Земи Кофа / Други МашиниКарактеристики : *Мала големина & многу мала тежина*Антимешање*Долго природни живот*Долга операција растојание до 150 M*300 инсталации во една областПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Сондата термодвойка горивото датчик RTD PT100 ohm, дърворезба 50mm L PT NPT 1/2 с подводящим тел изолация
 • Новинка

Сондата термодвойка горивото датчик RTD PT100 ohm, дърворезба 50mm L PT NPT 1/2 с подводящим тел изолация

31.98 BGN 29.00

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Модел БР MR21701 / 250 Елемент Pt100(platinum) Температура опсег, Нормален[препорачуваме] 50~200 целзиусови степени 58~392 целзиусови степени, MAX 50~250 целзиусови степени 58~482 целзиусови степени Терминал контакт 3 EA (применува 3wire : А, Б, б) Структура тип без терминал главата Заштита цевка(сонда дел) не 'Рѓосувачки челик 304 Fixxing нишка од не' Рѓосувачки челик 304 ВодоотпоренСпецификација : Олово жица Изолација : тефлон (со електромагнетни штит) Вкупна должина 2080mm(6.82 ft) Заштита цевка(сонда дел) должина 50mm(1.96") Сонда дел пречник од 6mm Доведе жица 2000mm(6.56 ft) Fixxing тема PT1 / 2"(коси нишка)Пакет се Вклучени : 1 x RTD Pt100 водоотпорен ohm Сонда Сензор

Джобен 200g x 0.01 g вид на ключ за автомобил електронни бижута Диамантена скала тегло баланс грам цифров LCD дисплей с 47% отстъпка
 • Новинка

Джобен 200g x 0.01 g вид на ключ за автомобил електронни бижута Диамантена скала тегло баланс грам цифров LCD дисплей с 47% отстъпка

12.38 BGN 7.00

Новиот Автомобил Копче тип Џеб 200g x 0.01 g Електронски Накит Дијамант Скала губење на Рамнотежа Грам Дигитални LCD ДисплејСпецификации : Автомобил копчиња дизајн, поудобно да ги носите...

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел
 • Новинка

5шт тестова линия Силикон банан щекер към крокодилу Алигатор клип двойно края на теста сонда кабел тест тел

21.34 BGN 18.00

Карактеристики : Банана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабел можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа. Банана приклучок за да алигатор клип Тест Доведе кабли често се користат во училиштето физика лаборатории за брзо и евтино да се соберат кола...

Универсален цифров Ethernet LAN телефонен кабел тракер USB мрежов кабел коаксиален тестер с 8 далечни контакти
 • Новинка

Универсален цифров Ethernet LAN телефонен кабел тракер USB мрежов кабел коаксиален тестер с 8 далечни контакти

BGN 132.64

Овој повеќенаменски кабел за следење и инспекциски надзор во собата е најновата инструмент со голема и полна функции на кабел лов, сортирање и коло статус тестирање...

DC 3V-5V 12 бита LED Super Bright White Piranha LED board Night LED Светлини Lamp Module 12Bit
 • Новинка

DC 3V-5V 12 бита LED Super Bright White Piranha LED board Night LED Светлини Lamp Module 12Bit

BGN 1.71

5mm висока осветленост piranha 12 Led диодиДолг животен век, ниска потрошувачка, многу лесен за употребаСветлината одбор четири страни со фиксна завртка дупка, лесно фикснаВлезен напон : DC 3.55.5 V (се Препорачува 5 V DC)Оперативен струја : околу 200 MAМоќност : за 1 WСветла Боја : Бела / Red / Сино / Зелено (ве Молиме изберете вистинската боја ви се допаѓа кога местото цел, цената е само за една боја објект)Димензија : Прибл...

Цената на едро на 16 бр. / опаковане. 2017 New Upgrade HMI Operator Panel TK6071iQ Weinview HMI 7-инчов TFT-екран с 800*480, USB Host 128MB
 • Новинка

Цената на едро на 16 бр. / опаковане. 2017 New Upgrade HMI Operator Panel TK6071iQ Weinview HMI 7-инчов TFT-екран с 800*480, USB Host 128MB

BGN 1787.20

Трговија на големо Цена 16pcs / пакет 2017 Нова Надградба на УХМР Оператор Панел TK6071i Q Weinview HMI 7 инчен TFT Екран 800*480 USB Домаќин 128 MB Flash Замени TK6070i QHMI порт може да комуницира со повеќето од САЛАДИН, особено во СитеenГрадникdley, Нпрон ,Мицуbishi,Siemens ,LG,Мodicon,Ge Љубителуз SNPX,Dелта,Facна ,LiyПоранешен Series,Maцуshita ,Idез ,Копчеence Kv Serтите години ,Toshiba T Series , Коо,Viгили Yокоgawa ФаМ3,Parkeр Compax3, SaјасPcd SАвтобус Режим ,Sew Евровози Мovitrac,Баумuller Серво ,Heng Јуна Sensor и така натаму.Спецификација : Напомена : Бидејќи производот широко се користи во Кина,па софтвер јазик е Кинески.Ние сме толку извинуваме за непријатностите.Но, не грижете се.Еве подолу е решенија во детали...

UXCELL AC250V 16A 100 по Целзий биметаллические та регулируем ограничител на загряване на топла термостат за електрическа пещ
 • Новинка

UXCELL AC250V 16A 100 по Целзий биметаллические та регулируем ограничител на загряване на топла термостат за електрическа пещ

5.10 BGN 5.00

Описи : Bimetallic Термостат KDT200 со поставување на температурата 100 целзиусови степени, контактирајте со капацитет 16 A / 250 VAC.Широко се користи во Elextric Греалка, Електричен Железо, Ориз Шпорет, Toaster, Fat fryer, Топло електричното светло, Печка и сл.Answer : ___________________________ Note : AC напон е 250 V, ве молиме обрнете внимание на тоа да бидете сигурни дека овој објект може да работи успешно во вашата област.Пакет Содржина : 1 x Прилагодливи Термостат

PIC18F2585/2680 микроконтролер CAN обучение development board board evaluation board
 • Новинка

PIC18F2585/2680 микроконтролер CAN обучение development board board evaluation board

81.44 BGN 77.00

modname=ckeditorЧип модел : PIC18 F2585 I / СП директно приклучокПлоча големина : Долг (119 мм) * ширина (68mm)Чип ресурси : Хардверски ресурси : Поддршка постапки : Физичка слика : Погоден за развој на производот експеримент одбор, погоден за СЛИК почетници да учат и да ги користат..Превозот листата : PIC18 F2585I / 1 СП блок на развој одбор Мини USB податочен линија 1 DVD CDROMот на податоци 1 2.54 Еден ред 1

16-bit 16-битов WS2812 5050 RGB LED пълноцветен вградени светлини през цялата Съвет по развитие на интегрирани драйвери за Arduino GM
 • Новинка

16-bit 16-битов WS2812 5050 RGB LED пълноцветен вградени светлини през цялата Съвет по развитие на интегрирани драйвери за Arduino GM

3.09 BGN 3.00

Модел : 16 Круг 5050 полна боја ПРЕДВОДЕНИ од модулотДимензии : Дијаметар 45mmЧип : WS2812 (вграден LED)LED : 5050 RGB полна боја нагласи пакетНапон : 5 VPort : ДигиталниПлатформа : за Arduino микроконтролерски5050 нагласи LED, изграденаво контрола на чип, само IO порта за контрола на повеќе LEDЧип вграден во обликувањето коло, сигнализира нарушување не е кумулативна, стабилна екранотЈа прилагодите јасноста на боите тробојка 256, 160,000колор TFT дисплеј, скенирање фреквенција на не помалку од 400 Hz / SСериски па дури и на ниво интерфејс, преку сигнал линија за да се заврши на примање и декодирање на податоциОсвежете го оценувате на 30 рамки / сек, дури и ниско ниво на владата дури и серија на не помалку од 512 поениИспраќање и примање на податоци со брзина до 800 KbpsНагласи LED, светла боја висока осветленост конзистентностДвата краја па дури и на ниво интерфејс, може да биде поврзана директноПакет Се Вклучени : 1 x RGB LED Прстен 16 Bit WS2812 5050 RGB LED + Интегрирани Возачи За ArduinoПочитувани пријатели, ако вашата цел повеќе од $5, Aliexpress нема да дозволи ни испрати пакет со тоа што не се достапни за следење информации превозот метод (како Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, 4 PX Сингапур Пост НП Pro)...

500 г х 0,01 грама, мини ръчен преносим цифров тегло електронни LCD бижута везни
 • Новинка

500 г х 0,01 грама, мини ръчен преносим цифров тегло електронни LCD бижута везни

15.26 BGN 13.00

ОписБоја : Црна + SliverГолемина на : 11.6*6.5*1.8 см ( L x W x H ) ( Приближно )Множина капацитет / точност : 0500g * 0.01 gЕдиници : g / мл / tl / gn / ozt / dwt / стНапојување : 2 * AAA Батерии (Не се вклучени)LCD дисплеј : 5 digi LCD дисплејПлатформа : Нерѓосувачки челикАвтоматско исклучување : 1 минутаОбјектот тежина : 139gНосејќи црна торбичка .Ниска моќност прашува.Снејзините лесно во џеб или во рачна ташна за пондерирање на движење .Ова е една светлинатежина и компактни дигитални џеб скала со 500 капацитет со 0.01 g читливост...

Завийте на дистрибутора на винт приток на винт, точност автоматичен аранжирует машина с подсчитывая функция брояч на винт 100-240V
 • Новинка

Завийте на дистрибутора на винт приток на винт, точност автоматичен аранжирует машина с подсчитывая функция брояч на винт 100-240V

145.92 BGN 139.00

Автоматско Acrew Машина 100240 V 10 W 1.05.0 MM Завртка Аранжман МашинаЗавртка Снабдување Машина Дигитална Машина За Броење Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Спецификација : Име : Automatic завртка машинаНапон : 100240 VМоќност : 10 WПесна ширина : 5mmЗавртка должина : помалку од 15mmПо пакување големина : 15 * 21 * 18cmТежина : 4kgСликата покажува :

Тръба камера детектив детектор на канализационната помещение 710dnk5-SCJ с 6 мм камера корона промишлен ендоскоп
 • Новинка

Тръба камера детектив детектор на канализационната помещение 710dnk5-SCJ с 6 мм камера корона промишлен ендоскоп

BGN 1650.40

Овој производ е погоден да ја испита гасовод, канализација, воздушен канал, резервоар, подводни и другите темни средина, проверка на внатрешните пукнатини, корозија, заварување, приклучоци и други необични околности...

Гореща Продажбите На Електронни Диамант Преносим Тестер За Бижута Инструмент Муассанит Избора На Бижу С Батерия+Кожен Калъф
 • Новинка

Гореща Продажбите На Електронни Диамант Преносим Тестер За Бижута Инструмент Муассанит Избора На Бижу С Батерия+Кожен Калъф

20.00 BGN 18.00

Карактеристики : Лесно ракување LED светло и аудио резултат показател На црвено светло ќе се покажа и аудио индикатор ќе се огласи ?beep? ако каменот е вистински дијамант...

HT225V USB интерфейс отскок чук интегриран Глас цифров тест чук с инфрачервен принтер
 • Новинка

HT225V USB интерфейс отскок чук интегриран Глас цифров тест чук с инфрачервен принтер

2512.00 BGN 2261.00

Краток вовед : Тест чекан HT225V доставени до GB / T91381988, JJG81793 и JGJ / T232001 стандарди Инструментот е корисно за квалитет Компанија, сајт за тестирање или земање на мостри и лабораториски центар, не треба да прирачник пресметка, машината автоматски се пресмета, одделение и за печатење...

Безжична електронен влагомер за потребителска машина за висока точност вътрешен и външен прогноза за времето звънец alarm clock XEAST
 • Новинка

Безжична електронен влагомер за потребителска машина за висока точност вътрешен и външен прогноза за времето звънец alarm clock XEAST

BGN 44.14

Безжични електронски hygrometer Домаќинство висока прецизност внатрешна и надворешна временска прогнозаСтоката во акции, не е печатен, ве молиме да се разбере тоа ...