Micro 1/3 CCD 600TVL PAL 2.8 mm ОБСЕГ 120 градуса FPV Мини камера 25*25 мм за FPV Racer

Micro 1/3 CCD 600TVL PAL 2.8 mm ОБСЕГ 120 градуса FPV Мини камера 25*25 мм за FPV Racer

BGN 38.38

Брой продукти

Ова е мини верзија на класичниот CC1333 600 TVL Sony Super Had II CCD одбор FPV камера. Тоа го користи 1/3" Sony Super HAD II CCD, Nextchip 2040 DSP, Д-WDR, 2 D-DNR, минимално осветлување стигнат до 0.01 Лукс (црно/бели) со моќен OSD. Опис : CCD : 1/3" Sony SUPER HAD II CCD Пиксели : PAL : 976(H) x 494(V);NTSC : 768(H)×494(V) ТВ Систем : PAL Резолуција : 650 TVL(б/w), 600tvl(боја) Синхронизација : внатрешни синхронизирате Shutter Speed : (CCD ИРИС) ПАЛ : 1/50~1/100000 дик Бучава : > 60 (AGC ИСКЛУЧЕН) Видео Излез : 75ohm, да го синхронизирате Мин. Осветлување : 0.01 Лукс Авто Стекнат : Off/Низок/Среден/Висок Назад Светлина Надомест (BLC) : Исклучување /Назад светлина надомест/ Силна светлина сузбивање Приватни засенчување (PRIVACY) : 1~8 приватни засенчување област Motion Detection (MD) : вклучување/ Исклучување (Повеќе на ниво на чувствителност settable) Автоматски Баланс на Белата боја : Прирачник / авто / Авто за песната Огледало : Хоризонтална Огледало факултативна Негативни : Позитивни / Негативни факултативна Боја на B&W : Авто DNR : 2 DNR WDR : D : D-WDR Day / Night Shift : Авто/ Color/ B&W Menu (OSD) : англиски мени Белата Точка Поправка : Поддршка Слика на Вредноста : Поддршка Камера Наслов : Поддршка Моќ Барање : DC5 V~22 V Работна Температура : -10 C ~ +50 C Работа Влажност : 20~80% Температура на Чување : -40 C ~ +60 C Чување Влажност : 20~95% Димензии(mm) : 25 X25(W*L) Потрошувачка на Енергија : 70m A Карактеристики : 600 TVL висок квалитет на слика 1/3" SONY SUPER HAD II CCD Nextchip 2040 DSP Моќен OSD мени D-WDR (Широк Динамички Опсег) 2 D-DNR (Digital Noise Reduction) Ниска Потрошувачка на Енергија(70m A) Огледало функција Приватност области : 8 области Ниско осветлување : 0.01 Лукс 2.8 mm Објектив Ниска Потрошувачка на Енергија Погоден за FPV Пакет се Вклучени : 1 x 1 x 3 Pin Серво Кабел


Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Материал:
ЕВА
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
Актуализация На Части / Аксесоари:
Адаптер
За Тип Превозно Средство:
Самолети
RC Parts & Ркц:
Конектори / Публикуване
Атрибути пълно с:
Монтаж
Принадлежности За Инструменти:
Батерия

Избор на купувачи

F02015-АД, 4 бр бесщеточный Outrunner двигател A2212 1000KV с затваряне и 12 двойки 3,5-мм бананови штекеров (мъже и жени), припаянных един до друг
  • Новинка

F02015-АД, 4 бр бесщеточный Outrunner двигател A2212 1000KV с затваряне и 12 двойки 3,5-мм бананови штекеров (мъже и жени), припаянных един до друг

46.02 BGN 38.00

F02015AD 4 Парчиња A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W / Планината со 12 Парови 3,5 ММ Банана Приклучок ( Машки и Женски) Лемење4 Парчиња A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W / Планината со 12 Парови 3,5 ММ Банана Приклучок ( Машки и Женски) Лемење за РК Авион / KKmulticopter 4 Axis Quad copter НЛОПревозот 1 Пратката е Бесплатен Превозот Преку Кина Пост Воздух Mail, Доколку Пакет Тежина е Повеќе Од 2kg или Пакет Големина е Поголема Од 90СМ, Ние Ќе ги искористиме на курирската служба DHL, EMS и Сл или Брод со Две Парцели Од Кина Пост Воздух Mail...

Външен кабел напрежение pr за Futaba R7008SB Rx CA-RVIN-700 NIB 70 см Безплатна доставка
  • Новинка

Външен кабел напрежение pr за Futaba R7008SB Rx CA-RVIN-700 NIB 70 см Безплатна доставка

BGN 2.74

Можеби како што се : Надворешен Напон Кабел пр за Futaba R7008 SB Rx CARVIN700 NIB 70cm Бесплатен ПревозотКарактеристики : Се користи за да се поврзете на Futaba telemetry опремени приемникот за екстра напон портаВКЛУЧУВА : Кабел Осигурач Топлина се Смалуваат Цевка и ИнструкцииДолжина : 27.5 инчен (70cm)НАПОМЕНА : Овој напон кабел за приклучоци во R7008 SB веднаш до антената.Оваа мерки надворешен напон како што се батерија што се работи за мотор.Напонот ќе биде прикажан во предавател како ЛОКАЛVOLT.Максимален напон е 70 volts.Се КОРИСТИ за futaba 14 SG 18 MZ R7008 SBПакет Содржина : 1pcs x Кабел (со додатоци)

HengLong 1/16 Scale German King Tiger II RC Tank 3888 Decoration Parts Bag
  • Новинка

HengLong 1/16 Scale German King Tiger II RC Tank 3888 Decoration Parts Bag

BGN 28.78

Пакетот вклучува : Heng Long 1 / 16 германски Цар Тигар II RTR РК Резервоарот 3888 Декорација Делови ТорбаДраг пријател, имам сите додатоци на Heng Long резервоарот, ако имате било каков интерес, pls се чувствуваат слободни да контакт со мене.

RC Лодка Серво Dispenser Parabolic Switch Device High Precision Large Torque Хвърли Device for Bait Boat w / wo Серво/Steering Arm
  • Новинка

RC Лодка Серво Dispenser Parabolic Switch Device High Precision Large Torque Хвърли Device for Bait Boat w / wo Серво/Steering Arm

10.06 BGN 10.00

РК Брод Серво Фармацевт Параболична Вклучите Уредот Висока Прецизност Голем вртежен момент Фрли Уред за Мамка Брод w / ќе б Серво / Волан Рака CYSS060 6 KG Серво : Материјал : метал заби Заби : 25 T вртежен момент : 6kg Size : 40.8*20.1*38 Брзина : 0.180.16 дик / 60 степен Напон : 5v7.2 v Заградата Материјали : 7075 авијација алуминиум, висок интензитет на Фиксна Начини : со М3 завртка дупка слот (завртки Не се Вклучени) Серво Волан Рака : 25 T, alunimum легура Пакетот вклучува како боја слика шоу

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas
  • Новинка

4 бр./компл. RC робот камиони джантата колела и гуми гуми с винтове 108 * 38 мм 1/10 мащабни модели с висока проходимост HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas

BGN 23.84

4 Pcs / Set РК Тркала Rim & Пневматик Гуми 1 / 10 Скала Модели OffRoad Роботот Камиони HSP HPI HIMOTO Tamiya Traxxas Kyosho PANGOLINДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : 1 / 10 Роботот Камион Гуми Со Завртки Пакет : 4pcs(2pairs) Дијаметар : 108mm Широк : 38mm Хексагонални адаптер : 12mm На Гуми Не Viscose ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и слика на Клиентите Задоволство ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC
  • Новинка

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC

11.20 BGN 10.00

ЛАМА АЛАТКА за 29cc 30.5 cc zenoan кип Мотор Лама Алатки Flywheel Puller Одговара на 1 / 5 FG HPI Baja 5 B 5 T СВ 5 SC Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver
  • Новинка

BM01 Simple Tiny Bind ModuleSatellite Receiver

BGN 13.38

Компатибилен Спектар dsm2 / dsmx сателитски приемник 5 V USB напојување, Без дополнителни енергијата потребна Микро и Пренослив Приклучете usb добивање на DSMX обврзувачки режим Држење на копчето и приклучок за usb добивање на DSM2 обврзувачки режимAnswer : ___________________________ Note : 1) Ова не е Спектар DSM2 / X производ, На Спектар и DSM2 / X бренд е трговска марка на Хоризонтот Хоби САД.2) Ова е само да се Врзе модул за Спектар DSM2 / DSMX протокол сателитски приемникРежим : BM01Точка име : Врзуваат модул за Спектар сателитски DSM2 / X приемникГолемина : 21mm*14mm*6mmТежина : 1.2 gМоќ поддршка : 5 V usb влезИзлезна моќност : 3.3 v или 5vИнтерфејс : 1.5 mm 3pin Стандард Спектар на конектор4pin 2mm лемење pin1 x BM01 Врзуваат МодулПовратни информацииНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Ако не сте задоволни со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас што е можнокако posibile, ние ќе се обидеме потрудиме да се подобри квалитетот на стоки и услуги...

RC Car Upgrade Part Alum Alloy Front & Rear универсална задвижваща вал ИЗРАВНИТЕЛНИТЕ за мащабни модели на 1/10 STAMPEDE 4x4 VXL КОНЕКРАДЕЦ VXL Truck
  • Новинка

RC Car Upgrade Part Alum Alloy Front & Rear универсална задвижваща вал ИЗРАВНИТЕЛНИТЕ за мащабни модели на 1/10 STAMPEDE 4x4 VXL КОНЕКРАДЕЦ VXL Truck

BGN 49.44

РК Автомобил Надградба на Дел Алуминиум Легура Пред Позади Универзална Вози Вратило CVD За 1 / 10 Скала Модели СТАМПЕДО VXL 4x4 RUSTLER VXL КамионДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Материјал : Алуминиум Легура Дел : Предни И Задни Универзална Вози ОкноЗавртка : M3*3 Орев : M5Ве молиме обратете се до вашиот прирачник книга за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни.Пакет : 1 сет ( Предна*2p И Задни*2p )Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

5pcs Aluminum Metal RC Лодка Rudder 75mm 95mm Long with Suction Water Pickup Inlut For Remote Control Model Parts CNC
  • Новинка

5pcs Aluminum Metal RC Лодка Rudder 75mm 95mm Long with Suction Water Pickup Inlut For Remote Control Model Parts CNC

BGN 31.84

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Кормило со Вода Пикап (Големина Опционално)Пакет Содржи : 1x Алуминиум Кормило (Големина Опционално)Карактеристики : Направен од АлуминиумГолемина : 75x45mm(Lx W) / 95x45mm (Lx W) (Големина Опционално)Со Вода ПикапНето Тежина : Околу 35~38gCompatibile со : 75mm Кормило одговара 40cm60cm РК Брод95mm Кормило одговара 60см85cm РК БродЗабелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

RFDTYGR Mini 4wd Aluminum Spacer домашно детайли за Tamiya MINI 4WD Aluminum Spacer Set от 1.5 мм до 12 мм, S003 10 компл. /лот
  • Новинка

RFDTYGR Mini 4wd Aluminum Spacer домашно детайли за Tamiya MINI 4WD Aluminum Spacer Set от 1.5 мм до 12 мм, S003 10 компл. /лот

12.80 BGN 12.00

Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена Топла Продажба Цена RFDTYGR Мини 4wd Алуминиум Spacer Самонаправени Делови За Tamiya МИНИ 4 WD Алуминиум Spacer Сет Од 1,5 mm До 12mmТочка Бр : МДS003Пакет : 10 Sets / многуВнатрешниот понесе : 2mmНадворешен дијаметар : 4.0 mmЕден сет вклучуваат алуминиум spacer како што е подолу : 1pcs 1.5 mm...