Cheerson FPV CX30W CX-30W Quadcopter Wifi телефон дистанционното управление на хеликоптер 2.4 G 6 Ос RC безпилотни летателни апарати с камера HD

Cheerson FPV CX30W CX-30W Quadcopter Wifi телефон дистанционното управление на хеликоптер 2.4 G 6 Ос RC безпилотни летателни апарати с камера HD

BGN 81.00
-4 %
BGN 84.78

Брой продукти


Карактеристики :
Висок Интензитет на LED.
30 W HD Камера & FPV СТАН.
3.7 V 700m Ah Литиум Батерија.
Левата рака гас и да се подготвени да летаат.
Вграден-во 6-оската Жиро Систем & 4 Канали.
Изгради-во заградата на испраќачот да го поправи вашиот телефон.
Со 0.3 ПРАТЕНИК PFV камера, ви овозможува да правите фотографии и да снимате видео.
Cheerson CX-30 W 4-CH Wi-Fi РК quadcopter со 30 W камерата поддржува FPV СТАН.
Таа поддржува FPV СТАН "CX_Wi Fi UFO" (APP Store & Google Play) да се реализира во реално време слика трансмисија.
Ова 4-канал quadcopter може да се оди напред, назад, горе, долу, сврти лево, десно и лево/десно странично лета.
Со батерија високи перформанси на батеријата, 3.7 V 700m Ah батеријата, лет времето ќе биде подолго, околу 6 минути.
Секоја страна на quadcopter постојат некои висок интензитет LED индикатори што се користи за да ви помогне да се види ориентација за време на летот.
6-оската жиро quad-rotorcraft лет, силна стабилност, лесно може да се имплементира на разни лет движења, посилен ветер отпор, полесно да го контролираат.
Спецификации :
Бренд име : Cheerson
Модел БР. : CX-30 W
Предмет тип : Quadcopter
Материјал : Пластика
Контролор на владата : 2 Режим
Канали : 4 Канали
Функција : 3 D превртување акција, горе, долу, лево, десно, напред, назад, лебди
Далечински управувач фреквенција : 2.4 GHz
Gyroscope : Шест оска
Мотор : Brushless мотор
Камера : 0.3 ПРАТЕНИК
СТАН : CX_WIFIUFO (APP Store и Google Play)
Далечински далечина : за 30m
Погоден век : Над 14 Години
Батеријата : 3.7 V 700m Ah
Батерија тип : Li-ion батерија
Време на полнење : За 30 минути
Работно време : околу 7 минути
Полнење напон : 3.7 V
Објектот димензии : 15 * 15 * 4cm
Објектот тежина : 50g
Напомена :
Оваа RC модел не е играчка и не е погодна за деца под 14 години.
Внимателно да го прочитате упатството пред секоја употреба, ако сте почетник, препорачливо е да биде помогната од страна на искусен возрасни.
Тоа исто така компатибилна со Android телефони, но реално време слика може да не биде мазна и носителот може да биде не одговараат за некои Android телефони.
Пакет листата :
1 * Cheerson CX-30 W Quadcopter (со Елиса Guard Прстен и 0.3 MP Камера)
1 * Полнење преку USB-Кабел
1 * 3.7 V 700m Ah Li-Po Батерија
2 * Пар на Резервни Пропелер
1 * Англиски Упатство


Подробности

Тип:
Хеликоптер
Характеристики:
Дистанционно Управление, Удароустойчив
Въздушна фотография:
No
Гаранция:
no
Възрастова Група:
8-11 години,> 14-годишна възраст, 12-15 години, възрастни
Състояние събрание:
Готов за работа
Пакетът Включва:
USB кабел, оригинална кутия, камера, ръководство за употреба, батерии,дистанционно управление
Материал:
Пластмаса
Зарядно Напрежение:
3,7 в
Тип Штепсельных Вилици:
USB
Каналите За Управление На:
4 канала
Режим На Контролера:
MODE2
Размери:
17 * 17 * 5 см
Време За Зареждане:
Около 30 минути
Предупреждение:
Потребителите на възраст до 14 години трябва да бъдат под надзора на възрастен
търговска марка:
BLLRC
Номер На Модела:
Cheerson CX-30W
Източник На Захранване:
Електрически
Дистанционно Разстояние:
около 30m
дистанционно управление:
ДА
Време На Действие:
Около 7 минути
Батерията На Контролера:
4 x AA (не са включени в комплекта))
Двигател:
Бесщеточный Двигател

Избор на купувачи

62019 Задвижване Cup For HSP Himoto 1/8 Model Car Nitro Off Road Buggy резервни части
  • Новинка

62019 Задвижване Cup For HSP Himoto 1/8 Model Car Nitro Off Road Buggy резервни части

BGN 7.98

Карактеристики : 100% Сосема Нов Дел No : 62019Дел Име : Управувано Првенство Содржи : 2 buc ве Молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94760 / 94761 / 94763 ,и така натаму.

Micro DC motor Air Мухъл Toy Motor/четырехколесный задвижваща двигател/миниатюрен генератор на постоянен ток/вибратор на един стол/DIY toy accessories/играчки
  • Новинка

Micro DC motor Air Мухъл Toy Motor/четырехколесный задвижваща двигател/миниатюрен генератор на постоянен ток/вибратор на един стол/DIY toy accessories/играчки

35.18 BGN 26.00

за Воздух Мувла Играчка Мото / Минијатурни ЕДНОНАСОЧЕН Генератор / Масажа Стол моторни / Вибратор моторни / убавина опрема за моторни и сл.

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC
  • Новинка

Лама инструмент за 29cc 30.5 cc zenoan cy двигател Лама инструменти на ръкохватката гребец е подходящ 1/5 FG HPI Baja 5B 5T SS 5SC

11.20 BGN 10.00

ЛАМА АЛАТКА за 29cc 30.5 cc zenoan кип Мотор Лама Алатки Flywheel Puller Одговара на 1 / 5 FG HPI Baja 5 B 5 T СВ 5 SC Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

FrSky Taranis X9E 3 позиционен дълъг барабанен Taranis Radio X9E
  • Новинка

FrSky Taranis X9E 3 позиционен дълъг барабанен Taranis Radio X9E

BGN 9.74

Fr Sky Taranis X9 E 3 Позиција Долго за да се Префрлате Switch Taranis Радио X9 EСпецификација : Бренд Име : Fr SkyТочка Име : X9 E 3 Позиција Долго за да се Префрлате ПрефрлатеПакетот вклучува : 1* 3 Позиција Долго За Да Се Префрлате ПрефрлатеИспорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплатаКонтакт со НАС на : Ние нудиме 24 часа услуги на клиентите на седмицата како и часа на сабота (освен за големи празници)...

RC LiPo батерия 6S 22.2 V 2200mAh 60C за RC самолет, хеликоптер Quadrotor High Rate Cell RC Li-ion battery
  • Новинка

RC LiPo батерия 6S 22.2 V 2200mAh 60C за RC самолет, хеликоптер Quadrotor High Rate Cell RC Li-ion battery

66.54 BGN 53.00

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Lipo батеријата 6 S 22.2 V 2200m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер РК Авион Quadrotor Liion батеријаБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 2200m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 22.2 VМаксимален Напон По Пакет : 8.4 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака)Големина : 106*34*51 MMТежина : 335 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

2 чифта нов модернизиран 9450/1045 витлото CW CCW нож бял за 2212/2216 мотор самостоятелно блокиране на мультикоптер самолет резервни части
  • Новинка

2 чифта нов модернизиран 9450/1045 витлото CW CCW нож бял за 2212/2216 мотор самостоятелно блокиране на мультикоптер самолет резервни части

BGN 15.98

2 Pairs Нова Надградена 9450 / 1045 Пропелер Г.С CCW Сечилото Бела За 2212 / 2216 Моторни Само Заклучување Multicopter Летало Резервни Делови ДодатоциОпис : Модел : 9450 / 1045 За 2212 2216 моторни автозаклучување Боја : БелаПакет се вклучени : 2 Pairs пропелер (2 Г.С...

Micro 1/3 CCD 600TVL PAL 2.8 mm ОБСЕГ 120 градуса FPV Мини камера 25*25 мм за FPV Racer
  • Новинка

Micro 1/3 CCD 600TVL PAL 2.8 mm ОБСЕГ 120 градуса FPV Мини камера 25*25 мм за FPV Racer

BGN 38.38

Ова е мини верзија на класичниот CC1333 600 TVL Sony Super Had II CCD одбор FPV камера Тоа го користи 1 / 3" Sony Super HAD II CCD, Nextchip 2040 DSP, ДWDR, 2 DDNR, минимално осветлување стигнат до 0.01 Лукс (црно / бели) со моќен OSD...

CyS-S3108 20g Full Metal Digital Coreless Gear Серво 2.8 kg 3.2 KG 6V-7.4 V
  • Новинка

CyS-S3108 20g Full Metal Digital Coreless Gear Серво 2.8 kg 3.2 KG 6V-7.4 V

BGN 47.34

CYSS3108 Спецификации : Димензии : 23*12*28.5 ммОперативен Напон : DC6.07.4 VМртвите бенд : 2µsecОперативен Брзина (6.0 V) : 0.06 дик / 60 степениОперативен Брзина (7.4 V) : 0.05 дик / 60 степениКабина вртежен момент (6.0 V) : за 2,8 кг.cmКабина вртежен момент (7.4 V) : 3.2 килограми.cmРаботи Струја(6.0 V) : 80m AРаботи Струја(7.4 V) : 120m AКабина Струја(6.0 V) : 1.5 АКабина Струја(7.4 V) : 1.6 НаНеактивен Струја(6.0 V) : 20m AНеактивен Струја(7.4 V) : 20m AТежина : 20 g (0.71 мл)Пакет содржи : 1 X сервоПревозот1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.

10 бр. / лот RC Car LED Light Switch Control System Extension Тел включване / изключване на светкавицата 3ch
  • Новинка

10 бр. / лот RC Car LED Light Switch Control System Extension Тел включване / изключване на светкавицата 3ch

BGN 38.24

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.100% Нови.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Објект : Светло Контрола Switch СистемПакетот Вклучува : 10 ПарчињаКарактеристики : Едноставен и Лесен за да го инсталирате и да работат.Контрола на LED осветлувањето / flash / onoff Погоден за сите 3 CH РК автомобил , користете РК АВТОМОБИЛ е далечински 3 CH порта за контрола на светлина, 2 кола, еден кабел може да се контролира две групи ПРЕДВОДЕНИ...

Нов висококачествен 75 мм и Метален смукателна клапа на волана за дистанционно управление RC лодка с високо качество
  • Новинка

Нов висококачествен 75 мм и Метален смукателна клапа на волана за дистанционно управление RC лодка с високо качество

BGN 13.86

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или треба и други производи...