3шт батерия и кабел за MJX B3 little monster brushless helicopter 7.4 V 1800mah 25C въздухоплавателни средства battery

3шт батерия и кабел за MJX B3 little monster brushless helicopter 7.4 V 1800mah 25C въздухоплавателни средства battery

BGN 76.00
-5 %
BGN 79.84

Брой продукти

7.4 V 1800m Ah литиум батерија за mjx Б3 brushless UAV Големина : 11.5 x 3.5 x 2cm 3 PCS батеријата 1 PCS задолжен за пренос линија Тежина : 345g


Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
Композиционен Материал
Атрибути пълно с:
Батерия
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
търговска марка:
BLLRC
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Актуализация На Части / Аксесоари:
Адаптер
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Принадлежности За Инструменти:
Батерия
Технически параметри:
КВ1100
Номер На Модела:
B3
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление

Избор на купувачи

2 елемента алуминиеви лоста на задния мост за 1/5 HPI Baja 5B 5SC 5T 5R SS T1000 KM ROVAN 85402 Hop Up Parts
 • Новинка

2 елемента алуминиеви лоста на задния мост за 1/5 HPI Baja 5B 5SC 5T 5R SS T1000 KM ROVAN 85402 Hop Up Parts

BGN 34.18

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver
 • Новинка

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver

BGN 13.38

Компатибилен Спектар dsm2 / dsmx сателитски приемник 5 V USB напојување, Без дополнителни енергијата потребна Микро и Пренослив Приклучете usb добивање на DSMX обврзувачки режим Држење на копчето и приклучок за usb добивање на DSM2 обврзувачки режимAnswer : ___________________________ Note : 1) Ова не е Спектар DSM2 / X производ, На Спектар и DSM2 / X бренд е трговска марка на Хоризонтот Хоби САД.2) Ова е само да се Врзе модул за Спектар DSM2 / DSMX протокол сателитски приемникРежим : BM01Точка име : Врзуваат модул за Спектар сателитски DSM2 / X приемникГолемина : 21mm*14mm*6mmТежина : 1.2 gМоќ поддршка : 5 V usb влезИзлезна моќност : 3.3 v или 5vИнтерфејс : 1.5 mm 3pin Стандард Спектар на конектор4pin 2mm лемење pin1 x BM01 Врзуваат МодулПовратни информацииНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас што е можнокако posibile, ние ќе се обидеме потрудиме да се подобри квалитетот на стоки и услуги...

60072R задни долния лост за окачване шарнирный габър 3.5*64 HSP 1: 8TH RC Parts 94760 94761
 • Новинка

60072R задни долния лост за окачване шарнирный габър 3.5*64 HSP 1: 8TH RC Parts 94760 94761

5.60 BGN 5.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 60072 R Дел Име : Задните Пониски Суспензија Рака Зглоб Pin 3.5*64 Боја : Црна Материјал : Meatl Содржи : 2 buc (исто како на сликата)Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаСе применуваат за : 94760 / 94761 / 94762 / 94763 / 94766, и така натаму

1/10 drift автомобилни гуми твърди пластмасови гуми за 1:10 wheesTraxxas HSP Tamiya HPI Kyosho RC Car Part
 • Новинка

1/10 drift автомобилни гуми твърди пластмасови гуми за 1:10 wheesTraxxas HSP Tamiya HPI Kyosho RC Car Part

20.80 BGN 12.00

modname=ckeditorКарактеристики : 100% Сосема Новодговара 1 : 10 Рк автомобил ЛебдатДвојно ply пневматик,Цврст и издржливОпис : Материјал : ПластикаБоја : Црна&зеленаОдговараат за Traxxas Tamiya HPI Kyosho RC Модел на АвтомобилГуми Дијаметар : 63mmТркала Ширина : 26 mmПакет листата : 4 * Гуми

GPS APM2. 8 Flight Control 350KV бесщеточный мотор FMT40A ESC Upgrade Set за 900-персонал восьмиосного самолет, хеликоптер F05423-H
 • Новинка

GPS APM2. 8 Flight Control 350KV бесщеточный мотор FMT40A ESC Upgrade Set за 900-персонал восьмиосного самолет, хеликоптер F05423-H

503.98 BGN 464.00

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно...

F02015-АД, 4 бр бесщеточный Outrunner двигател A2212 1000KV с затваряне и 12 двойки 3,5-мм бананови штекеров (мъже и жени), припаянных един до друг
 • Новинка

F02015-АД, 4 бр бесщеточный Outrunner двигател A2212 1000KV с затваряне и 12 двойки 3,5-мм бананови штекеров (мъже и жени), припаянных един до друг

46.02 BGN 38.00

F02015AD 4 Парчиња A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W / Планината со 12 Парови 3,5 ММ Банана Приклучок ( Машки и Женски) Лемење4 Парчиња A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W / Планината со 12 Парови 3,5 ММ Банана Приклучок ( Машки и Женски) Лемење за РК Авион / KKmulticopter 4 Axis Quad copter НЛОПревозот 1 Пратката е Бесплатен Превозот Преку Кина Пост Воздух Mail, Доколку Пакет Тежина е Повеќе Од 2kg или Пакет Големина е Поголема Од 90СМ, Ние Ќе ги искористиме на курирската служба DHL, EMS и Сл или Брод со Две Парцели Од Кина Пост Воздух Mail...

86715 обаждане на съединителя (14 т) за 1/8 RC модели Nitro HIMOTO REDCAT HSP 94886 Truggy
 • Новинка

86715 обаждане на съединителя (14 т) за 1/8 RC модели Nitro HIMOTO REDCAT HSP 94886 Truggy

19.18 BGN 18.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 86715Дел Име : Спојки Бел (14 T) Содржи : 1 bucВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94886,и така натаму.

4 бр 2.2 инча колела пръстен метална сплав смяна на колело Beadlock пръстени за 2,2 инча джанти колела 1/10 RC верижен автомобил D90 SCX10
 • Новинка

4 бр 2.2 инча колела пръстен метална сплав смяна на колело Beadlock пръстени за 2,2 инча джанти колела 1/10 RC верижен автомобил D90 SCX10

34.64 BGN 21.00

4 Парчиња 2.2 инчен Тркала Прстен Метални Легури Замена на Тркалото на Beadlock Прстени за 2.2 инчен Тркала Rim 1 / 10 РК Роботот Автомобил D90 SCX10 Спецификации : Одговара за 1 / 10 РК Роботот Автомобил 2.2" Тркало Пречник наМатеријал : МеталБоја : Црвено Црн Сина Сребро Злато Зелена Сосема нов и добар квалитет Тежина : 36g (4pcs) Превозот на пакет : воланот Замена : 4pcs (само воланот прстен ) Нашата Предност>>> Над 2 компјутери , 5% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Роботизирана Нокът механична ръка манипулатор улавяне алуминиева сплав ръчни дръжки лапа на робота и на други проекти
 • Новинка

Роботизирана Нокът механична ръка манипулатор улавяне алуминиева сплав ръчни дръжки лапа на робота и на други проекти

BGN 14.38

Роботски Ноктот Механичка Рака Манипулатор Gripper Алуминиум легура Рака Костец Шепа за Робот и други проектиОпис : Материјал : алуминиум тежина : 68g ноктот max агол : 54mm должина на : 108mm Ширина : 94mm( streched) Сребрена / Црна(optonal)

GE Power 7.4 V 500MAH на 20В 2s High Power lipo батерия RC модел
 • Новинка

GE Power 7.4 V 500MAH на 20В 2s High Power lipo батерия RC модел

10.88 BGN 10.00

МОБ Моќ 7.4 V 500 MAH 20 C 2s Висока Моќност lipo батеријатаОписСпособен да : Модел играчка брод далечински мал хеликоптер режим, слика пренос антенски напојување led светла ноќ со мала тежинаБатеријата Спецификации : Капацитет 500mahНапон 7.4 v 2 SИспуштање C 20cДимензии : 50mm x27mm x15mmТежина : 38 gИспуштање приклучок : plug jstТрошоците за превозот за сите земји кои се исти...

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas
 • Новинка

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas

BGN 23.84

4 Pcs / Set РК Тркала Rim & Пневматик Гуми 1 / 10 Скала Модели OffRoad Роботот Камиони HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas Kyosho PANGOLINДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : 1 / 10 Роботот Камион Гуми Со Завртки Пакет : 4pcs(2pairs) Дијаметар : 108mm Широк : 38mm Хексагонални адаптер : 12mm На Гуми Не Viscose ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика на Клиентите Задоволство ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

align trex CH150 Li-Po зарядно устройство HEC15001 Trex 150 резервни части Безплатна доставка с проследяване
 • Новинка

align trex CH150 Li-Po зарядно устройство HEC15001 Trex 150 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 46.38

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!1.Напон балансирање полнење погоден за 2 S 7.4 V .2.Погоден за DC 9 V~12 V моќност.3.Автооткриен статус на наполнетост на екранот.4.Обратна поларитетот (предупредување бип) и краток заштита вграден во.Answer : ___________________________ NOTE : 1.Не оставајте го полначот е оперативен надзор, како тоа може да предизвика пожар.2.Ако батеријата станува топла, додека високи тековни празнење или летање, ве молиме да не ја полните батеријата веднаш...

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC
 • Новинка

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC

11.20 BGN 10.00

ЛАМА АЛАТКА за 29cc 30.5 cc zenoan кип Мотор Лама Алатки Flywheel Puller Одговара на 1 / 5 FG HPI Baja 5 B 5 T СВ 5 SC Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...