Jmt Needity комплекти 700kv Motor+30A ESC+1555 подпори + APM2. 8 + GPS за 650 4-Aix RC Drone Quadcopter Hexacopter Multi-Rotor

Jmt Needity комплекти 700kv Motor+30A ESC+1555 подпори + APM2. 8 + GPS за 650 4-Aix RC Drone Quadcopter Hexacopter Multi-Rotor

BGN 251.00
-8 %
BGN 272.37

Брой продукти


Потребата колекции 700 KV Моторни+30 A ESC+1555 Реквизити + APM2.8 + GPS за 650 4-Aix РК Летало Quadcopter Hexacopter Мулти-Роторот Авион
пакет вклучувајќи : 4 X 700 KV Brushless Диск Моторни 4 X HOBBYWING Платина-30 A-Pro 2-6 S 30 A Брзина Контролер ESC 2 X Карбонски Влакна 15x5.5 1555 Пропелер Г.С. CCW Проп
1 X Четириесет и шест повеќе се вртат оска контрола на летање одбор фиксно крило APM2.8 2.5 2.6 надградба на верзија со вграден компас 1 X 6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел 1 X Мултифункционален Енергија Дистрибуција Одбор 5.3 V БЕК 5 X 10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Авионот 1 X Универзални GPS Виткање Антена Планината Носителот Метал 12 X 3,5 мм Банана Приклучок 1 X Кука и & Јамка за Прицврстување на Лента 1 Х Деканите Стил Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg 1 X 8 S-5 A 5 A U-БЕК UBEC Текст 9-30 V 3-8 S Lipo батеријата 8-24 Nimh R7
Почитувани Клиенти ,
Ви благодариме за изборот на нашите производи ,ако сте платиле предмети пониски 5може да h aven не следење на информации на интернет кога предмети лево Кина .
За Taxs проблеми , тоа е граѓаните обврска , ако имате било какво барање на цената на декларацијата за вашата земја царината , ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас однапред , Ние би сакале да ви помогне и да дискутираат за најдобро решение за вас .
Да драги руски клиенти , Поради SPSR проблеми ,дека бродот метод не може да брод на било со батерија парцела , Сметаат за таа причина , Ние ви препорачуваме да изберете RETS-експрес, или ние промена на овој брод метод за вас, ве молиме контактирајте со нас однапред, ако имате било какви барања ,ви Благодарам.


Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
RC Parts & Ркц:
Двигатели
Атрибути пълно с:
Корпуса/Шасито/Крило/Корона
търговска марка:
jmt
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Номер На Модела:
Комплекти от първа необходимост
Материал:
Необходими комплекти 700kv мотор+30A ESC+1555 подпори + APM2. 8 + GPS
Актуализация На Части / Аксесоари:
Необходими комплекти 700kv мотор+30A ESC+1555 подпори + APM2. 8 + GPS
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Необходими комплекти 700kv мотор+30A ESC+1555 подпори + APM2. 8 + GPS
КОД:
F15276-D

Избор на купувачи

1pcs Corona DS339MG Digital Metal Gear Серво 4.4 kg / 0.15 sec / 32g за RC модели
 • Новинка

1pcs Corona DS339MG Digital Metal Gear Серво 4.4 kg / 0.15 sec / 32g за RC модели

BGN 21.04

Модел : DS339 MGОперативен Напон : 4.8 V / V 6.0Оперативен Струја : 300m A / 4000m AОперативен Брзина : 0.14 дик.60º / 0.15 дик.60ºКабина вртежен момент : 4.4 кг.cm / 5.0 kg.cmГолемина : 32.5 x 17 x 34.5 mmТежина : 32gМртвите Бенд : ≤3u SecОперативен Патување : 40º / една страна пулсот патуваат 400usPotentiometer : 5 лизгачот / Direct DriveТопката имајќи : MR106Опрема : МеталКонектор жица : 300ммТемпературата на работа Опсег : 20 J+60 JПодмикро сервоПрецизност ПОМ ОпремаРог Тип : Крстот, бар и стартипФункција : За МалиГолемина Модели, Одличен за 450 RC Хеликоптер CCPM!Ther Е, исто Така, 9g Опашка Серво за 450 RC ХеликоптерПревозот1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.

Нов глобален SYMA X8C X8G X8W X8HC X8HW X8HG хеликоптер част от модернизацията на самолета черно шаси X8C статив
 • Новинка

Нов глобален SYMA X8C X8G X8W X8HC X8HW X8HG хеликоптер част от модернизацията на самолета черно шаси X8C статив

9.28 BGN 8.00

Новиот глобален SYMA X8 C X8 G X8 W X8 HC X8 HW X8 HG хеликоптер авиони надградба делови црна опрема за слетување X8 C tripodПакетот вклучува : 2 ПАРЧИЊА опрема за слетување 8 PCS опрема за слетување завртка 4 PCS шок подлога

JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller
 • Новинка

JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller

260.74 BGN 214.00

Шест Оска Hexacopter Unassembled GPS Летало Комплет со Flysky FSi6 6 CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Лет Контролерunassembled комплет,објектот треба да се соберат од себе.Карактеристики : Arduino Компатибилен! Може да се нарача со врвот влез игли за прикачување конектори вертикално, или како од страна на влезот пиновите да излизгајте го вашиот конектори за да ја прекинете хоризонтално Вклучува 3оската жиро, акцелерометар и magnetometer, заедно со високи перформанси барометар Одборот 4 Mega Byte Dataflash чип за автоматско datalogging Факултативна offboard GPS, u Blox LEA6 H модул со Компас...

Нов Pixhawk PX4 автопилот PIX 2.4.8 32 битов контролер на полета защитен превключвател и един сигнал
 • Новинка

Нов Pixhawk PX4 автопилот PIX 2.4.8 32 битов контролер на полета защитен превключвател и един сигнал

BGN 97.66

Pixhawk PX4 Автоматски PIX 2.4.8 32Битна Лет Контролер Карактеристики : нова генерација на 32битни процесори контрола на летање силна дојдовни, интегрирани PX4 FMU + PX4 IO на еден одбор 1...

Ewellsold 7.4 v 1500mAh литиево-полимерна батерия за V913 RC Helicopter L959 L969 L202 K959 RC car TY9232 RC quadcopter безплатна доставка
 • Новинка

Ewellsold 7.4 v 1500mAh литиево-полимерна батерия за V913 RC Helicopter L959 L969 L202 K959 RC car TY9232 RC quadcopter безплатна доставка

25.58 BGN 24.00

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за V913 RC Хеликоптер L959 L969 L202 K959 РК автомобил TY9232 РК quadcopterПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

F05209 1pc PL2303HX USB Transfer to TTL RS232 Serial Port Adapter Module Nine Upgrade Board Recovery Console Upgrade
 • Новинка

F05209 1pc PL2303HX USB Transfer to TTL RS232 Serial Port Adapter Module Nine Upgrade Board Recovery Console Upgrade

BGN 3.18

F05209 1pc PL2303 HX USB Трансфер на TTL RS232 Сериски Порт за Полнење Модул Девет Надградба на Одборот за Обнова Конзола НадградбаPL2303 HX USB Трансфер на TTL RS232 Сериски Порт за Полнење Модул Девет Надградба на Одборот за Обнова Конзола Надградба Забелешка : не постои техничка поддршка На PCB одбор боја ќе биде променет од страна на фабриката,во функција на истиот...

FEETECH 2WD Mini 9 ГРАМА серво робот Мобилна Платформа комплект FT-MC-001 САМ educational mini Rc car
 • Новинка

FEETECH 2WD Mini 9 ГРАМА серво робот Мобилна Платформа комплект FT-MC-001 САМ educational mini Rc car

BGN 28.19

За FTMC001FEETECH 2 WD Мини Роботот Мобилна Платформа за Полнење FTMC001–Не се целосно составуваат и без никакви електронска контрола делОпис : Мини Роботот Мобилна Платформа користи 2 DC мотор опрема кутија да се вози...

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC
 • Новинка

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC

BGN 18.13

Карактеристики : Резервоарот за гориво е роден со добра печат, висок интензитет и тежина, не треба да се грижите за забрзано и масло истекување под тресат и несреќа ситуација.Спецификации : Воздухот влезот / Гориво влезот : метал материјал, 4.5 ммГориво Штекер : метал материјал, 5mmРезервоар за гориво Капа : метални материјалиДимензија : 194 * 70 * 70mm (главна големина)Нето Тежина : 105gПогоден за 5070cc гас авиони.

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели
 • Новинка

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели

20.78 BGN 19.00

Батерија Висок квалитет Lipo Батеријата ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C 2 S Lipo Батеријата TPlug За РК МоделОписБатеријата параметар : ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 CКапацитет : 2200m AhГолемина : 19*33*86mmПриклучокот Стил : Plug ТТежина : 120gБои : Стандардни БоиПакет Се Вклучени : 1 x ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C Lipo Батеријата Т ПриклучокПревозот : Објектот на локацијата на Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина се регистрирате Воздух Mail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што 's врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота )...

2 елемента сплав заден горен носач окачване a-Arm за Rc Hobby Car 1/10 Traxxas E-Revo Summit Slayer Maxx Revo3. 3 T4130 ERO-004B 5333
 • Новинка

2 елемента сплав заден горен носач окачване a-Arm за Rc Hobby Car 1/10 Traxxas E-Revo Summit Slayer Maxx Revo3. 3 T4130 ERO-004B 5333

31.46 BGN 24.00

Пакет Количество:2 парчињаТежина: 96g Име : Задните Горниот Суспензија РакаДел Број : ERO004Материјал : Алуминиум AliminumОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

06064 HSP резервни части задната скоростна кутия комплект за 1/10 R / C модел автомобил 06064
 • Новинка

06064 HSP резервни части задната скоростна кутия комплект за 1/10 R / C модел автомобил 06064

33.28 BGN 32.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 06064Дел Име : Заден Менувач Кутија ЗавршиСодржи : 1Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94122 / 94166 / 94155 / 94188 и така натаму.

3.5 L 12v специален спрей под високо налягане отлив водна помпа за DIY селското стопанство мультиротор 5L 10L 15L
 • Новинка

3.5 L 12v специален спрей под високо налягане отлив водна помпа за DIY селското стопанство мультиротор 5L 10L 15L

31.98 BGN 30.00

3.5 L 12v посебни sprayer висок притисок рефлукс пумпа за водаза DIY Земјоделство multirotor 5 L 10 L 15 LПараметар : Име на Производ : Земјоделски spary летало од 3,5 L рефлукс пумпа Моќност : 35 W Проток : Од 3,5 L / min Напон : 12 V Максимум притисок : 0.6 Па Оценет притисок : 0.48 Па Модифицирани брзо ослободување на бакар конектор за 6mm цевка со дијаметар Волумен : 125 * 100 * 60mm Вшмукување : 1.45 м Глава : 45 метри жици се или позитивни и негативни и пумпа за вода можат да бидат поставени во било која насокаПакет листата : 3.5 L 12v посебни sprayer висок притисок рефлукс пумпа за вода * 1 парче