JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller

JMT Six-Axis Hexacopter Несглобено GPS Drone Kit with Flysky FS-i6 6CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Flight Controller

BGN 214.00
-18 %
BGN 260.74

Брой продукти


Шест Оска Hexacopter Unassembled GPS Летало Комплет со Flysky FS-i6 6 CH 2.4 G TX&RX APM 2.8 Multicopter Лет Контролер
unassembled комплет,објектот треба да се соберат од себе.
Карактеристики : - Arduino Компатибилен! - Може да се нарача со врвот влез игли за прикачување конектори вертикално, или како од страна на влезот пиновите да излизгајте го вашиот конектори за да ја прекинете хоризонтално - Вклучува 3-оската жиро, акцелерометар и magnetometer, заедно со високи перформанси барометар - Одборот 4 Mega Byte Dataflash чип за автоматско datalogging - Факултативна off-board GPS, u Blox LEA-6 H модул со Компас. - Еден од прв отворен код автоматски системи за да ја користите Invensense е 6 Do F Акцелеметарски/Жиро MPU-6000. - Barometric притисок сензор надгради за да се MS5611-01 BA03, од Мерење Специјалитети. - Atmel е ATMEGA2560 и ATMEGA32 U-2 чипови за обработка и usb функции соодветно. Опис : Flysky FS-i6 е прифатлива, 6 CH 2.4 G радио систем, а исто така многу едноставни за подесување на вашиот РК возило. Автоматско фреквенција подрипнувајќи дигитален систем обезбедува силна, сигурен 2.4 GHz сигналот, па остатокот увери секогаш ќе бидат во контрола. Вклучени во пакетот е 6-channel мини ресивер што ќе се вклопат во повеќето возила. На ергономски чувствуваат на trasnsmitter ќе се чувствувате добро во вашите раце, и по долга песна сесии. Карактеристики : Сигурен, мешање слободни 2.4 GHz AFHDS 2 A сигнал операција. 6 CH операција. Користете само 4 * АА батерии за предавател. Брзо и исклучително стабилна во однос на перформансите. Едноставна обврзувачки постапка. Истакнува : Работи во фреквентен опсег на 2.405 да 2.475 GHz.Овој бенд е поделена на 142 независни канали,секој радио систем користи 16 различни канали и 160 различни видови на подрипнувајќи алгоритам.Silm дизајн на предавател за лесно ракување! Ова радио систем користи висока добивка и висок квалитет на мулти насочен антена,тоа го покрива целиот фреквенциски опсег. Поврзани со висока чувствителност приемник,ова радио систем гарантира притискање слободни долга низа радио пренос Секој предавателот има уникатна ID,кога врзување со приемник,примачот ги снима дека ИДЕНТИФИКАЦИЈА и може да прифаќа само податоци од единствен предавател.ова се избегнува бране уште еден предавател сигнал и очекува драматично зголемување на пречки имунитет и безбедност. Ова радио систем користи ниска моќност електронски компоненти и чувствителни приемник чип.RF модулација се користи средна јачина на тој начин се намалува дури и поголема потрошувачка на енергија. AFHDS2 A систем има автоматска идентификација функција,кој можете да го вклучите автоматски current mode помеѓу една-начин на комуникација на владата и двонасочна комуникација режим согласно на потребите на клиентите. AFHDS2 A има вграден во повеќе канал кодирање и грешка-корекција,кои се подобри стабилноста на комуникацијата,намалување на грешка сооднос и да го прошири сигурен пренос на далечина.


Подробности

Тип:
Самолет
Характеристики:
дистанционно управление
Въздушна фотография:
No
Батерията На Контролера:
не включва
Време За Зареждане:
около 15 минути
Режим На Контролера:
MODE2, MODE1
Предупреждение:
Моля, не позволявайте на децата да играят сами по себе си.
Състояние събрание:
Несборной Комплект
Гаранция:
1 месец
Възрастова Група:
> 14 години
Каналите За Управление На:
6 канала
Материал:
Пластмаса
Размери:
1
Източник На Захранване:
Електрически
Дистанционно Разстояние:
Около 90 м
дистанционно управление:
ДА
търговска марка:
jmt
Пакетът Включва:
Оригиналната Кутия, Дистанционно Управление
Тип Штепсельных Вилици:
USB
Време На Действие:
около 9 мин
Зарядно Напрежение:
110-220V
Пакетът Включва:
като на снимката
КОД:
F10513-F

Избор на купувачи

8шт топка корона от шипове винтове крепежный болт за Rc хоби модел автомобил 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 топка корона крепежный болт пантите
 • Новинка

8шт топка корона от шипове винтове крепежный болт за Rc хоби модел автомобил 1/18 Wltoys A959 A969 A979 K929 топка корона крепежный болт пантите

4.40 BGN 3.00

8pcs Топката Студ Топката Главата Завртки Fastener Болт За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Wltoys A959 A969 A979 K929 Топката Главата Fastener Топката Главата Топ Топката Главата Топката Завртка PivotsДобредојдовте на Луди РК Небото,можете лесно да ги најдете сите видови на РК делови и Accs тука,само додадете нас како вашиот омилен продавачи ,често уживаат тука.Реден Број : A580041Пакет Количество:8pcsТежина(г): 6Опис : Топката Студ Завртки 8pcsСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

2 елемента изработени легкосплавный колесни моста на ляво и на дясно за Rc Hobby Model Car 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736055 Hopup Parts
 • Новинка

2 елемента изработени легкосплавный колесни моста на ляво и на дясно за Rc Hobby Model Car 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736055 Hopup Parts

7.63 BGN 5.00

Пакет Количество:2 парчињаТежина(г): 5Опис : 118 Fs Трки Голема Нога Hopup Делови,Воланот Оска,736055Општо земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

APM 2.8 Flight Controller GPS сгъваема антена, 3DR Radio Telemetry Kit за направи си САМ Drone Helicopter F15441-B
 • Новинка

APM 2.8 Flight Controller GPS сгъваема антена, 3DR Radio Telemetry Kit за направи си САМ Drone Helicopter F15441-B

BGN 106.32

APM 2.8 Лет Контролер со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIYAPM2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало MulticopterПакување, вклучувајќи : 1 XAPM2.8 APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Вграден Компас1x6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел5x10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Одбор За РК Quadcopter1x Мултифункционален Енергија Дистрибуција Одбор 5.3 V БЕК за 46 S Батеријата1x DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот1x TTL 3 DRobotics 3 DR Радио Telemetry Полнење USB 915 Mhz за APM APM2

3шт 3.7 V 900mah литиево-йонна батерия на европейския регламент зарядно устройство 3шт кабел за зареждане 8807 8807W сгъваем четырехосный авиационен батерия
 • Новинка

3шт 3.7 V 900mah литиево-йонна батерия на европейския регламент зарядно устройство 3шт кабел за зареждане 8807 8807W сгъваем четырехосный авиационен батерия

35.18 BGN 33.00

3 PCS 3.7 V 900mah литиум Батерија Европската Регулатива Полначот 3 PCS Полнење Кабел 8807 8807 W Виткање Четириоска Авиони БатеријатаИнформации за батеријата: Големина : L63 * W24 * H8mm Напон : 3.7 V линија должина 52mm (со приклучок) Капацитет : 900m Ah Нето тежина : 22.6 грама Зголемување : 25 C Применливи производи : 8807 / 8807 W четириоска виткање авион Пакет вклучува : 3 ЕЕЗ литиум Батерија 3 во 1 батерија главата + 3 полнење преку USBкабел

Сплав на алуминий заден амортисьор кула амортисьор плоча 539080 за Rc автомобили 1/10 FS състезателен камион бъги 53810 модернизирани хоп-Up части
 • Новинка

Сплав на алуминий заден амортисьор кула амортисьор плоча 539080 за Rc автомобили 1/10 FS състезателен камион бъги 53810 модернизирани хоп-Up части

32.32 BGN 18.00

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : Шок Кула Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Кабриолет Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За Возило Марка : FS Трки 53810 Извор на Гориво : Електрични Пол : Момчиња & Девојки Боја : Сина , Црвена , Портокалова , Сребрен Пакет Листата : Едно ПарчеЗа ПроизводитеЗа Боја : Метални производи беа обоени со anodic оксидација третман ...

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели
 • Новинка

1pcs акумулаторна благородна Lipo батерия ZOP Power 7.4 V 2200mAh 35C 2S Lipo Батерия TPlug за RC модели

20.78 BGN 19.00

Батерија Висок квалитет Lipo Батеријата ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C 2 S Lipo Батеријата TPlug За РК МоделОписБатеријата параметар : ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 CКапацитет : 2200m AhГолемина : 19*33*86mmПриклучокот Стил : Plug ТТежина : 120gБои : Стандардни БоиПакет Се Вклучени : 1 x ZOP Моќ 7.4 V 2200m Ah 35 C Lipo Батеријата Т ПриклучокПревозот : Објектот на локацијата на Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина се регистрирате Воздух Mail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што 's врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота )...

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador
 • Новинка

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador

11.68 BGN 11.00

2017 DXF Добар Квалитет i Max Б3 imax RC Про Компактен Полнач B3 AC 2 S 3 S 7.4 V / 11.1 V Литиум Li Po РК Батеријата Рамнотежа CarregadorЗА DXFDXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

Един комплект автомобилни части, включва моторни 25, колелото на 85 мм/Гума ширина 31 mm, тръба, скоба на двигателя
 • Новинка

Един комплект автомобилни части, включва моторни 25, колелото на 85 мм/Гума ширина 31 mm, тръба, скоба на двигателя

BGN 20.46

Име : ЕДЕН збир на делови за АвтомобилиБоја на тркала : Сребрена / Црвена / Сина (изборен)85mm Тркала 1pcs (Изборен Боја)25мм Моторни 1pcs25мм Моторни Заградата 1pcsНа Бакар Цевки 1pcsЦелосен сет на Завртки, Навртки, алатки, итн...

KingMax 15.2 kg.cm Dcs5215chv цифрови пластмасови заграждения стандартен щеточный серво за автомобили, лодки модел
 • Новинка

KingMax 15.2 kg.cm Dcs5215chv цифрови пластмасови заграждения стандартен щеточный серво за автомобили, лодки модел

BGN 27.94

Функција : со Високи перформанси дигитални стандард серво Висока прецизност пластични опрема со Висок квалитет четка моторни Двојна топката имајќи ВодоотпоренСпецификација : Мртов бенд : 3µs Работи frequence : 1520µs / 330 Hz Оперативен Напон : DC6.0~7.4 V Оперативни Брзина (6.0 V) : 0.19 дик / 60 степени без оптоварување Оперативен Брзина (7.4 V) : 0.17 дик / 60 степени без оптоварување Кабина вртежен момент (6.0 V) : 14.3 kg.см(198.63 мл / во) Кабина вртежен момент (7.4 V) : 15.5 кг.см(215.30 мл / во) Димензии : 40x20x38.3мм / 1.57x0.79x1.51 во Тежина : 52g (1.83 мл) Конектор Жица Должина : JR300 mm (11.81 во)Испорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1530 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 45 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Плаќање1.Ние accpt Зачувам и големи кредитни картичкиСе враќа1...

10шт OD 3 см/5 см кръгла дървена топка фитнес топка строителна модел diy играчки аксесоари / технология е модел, части от детски играчки за деца
 • Новинка

10шт OD 3 см/5 см кръгла дървена топка фитнес топка строителна модел diy играчки аксесоари / технология е модел, части от детски играчки за деца

13.39 BGN 13.00

Материјал : дрво Дијаметар : 3cm, 5cm може да одберете answer : ___________________________ Note : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 01cm грешка...

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190
 • Новинка

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190

BGN 116.78

Карактеристики Bee Rotor Thunderbolt 190 е 4mm карбонски влакна FPV racer дизајн на рамка за FPV играч,тоа е се вклучени speical PDB, и 2mm врвот плочи, тоа оптимизација за Bee Rotor F3 Лет Контролер, и да се изградиво тековната сензори, тоа за поддршка 5 V,12 V, ПРЕДВОДЕНА output, исто така, да се изградиво Ѕвончето, тоа е многу лесно да се изгради со BRF3! Thunderbolt 190 може поддршка на планината HD Камера : со runcam...

Високата твърдост на метала фланцевая съединителя вала твърда фланцевая прикачване ръководство вал на двигателя на ос, носещи профили DIY модел аксесоар
 • Новинка

Високата твърдост на метала фланцевая съединителя вала твърда фланцевая прикачване ръководство вал на двигателя на ос, носещи профили DIY модел аксесоар

BGN 4.78

3 / 4 / 5 / 612mm Метал Имајќи Седиште Цврсти Страната Спојка Моторни Водич Вратило Спојка Опис : дијаметар 3мм, 4mm, 5mm, 6mm четири големини се : цилиндрични дијаметар 10мм, цилиндрични висина од 10мм, вкупната висина на 12mm, на база на работ на дупка проред 16 MM фиксна дупка завртката е М3...

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен
 • Новинка

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен

BGN 7.33

2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаКарактеристики2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаДетали За ПроизводотГолемина : 5*4.5 inch Боја : Црна Материјал : PC+ Стаклени влакнаТежина : Околу 9g / парМонтажа Дупка : 5 MMОбјектот Пакување2 X Г.С...

ДРЕБОЛИЯ TSD300 Arduino Bluetooth / WiFi Control верижен танк шасито на автомобила с проследяване и избеганием препятствия RC Remote Toy
 • Новинка

ДРЕБОЛИЯ TSD300 Arduino Bluetooth / WiFi Control верижен танк шасито на автомобила с проследяване и избеганием препятствия RC Remote Toy

BGN 185.60

Службен вики : вики.doit.сумОва е сет за во Автомобил, е дизајниран врз основа на Arduino уно одбор, заедно со 2канал & 16канал серво shield одбор да се вози на резервоарот и 4 WD автомобил...

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток
 • Новинка

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток

80.80 BGN 77.00

Спреј пумпа за Земјоделство летало Мини Brushless Пумпа за Вода Минијатурни притисок дијафрагмата пумпа 3 .5 L / Min мала тежина Голем проток Спецификации : Користење на brushless мотор како моќ, мала тежина, ултрамали димензии, голем проток Брзо ослободување конектори бакар, лесна инсталација Големина : 75 * 70 * 46mm (без бакар конектор) Тежина : 248g (без бакар конектор) Оперативен напон : DC12 V Максимален проток : од 3,5 L / MIN Максимум притисок : 0.48 MPA Пакет се вклучени : 1x Пумпа за ВодаПочитувани Клиенти,за вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас ...

4 бр. / лот Emax RS2205 2300KV/2600KV бесщеточный двигател за QAV200 210 250 FPV Quad Racing QAV R180 220 260 (включително търговците на дребно кутия)
 • Новинка

4 бр. / лот Emax RS2205 2300KV/2600KV бесщеточный двигател за QAV200 210 250 FPV Quad Racing QAV R180 220 260 (включително търговците на дребно кутия)

83.60 BGN 79.00

Emax RS2205 2300 KV / 2600 KV Brushless Мотор ЗА QAV200 210 250 FPV Четири Трки QAV R180 220 260Модел : RS22052300 KV : Рамка : 12 N14 PНема на Клетки : 3 4 SБоја : ЦрвенаДолжина : 31.7 mmВратило : M5KV : 2300Макс Удар за : 1024gДијаметар : 27.9 mmПропелер Предложи : СЕДИШТЕТО 5045 BNТежина : 30gКарактеристики : 1...

06064 HSP резервни части задната скоростна кутия комплект за 1/10 R / C модел автомобил 06064
 • Новинка

06064 HSP резервни части задната скоростна кутия комплект за 1/10 R / C модел автомобил 06064

33.28 BGN 32.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 06064Дел Име : Заден Менувач Кутија ЗавршиСодржи : 1Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94122 / 94166 / 94155 / 94188 и така натаму.