EBOYU (TM) 2.5 CH Mini Infrared RC Helicopter Radio Remote Control Самолети RC Drone детски подаръци, детски играчки

EBOYU (TM) 2.5 CH Mini Infrared RC Helicopter Radio Remote Control Самолети RC Drone детски подаръци, детски играчки

BGN 18.00
-11 %
BGN 20.14

Брой продукти


EBOYU(TM) 2.5 CH Мини Инфраред RC Хеликоптер Радио Далечински Контрола на Авиони РК Летало Децата Подароци Бебе Играчки
Карактеристики :
Робустен Тело : По виткање,авионот е обновување е многу силна, тоа е тешко да се оштети.
Мини Тело : Тоа е дланка-големина, шарени, тешки тело. Добра изработка ви дава задоволство расположение.
Брилијантен Светла : Тоа е многу убаво кога ќе се отвори на светлината во темнината.
Лесно да се работи, само се сврти на хеликоптер и да се поврзе со remote и уживајте во летот.
Нова функција, само полнење со далечински директно наместо да го користите USB жица.
Совршен хеликоптер играчки за деца кои сакаат РК како почетник. Добар подарок за вашите деца и пријатели.
Спецификации :
Точка име : RC Хеликоптер
Модел : 901 A
Боја : Жолто/Црвени факултативна
Контрола канал : 2.5 CH
Функција : горе, долу, да се претвори во право, сврти лево
Батерија за хеликоптер : 3.7 V 75m Ah Li-po
Време на полнење : За 30 минути
Работно време : 5-7 минути
Далечински далечина : 10-15 милиони
Батеријата на далечински контролер : 4 * АА батерија (не се вклучени)
Објектот димензии : 155 * 145 * 95mm / 6.1 * 5.7 * 3.7 во
Објектот тежина : 22g
Пакет Информации :
Пакет големина : 20 * 17.1 * 5.2 cm / 7.8 * 6.7 * 2.0 во
Пакет тежина : 171g / 6.03 оз
Подарок кутија пакет
Пакет листата :
1 * Хеликоптер
1 * Далечински Контролер
1 * 3.7 V 75m Ah Li-po Батерија (built-in)


Подробности

търговска марка:
Чирсон
Материал:
Метал, Пластмаса
Пакетът Включва:
Оригиналната кутия, батерии, упътване, зарядно устройство, дистанционно управление, USB кабел
дистанционно управление:
ДА
Състояние събрание:
Готов за работа
Дистанционно Разстояние:
10-15м
Размери:
155 * 145 * 95 мм / 6.1 * 5.7 * 3.7 in
Източник На Захранване:
Електрически
Зарядно Напрежение:
3.7 75 mah Li-po
Време За Зареждане:
Около 30 минути
Характеристики:
Модел
Гаранция:
Фабрична Гаранция
Предупреждение:
Не е подходящ за деца под 6 години
Тип Штепсельных Вилици:
USB
Двигател:
Щеточный Двигател
Батерията На Контролера:
Батерия 4 * AA (не са включени в комплекта)
Каналите За Управление На:
Канал 3
Време На Действие:
5-7 минути
Режим На Контролера:
MODE2
Възрастова Група:
Възрастни,> 8 години,> > 14>>> 6 години
Номер На Модела:
901А
Тип:
Хеликоптер
Въздушна фотография:
No

Избор на купувачи

10 бр. / лот RC Car LED Light Switch Control System Extension Тел включване / изключване на светкавицата 3ch
 • Новинка

10 бр. / лот RC Car LED Light Switch Control System Extension Тел включване / изключване на светкавицата 3ch

BGN 38.24

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.100% Нови.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Објект : Светло Контрола Switch СистемПакетот Вклучува : 10 ПарчињаКарактеристики : Едноставен и Лесен за да го инсталирате и да работат.Контрола на LED осветлувањето / flash / onoff Погоден за сите 3 CH РК автомобил , користете РК АВТОМОБИЛ е далечински 3 CH порта за контрола на светлина, 2 кола, еден кабел може да се контролира две групи ПРЕДВОДЕНИ...

1pcs Lion Power 11.1 V 2200MAH 35C max 40C AKKU LiPo RC батерия за Rc хеликоптер 3S
 • Новинка

1pcs Lion Power 11.1 V 2200MAH 35C max 40C AKKU LiPo RC батерия за Rc хеликоптер 3S

38.83 BGN 36.00

Лав Моќ 11.1 V 2200 MAH 35 C max 40 C AKKU Li Po РК Батеријата За Rc Хеликоптер 3 SОпис : можност за максимум континуирана празнење стапки до 30 C, забрзано го оценувате 35 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

920kv бесщеточный двигател 30A ESC BEC самостоятелно блокиране на витлото GPS APM2. 8 управление на полета за 4-аксиални САМ GPS Drone F15843-D
 • Новинка

920kv бесщеточный двигател 30A ESC BEC самостоятелно блокиране на витлото GPS APM2. 8 управление на полета за 4-аксиални САМ GPS Drone F15843-D

212.78 BGN 196.00

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно...

Baja 6000 об мин комплект съединител подходящ за HPI Baja 5B СС 2.0 5T 5SC Rovan Sport бебешка количка Безплатна доставка
 • Новинка

Baja 6000 об мин комплект съединител подходящ за HPI Baja 5B СС 2.0 5T 5SC Rovan Sport бебешка количка Безплатна доставка

BGN 28.78

Baja 6000 ВРТЕЖИ во минута Спојки за Полнење Вклопува HPI Baja 5 B СВ 2.0 5 T 5 SC Rovan Спортски Кабриолет Бесплатен ПревозотAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.4.Колку за царина данок?За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.За DHL / ТНТ / ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)5.Она што морам да го внимание?DHL / TN / ФЕДЕКС не може да се достави до P...

Лагер с хеликоптер Rc 450 3*8*4 MM MR693ZZ за хеликоптери Align Trex 4 бр. високо качество
 • Новинка

Лагер с хеликоптер Rc 450 3*8*4 MM MR693ZZ за хеликоптери Align Trex 4 бр. високо качество

BGN 5.89

4 парчиња Висок Квалитет 450 rc хеликоптер Имајќи 3*8*4 ММ MR693 ZZ за усогласување Trex ХеликоптериОпис : 1) 4pcs Двојно Метал Штит, Имајќи ја За Усогласување Trex V2 / V3 / PRO 450 RC Хеликоптер Играчка Авион Автомобил Модел2) 4pcs 3x8x4 MM (MR693 ZZ)3) 100% Сосема НовПакетот вклучува : 4pcs 3x8x4 MM (MR693 ZZ)

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver
 • Новинка

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver

BGN 13.38

Компатибилен Спектар dsm2 / dsmx сателитски приемник 5 V USB напојување, Без дополнителни енергијата потребна Микро и Пренослив Приклучете usb добивање на DSMX обврзувачки режим Држење на копчето и приклучок за usb добивање на DSM2 обврзувачки режимAnswer : ___________________________ Note : 1) Ова не е Спектар DSM2 / X производ, На Спектар и DSM2 / X бренд е трговска марка на Хоризонтот Хоби САД.2) Ова е само да се Врзе модул за Спектар DSM2 / DSMX протокол сателитски приемникРежим : BM01Точка име : Врзуваат модул за Спектар сателитски DSM2 / X приемникГолемина : 21mm*14mm*6mmТежина : 1.2 gМоќ поддршка : 5 V usb влезИзлезна моќност : 3.3 v или 5vИнтерфејс : 1.5 mm 3pin Стандард Спектар на конектор4pin 2mm лемење pin1 x BM01 Врзуваат МодулПовратни информацииНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас што е можнокако posibile, ние ќе се обидеме потрудиме да се подобри квалитетот на стоки и услуги...

HengLong 1/16 Scale German King Tiger II RC Tank 3888 Decoration Parts Bag
 • Новинка

HengLong 1/16 Scale German King Tiger II RC Tank 3888 Decoration Parts Bag

BGN 28.78

Пакетот вклучува : Heng Long 1 / 16 германски Цар Тигар II RTR РК Резервоарот 3888 Декорација Делови ТорбаДраг пријател, имам сите додатоци на Heng Long резервоарот, ако имате било каков интерес, pls се чувствуваат слободни да контакт со мене.

RC Лодка Серво Dispenser Parabolic Switch Device High Precision Large Torque Хвърли Device for Bait Boat w / wo Серво/Steering Arm
 • Новинка

RC Лодка Серво Dispenser Parabolic Switch Device High Precision Large Torque Хвърли Device for Bait Boat w / wo Серво/Steering Arm

10.06 BGN 10.00

РК Брод Серво Фармацевт Параболична Вклучите Уредот Висока Прецизност Голем вртежен момент Фрли Уред за Мамка Брод w / ќе б Серво / Волан Рака CYSS060 6 KG Серво : Материјал : метал заби Заби : 25 T вртежен момент : 6kg Size : 40.8*20.1*38 Брзина : 0.180.16 дик / 60 степен Напон : 5v7.2 v Заградата Материјали : 7075 авијација алуминиум, висок интензитет на Фиксна Начини : со М3 завртка дупка слот (завртки Не се Вклучени) Серво Волан Рака : 25 T, alunimum легура Пакетот вклучува како боја слика шоу

HSP 81021 приводное направи различни съоръжения връзка чаша RC 1:8 офроуд камион чудовище 94081 94083 94086
 • Новинка

HSP 81021 приводное направи различни съоръжения връзка чаша RC 1:8 офроуд камион чудовище 94081 94083 94086

13.60 BGN 13.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 81021Дел Име : Вози Опрема Заеднички ЧашиВе молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика.Количина : КАКО на СликатаВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC
 • Новинка

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC

11.20 BGN 10.00

ЛАМА АЛАТКА за 29cc 30.5 cc zenoan кип Мотор Лама Алатки Flywheel Puller Одговара на 1 / 5 FG HPI Baja 5 B 5 T СВ 5 SC Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

Partom 2.4 Ghz 12-канален приемник 2.3 Ghz аудио и видео изображение синхронно Rx
 • Новинка

Partom 2.4 Ghz 12-канален приемник 2.3 Ghz аудио и видео изображение синхронно Rx

BGN 47.82

Partom 2.4 Ghz 12 Канали Приемник 2.3 Ghz аудио видео слика синхрони RxПримачот Спецификација : Тип : Дигитални IK2.4Посредување тип : FMПримање на фреквенција : 2.4 GHzДоби сигнал : аудио, видео, слика синхрони преносПримачот на осетливост : 85d BmВидео Влезот на Ниво : 1 VppАудио влез ниво : 1 VppРаботна Температура : 20~+50°C / 4~+122°HРаботна влажност : 85ϿСкладирање температура : 40~+80°C / 40~+185°Hспецификација : 115×60×20(mm)Тежина : 160gНапон : DC+12 VАктуелни : 500m AРаботни бенд : 2.3 2.4 G G2410mhz , 2430mhz ,2450mhz , 2470mhz ,2490mhz ,2510mhz,2390mhz, 2370mhz, 2350mhz, 2330mhz , 2310mhz, 2290mhzТелото на производот : 115 * 80 * 21mmТежина : 126gКанал Избор : копче за да го изберете дигитален дисплеј;Канал : 12 ,Примање Режим : Упатство приемник / автоматски добивате факултативнаОперативен напон : 12 VОперативен Струја : 250m A;LCD Дисплеј : Приказ каналиПакетот вклучува : 1x 12 Канали AV Безжичен Приемник1 X Антена ;1 X AV кабел

F16186 RGB 5050 LED Light Board X6 / 12V 7 цвята преминете през цялата за RC 250 QAV250 FPV Quadcopter Multicopter
 • Новинка

F16186 RGB 5050 LED Light Board X6 / 12V 7 цвята преминете през цялата за RC 250 QAV250 FPV Quadcopter Multicopter

3.07 BGN 3.00

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~RGB 5050 LED Светло Одбор X6 / 12 V 7 Бои се Префрлите Круг за РК 250 QAV250 FPV Quadcopter Multicopter На LED светло одбор со шест RGB5050 светилка монистра, увезени одборот DIP прекинувачи, за да се префрлате преку соодветниот прекинувач, седум боја опции...

Зарядно устройство конектор комплект AS150 7 мм / XT150 6 мм Мъжки за S1000 / S900 Безплатна доставка компл 1
 • Новинка

Зарядно устройство конектор комплект AS150 7 мм / XT150 6 мм Мъжки за S1000 / S900 Безплатна доставка компл 1

BGN 5.70

Можеби како што се : Батеријата Конектор Сет AS150 7 MM / XT150 6 MM Машки за S1000 / S900Карактеристики : Имате само падна илјадници долари на S1000 или S900 затоа што ти си во воздушна фотографија / videography, да сфатат што треба да ја полните вашата батерија, но не знам што конектори ви треба, со цел да ја полните батериите со акции поставување на Li Po полнач? Дали сте се купи сет на AS150 мислејќи дека е сите вие само треба да се најде на црната страна не одговара? во еден потег за да се спречи приклучување на батерии во octocopter погрешно се одлучи за решение што јас никогаш не сум пред се гледа во Р / Ц индустрија тие се користат 2 различни конектори буквално се што е невозможно да се приклучиш во погрешен начин...

Роботизирана Нокът механична ръка манипулатор улавяне алуминиева сплав ръчни дръжки лапа на робота и на други проекти
 • Новинка

Роботизирана Нокът механична ръка манипулатор улавяне алуминиева сплав ръчни дръжки лапа на робота и на други проекти

BGN 14.38

Роботски Ноктот Механичка Рака Манипулатор Gripper Алуминиум легура Рака Костец Шепа за Робот и други проектиОпис : Материјал : алуминиум тежина : 68g ноктот max агол : 54mm должина на : 108mm Ширина : 94mm( streched) Сребрена / Црна(optonal)

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas
 • Новинка

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas

BGN 23.84

4 Pcs / Set РК Тркала Rim & Пневматик Гуми 1 / 10 Скала Модели OffRoad Роботот Камиони HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas Kyosho PANGOLINДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : 1 / 10 Роботот Камион Гуми Со Завртки Пакет : 4pcs(2pairs) Дијаметар : 108mm Широк : 38mm Хексагонални адаптер : 12mm На Гуми Не Viscose ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика на Клиентите Задоволство ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

GPS APM2. 8 Flight Control 350KV бесщеточный мотор FMT40A ESC Upgrade Set за 900-персонал восьмиосного самолет, хеликоптер F05423-H
 • Новинка

GPS APM2. 8 Flight Control 350KV бесщеточный мотор FMT40A ESC Upgrade Set за 900-персонал восьмиосного самолет, хеликоптер F05423-H

503.98 BGN 464.00

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно...

450 RC Helicopter Part update висококачествен опашката задвижваща каишка за носене огнеупорни антистатични мек TL1003-99
 • Новинка

450 RC Helicopter Part update висококачествен опашката задвижваща каишка за носене огнеупорни антистатични мек TL1003-99

BGN 2.70

1, За 450 RC ХеликоптерПревозот превозот цена зависи од тежината и волуменот на цел Предмети ќе биде предаден во рок од 12 дена по плаќање заврши...