JMT САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiollink T8fb предавател приемник RX

JMT САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit QQ Super Radiollink T8fb предавател приемник RX

BGN 186.00
-8 %
BGN 202.08

Брой продукти

DIY РК Летало Quadrocopter RTF X4 M360 L Рамка Комплет со QQ Супер контрола на летање Моторни ESC Radiolink T8 FB Предавателот 11.1 V 3300 Mah 25 C Батеријата Unassembled,купувачот треба да се соберат од себе. Пакетот вклучува : 1x X4 M360 L рамка 2x 920 KV Г.С. Brushless Мотор 2x 920 KV CCW Brushless Мотор 4x30 A Brushless ESC 2 X 8443 8.4*4.3" Карбонски Влакна Пропелер Авто-заклучување Реквизити 1 X МК КК Мулти-Copter Енергија на Батеријата до 8 ESC Врска Одбор 1 XQQ Супер контрола на Летање 12x3.5mm банана приклучок 1x Деканите Стил Т Plug Машки Конектор Силикони Жица Со 11.5 CM 14awg 1x Кука и & Јамка Лента за Прицврстување на 1 X Radiolink T8 FB 8 CH 2.4 G Предавателот Приемник 1 X 11.1 V 3300 Mah 25 C Батеријата 1x IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полнач
Мулти-роторот контрола на летање
Вграден-во три-оската gyroscope и три-оската забрзување сензор, поддршка за само-стабилизирачки, супер стабилен лет перформанси
Поддршка на општи приемник, FUTABA С АВТОБУС приемник, DSM2, DSMX 11 MS, DSMX 22 MS приемник, поедноставување на конекција инсталација повеќе пригоден, ултра-светли LED
Спецификација На Производот :
Процесор : 32 BIT РАКА
Напон : 3.6 V-8.4 V
Актуелни : 60m A*
Излез го оценувате : 360 Hz
Димензија(L-W-H) : 43 X29 X13 MM
Тежина : 13g
Не се вклучуваат приемникот и на satelite
Пакетот вклучува :
1x QQ супер мулти-роторот лет контролер
1x Кинески Упатство
1x English Упатство
Почитувани Клиенти ,
Ви благодариме за изборот на нашите производи ,ако сте платиле предмети пониски 5може да h aven не следење на информации на интернет кога предмети лево Кина .
За Taxs проблеми , тоа е граѓаните обврска , ако имате било какво барање на цената на декларацијата за вашата земја царината , ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас однапред , Ние би сакале да ви помогне и да дискутираат за најдобро решение за вас .
Да драги руски клиенти , Поради SPSR проблеми ,дека бродот метод не може да брод на било со батерија парцела , Сметаат за таа причина , Ние ви препорачуваме да изберете RETS-експрес, или ние промена на овој брод метод за вас, ве молиме контактирајте со нас однапред, ако имате било какви барања ,ви Благодарам.


Подробности

Тип:
Самолет
Характеристики:
дистанционно управление
Въздушна фотография:
No
дистанционно управление:
ДА
Каналите За Управление На:
6 канала
Време На Действие:
Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit
търговска марка:
jmt
Дистанционно Разстояние:
както и описание на
Предупреждение:
> 14 години
Гаранция:
както и описание на
Баркод:
No
Възрастова Група:
> 14 години
Размери:
11см-30СМ
Номер На Модела:
Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit
Зарядно Напрежение:
110-220
Материал:
Въглеродни Влакна
Време За Зареждане:
както и описание на
Състояние събрание:
Несборной Комплект
Тип Штепсельных Вилици:
както и описание на
Режим На Контролера:
MODE1, MODE2
Батерията На Контролера:
както и описание на
Източник На Захранване:
Електрически
Пакетът Включва:
Направи си САМ RC Drone Quadrocopter RTF X4M360L Frame Kit
КОД:
F14892-G
Размери:
както и описание на

Избор на купувачи

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен
 • Новинка

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен

BGN 7.33

2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаКарактеристики2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаДетали За ПроизводотГолемина : 5*4.5 inch Боја : Црна Материјал : PC+ Стаклени влакнаТежина : Околу 9g / парМонтажа Дупка : 5 MMОбјектот Пакување2 X Г.С...

HSP Spare Parts Third Step Axle 08026 за 1/10 RC Model Car 1:10 RC CAR 08026
 • Новинка

HSP Spare Parts Third Step Axle 08026 за 1/10 RC Model Car 1:10 RC CAR 08026

7.28 BGN 7.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 08026Дел Име : Третиот Чекор ОскаСодржи : 1Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94188 / 94108,и така натаму.

ДРЕБОЛИЯ TSD300 Arduino Bluetooth / WiFi Control верижен танк шасито на автомобила с проследяване и избеганием препятствия RC Remote Toy
 • Новинка

ДРЕБОЛИЯ TSD300 Arduino Bluetooth / WiFi Control верижен танк шасито на автомобила с проследяване и избеганием препятствия RC Remote Toy

BGN 185.60

Службен вики : вики.doit.сумОва е сет за во Автомобил, е дизајниран врз основа на Arduino уно одбор, заедно со 2канал & 16канал серво shield одбор да се вози на резервоарот и 4 WD автомобил...

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC
 • Новинка

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC

BGN 18.13

Карактеристики : Резервоарот за гориво е роден со добра печат, висок интензитет и тежина, не треба да се грижите за забрзано и масло истекување под тресат и несреќа ситуација.Спецификации : Воздухот влезот / Гориво влезот : метал материјал, 4.5 ммГориво Штекер : метал материјал, 5mmРезервоар за гориво Капа : метални материјалиДимензија : 194 * 70 * 70mm (главна големина)Нето Тежина : 105gПогоден за 5070cc гас авиони.

16шт RC кола HSP 102042 122042 колелото шестостенни гайка 12 mm времето на главината с барабани 02100 1/10 актуализация части For94122 94123 94111 94108 94177
 • Новинка

16шт RC кола HSP 102042 122042 колелото шестостенни гайка 12 mm времето на главината с барабани 02100 1/10 актуализация части For94122 94123 94111 94108 94177

18.82 BGN 10.00

100% Сосема НовМатеријал : АлуминиумПакет КОЛИЧИНА : 16pcsПогоден за автомобил 94102 / 94122 / 94103 / 94123 / 94106 / 94166 / 94177 / 94111 / 94108 / 94107Забелешка : Пред да ја купите, проверете ги инструкциите за инсталација дел броеви.Фактори, како што осветлување, контраст и бојата на екранот може да предизвика фото да изгледаат различно од реалните на производ1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се остави одличен фидбек, акосе задоволни со нашите производи или услуги, ви благодарам многу !!2)Ние секогаш понуди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни информации.Ние ќе се обидеме нашитенајдобро е да се реши проблемот и да ви остават среќен шопинг расположение тука...

3.5 L 12v специален спрей под високо налягане отлив водна помпа за DIY селското стопанство мультиротор 5L 10L 15L
 • Новинка

3.5 L 12v специален спрей под високо налягане отлив водна помпа за DIY селското стопанство мультиротор 5L 10L 15L

31.98 BGN 30.00

3.5 L 12v посебни sprayer висок притисок рефлукс пумпа за водаза DIY Земјоделство multirotor 5 L 10 L 15 LПараметар : Име на Производ : Земјоделски spary летало од 3,5 L рефлукс пумпа Моќност : 35 W Проток : Од 3,5 L / min Напон : 12 V Максимум притисок : 0.6 Па Оценет притисок : 0.48 Па Модифицирани брзо ослободување на бакар конектор за 6mm цевка со дијаметар Волумен : 125 * 100 * 60mm Вшмукување : 1.45 м Глава : 45 метри жици се или позитивни и негативни и пумпа за вода можат да бидат поставени во било која насокаПакет листата : 3.5 L 12v посебни sprayer висок притисок рефлукс пумпа за вода * 1 парче

Нов Pixhawk PX4 автопилот PIX 2.4.8 32 битов контролер на полета защитен превключвател и един сигнал
 • Новинка

Нов Pixhawk PX4 автопилот PIX 2.4.8 32 битов контролер на полета защитен превключвател и един сигнал

BGN 97.66

Pixhawk PX4 Автоматски PIX 2.4.8 32Битна Лет Контролер Карактеристики : нова генерација на 32битни процесори контрола на летање силна дојдовни, интегрирани PX4 FMU + PX4 IO на еден одбор 1...

Gartt GT125MG Digital Coreless Swashplate Серво за хеликоптер RC 450
 • Новинка

Gartt GT125MG Digital Coreless Swashplate Серво за хеликоптер RC 450

35.04 BGN 31.00

Точка Го Одредува,Оперативен Напон : 4.58.5 VГолемина на : 22.90*12*27.30 ммТежина : 24gВртежен момент : 3.70 кг.cm во 7.4 V 3.10 кг.cm во 6.0 V 2.50 кг.cm во 4.8 VБрзина : 0.05 дик / 60 на 7.4 V 0.06 дик / 60 во 6.0 V 0.07 дик / 60 во 4.8 V

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели
 • Новинка

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели

20.78 BGN 19.00

Батерија Висок квалитет Lipo Батеријата ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C 2 S Lipo Батеријата TPlug За РК МоделОписБатеријата параметар : ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 CКапацитет : 2200m AhГолемина : 19*33*86mmПриклучокот Стил : Plug ТТежина : 120gБои : Стандардни БоиПакет Се Вклучени : 1 x ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C Lipo Батеријата Т ПриклучокПревозот : Објектот на локацијата на Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина се регистрирате Воздух Mail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што 's врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота )...

2 елемента сплав заден горен носач окачване a-Arm за Rc Hobby Car 1/10 Traxxas E-Revo Summit Slayer Maxx Revo3. 3 T4130 ERO-004B 5333
 • Новинка

2 елемента сплав заден горен носач окачване a-Arm за Rc Hobby Car 1/10 Traxxas E-Revo Summit Slayer Maxx Revo3. 3 T4130 ERO-004B 5333

31.46 BGN 24.00

Пакет Количество:2 парчињаТежина: 96g Име : Задните Горниот Суспензија РакаДел Број : ERO004Материјал : Алуминиум AliminumОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

Flycolor Фея 20A бесщеточный ESC регулатор на скоростта за QAV210 215 210 FPV RC Quadcopter Drone резервни части F21266
 • Новинка

Flycolor Фея 20A бесщеточный ESC регулатор на скоростта за QAV210 215 210 FPV RC Quadcopter Drone резервни части F21266

BGN 10.08

Flycolor Самовила 20 A Brushless ESC Брзина Контролер за QAV210 215 210 FPV РК Quadcopter Летало Резервни Делови F21266Детали за производот : Вграден БЕК 5 V / 1 AДимензија : 29*14*5mmПостојана струја : 20 AВрв на струјата : 30 AF850 MCUOneshot125Задушени светлина

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток
 • Новинка

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток

80.80 BGN 77.00

Спреј пумпа за Земјоделство летало Мини Brushless Пумпа за Вода Минијатурни притисок дијафрагмата пумпа 3 .5 L / Min мала тежина Голем проток Спецификации : Користење на brushless мотор како моќ, мала тежина, ултрамали димензии, голем проток Брзо ослободување конектори бакар, лесна инсталација Големина : 75 * 70 * 46mm (без бакар конектор) Тежина : 248g (без бакар конектор) Оперативен напон : DC12 V Максимален проток : од 3,5 L / MIN Максимум притисок : 0.48 MPA Пакет се вклучени : 1x Пумпа за ВодаПочитувани Клиенти,за вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас ...

Многоосевой алуминиева сплав скоба за тръби батерия подвесная плоча 12 мм скоба за тръба 2 бр. / 1 лот
 • Новинка

Многоосевой алуминиева сплав скоба за тръби батерия подвесная плоча 12 мм скоба за тръба 2 бр. / 1 лот

14.72 BGN 14.00

Име на производ : Батеријата виси плоча 12mm цевка менгеме Материјал : алуминиум Површински третман : AnodizingПакување : 2 парчиња / торбаПочитувани Клиенти,за вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас ...

8шт топка корона от шипове винтове крепежный болт за Rc хоби модел автомобил 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 топка корона крепежный болт пантите
 • Новинка

8шт топка корона от шипове винтове крепежный болт за Rc хоби модел автомобил 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 топка корона крепежный болт пантите

4.40 BGN 3.00

8pcs Топката Студ Топката Главата Завртки Fastener Болт За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Wltoys A959 A969 A979 K929 Топката Главата Fastener Топката Главата Топ Топката Главата Топката Завртка PivotsДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Реден Број : A580041Пакет Количество:8pcsТежина(г): 6Опис : Топката Студ Завртки 8pcsСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador
 • Новинка

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador

11.68 BGN 11.00

2017 DXF Добар Квалитет i Max Б3 imax RC Про Компактен Полнач B3 AC 2 S 3 S 7.4 V / 11.1 V Литиум Li Po РК Батеријата Рамнотежа CarregadorЗА DXFDXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

10шт OD 3 см/5 см кръгла дървена топка фитнес топка строителна модел diy играчки аксесоари / технология е модел, части от детски играчки за деца
 • Новинка

10шт OD 3 см/5 см кръгла дървена топка фитнес топка строителна модел diy играчки аксесоари / технология е модел, части от детски играчки за деца

13.39 BGN 13.00

Материјал : дрво Дијаметар : 3cm, 5cm може да одберете answer : ___________________________ Note : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

Сплав на алуминий заден амортисьор кула амортисьор плоча 539080 за Rc автомобили 1/10 FS състезателен камион бъги 53810 модернизирани хоп-Up части
 • Новинка

Сплав на алуминий заден амортисьор кула амортисьор плоча 539080 за Rc автомобили 1/10 FS състезателен камион бъги 53810 модернизирани хоп-Up части

32.32 BGN 18.00

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Шок Кула Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Кабриолет Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За Возило Марка : FS Трки 53810 Извор на Гориво : Електрични Пол : Момчиња & Девојки Боја : Сина , Црвена , Портокалова , Сребрен Пакет Листата : Едно ПарчеЗа ПроизводитеЗа Боја : Метални производи беа обоени со anodic оксидација третман ...

JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller
 • Новинка

JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller

260.74 BGN 214.00

Шест Оска Hexacopter Unassembled GPS Летало Комплет со Flysky FSi6 6 CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Лет Контролерunassembled комплет,објектот треба да се соберат од себе.Карактеристики : Arduino Компатибилен! Може да се нарача со врвот влез игли за прикачување конектори вертикално, или како од страна на влезот пиновите да излизгајте го вашиот конектори за да ја прекинете хоризонтално Вклучува 3оската жиро, акцелерометар и magnetometer, заедно со високи перформанси барометар Одборот 4 Mega Byte Dataflash чип за автоматско datalogging Факултативна offboard GPS, u Blox LEA6 H модул со Компас...

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190
 • Новинка

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190

BGN 116.78

Карактеристики Bee Rotor Thunderbolt 190 е 4mm карбонски влакна FPV racer дизајн на рамка за FPV играч,тоа е се вклучени speical PDB, и 2mm врвот плочи, тоа оптимизација за Bee Rotor F3 Лет Контролер, и да се изградиво тековната сензори, тоа за поддршка 5 V,12 V, ПРЕДВОДЕНА output, исто така, да се изградиво Ѕвончето, тоа е многу лесно да се изгради со BRF3! Thunderbolt 190 може поддршка на планината HD Камера : со runcam...

F15441-A APM 2.8 Flight Controller with Compass, 6M GPS,Power Board, GPS сгъваема антена за DIY FPV RC Drone
 • Новинка

F15441-A APM 2.8 Flight Controller with Compass, 6M GPS,Power Board, GPS сгъваема антена за DIY FPV RC Drone

BGN 81.12

APM 2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена за DIY FPV РК ЛеталоAPM2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена за DIY FPV РК Летало MulticopterПакување, вклучувајќи : 1 XAPM2.8 APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Вграден Компас1x6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел5x10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Одбор За РК Quadcopter1x Мултифункционален Енергија Дистрибуција Одбор 5.3 V БЕК за 46 S Батеријата1x DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот

3шт 3.7 V 900mah литиево-йонна батерия на европейския регламент зарядно устройство 3шт кабел за зареждане 8807 8807W сгъваем четырехосный авиационен батерия
 • Новинка

3шт 3.7 V 900mah литиево-йонна батерия на европейския регламент зарядно устройство 3шт кабел за зареждане 8807 8807W сгъваем четырехосный авиационен батерия

35.18 BGN 33.00

3 PCS 3.7 V 900mah литиум Батерија Европската Регулатива Полначот 3 PCS Полнење Кабел 8807 8807 W Виткање Четириоска Авиони БатеријатаИнформации за батеријата: Големина : L63 * W24 * H8mm Напон : 3.7 V линија должина 52mm (со приклучок) Капацитет : 900m Ah Нето тежина : 22.6 грама Зголемување : 25 C Применливи производи : 8807 / 8807 W четириоска виткање авион Пакет вклучува : 3 ЕЕЗ литиум Батерија 3 во 1 батерија главата + 3 полнење преку USBкабел

Един комплект автомобилни части, включва моторни 25, колелото на 85 мм/Гума ширина 31 mm, тръба, скоба на двигателя
 • Новинка

Един комплект автомобилни части, включва моторни 25, колелото на 85 мм/Гума ширина 31 mm, тръба, скоба на двигателя

BGN 20.46

Име : ЕДЕН збир на делови за АвтомобилиБоја на тркала : Сребрена / Црвена / Сина (изборен)85mm Тркала 1pcs (Изборен Боја)25мм Моторни 1pcs25мм Моторни Заградата 1pcsНа Бакар Цевки 1pcsЦелосен сет на Завртки, Навртки, алатки, итн...